MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Autobusy pod specjalnym nadzorem

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 24 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 24 maja 2006, 18:25
Autor: TEJO
Fot. Jelonka.com
Nawet dwa tysiące złotych kary może zapłacić nieuczciwy przewoźnik, który nie wydaje biletów pasażerom i nielegalnie korzysta z przystanków. W środę policja dokładnie to sprawdzała. Otworzyła też punkt kontroli autokarów, którymi pielgrzymi pojadą na spotkanie z papieżem Benedyktem XVI.

– Kontrolę przewoźników przeprowadzono, między innymi, na trasach Karpacz – Kowary oraz Lubań – Lwówek Śląski w kierunku Jeleniej Góry – poinformowała kom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Uczestniczyli w akcji inspektorzy transportu drogowego oraz urzędnicy skarbowi

Patrole ujawniły uchybienia w prowadzeniu działalności transportowej niezgodnej z uzyskanym zezwoleniem oraz stwierdzili, że przewoźnicy nie wydają biletów osobom korzystającym z przewozu.
Jeden z kierujących zapłacił dwa tysiące złotych kary nałożonej przez Inspekcję Transportu Drogowego.

Policja zapowiada podobne akcje. Wielu przewoźników informuje, że nielegalna konkurencja korzysta z ich przystanków bez posiadania wymaganych uprawnień.

Funkcjonariusze chcą także ograniczyć zagrożenia związane z korzystaniem z autobusów w dniach pielgrzymki Ojca Świętego Benedykta XVI do Polski.
Dlatego od środy do niedzieli (28 maja) działa punkt kontroli autokarów przy ulicy Obrońców Pokoju na dworcu PKS. Czynny jest w godz. 7 – 9.

Aby policjanci sprawdzili stan techniczny autobusów, uprawnienia kierujących oraz ich stan trzeźwości, organizatorzy wyjazdów do miejsc, które odwiedzi papież, powinni dzwonić pod następujące nr. telefonów: naczelnik sekcji ruchu drogowego KMP w Jeleniej Górze <b> 0-75 7520591, 0-75 7520337 </b>, lub pod numer alarmowy policji <b>997</b>.

Ogłoszenia

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Czas na remont ulicy Ogińskiego!

Budowa łącznika rozpoczęta

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Adam 24-05-2006 19:05
HEHEHE ALE WY JESTESCIE INTELIGENTNI KURDE ZADZWONCIE JESZCZE FO PRZEWOZNIKOW I POINFORMUJCIE ICH O AKCJI :d WIADOMO ZE W DANYM DNIU JAK BEDA KONTROLE ZADEN LEWY NEI WYJEDZIE TAK JEST ZAWSZE TAKEI AKCJE ROBI SIE PO CICHU A NIE ZE W KAZDYM MEDIUM MOZNA O TYM USłYSZEć :d
~przewoźnik 24-05-2006 20:46
widac że inteligencja nie jest twoją najlepszą stroną. I właśnie o to chodzi zeby zadne lewe autokary nie wyjeżdżały na "impreze" po co dodatkowe sceny zwiazane ze zmiana autokaru i wogule :/:/ a tak wyjadą najlepsze :)
~kierowca 25-05-2006 13:26
Źle oceniasz inteligencję kontrolujących, niewim czy zauważyłeś , że o tych wczorajszych działaniach dowiedziałeś się dziś. O następnych działaniach dowiesz sie w tedy gdy będziesz płacił kare. hehehe.
~pielgrzym 25-05-2006 19:55
Lepiej,żeby kontrolowali dzień , lub dwa przed wyjazdem. Będzie czas znaleźć drugiego przewoźnika. Choć konia z rzędem dla tego kto dzisiaj znajdzie jakikolwiek autobus na pielgrzymke do Krakowa.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Charakterystyka typów impregnatów do kostki brukowej

Bezpieczniej nad Kaczawą

Miastu na urodziny

Objazd na singletracku

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
984
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%