MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Autobusy MZK nie dla rowerów! To jakiś absurd – twierdzi Czytelniczka

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 28 lipca 2012, 7:47
Aktualizacja: Niedziela, 29 lipca 2012, 15:09
Autor: red
Fot. Jakub Thauer
– Przyjechałam niedawno z Warszawy do Jeleniej Góry i dowiedziałam się, że tutaj nie można przewozić rowerów miejskimi autobusami. Przecież to przeczy zdrowemu rozsądkowi. Nie rozumiem, dlaczego nikt z mieszkańców nie robi nic, aby ten zakaz znieść – napisała do nas Czytelniczka.

- Dla mnie wiadomość, że nie można w Jeleniej Górze przewozić rowerów autobusami MZK była szokująca. Są wprawdzie niby jakieś wakacyjne autobusy do tego przystosowane, ale nie ma nawet jak tego sprawdzić: ile ich jest, o której takie coś jeździ - napisała do nas pani Agnieszka. - Taki zakaz, oprócz tego, że absurdalny, jest także antyekologiczny (wyobraźmy sobie osobę, która chce dojeżdżać rowerem do pracy, ale w razie deszczu musi mieć pewność, że będzie mogła wrócić z rowerem autobusem). Co w takiej sytuacji? Nic. Pozostaje więc samochód - argumentowała.

Podaje też inny przykład. - Zepsuł mi się rower i musiałam go przewieźć do serwisu. Był problem, bo przecież do autobusu nie mogłam go wstawić - opowiadała. - Nie wiem, czym różni się rower od innego bagażu, albo wózka, które można przecież autobusem przewozić. W wielu miastach Polski transport miejski jest także dla rowerów. Ale nie w turystycznej Jeleniej Górze? O co chodzi władzom miasta z tym zakazem? - pytała Czytelniczka.

- W autobusach MZK nie można przewozić rowerów, bo to zagraża bezpieczeństwu pasażerów i wyposażeniu autobusu – powiedział nam wczoraj (27 lipca) członek zarządu Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jeleniej Górze Jerzy Wrona. - Autobus, jak nazwa wskazuje, służy do przewozu osób, a nie towaru – podkreślał.

Dodał, że jest w rozkładzie jazdy kilka oznakowanych kursów (literką R - przyp. red.) na liniach: 4 (Przesieka, przez Podgórzyn-Cieplice na Dworzec główny PKP w Jeleniej Górze - przyp. red.) i 15 (Piechowice przez Michałowice również na Dworzec Główny PKP w Jeleniej Górze - przyp. red.), gdzie są umieszczone stojaki i tam rowery można przewozić – wyjaśniał Jerzy Wrona.

I stwierdził: Jeżeli zbierze się grupa osób, która uważa, że także na innych liniach potrzebne są kursy przystosowane do przewozu rowerów, może nam to zgłosić, a my będziemy to rozważać, a nawet uruchamiać, bo nie ma rzeczy niemożliwych – podkreślił Jerzy Wrona.

Ogłoszenia

Czytaj również

19. Parada Rowerów

Boże Ciało 2019

Kto dyrektorem teatru?

