MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Autokary do kontroli

Wiadomości: Jelenia Góra/region
Niedziela, 19 czerwca 2011, 5:35
Aktualizacja: 5:36
Autor: Agrafka
By zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży wyjeżdżającym na wakacje policja jak co roku sprawdza stan techniczny autobusów oraz trzeźwość kierowców. Jednak czy zawsze podejmuje takie działania na prośbę rodziców?

Z prośbą o skontrolowanie autokaru, który miał wieść dzieci z przedszkola działającego przy Szkole Podstawowej w Miłkowie, zadzwoniła we wtorek rano jedna z naszych czytelniczek.

- Zadzwoniłam o 7.00 rano do komisariatu policji w Karpaczu. Okazało się, że policjanci przyjechali dopiero o 8.30, kiedy autokar już dawno odjechał, a przecież z Karpacza do Miłkowa jedzie się najwyżej 10 minut, jak nie krócej. Kiedy zadzwoniłam do komendanta policji w Karpaczu, poinformował mnie jedynie, że mogłam zatrzymać autobus do czasu przyjazdu policji, a przecież zawiadomiłam godzinę wcześniej, że punkt 8.00 autokar odjeżdża. Jestem zbulwersowana postawą policji. Uważam, że nie można na nich liczyć – powiedziała Katarzyna z Miłkowa.

Tymczasem policja informuje, że nie ma obowiązku reagowania na każdą prośbę o sprawdzenie autobusu.
- Należy pamiętać o tym, że kontrola autokarów nie jest obowiązkiem policji. Czynimy to ze względów prewencyjnych i w miarę możliwości, gdy funkcjonariusze nie wykonują innych czynności służbowych – powiedziała Edyta Bagrowska, podinspektor z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. - Jeżeli chodzi o sytuację z Miłkowa, to oczywiście od organizatorów i opiekunów zależało, czy będą czekać na przyjazd radiowozu, czy nie. Jeżeli nie było w chwili zgłoszenia wolnego patrolu, to taka kontrola nie mogła być przeprowadzona – dodała.

Prośbę o przeprowadzenie kontroli można zgłosić wcześniej do Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Jeleniej Górze pod nr tel. 75/75-20-591 lub 75/75-20-337. Kontrolę policjanci przeprowadzać będą w stałym miejscu na dworcu PKS przy ul. Obrońców Pokoju w Jeleniej Górze. Z prośbą o sprawdzenie autobusu opiekunowie mogą zwrócić się również do funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego pod numerem telefonu 75/75 - 534-93.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dachowanie w Sadach

