MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Autobusy nocą? Dla kogo i po co?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 3 grudnia 2011, 9:07
Aktualizacja: 12:07
Autor: Agrafka
Fot. RED
W Jeleniej Górze nie ma autobusu nocnego, który jeździłby z ul. Kiepury i z Cieplic o godz. 1.00 lub 2.00 w nocy. Zdaniem przewoźnika nie ma takiej potrzeby.

Prezes zarządu Miejskiego Zakładu Komunikacji Marek Woźniak przyznaje, że z autobusów nocnych jeżdżących przed godz. 4.00 korzystają głównie pracownicy MZK. – Ilość pasażerów w autobusach nocnych jest nieznaczna. Rozkład jazdy zatwierdza urząd miasta. Otrzymywaliśmy sporadyczne zgłoszenia od mieszkańców o tym, że jest potrzebny autobus nocny o godz. 1.00 czy 2.00 – mówi szef przewoźnika.

Zdaniem wielu mieszkańców „nocny” łączący Cieplice z Zabobrzem powinien kursować częściej. Pasażerowie na pewno by się znaleźli, gdyby taki kurs powstał, choćby w weekendy. – Wystarczyłoby dołożyć jeden autobus nocny w soboty o godz. 2.00 w nocy i z pewnością autobus ten pękałby w szwach. Wszyscy oburzeni rozkładem jazdy autobusów nocnych powinni napisać do ratusza i zażądać zmian – mówi pan Edward, mieszkaniec ul. Kiepury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Redakcja przeprasza Krzysztofa Golke