Komentarze (126) Dodaj komentarz

~ 28-07-2012 8:00
Lodówek i szaf też nie wolno? Jak ta pani sobie wyobraża podróż w zatłoczonym autobusie i pięciu rowerzystów ze sprzętem. Rower jest do jeżdżenia. Jak zacznie padać deszcz to z motocyklem i skuterem też do autobusu? Czy ta pani z Warszawy wie jaki ma ciężar rower przy gwałtownym hamowaniu? Może zabić!
~>>> 28-07-2012 8:19
bo Dziura Jelenia to rowerowa stolica Polski. tu na rowerach się jeździ, a nie je przewozi!!!
~Liczyrzep 28-07-2012 8:29
Witamy Panią z Wawy w Jelonce.Tu Świat się zaczyna i kończy, a czas biegnie do tyłu i jak przystało na Karkonosze każdy ma pod górę.
~no 28-07-2012 8:35
Jestesmy w Jeleniej ,a nie w Warszawie i nie mam zamiaru przez 20 minut meczyc sie w scisku i skwarze, bo ona nie potrafi pedałowac!
wilhelmstrasse 28-07-2012 8:45
Właśnie dla tego, że Jelenia Góra oznaczona jest mianem stolicy rowerowej, powinno ono się w jakiś sposób odzwierciedlać w pomysłach, aby owe miano miało sens. Niestety, marazm intelektualny rządzących i pomysłodawców takich haseł jest tym bardziej zauważalny, właśnie wtedy, gdy dopuszczają się oni takich pomysłów, które w swej złożoności wynikających z brzmienia owego hasła przerastają kreatywną inwencję pomysłodawców. Miasto kiczu, banału i tandety, przy czym to nie miasto jest winne, bo potencjał ono ma.
~do 08:00 28-07-2012 8:54
8 razy mniejszy od przeciętnego pasażera - taki ma ciężar rower przy gwałtownym hamowaniu. Powtórka z fizyki się kłania.
~T.S. 28-07-2012 8:57
Do wszystkich wpisów ANTYROWEROWYCH i TYCH NA WIECZNE NIE... Jak to jest? Kraków, Wrocław, Warszawa... Tam jakoś można, tam rowery nie zabijają pasażerów w autobusach itd. Kraków... tam zawsze rower jest mile widziany.., bo są ludzie którzy zdają sobie sprawę z tego co w życiu dobre, i co dobre dla ich miasta! Kocham Jelenią Górę, ale to zawsze było przekorne miasto... Jesli "góra "tego nie zrozumie zawsze będzie pomijana przez turystów...
~ 28-07-2012 9:09
(do | ~do 08:00 | ) Ale pasażer się trzyma rurki, a rower nie ma rączek. Dlatego w autobusach do przewozu rowerów zamontowane są stojaki.
~ 28-07-2012 9:11
Wolę jak mnie rower przygniecie w autobusie niż przeciętna baba z wagą ok 120 Kilogramów + zakupy z bazaru 50 Kilogramów z emeryckim biletem ulgowym
~biker 28-07-2012 9:21
Rowerowa Stolica Polski. Park zdrojowy zakaz rowerów, mzk zakaz rowerów.... ile jeszcze zakazów
~JELENI_OGÓR 28-07-2012 9:22
Jelenia Góra jest taka mała że spokojnie rowerem można 10 razy z 1 końca na drugi rowerem przejechać a co do nagłego deszczu to zgadzam się z 8:00 i 8:19 a co do rowerowej stolicy to dajcie sobie z tym spokój rowerami i turystami nikt się nie naje, lepiej żeby tu było zagłębie przemysłowe szybkie połączenia kolejowe z dużymi miastami oraz WOJEWÓDZTWO JELENIOGÓRSKIE czy inne Karkonoskie
~terta 28-07-2012 9:25
Mafia rowerowa atakuje. Już im się pedałować nie chce. Wszystko dla cyklistów w rajtuzach! Zakupy w hipermarketach też na rowerach! Do kina też z rowerem.
~makss 28-07-2012 9:29
Wozki dzieciece takze powinny miec zakaz w MZK. Zascianek na maksa widze w kotlinie. Jak tak dalej bedzie to lepiej w Polsce nie mowic ze sie jest z Jelonki bo obciach bedzie :)
~Jeswa 28-07-2012 9:30
Wogóle wy JELENIOHÓRZNIE jestescie inną dziwna cywilizacja,tutaj przjechałem i uczę sie waszego CHAMSTWA.Jest ono obecne na kazdym kroku,odstajecie od ogólnie przyjetych norm.Wasza władza to dopiero ewnement minusowy,nastawiona do ludzi ANTY.Pozdrawiam tych normalnie sie zachowujacych.
~do terta 28-07-2012 9:33
... milcz grubasie...
~Ppk82 28-07-2012 9:36
Ja ostatnio zostalem niemal zmuszony do kupienia drugiego biletu za moja torbe podrozna!!! To dopiero hamstwo! Oczywiscie poszedlem na piechote. I wiecej w Jeleniej Gorze MZK Nie pojade
~do 9:33 28-07-2012 9:40
a ja uważam że terta ma rację
~Jeloneczka 28-07-2012 9:40
Zatłoczone autobusy???? A to ci żart :)))))))))))))))))
~fiki 28-07-2012 9:41
Jeswa,jedź do Warszawy tam nauczysz się kultury.A co do Pani to chyba jej się coś pomyliło z Warszawa.Jelenia to nie Warszawa,zobaczcie jak oni jeżdzą po Jeleniej nie patrzą na nic i na nikogo tylko prują tymi samochodami,myślą ,że są u siebie.
~do 9;40 28-07-2012 9:45
... to uważaj...
~hehehehłe 28-07-2012 9:45
to jak wam tek żle w autobusach to są jeszcze nogi rover samochód tylko źle i źle a jak by zlikwidowali
~Czlowiek Kon 28-07-2012 9:51
Rower jest po to zeby na nim jezdzic a nie zeby go wozic autobusami! W Amsterdamie jest to nie do pomyslenia zeby zabrac rower do autobusu czy pociagu.
~do fiki 28-07-2012 9:55
Jelenia to nie Warszawa, Legnica to nie Wrocław, Wałbrzych to nie Poznań...a Warszawa to nie Londyn... i tak by można wyliczać i wyliczać... To nie chodzi o to gdzie, tylko jak! Piękno miasta tworzą LUDZIE swoją inteligencją, pasją, pozytywnym nastawieniem i tolerancją dla innych... Niestety.., łatwo powiedzieć, trudno w życie wcielić. POZDRAWIAM:-)
~do kona 28-07-2012 9:57