Potrącenie rowerzysty

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~zglaszajaca 19-06-2011 8:12
POLICJA NIE MA OBOWIAZKU REAGOWANIA NA KAZDA PROSBE SPRAWDZENIA AUTOBUSU !!!!!!!!!!! A jak autobus bedzie niesprawny i dojdzie do wypadku??????? To jakie obowiazki ma Policja????? Duzo szumu robia na Jelonce by zglaszac kontrole, rzeczniczka sie produkuje i......nie dzwoncie bo nie mamy obowiazku ha ha ha. Jest zgloszenie jest problem to wasza rola policjanci zareagowac jak najszybciej na zgloszenie a nie olewac problem.Ciekawe jak wypelnicie statystyki by pozniej sie chwalic ze reakcja zgloszenia jest natychmiastowa.......na papierze:))))))) No i te tlumaczenie za Milkow nadaje sie do kabaretu:))))))
~mako 19-06-2011 9:39
a co taki zwykły milicjant może wykryć?żeby sprawdzić stan techniczny to potrzebny jest diagnosta który zna się na rzeczy a nie milicjant po kursie kilkumiesięcznym i udaje znawcę...koń by się uśmiał
~Baca 19-06-2011 10:00
W pełni poppieram uwagi zgłaszającej!! Istotnie od czego teraz jest Policja? Nocnymi Śpiewakami,grafficiarzami, rowerzystami, procentowymi kierowcami, czy rajdowcami niech zajmie się strasz mniejska bo Mili( pardon ) Policja do wyzszych żeczy jest stworzonom. Miss Edytka pisze o ZAMIARZE utworzenia pnku kontroli przy PKS. Sadząc po szybkosci działania nastapi to jesienia br - bo znów okaże się że ma wiele ważniejszych zadań. Dosłownie Radioerywańskie "socjalistyczne piekło, gdzi wiecznie czegoś brakuje i potępieńcy maja lepiej niż w raju!!!Dowód - od opisana sytuacji, i WALKA Z GRAFFICIARZAMI zgiodnie z rozkazem nr... zaostrzona !!!, a napisów ( bazgrol) coraz więcej.i więcej
~KKK 19-06-2011 10:24
a i inspekcja tez nie wychwyci musi byc stacja diagnostyczna z prawdziwego zdarzenia u nas takiej nie ma
~lil 19-06-2011 10:27
pewnie godzine siedzieli na skrzyżowaniu w Miłkowie i łapali kierowców na Stopie
~des 19-06-2011 10:34
kiedys milicjant to był pan zycia i smierci, nikt nie pokazywał srodkowego palca, nie kopał po radiowozie, nie ublizał. Pare pałek na pięty robiło swoje i porządek był. dzisiejsza milicja to smiech na sali, żadnego poważania nie mają, siedzą w krzakach i strzelają z suszarki.
~Iwona 19-06-2011 11:59
Policja ma zawsze lepsze sprawy na głowie!!!!!!!Są zawsze tam gdzie ich nie trzeba zamiast pomagać wszystkim co tego potrzebują to wsadzają sos tam gdzie nie trzeba!!!!!!!!!!!!!!!!Polska policja wiadomo jak pracuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~jeleniogórza 19-06-2011 12:08
Do Pani zawiadamiającej, to dlaczego Pani nie zatrzymała tego autokaru jak tak Pani zależało na tym? Można było zadzwonić na Policję jak autokar odjechał podać numery i miejsce docelowe to wtedy policjanci po drodze by sprzwdzili.
~ 19-06-2011 12:54
ale rowerzyste bez swiateł to potrafią złapać :D
~xxx 19-06-2011 12:57
oj oj oj to nie te czasy kiedy CHUK NORRIS łapał 100% złoczyńców
arturek 19-06-2011 13:28
" Z prośbą o skontrolowanie autokaru, który miał wieść dzieci z przedszkola działającego przy Szkole Podstawowej w Miłkowie," Agrafka ! Autokar miał dzieci wieźć . wieść, tj. wiadomość, informacja ;)
arturek 19-06-2011 14:11
albo: • wieść – 1. prowadzić, wskazywać drogę: Wnuczek wiódł ich do domu; 2. przewodzić: Wiodła lud na barykady; 3. prowadzić w jakimś kierunku: Ta droga wiedzie ku zatraceniu; 4. prowadzić: Wiedli wojnę podjazdową z nieprzyjacielem; /onet/
~ 19-06-2011 14:11
"Z prośbą o sprawdzenie autobusu opiekunowie mogą zwrócić się również do funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego" Straży Granicznej, Służby Celnej, Straży Leśnej, Żandarmerii Wojskowej!!!??? Czy myśmy już oszaleli???
~mamuska 19-06-2011 18:09
moj sasiad jest kierowca w MZK i codziennie pali blanty!(ale i tak nie POwiem jak sie nazywa)
ebee 19-06-2011 18:42
Zadziwia i oburza odpowiedź Pana Komendanta. Jeśli w tym państwie jest jakieś prawo, to Pan Komendant powinien za taką wypowidź ponieśc konsekwencje, boświadczy o bucie i skrajnej niekompetencji stróżów prawa. Co to znaczy nie mają obowiązku. To ja zadaję konktetne pytanie. Po co policja ogłasza taka akcję ? Dla statystyki ? Aby Pani Rzecznik mogła pochwalić się ilością zabranych dowodów rejestracyjnych ? A jak kobieta zgłasza być może uzasadnioną kontrolę, to się ją spławia ? Fakt, lepiej stać w bezpiecznym miejscu i łapać jeleni. Za komuny z milicją nikt nie wygrał. Terz jest jeszcze gorzej. Pozdrawiam, EBEE
~bijko 20-06-2011 7:34
POLICJA NIE MA OBOWIAZKU, , POLICJA NIE MA ZADNEGO OBOWIAZKU, i to widac na kazdym kroku ze policja nie poczuwa sie do obowiazku, a moze POLICJA SIE BOI OBOWIAZKOW, lepiej w spokju dozyc wczesniejszej emerytury, po co sie wychylac

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Posypały się mandaty

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Paliła się słoma

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
668
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%