Promesy dla strażaków  

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (42) Dodaj komentarz

~nocny marek 3-12-2011 9:33
Tak powinien być taki autobus nocny - bezpłatna taksówka dla niedopitych
~ 3-12-2011 9:37
Powinny być przede wszystkiim autobusy nocne, który zabierałby ludzi z Podwala w kierunku Cieplic i Zabobrza po przyjeździe ostatniego autobusu PKS i Krychy z Wrocławia, bo nie ma czym się wtedy dostać w tamtych kierunkach. Wiele młodzieży wtedy wraca do domu. To jest 23:45(PKS) i 00:16(KRYCHA) czyli aby zdążyć na autobus na Podwalu, autobusy powinny być ok. 00:00 i 00: 30. Zabierałyby wtedy również ludzi z imprez w centrum miasta.
~ 3-12-2011 9:50
Jeżdżę nocnym i widzę ile to kierowca musi czasem czekać, by przekonać pijanych do zapłacenia za kurs. Kierowca powinien mieć na liniach nocnych wsparcie i przynajmniej być odizolowany kabiną. A tak siedzi biedak sam, bez ochrony i nie ma żadnej szansy z grupą napitych po dyskotekach.
~ja pier**le 3-12-2011 9:54
Kiedy te gamonie sobie uświadomią, że ta cholerna komunikacja miejska ma być dla ludzi, nie dla zarobku ?! Autobusy nocą powinny jeździć z na różnych trasach nie rzadziej niż co 40 min !
~koral 3-12-2011 10:08
Nic by nie pękało w szwach. Bilet nocny kosztuje 5 zł i nie ma ulgowych. Cztery osoby to 20 zł, więc lepiej jechać taxi.
~tomek_jg 3-12-2011 10:29
ile razy jest tak że stoi się na przestanku a autobus nocny po prostu sie nie zatrzymuje bo widzi paru młodych ludzi na przestanku, miałem taki przypadek kiedys na przestanku koło teatru.
~xdsd 3-12-2011 10:57
ktoś mi wytłumaczy, po co nocny odjeżdża z Sobieszowa o 00.35 i to tylko do zajezdni?! Następny nocny jest 3.30.. Wcześniejszy, jeszcze dzienny, do Jeleniej jest o 22.46 - czyli prawie 5 godzin nie ma nic. I właśnie nie ma w tych godzinach, kiedy trzeba się do domu dostać, w jedną albo w drugą stronę... Dzięki temu nie raz trzeba było nocą przemierzać prawie całą ulice Wolności, i szczególnie w sobotnie noce, spotyka się wiele osób które tez próbują się dostać do domu.. Nie każdego stać na taksówki.. nocny jest ALBO ZA WCZEŚNIE, ALBO ZA PÓŹNO..
~tea 3-12-2011 11:43
Ja pracuję co 2 dzien poza miastem. Gdy wracam musze iść nocą pieszo do cieplic bo na taxi mnie nie stać a rower mi w centrum ukradli! I to 2 razy- Z parkingu niby strzeżonego! Potrzeba jest. Gdyby były autobusy. Ludzie chodziluby na imprezy. Lokale w centrum nie stały puste, pieniądz by krążył. A tak ? Życie kulturalne i towarzyskie jest tylko dla ludzi z centrum reszta nie ma czym do domu wrócić!
~ 3-12-2011 11:46
do 03-12-2011 10:08 | ~ko...l - taxi nie jedzie za 20 zł, wybij to sobie z głowy, oni żądaja 50 zł za nocny kurs
~wroclawski_student 3-12-2011 11:59
Najpierw zaporowe ceny biletów (5 zł bez żadnych ulg), a potem likwidacja kursów, bo nikt nie jeździ. Dla porównania: we Wrocławiu za nocny płaci się tylko 40 groszy więcej niż za normalny bilet, a studenci, uczniowie etc. mają normalnie bilety ulgowe. Brawa dla MZK za politykę, w ten sposób można wykończyć każdą linię!
~fgfg 3-12-2011 12:31
ludzie! jest ulgowy w nocnych! 2,50 kosztuje. i właśnie tea ma rację, tuż przed ostatnią 6, 9 czy 7 knajpy "magicznie' robią się trochę puściejsze... Nie wspomnę już, o "masowych" wyjściach z orient expressu na ostatnią 9.. podczas gdy koncert, czy impreza trwa w najlepsze. No ale trzeba iść bo potem do domu nie ma jak wrócić..
~fgfg 3-12-2011 12:42
a do tego, przy takim stanie rzeczy nie trzeba się zbytnio dziwić nocnym demolkom przystanków.. (oraz innych rzeczy, których po drodze mija grupka facetów wracających z imprezy, którzy chcieli zostać pasażerami mzk, ale okazało się, ze to w najbliższym czasie nie jest możliwe...)
~xxx...XXX 3-12-2011 12:43
Jak dla mnie super pomysł:). Często chodze na różne imprezy i właśnie jest powrót z powrotem i daję zarobić taskówkarzą.