Co??? Już z pięć razy woziłem rower autobusem w Amsterdamie! Nie filozuj więc proszę...
~ 28-07-2012 10:07
Pięć razy woziles rower w Amsterdamie? Nie chwal się, wszyscy poznali, że przyjechaleś z Polski.
~M_ 28-07-2012 10:11
Szanowna Pani ze „stolyicy” zapewne zapomniała, że jeszcze 8 lat temu takowy zakaz obowiązywał również w ZTM Wa-wa , a obecnie jest tak: *SPAM , i nie wyobrażam sobie, aby w godzinach szczytu udało się jej wsiąść z rowerem do autobusu lub tramwaju np. w okolicach centrum. Ponadto uważam, że jazda nieprzystosowanym autobusem np. linii nr 15 z Sobieszowa do Jagniątkowa z rowerem jest dobrym pomysłem.
~stolica rowerowa ha ha 28-07-2012 10:13
A podobno Jelenia Góra to stolica rowerowa, a do parku rowerem wjechać nie wolno, przewozić roweru w autobusie też nie wolno, ścieżek rowerowych w mieście jest co kot napłakał, przy wielu instytucjach np. bankach brak stojaków na rowery, Władze miasta robią wszystko żeby zniechęcić rowerzystów .WSTYD
~do 10;07 28-07-2012 10:18
Gdybys był w Amsterdamie to byś wiedział, że jeżdza tam specyjalne niebieskie autobusy z żółtym pasem, gdzie wolno spokojnie zabierać rowery...
~do M 28-07-2012 10:21
No widzisz... 8 lat temu... Przeprzszam za zwrot, ale w Jeleniej chyba ktos jest o te 8 lat głupszy...
~iras 28-07-2012 10:21
MZK-tak trzymać,ruch to zdrowie1Jest świeże powietrze,ładne widoki.Rowerek precz z autobusu.Warszawka zasrana!
~T.S 28-07-2012 10:26
Podsumowując... U nas, na każdym kroku ktoś bardzo się stara aby człowiek, człowiekowi "robił pod górkę" Ja do tego ręki nie przyłoże!!!
~12sqandal 28-07-2012 10:36
.. i czym się chwali ta < warszawianka > ze ze stolicy jest , Warszawa to najwieksza wiocha Europy prosze pani i tam wolno nawet w tramwaju konia wozić a u nasz w Jelonce Europa calą gębom i Nie Wolno nawet roverków wozić , tak babuniu ze stolicy ...
~Do 12sqandal 28-07-2012 10:44
... a w Krużewnikach był, eeeee?
~sw 28-07-2012 10:45
a jaki ma sens przewóz roweru kapsułą w tak małej mieścinie jak jelenia skoro w 15-20 minut można przejechać całą mieścinę(no może wyłączając wioski przyłączone na siłę do jg),w wawce czy krk może i ma sens taka zgoda bo od tablicy do tablicy bywa nawet kilkadziesiąt km.
CН.W.D.P. 28-07-2012 10:59
sqandal, I CO, NIE OGARNĄŁEŚ TEMATU, CZY TYLKO NIE CZYTAŁEŚ WPISU DO CIEBIE OD OPERY??
~makui 28-07-2012 11:06
tak to jest z niedzielnymi rowerzystami... biedactwom zachciewa się jeździć autobusami, bo na rowerku za bardzo się można zmęczyć albo zmoknąć...
~ufff 28-07-2012 11:18
Ludzie - nic nie rozumiecie i nic nie ogarniacie. Pomysł z rowerami w autobusach mzk jest ŚWIETNY I REWELACYJNY. Oczywiście, nie w każdym autobusie tylko w powiedzmy 1-ym na godzinę na danej trasie. Normalne miasta zrobią wszystko dla mieszkańców i turystów. W Jeleniej sami malkontenci - a po co, a na co. Chętnie podpiszę się pod ewentualną petycją do prezydenta w tej sprawie, tylko ktoś by to musiał ruszyć. Turystka z Warszawy ma całkowitą rację.
~Malkontent 28-07-2012 11:29
Jakie miasto turystyczne??? Co tu zwiedzać oprócz marketów i praktycznie pustej starówki?!?!?!?!?
~$$$ 28-07-2012 11:45
dojdzie do tego że debil na rowerze na samolot wjedzie .to poco jest rower .chemia dziala na mózgi kretyną
~malkontent 2 28-07-2012 11:55
a propos rowerów, to czy może ktoś wie kiedy zacznie być egzekwowany zakaz jazdy rowerem po parku zdrojowym? czy miasto (rada miejska) znowu podważa swój "autorytet" uchwalając prawo które wszyscy olewają, nawet jednostki miejskie jak straż miejska która przecież to wszystko widzi na monitoringu. Patrolu tam nie widziałem nigdy.
~kontroler 28-07-2012 11:55
mozna przewozic rowery autobusami miejskimi a oplata wynosi 4,10 tak samo jak bilet na 2 strefy normalny
~reeqa 28-07-2012 12:00
Ok. Panie Wrona. Popytałam przyjaciół. Jest nas 42 osoby, które chcą by rowery można było przewozić. Chce Pan to zrobimy anonimową ankietę na Placu Ratuszowym i się Pan zdziwi. Mieszkańcy są wściekli za to , ze nie można przewozić rowerów - ja mam inny pomysł - przewoźmy rower mówiąc , że wieziemy dwie opony, ramę, siodełko i kierownice oraz mechanizm napędzający. To jest legalne!
~kml 28-07-2012 12:06
hehe, żal patrzeć jak to miasto umiera a decydenci to przeciętniaki na czele z prrr..ezydentem :|
~duty 28-07-2012 12:34
Do | ~kontroler | : Tylko oznakowanymi i przystosowanymi autobusami . Są to wyznaczone weekendowe kursy lini 4 i 15. W pozostałych autobusach nie wolno.
~utr 28-07-2012 12:38
" Jest nas 42 osoby, które chcą by rowery można było przewozić." Jest nas 42 tys, które chcą by autobusy służyły do przewozu ludzi a nie spoconych kolarzy, bo akurat piwo wypili i brakło chęci do pedałowania.
~reeqa 28-07-2012 12:43
Proszę bardzo kochani! Oto ankieta przejdźcie do adresu w nawiasie kwadratowym [http://webankieta.pl/ankieta/woc3c47n94du] - należy skopiować adres i wkleić w przeglądarkę - wyniki ankiety zaniesiemy do ratusza i Prezesa MZK!
