MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Autobusy pod policyjną lupą

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 8 kwietnia 2008, 7:54
Aktualizacja: 7:55
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Kilka kontroli miejskich autobusów przeprowadzili policjanci w poniedziałek. Nie ujawniono znaczących uchybień. Kierowcy byli trzeźwi.

Policyjne inspekcje opóźniły nieco kilka kursów pojazdów Miejskiego Zakłady Komunikacyjnego. Stróże prawa sprawdzali stan techniczny pojazdów i trzeźwość prowadzących. Uwag nie było.

Wiadomo, że część taboru miejskiego przewoźnika to pojazdy mocno wyeksploatowane. MZK robi, co może, aby były one w pełni sprawne i na bieżąco obsługiwały linie. Jednak, co oczywiste, awarii nie brakuje. Codziennie pogotowie techniczne zakładu interweniuje kilka razy. Zdarza się także odholowanie zepsutego autobusu do zajezdni, lub zjazd kursem awaryjnym.

Sytuacja może ulec poprawie po planowanych na ten rok zakupach. Tabor Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego ma się wzbogacić o kilka autobusów, co prawda używanych, ale w bardzo dobrym stanie. Tym samym zużyte pojazdy będą na bieżąco wycofywane z ruchu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kierowcy, zmiana organizacji ruchu!  

Protest pod sądem

Akcja ratunkowa w Kotle Łomniczki

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 8-04-2008 8:20
Niech te stare Jelcze wycofają, bo jak patrze to autobusy kupują a tych staruchów jakoś nie ubywa... Kopcą, trzęsą się jak galaretka.
zbyszek 8-04-2008 10:48
I kierowcy byli trzezwi.......to juz sukces
~lol 8-04-2008 12:38
Niech zostawia Ikarusy:-)
~ * 8-04-2008 14:44
....i Sany:-
~xxx 8-04-2008 15:17
Nie ma to jak Ikarus:) uwielbiam te autobusy. Nowe Jelcze, Volva i inne niech się chowają:)
~Pablo 8-04-2008 15:46
do xxx Ty kolego uwielbiasz Ikarusy, ale to ja codziennie nimi muszę jeździć i nie jest to taka przyjemność ;) pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Lista Lewicy do Sejmu

Tak w szpitalu zachował się lekarz?

Giełda pod Muzeum

Nowa rada ds. osób niepełnosprawnych

Akcja przy Kiepury

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny byc jawne?

Oddanych
głosów
168
Tak
77%
Nie
19%
Nie mam zdania
4%