~Cichość 3-12-2011 12:43
Ludzie!!! Tutaj nie jest Wrocław, ani Poznań, aby uruchamiać dodatkowo linię nocną, Tutaj jest Jelenia Góra tutaj się śpi.
~ 3-12-2011 12:43
w kazdym duzym miescie sa autobusy nocne tylko w tej zapchlonej jeleniej dziurze sie nic nie opłaca.Ale jak otworzyc kolejna biedronke to wielkie PAŃSTWO z ratusza to wie jak i gdzie znalezc miejsce dla tej stonki
~tubi 3-12-2011 13:53
taxi od 13 drozeje a mzk nocne zabiera :) czysty układ
~darecki 3-12-2011 13:56
Ludzie czy wy na pewno chcecie autobus nocny z soboty na niedziele? przecież jak ludzie z imprez np . atrapa, heineken itp będą wracać z imprezy , pijany i wejdzie kanar ko go wyrzucą z autobusu itp . co ja pisze wogule pijani rozniosą autobus . Pisze o tym bo nie raz się spotkałem z takim czymś , co alkohol robi z młodzieżą a tym bardziej jak są w grupie : darcie ryja , palenie , wyzwiska na kierowce itp
~taksowkarz 3-12-2011 14:19
ceny taksowek nocnych: zabobrze-centrum = 17-18 zl // centrum-cieplice = 20-22 zl // centrum-sobieszow = 35-36 zl // centrum-maciejowa = 25-28 zl >< wiec chyba nie jestto tak duzo... przeliczcie to sobie
~ 3-12-2011 15:13
do 03-12-2011 14:19 | ~taksowkarz | - nie chrzań tutaj, nie wprowadzaj w błąd, mi kazano zapłacić przed szóstą rano 25 zł, ale to było 4 lata temu, kurs był na podwale spod korony, i było policzone tzw. taryfa nocna czyli 3 razy tyle za kilometr tak mi pan taryfiarz powiedział
~ 3-12-2011 16:22
popieram Pana [taksowkarz] takie są ceny jeżdżę nimi i wychodzi taniej w cztery osoby niż autobus a i godzinę sam sobie ustalam.
~siwy 3-12-2011 16:42
Podnoszą drastycznie ceny biletow, a kursów coraz mniej! Brawa dla MIASTA za prywatyzacje!!! A nocny bardzo by się przydal, chciaż w weekendy jeden autobus np o 2 w nocy laczacy centrum np z Sobieszowem
~Rodrygo.. 3-12-2011 17:03
Piszcie sobie piszcie...i tak to mają w d.... Urzędasy nie jeżdżą po imprezach. W MZK liczą sprzedane bilety, kierowcy biorą w łapę i nie dają biletu - góra twierdzi że nikt nie jeździ i tnie kursy. Kółko się zamyka. Szanowny urząd i jaśnie urzędujący P. Prezydent zapomnieli, że do komunikacji publicznej się dokłada ...że funkcjonuje dla nas mieszkańców i za nasze pieniądze z podatków. A takich klientów jak P. Woźniak w tej firmie dawno powinno się wysłać na zieloną trawkę...emeryturkę powiedzmy.Pora do tej firmy wpuścić trochę świeżego, trochę energii i otwartego spojrzenia na potrzeby ludzi.
~mc 3-12-2011 17:07
Jestem za brakuje nocnego SZCZEGÓLNIE W PIĄTEK I SOBOTĘ jadącego do Cieplic ok 1 w nocy i mógłby wracać później do Jeleniej.
~ 3-12-2011 17:13
ceny są wyższe niż pisze taksówkarz. a ten z 16:22 to też taksówkarz i sie tutaj reklamuje, a takie ceny to są pewnie w dzień roboczy około dwunastej w południe, albo i wyższe, bo paliwo podrożało
~ptrek 3-12-2011 17:27
oni tylko myślą osobie a inych mają gdzieś !!!!!!!!
~Iza 3-12-2011 17:31
No jasne, bo w tym mieście nocami autobus byłby tylko dla pijaków. A czemu tylko pijacy? Bo nie ma żadnych imprez dla porządnych ludzi. A czemu nie ma imprez? Bo nikt nie chodzi. A czemu nie chodzi? Bo nie ma czym wrócić... Albo trzeba zacząć od jajka, albo od kury. Póki co, nikt nie robi nic, bo "się nie opłaca, nie ma dla kogo". Najlepiej od razu się położyć i umrzeć...
~17:13 i inni 3-12-2011 17:40
a ja podchodze na postój i pytam za ile mnie zawiezie tu i tu , on nie uruchamia taksometru , i wiezie mnie taniej niz normalnie . a co do cen Podwale do centrum cieplic nie wiecej niz 20-25 zł w sobote w nocy !! bez taksometru czesto za 15
~GAPA 3-12-2011 17:46
dla zawiły
~ 3-12-2011 17:47
do 17:40 - a autobusem byłoby za 5 zł. Czyli tyle, ile to jest warte. Krychą do Wrocławia za 25 zł - 116 kilometrów, a taryfą do Cieplic za 25 zł - 10 kilometrów. Zdzierstwo. Złotówy to zawsze złotówy.