~do utr 28-07-2012 13:18
Rowery sa potrzebne ludziom , którzy wieczorami wracają do domu z pracy po 22:00 często nie ma dostosowanych kursów w oddalone dzielnice i niestety są zmuszone jeździć rowerem. Dobrze by było - by kilkanaście km nie drałowali do pracy na rowerze - i wykończeni trasą pod górkę sapali przy stanowisku pracy. Empatia widzę jest obca nie tylko władzom ale i bezmózgim mieszkańcom, którzy zanim pomyślą paplają jak najęci! Rozumiem, ze pracujesz pod kimś z ratusza i interes mieszkańców jest Ci obcy.
~do utr 28-07-2012 13:25
Rowery sa potrzebne ludziom , którzy wieczorami wracają do domu z pracy po 22:00 często nie ma dostosowanych kursów w oddalone dzielnice i niestety są zmuszone jeździć rowerem. Dobrze by było - by kilkanaście km nie drałowali do pracy na rowerze - i wykończeni trasą pod górkę sapali przy stanowisku pracy. Empatia widzę jest obca nie tylko władzom ale i bezmózgim mieszkańcom, którzy zanim pomyślą paplają jak najęci! Rozumiem, ze pracujesz pod kimś z ratusza i interes mieszkańców jest Ci obcy.
~do $$$ 28-07-2012 13:29
Kup sobie słownik. Zacznij stosować zasady ortografii i interpunkcji, a dopiero potem się publicznie wypowiadaj.
THX1138 28-07-2012 13:48
drodzy rowerzyści może jeszcze słonia w karawce albo gęś na łańcuchu byście chcieli ??? na rowerze się jezdzi a nie wozi go autobusem (jakby było mało tego że autobusy są zatłoczone to jeszcze z rowerami się wpi###)
~ 28-07-2012 14:10
Oczywistym jest, że najwięcej o rowerach wypowiedzieli się Ci, którzy w ogóle na nim nie jeżdżą...:)
~do THX1138 28-07-2012 14:42
Rowery sa potrzebne ludziom , którzy wieczorami wracają do domu z pracy po 22:00 często nie ma dostosowanych kursów w oddalone dzielnice i niestety są zmuszone jeździć rowerem. Dobrze by było - by kilkanaście km nie drałowali do pracy na rowerze - i wykończeni trasą pod górkę sapali przy stanowisku pracy. Empatia widzę jest obca nie tylko władzom ale i bezmózgim mieszkańcom, którzy zanim pomyślą paplają jak najęci! Rozumiem, ze pracujesz pod kimś z ratusza i interes mieszkańców jest Ci obcy.
~ 28-07-2012 14:45
Ankieta rowerowa(MZK) wyniki zaniesiemy do Ratusza! Skopiuj adres : http://webankieta.pl/ankieta/woc3c47n94du I wklej w przeglądarkę a następnie udziel kilku odpowiedzi - zostawiono miejsce dla tych, którzy mają słowotok!
~reeqa 28-07-2012 14:53
W ankiecie wrze! Ratusz będzie bardzo zaskoczony odpowiedziami ankietowanych - jeszcze bardziej prezes MZK!
~rumcajs54 28-07-2012 15:15
Karafka, nie karawka. Ale ad rem: w Stuttgarcie jest tak, że chcąc wziąć rower do kolejki podmiejskiej to po pierwsze rowerzyści wchodzą różnymi wejściami, a po drugie jest zakaz w godzinach szczytu (już nie pamiętam, chyba dwa lub trzy razy dziennie). No i zrozumiałe, że nie do każdego autobusu można by było, bo są mniejsze i są większe.
~slawek-jg 28-07-2012 15:21
czemu do biedronki nie można wjechać rowerem ja się pytam się ??
~Iza 28-07-2012 15:40
ostatnio jakies "panisko"wiozlo duzy fotel ...do tapicera.Pojutrze moze kanape/??..to dla kogo sa w koncu autobusy???Gonic "cfaniaczkof"...
~ZłyPorucznik 28-07-2012 15:45
A won z tymi rowerami. Won też z wózkami dziecięcymi. Won w siatkami i torbami. A co? Won! Piechotą chodzić, z buta dawać, a nie jeździć sobie MZK. MZK jest do innych celów, wyższych znaczy się. Tam tylko kierowcy powinni być i same grubasy z wagą powyżej 85 kg. Jakaś paranoja. Za 5 lat, góra 5, wrócimy do tematu w innej formie. Odbędzie się likwidacja MZK i wtedy pracownicy tej firmy będą się żalić - tracimy miejsca pracy. A ja się wtedy zapytam - a gdzie żeście byli jak trzeba było dbać o klientów, pasażerów znaczy się, i to obojętne czy z rowerami, siatkami, torbami, wózkami dziecięcymi. Wtedy pogadamy i zobaczymy. Jak klient płaci za przewóz tego roweru toż to jest interes, zarobek dla MPK. Niech szanowny Zarząd tego MZK myśli, myśli, bo to ma przyszłość.
~J€DAj 28-07-2012 15:46
Rower powinien być na smyczy i w kagańcu, oraz posiadać aktualną książeczkę z wpisem o ciśnieniu w łańcuchu. By żyło się lepiej........ nie mówić.
~bla 28-07-2012 15:50
jasne zróbmy dodatkowa linię dla osób z rowerami, bo im ciezko dupy ruszyc,a do pobliskich miejscowosci dalej beda kursowac 3 autobusy w ciagu całego dnia i oni niech sobie radza sami. Pani z Wawy chyba sie zle czuje
~ooo 28-07-2012 15:54
złośliwcom życzę by po 22:00 krajową trójką codziennie (zimą i jesienią też) wracali rowerem z Komarna, Janowic, Radomierza - z roboty na rowerze. Wtedy pogadamy - gdy po 8h tyrania będziecie kolejne 2 zapierniczać w brei śnieżnej rowerem!
~adus132 28-07-2012 16:02
to niech czytelniczka z waw-y wraca skąd przybyła i nie marudzi u nas w jeleniej... u nas się rowerami jeździ a nie je wozi....
~bla 28-07-2012 16:03
ta ankieta jest strasznie stronnicza
~ja,osobiście 28-07-2012 16:12
"Autobus, jak nazwa wskazuje, służy do przewozu osób" z taką logiką nie sposób walczyć
~Henijo 28-07-2012 16:15
Cytuję\"członek zarządu Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jeleniej Górze Jerzy Wrona. - Autobus, jak nazwa wskazuje, służy do przewozu osób, a nie towaru\". A to nie o przewóz aut chodzi??? :) A tak już na poważnie-sami zobaczcie ile osób jedzie pociągiem ,wraz z rowerem do Jakuszyc.Jak masz Auto to wieziesz nim rower,kilkanaście km,potem wskakujesz na 2 kółka i masz możliwość zwiedzenia bardziej odległych punktów.A co jak nie masz samochodu?-pewnie powinieneś siedzieć w domu,chlać piwo.Inną sprawą jest awaria roweru-wracaj pieszo z np Jagniątkowa.Zbyszku,musimy coś z tym zrobić!
~Jeloneczka 28-07-2012 16:29
Zlikwidować MZK skoro wszyscy mają auta... albo rowery ;)))))))))))))
~julia 28-07-2012 17:05
hehe, dobra ta Pani warszawianka :) jakby tak każdy rowerzysta pakował się do autobanu bo mu się giry zmęczyły, to jeszcze "symrpatyczniej" podróżowałoby się naszymi zwykle zatłoczonymi środkami transportu :) tym warszawiakom na serio się we łbach poprzewracało!
~do Henija 28-07-2012 17:18
Zbyszek nie ma czasu na takie pierdoły. W weekendy to on nielegalnie zwiedza czeskie jeleniogórskie Karkonosze, a w powszedni dzień woli wypić piwo i paść brzucha kiełbachą u pani Danusi z Jagniątkowa, stąd też wiadomo, że w miarę wzrostu brzucha sympatia do rowerów i rowerzystów maleje. Pozdrawiamy, pana Leszka, naszego "aktywnego" komisarza rowerowego - rowerzyści z Jel.Góry i okolic.
~looker 28-07-2012 17:31
W JG jest zawsze nie, bo nie! Tu rządzi towarzystwo wzajemnej adoracji, które powołane jest po to, aby wykazać swoją władzę i czerpać z niej korzyści, a nie iść na rękę mieszkańcom, chyba, że jest okazja zrobić to dosłownie, tego z pewnością władza nie przepuści! O przyjaznym mieście dla rowerzystów, turystów, niepełnosprawnych można usłyszeć najwyżej w tzw. pobożnych życzeniach do miłościwie nam panujących, szkoda, że oni sobie czasu tym nie zawracają. Mam nadzieję, że kiedyś ta władza zostanie zmuszona do użycia jednokołowego środka lokomocji, za to bez biletu...
~Pik K 28-07-2012 18:16
Kolega w Michałowicach złapał dwie gumy kierowca MZK oświadczył,że nie może go zabrać bo go zwolnią z pracy.Jakoś się dał przebłagać lecz kazał mu wysiąść przed zajezdnią. Inaczej jest w jest w w autobusach PKS kierowcy z chęcią zabierają rowerzystów do Karpacza i Szklarskiej Poręby.Nie pobiera się opłat za przewóz roweru.Wrona powinien odejść i nie psuć opinii Jeleniej Góry.
~ 28-07-2012 19:06
Nie podoba Wam się rozkład jazdy, regulamin przewozów i współpraca Ratusza z MZK? Wypełnij ankietę - jej wyniki trafią do UM i Prezesa MZK. [ http://webankieta.pl/ankieta/woc3c47n94du ten jest poprawny ] Skopiuj link do przeglądarki i anonimowo wyraź swoje zdanie!
~ 28-07-2012 19:09
Ankieta nie jest stronnicza - wszystkie pytania mają opcję wolnej odpowiedzi jeśli nie zgadzacie się z przedstawionymi - można się samemu wypowiedzieć! Trzeba jednak umieć czytać! Ze zrozumieniem.
~ 28-07-2012 19:19
Na razie wyniki ankiety są bardzo ciekawe! Dziękujemy za mnóstwo konstruktywnych uwag w zakładkach "inna odpowiedź". Ratusz i MZK będą mieli co czytać. Jak się okazuje mieszkańcy maja lepsze pomysły i ciekawsze rozwiązania niż władze miasta i rada nadzorcza MZK
~maska 28-07-2012 19:44
Rozumiem wózki dziecięce w autobusach, chociaż też są denerwujące jak młoda mama jedzie ze szczylem w godzinach szczytu, ale widocznie musi. OK. Ale rowery? Lekka przesada, ja zostanę na przystanku, ale rower sobie pojedzie, żeby się nie zmęczył...
~ 28-07-2012 20:21
Szczególnie w niesprzyjających warunkach powinno być umożliwona jazda rowerem w autobusie. Na przykład jadę z Cieplic do Jeleniej, tam łapie mnie ulewa i co mam zrobić? Jechać w deszczu czy czekać (czasem bardzo długo) aż przestanie. A MZK też by zarobiło jakby można było przewozić rowery w MZK.
~jelgór 28-07-2012 20:37
do serwisu rower się prowadzi, przynajmniej od najbliższej stacji kolejowej... rowery w busach to masakra, zaraz będą porwane siedzenia, rajstopy pasażerek powalane smarami i brudnymi oponami, niech pani warszawianka sobie rower w salonie na ścianie wiesza, ale nasze autobusy zostawi w spokoju!
~Jeloneczka 28-07-2012 20:43
Dwie strony komentarzy... i może dwa rozsądne. Pozostałe to chyba pisane przez moherowych dziadków ;) ... no w każdym razie ramoli przyklejonych do komputera i nie ruszających dupska z domu :/ Czy Was "porąbało", że myślicie że rowerzystom chodzi o to żeby JEŹDZIĆ autobusem???! To wyjaśniam Wam, że chodzo o MOŻLIWOŚĆ przewozu roweru! I słusznie zauważyła warszawianka (czy ktokolwiek z jakiegokolwiek miejsca), że Jelenia Góra szczycąca się mianem "rowerowej stolicy Polski" oferuje bardzo mało udogodnień dla rowerzystów. Są sytuacje szczególne, ale zaręczam Wam, że nie ma takiego rowerzysty, którego marzeniem jest jazda autobusem ;P Tak więc przestańcie pisać głupoty tylko pomyślcie jak wprowadzić system "bikebusów" czy "skibusów". Wasza Jeloneczka ;)
~ 28-07-2012 20:59