~do taksowkar 3-12-2011 17:55
zabobrze - centrum 18 zł? haha a to dobre. nigdy nie dałem więcej jak 12-13 zł a najcześciej udaje się za dyche :) jak za 2 lub max 3 km mozna zaplacic prawie 20 zł? to juz lepiej isc z buta, 20 minut i na miejscu
~grr 3-12-2011 19:25
niech zrobia porzadek z kierowcami-lapowkarzami nocnych autobusow, ktorzy zamiast grzecznie kasowac bilety do kasy fiskalnej, kasuja je wirtulanie do wlasniej kieszeni czego nie raz doswiadczylem jadac "nocnym" z malej poczty na zabobrze, a poza tym ladne oszukane foto-ilustracja, z dziennego zrobione niby nocne :) ladny filmowy trick :)
~CH.W.D.P. 3-12-2011 19:28
A JA CHCĘ JESZCZE NOCNY DO MARCISZOWA, BO PKP MA MNIE W DUPIE, JAK SIĘ BUDZĘ W OSTATNIM POCIĄGU Z WROCŁAWIA DOPIERO W JELENIEJ NA BOCZNICY. TROCHĘ SZACUNKU DLA PIJANEGO CZŁOWIEKA!!
~sqandal 3-12-2011 19:45
a niech se KRYCHA wezmie te nocne kursy a nie tylko smietanke spijac na dziennych
~sabotage 3-12-2011 20:09
Szanowni Państwo, którejś nocy wróciłem autobusem z Paryża do Jeleniej. Ponieważ mieszkam w Cieplicach, jedyną opcją była taksówka. Z braku złotówek, zapytałem szanownego jaśnie pana taksówkarza czy zgodziłby się przyjąć należność w euro. Powiedział że nie ma sprawy, ale 20 E ma być.
~xxx 3-12-2011 20:20
powstaje konkurencja dla KRYCHA a mianowicie ŹDZICH NIGHT TOURIST zaczynamy już 1-go stycznia.
~ 3-12-2011 20:26
No to Sabotage powiedział w końcu prawdę o naszych taryfiarzach złotówach. Łoją bez litości. Odstraszają cenami. Wolą stać niż zarobić trochę mniej ALE ZAROBIĆ. Lenie jedne.
rymcycymcy 3-12-2011 20:52
17:31 | ~Iza | ...Iza ma rację ! :) ...jaja na miasto ! ...a kury do domu :)
~renka79 3-12-2011 22:53
Nocny nie,ale 5 autobusów miedzy 7-8 linii nr 1 tak, w tym dwa razy jeden po drugim po 2 lub 5 minutach odjezdza i wiadomo jeden pusty jedzie,ale w sobote i w niedziele na 6 rano do pracy ludzie z osiedla Czarne na nogach do miasta musza biec, ale za bilet 90 zł płacic musza - masakra, plakac sie chce.
~ 3-12-2011 22:58
Przy okazji GWIZDY dla MZK. Pasazerka która zawsze wracała z pracy kursem lini 16 przy Podwalu i wiele innych osób ,przemiaszczających sie z ul Podwale na Zabobrze rozczarowało sie od grudnia gdyz MZK zmieniło rozkład i dali ten autobus o godz.17-55 Dla kogo pytam? Logiczne jest ze ludzie w centrum w Handlu jezdzą zaraz po 18 a nie za 5- 18 sta!Kto był tak mądry i to zmienił i kto odda mi 90 zł za bilet miesieczny który kupiłam tylko dla tej lini bo codziennie nim jezdziłam.PARANOJA JAKAŚ KTO USTALA TE ROZKŁADY JAZDY.Zeby kończyć prace i w centrum czekc na autobus 20 min bo zadnego z ul. Podwale na Zabobrze innego nie ma ale za to pózniej jedzie o tej samej godzinie dwa 7 i 10 MASAKRA.WIELKIE GWIZDY DLA MZK
~pasażer 3-12-2011 23:02
Co tu pisać o nocnym jak po 18 z Podwala nie ma kursu na Zabobrze tylko trzeba czekać 20 min.Wiedza ze ludzie wracają z pracy, całe centrum kończy o 18 i czeka bo po co dac wcześniej autobus!!!
~mądrala 4-12-2011 11:26
miasto powinno być dla ludzi a nie przeciwko im. powinni puścić przez miesiąc na 'wypróbowanie' jeden autobus nocny i od razu byłoby jasne czy jest na to zapotrzebowanie. ale po co. jelenia to wiocha. pozniej sie wszyscy dziwią, że miasto umiera.
~mądrala 4-12-2011 11:30
miasto powinno być dla ludzi a nie przeciwko im. powinni puścić przez miesiąc na 'wypróbowanie' jeden autobus nocny i od razu byłoby jasne czy jest na to zapotrzebowanie. ale po co. jelenia to wiocha. pozniej sie wszyscy dziwią, że miasto umiera.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Politycy komentują wynik wyborów

Mały Strażak dla jednostek OSP

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Czyżby Andrzej Duda?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
712
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
13%