" Tak więc przestańcie pisać głupoty tylko pomyślcie jak wprowadzić system "bikebusów" czy "skibusów". Wasza Jeloneczka ;)" - ....i jeszcze ToyTobusy
THX1138 28-07-2012 22:09
do 14:42 nie dość że tym swoim złomem chcesz ludziom zabierać miejsce w autobusie i tak mocno zatłoczonym to jeszcze przyjeżdzasz z za 7 gór żeby nam pracę zabierać i wyzywasz od bez mózgów a wyp####j gdzie indziej jak ci nie pasuje
~fico 28-07-2012 22:18
Coś Pik i Leszek niewiele zrobiliście w swoim mieście. Tak się chwalicie swoimi znajomościami, a tu masz BABO PLACEK. Może łamcie prawo autobusach pewnie będzie to zabawne. Karkonosze zostawcie pieszym.
~Jeloneczka 28-07-2012 23:05
@THX1138 - tylko Twój wiek tłumaczy głupoty, które wypisujesz! Chamstwa jednak nie da się już niczym usprawiedliwić :( ToyToybusy??? :D czy ToyBusy?... wesołe autobusy już są :D Co do brudzenia... oj, coś podejrzewam, że przeciętny rower jest czystszy od niejednego pasażera jeleniogórskich autobusów miejskich ;P
rymcycymka 28-07-2012 23:20
.. rowery bardziej pasują do tramwajów ! ..szkoda,że ich jeszcze .. nie mamy !
~mat 28-07-2012 23:43
Napiszę krótko.... również uważam, że przewożenie rowerów "zwykłymi" autobusami jest niebezpieczne i zgadzam się z MZK. Lepiej stosować środki bezpieczeństwa, a nie później żałować...
rymcycymcy 29-07-2012 0:42
A gdyby tak każdy chciał jechać z rowerem ? :) ...no właśnie, to wiecie co by było ? ...w takim autobusie byłoby więcej pedałów niż ludzi ! :) ...a to w naszym grodzie o niejasnym kolorze ...jest nie do pomyślenia ! :)
~ 29-07-2012 8:02
autobus - pojazd samochodowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą;
~GośćJG 29-07-2012 11:53
Ankieta jest nieprawidłowo zrobiona. Można wypełnic ją kilkukrotnie a wyniki nie są pokazywane po zakończeniu wypełniania ankiety. Co to za problem dodać gdzie trzeba parę punków :) Taką ankietę to sobie można w..... :) Żeby nie było, choć sam jestem "*" to uważam, że nie powinno się przewozić rowerów autobusami komunikacji miejskiej.
~Binghiman 29-07-2012 13:08
ja się ostatnio zdziwiłem, że kierowca zabronił mi wejść do autobusu z kanapą i stolikiem.. nie wiem czym kanapa i stolik różni się od innego bagażu ;p;p;p;p
~ 29-07-2012 13:18
W Poznaniu też normalnie rówerów nie wolno przewozić, więc nie rozumiem problemu, dlaczego małych zatłoczonych austobusach miałbym się tłoczyć z brudnym rowerem. § 29 1. Przewóz rowerów jest dopuszczony tylko w następujących przypadkach losowych: 1) nagłe załamanie pogody; 2) uszkodzenie roweru uniemożliwiające jazdę na nim. 2. Rower może być przewożony tylko w oznakowanym piktogramem miejscu w pojeździe, w taki sposób, aby nie zagrażał bezpieczeństwu oraz nie mógł zabrudzić odzieży współpasażerów i elementów wyposażenia pojazdu. Zabrania się przewozu roweru w zatłoczonym pojeździe. 3. Kierujący pojazdem ma prawo nie wyrazić zgody na przewóz roweru, jeśli w jego ocenie warunki określone w pkt 1 i 2 nie zostały spełnione. 4. Przewóz roweru podlega opłacie za bagaż.
~Rowerok 29-07-2012 13:20
Myślę, że porównywanie roweru do kanapy/lodówki/szafy wskazuje na istotne braki intelektualne piszących. Naprawdę boicie się, że przygniecie Was rower? Może należałoby się zgłosić do psychiatry? Jakaś mania prześladowcza? A gdybym ja codziennie jeździła z nożem przy sobie autobusem, czy to by znaczyło że pasażerowe mają się czego bać? Może powinno się prześwietlać przy wchodzeniu do autobusu? Czy ktoś z Was był kiedyś przygnieciony rowerem a autobusie? Jak można prównywać transport MEBLI do transportu roweru? Czy jeśli zachoruje mi pies też będę musiała wzywać taksówkę, bo ktoś się będzie bał, że go pogryzie? To Wy gryziecie nieprzyjaźni mieszkańcy - rowerofobowie. Naprawde chcecie, żeby nadal ktoś przyjeżdżał/żył w tym mieście \"starych\" ludzi? To jeszcze więcej absurdalnych zakazów.
~ 29-07-2012 13:31
z POWYŻSZYCH KOMENTARZY RASIZM NA POZIOMIE MIASTA - HAHA "do 14:42 nie dość że tym swoim złomem chcesz ludziom zabierać miejsce w autobusie i tak mocno zatłoczonym to jeszcze przyjeżdzasz z za 7 gór żeby nam pracę zabierać i wyzywasz od bez mózgów a wyp####j gdzie indziej jak ci nie pasuje" Z ARTYKUŁU -Panie z MZK - w którym momencie nazwa "autobus" wskazuje, że to co jest tak nazywane służy do przewożenia osób??? od kiedy też rower jest towarem??? Każdy kto przewozi rower autobusem powienien zabezpieczyć/trzymać go, żeby nikogo nie "zahaczył". Ale w gruncie rzeczy powyższe komentarze to niezły pomysł na kryminał o tytule "Kto zabił rowerem w autobusie (jak sama nazwa wskazuje do przewożenia osób" w Jeleniej Górze) - sukces murowany.
~kw 29-07-2012 14:01
w JG notorycznie łamane jest prawo dokonuja tego kontrolerzy w autobusach miejskich - jaki przepis pozwala na niszczenie biletu przez kontrolera? zwlaszcza biletu calodziennego, wieloprzejazdowego? kupiony przeze mnie bilet jest moja wlasnoscia!! jest poswiadczeniem, ze zaplacilem za przejazd, kontrola polegajaca na przedarciu biletu naraza mnie na nieprzyjemnosci w kolejnym autobusie, bilet zniszczony jest biletem niewaznym!! gdybym sam zniszczyl bilet sam narazilbym sie na klopoty, przepisy jasno mowia,że bilet nalezy przechowywać ze starannością i okazywać do kontroli, kontroler może sprawdzić bilet, ale nie może go niszczyć, w JG kontrolerzy unieważniają bilety pasażerom całego autobusu niszcząc je podczas kontroli, wbrew pozorom sprawa jest bardzo poważna
CН.W.D.P. 29-07-2012 14:15
kw, WBREW POZOROM, JEŚLI POZWALASZ INNYM NISZCZYĆ TWOJE RZECZY, NP. BILET, WIĘC NIE JESTEŚ POWAŻNYM CZŁOWIEKIEM I MOŻNA WEJŚĆ CI NA GŁOWĘ, I ZROBIĆ KUPĘ, A TY JEDYNIE OPOWIESZ O TYM LUDZIOM NA FORUM. PODZIWU GODNA POSTAWA...
~vb 29-07-2012 14:49
strach się ruszyć gdziekolwiek na rowerze, bo jak, się nie daj Boże, popsuje to nie będzie jak do domu wrócić...
~pytanie dnia 29-07-2012 16:51
a taki złomiarz z wózkiem, jak go spotka ulewa, to też będzie mógł wejść do autobusu i podjechać do skupu, czy tylko rowery bananowej młodzieży mogą jechać?
~Maja Włoszcz 29-07-2012 17:01
W mieście Mai Włoszczowskiej nie można przewieźć rowerów? Jelenia tworzy nieprzyjazny system. Wrogość i bierność mieszkańców królują. Gdzie bycie przyjaznym choćby ze względu na walory turystyczne regionu? Nie wiem, ilu złomiarzy jest w JG, ale nie widzę nic przeciwko temu, żeby w razie ulewy ktoś kto ma wózek złomu, nie mógł wejść do autobusu, jeśli ma go zalać ulewa. "Bananowej młodzieży" nie ma JG. Spieprza stąd jak najszybciej się da. Do Wrocławia, do Londynu. Byle dalej od wrogości, zapyziałości, braku perspektyw.
~kw 29-07-2012 21:01
14:15 jestes gowniarzem i nie wiesz co zrobilem
~XXX 29-07-2012 21:34
Jeśli ktoś wybiera się na wycieczkę rowerem, to ja rozumiem że jest fanem jazdy rowerowej. Wieć na litość, niech ten ""rowerzysta"" jedzie całą trase tym rowerem, a nie tylko pół, bo pierwsze pół przejechał autobusem, a potem będzie się chwialić przed znajomymi że on pojechał rowerem do Przesieki. Szkoda tylko ze do Przesieki dojechał autobusem, a rowerem to ewentualnie jeździł po Przesiece. Wiec albo rower albo autobus.
~tak 29-07-2012 23:27
przeciwnicy rowerowana to kalafiory;-0
~Albert 30-07-2012 6:47
do gościa od powtórki z fizyki.W ramach powtórki puść sobie na głowę młotek stalowy o wadze 1 kg z wysokości 1 m, a później( jak dasz radę )powtórz doświadczenie z użyciem 1 kg poduszki z puchu.
~z JG 30-07-2012 9:03
Linią nr 4 z przystanku PKP w JG do Przesieki pierwszym kursem o 5:27 mimo, że nie wolno przewozić rowerów kierowca autobusu po mojej prośbie ZAWSZE mnie zabiera. Nawet pan kanar nie miał do mnie uwag przy sprawdzaniu biletów. Wniosek? Jeździć w góry skoro świt kiedy jeszcze nie ma porannego ścisku. Dzięki temu wycieczka może być dłuższa bo dłuższy dzień mamy :-) Dziękuję przemiłej pani z infolinii MZK, która to poradziła mi bym przy ewentualnej kontroli biletów mówił, że przewożę nie rower a części rowerowe ;-) Da się? Da się!
~Rowerzysta 30-07-2012 9:21
Za czasów szkolnych często miałem potrzebę przewiezienia rowera autobusem. Z różnych powodów. Dziś jeżdżę tylko dla rozrywki, więc jakoś specjalnie mi to nie potrzebne, ale gdybym jeździł tak do pracy to pewnie przydała by mi się taka możliwość. Co do rowerowej stolicy Polski, to jeszcze lata pracy przed nami by przynajmniej dogonić w tej kwestii duże miasta, ale nasze okolice już w tym roku można by nazwać zagłębiem motocyklowym. Tylu zlotów co teraz jeszcze u nas nie było. Miasto ma zamiar jakoś to wykorzystać?
CН.W.D.P. 30-07-2012 9:45
kw, PEWNIE POSZEDŁEŚ ZE SKARGĄ DO POLICJI, BO OD TEGO ONI SĄ. OD TEGO SĄ ONI!!
~sab 30-07-2012 12:46
bardzo dobrze proponuje przewozić meble paliwo stal cement itp
~do sab 31-07-2012 20:40
... ok! bedziemy to przewoźić...
~grumpy 1-08-2012 3:49
rower, szczegolnie taki bez kaganca i nie na smyczy, moze napasc na wspolpasazera i co wtedy? powstanie zawila sytuacja prawna! taki rower moze tez opona w zawily sposob pobrudzic tapicerke w cennym jeleniogorskim autobusie z niemieckiej wystawki i kto za to zaplaci??? no ja sie zawile pytam, no kto???
~JELENI_OGÓR 1-08-2012 21:12
wy tu się kłócicie o pierdoły a tymczasem jankesy i euro-* przy pomocy tuska 4-ty rozbiór Polski robią
~Miłośn,trams 1-08-2012 22:02
MZK powinno przewozić rowery w autobusach jeżdżących w góry na liniach 15,4,18,19 w Czechach są takie autobusy jeśli MZK chce by więcej ludzi korzystało z usług to powinni mieć to w ofercie tym bardziej że jest to turystyczna okolica. Niestety MZK rządzi miasto a w mieście sami *
~nio nio 3-08-2012 9:21
A ja jak chcę sobie przewiść rower ładuję go na samochód ;-) lub jadę szynobusem w stronę Jakuszyc. O jeżdzeniu do pracy rowrem nawet nie marzę bo mam 15km i jestem jednym z urzędasów więc miałbym problem z odświerzeniem się, a na trasie pogoda potrafi się zmieniać kilkakrotnie. :-(.
~nio nio-popr 3-08-2012 9:29
Przepraszam za błąd miało być "przewieść rower". Słownik mam, tylko klawiatura nie nadąża, a wzrok pewnie też już nie ten sam...
~mmg 5-08-2012 12:24
Szanowna Pani, albo jeździsz rowerem albo autobusem, trochę zdecydowania.
~do terta 8-08-2012 0:43
@TERTA - i widzę, że mafia samochodowa kontraktakuje. Na rower się już nie mieścisz, że ci tak ludzie jeżdżący rowerem do supermarketu/kina przeszkadzają? Kiś się dalej w aucie/śmierdzącym autobanie, sadło rośnie wprost proporcjonalnie do zgorzknienia.
~lol 8-08-2012 0:48
"na rowerze się jeźdźi, a nie wozi go autobusem" - WOW, thanks captain obvious !!! Postarali byście się wysilić swoje znikome komórki mózgowe to może przyszło by wam również to głowy, że rower czasem się zepsuje, dętka pęknie, łańcuch spadnie itp., itd. To śmieszne, że w takiej sytuacji trzeba wracam z buta, bo autobus w tym zacofanym mieście roweru nie przewiezie. CÓŻ MIASTO TAKIE, JACY JEGO MIESZKAŃCY, A JELENIA TO ŻAŁOSNY ZAŚCIANEK.
~trololo 21-08-2012 22:38
Poza tym czasami jadąc na wycieczkę nie zawsze ma się chęć pompować z JG - zwłaszcza jadąc z dziećmi. Wspaniała jest Kolej dolnośląska, codzinnie można przy każdym kursie zaobserwować ile osób jeździ z dzieciakami, ile osób jeździ z rowerami - da się? Jadąc w góry miło zacząć jazdę np z Przesieki, nie zawsze jest czas i ochota żeby tam walić z jg. Czasami złapie się defekt roweru - ale nie, lepiej pocinać z piechowic do domu bo grubasowi będzie za ciasno. Jelenia Góra to ch** a nie miasto rowerów, te parady rowerowe i imprezy Pana Langa mogą sobie wsadzić przy codziennym podejściu do rowerzystów, których to miasto ma w dupie
~Wersten 24-08-2012 10:00
Prosta sprawa - autobusy w Jeleniej są mini a przegubowce w Warszawie są większe.Poza tym odległosci w Jeleniej są mniejsze i można je pokonać na rowerze a nie z rowerem w autobusie -chyba proste !
~ 25-08-2012 23:40
Zabrońcie w swoich autobusach wozić dzieci z gimnazjum, liceum i starych bab - oni wszyscy śmierdzą!!! Najprostszy sposób na tłok w autobusach w JG? Przenieść "ryneczek/Florę" w okolice cmentarza albo odwrotnie!! Reszta linii będzie pusta, więc docelowo będzie można ją zlikwidować! Zresztą przy 2-3 kursach dziennie nikt tego nie zauważy:-DDDD! Linia nocna - jeden kurs zaraz po 23, drugi przed samą 5 i koniec - śmiech na sali - widział ktoś większy debilizm???
~Jel-górzanin 26-08-2012 21:05
Kocham to miasto ale to taka Jelenia Dziura :( w ten sposób zawsze będziemy z tyłu :( A słowo autobus nie wskazuje że jest tylko dla ludzi ! Ech ci małomiasteczkowi mieszkańcy Jeleniej Dziury :(
~trololo 26-08-2012 23:53
Nie zapomnijcie zabronić jeździć jagodziarom bo w sezonie one też śmierdzą. Żeby był większy komfort podróży proponuję każdego sprawdzać alkomatem a fotele przerobić na te z 1 klasy pkp
~tato 27-08-2012 5:36
mnie kierowca nie wpuścił z rowerkiem dziecięcym moja Córka (4-latka) miała sił tylko na jazdę z Zabobrza do centrum; płacząca córka wróciła z mamą mzk a ją piechotą z rowerkiem pod pachą... mała nie lubi już rowerka ...
~qop 28-08-2012 13:35
Czym się różni rower od bagażu paniusiu? Wielkością. Autobusy i tak przeciążone ale pani WARSZAWIANKA jak się zmęczy to ma chęć cztery litery zapakować w autobus i jeszcze rower wsadzić - i ile osób taki autobus przewiezie?. Od razu widać "stolyca" przyjechała...
~do 5:36 tato 28-08-2012 16:08
no i dobrze niech się od małego uczy bycia konsekwentną jak się gdzieś rowerem pojechało to trzeba nim wrócić
~karramba 30-08-2012 13:00
jak o takich sprawach będzie decydować taki człowiek to baida miastu i normalności systemu! karrramba! MZK kojarzy mi się z jednym z niekulturalnymi kierowcami. over
~ 30-08-2012 19:59
autobusy powinny też wozić rowery a to że w naszej zacofanej jeleniej nieprzeworzą to jakiś absurd.... jestem za tym żeby mzk jg przewoziło też rowery
~do tato 31-08-2012 5:57
Bez obrazy, ale trochę mało asertywny jesteś. Kierowca Ci nie pozwolił wziąć dziecięcego rowerka? Trzeba było mu powiedzieć, żeby się w dupę pocałował i wsiąść. Przecież do skandal.
~Depo 31-08-2012 7:37
Dla wszystkich wypisujących tu pseudointelektualistów i znawców świata. W Krakowie przewóz rowerów dopuszczalny jest tylko na kilku liniach, na specjalnych bagażnikach zamontowanych na tylnej ścianie autobusu. Nikt o zdrowych zmysłach nie wpuści roweru do przestrzeni pasażerskiej. Przestańcie więc ośmieszać się komentarzami. W sobie internetu bowiem każdy może łatwo sprawdzić jak jest w innych miastach.
~jarecki126 1-09-2012 9:09
Bo Jelenia Góra, to POpaprane miasto !!!
~ 3-09-2012 12:57
to się kutwa zdecydujta czy jedziesz rowerem czy autobusem! ja chcę jeździć motorem/ kabrioletem, ale w razie deszczu chcę mieć pewność, że wsadzę go w autobus! paranoja!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mniej do kasy miasta za płatne parkingi w Jeleniej Górze

Nowe informacje ws. KPR

Przedwiośnie na rzecz LGBT

Procesja na Zabobrzu

Dwie strefy w Siedlęcinie?

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
1333
Tak
78%
Nie
17%
Nie mam zdania
4%