MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Autobusem w mondeo

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 14 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 maja 2007, 19:27
Autor: Angela
Fot. Angela
Groźna kolizja przy ulicy Grunwaldzkiej.

W poniedziałek w południe nieopodal Kolegium Karkonoskiego jadący ze Świerzawy kierowca autobusu PKS Tour z ogromną siłą uderzył w forda mondeo. Zmiażdżył tylną jego część. Na szczęście nie było w nim… kierowcy, ponieważ pusty pojazd stał zaparkowany przy drodze.
Nikomu z autobusu nic się nie stało.

Jak tłumaczy kierowca PKS-u, uderzył w forda, bo z naprzeciwka na jego pas wyjechał wyprzedzający na trzeciego kierowca nieznanego samochodu, który uciekł z miejsca zdarzenia.
– Jeśli nie zjechałbym na bok, doszłoby do „czołówki”. Musiałem gwałtownie skręcić i nie wyrobiłem – powiedział.

Tej wersji nie potwierdza policja, ponieważ nie było świadków. Staranowany samochód przy jezdni był zaparkowany prawidłowo. – Nie ma tu nigdzie zakazu zatrzymywanie i postoju – mówi młd. asp. Krzysztof Balanda.

Właściciel skasowanego forda swoje auto na poboczu zostawił na moment. Przy tej okazji miał po prostu pecha i zarazem szczęście.
– Przyjechałem do firmy pozałatwiać sprawy – mówi Piotr Brodacki, właściciel samochodu.

W autobusie było kilku pasażerów, którzy po zajściu wysiedli i poszli pieszo w kierunku śródmieścia. Kierowca PKS-u za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem.

Nie było to jedyne zdarzenie drogowe w mieście. Doszło jeszcze do kilku kolizji i jednego wypadku. Stłuczki miały miejsce, między innymi, przy dyskoncie spożywczym Plus przy ulicy Wolności oraz na jednym z jeleniogórskich parkingów.
Do wypadku natomiast doszło przy ulicy Jana Pawła II w okolicach Kauflandu, gdzie potrącona została kobieta. Ze złamaną nogą trafiła do szpitala.
Sprawca pozostaje na razie nieznany, a okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Komentarze (30) Dodaj komentarz

~zwibel 14-05-2007 18:51
To mondeo cały czas tam jest parkowane!!!!!A jeszcze dwa dni temu zastanawiałem sie kto w nie przypie.......
~świadek zdarzenia pawel 14-05-2007 18:54
byłem tam szliśmy wtedy na stadion na grunwaldzką ponieważ jestem uczniem szkoły gimnazjalnej nr. 3 widziałem wszystko na żywo mocno musiał uderzyć bo cały tył do kasacji po samochodzie tylko na części można opylić: oczywiście wina autobusu POZDRAWIAM WSZYSTKICH MOICH ZNAJOMYCH I CZYTELNIKÓW ARTYKUŁU NARKA ...........
~kierowcxa 14-05-2007 18:59
ten samocgphode tez mnie wkurza chodze na kolegium i on zawsze tam stoja co za facet go zostawia nawet nie na chodniku tylko na jezdni i utrudnia ruch tym sposobem jazde dobrze mu
~Dominik 14-05-2007 19:00
Autobus w stosunku do mondeo prawie nietkniety....
~cezar 14-05-2007 19:33
Nie ma co pyszczyć skoro parkował prawidłowo. Trza było uważać.
~qba 14-05-2007 19:33
tam bez przerwy parkuja jakies auta i czasami dochodzi do niebiezpiecznych sytuacji, bo ludzie wymijaja je bez zastanowienia... nie patrzac czy jedzie cos z przeciwka.
~kamkrys 14-05-2007 20:21
Larum Codzienne wracam z pracy i nie mogę się nadziwić jak można na tym łuku parkować, trzeba nie mieć wyobraźni. Miejsce bardzo niebezpieczne, bo pozornie wyglada że jest droga prosta, a tak nie jest. Przez cały dzień stoi tam od dwóch do 4 samochodów osobowych. Będzie w tym miejscu wiele stłuczek aż dojdzie do posatawienia znaku zakazy. Skarżą się również klienci Starostwa, którzy wracają do miasta. Ponieważ są dobrze załatwiani i z wyciszonymi emocjami to nie dochodzi do wypadków.
~Studentka 14-05-2007 20:23
Taka prawda tam ciągle stoi jakieś auto,zajmuje prawie cały pas zastanawiałam się tylko kiedy dojdzie do jakiejś kolizji no i prosze, bo w takim miejscu na przelotówce to było niestety nieuniknione...
~... 14-05-2007 20:30
jezeli nie ma zakazu postoju, to co tak na kierowce mondeo pyszczycie???
~kierowca 14-05-2007 20:42
Często jeżdżę tamtą drogą, a to mondeo szczególnie rzucało mi sie w oczy. To była kwestia czasu. Nawet jeśli było prawidłowo zaparkowane, to właściciel (kierowca) powinien mieć troche zdrowego rozsądku i jednak nie parkować w ten sposób. Dodam że jakis czas temu sam o mało nie przydzwoniłem w to właśnie auto ...
~alice 14-05-2007 20:43
to chyba nie policyjne mondeo ;) no wlasnie a jakie mają rejstracje te policyjne? bo kiedys gdzies to bylo podane w komentarzach..
~Cynik 14-05-2007 21:29
......a bida jak byla tak jest !
~mr.X 14-05-2007 21:41
fajnie to Mondeo na pierwszym zdjęciu wygląda - jak wersja cupe wykonana przez blacharza który miał gorszy dzień...
~Alek 14-05-2007 22:58
Szkoda kierowcy autobusu, fajny facet, często z nim jeżdzę
~DoRo 14-05-2007 23:17
Co innego gdyby auto zaparkowane było na chodniku częściowo wystając na jezddnię. Ze zniszczeń wynika że najwidoczniej tak nie było. Tylko ludzie bez wyobraźni i kultury a zarazem o niskim ilorazie inteligencji parkują w sposób stwarzając zagrożenie dla innych użytkowników ruchu drogowego jak i samych siebie. Osobiście uważam że to kierowca forda powinien odpowidac za całe zajście. Dośc już cwaniaczków parkujących gdzie popadnie lub zatrzymujących się na jezdni i urzadzających sobie prywatne pogaduszki z kolegą przejeżdżajacym w przeciwną stronę. To ewidentny brak kultury i nie tylko.
~Mirek 14-05-2007 23:24
To niech się kierowca autobusu nauczy jeździć skoro Ciebie wozi. Ja na Twoim miejscu, Alek, z takim paprakiem więcej do autobusu bym nie wsiadł. Mondeo nie złamało przepisów i skończcie to czcze gadanie!!!! Żyjemy w Państwie prawa czy Wy je chcecie stanowić?!?!?! Bo jak chcecie je stanowić to podajcie swoje nazwiska abym wiedział na kogo nie głosować w przyszłości!!!
~Tiger 14-05-2007 23:29
Ja proponuje wjechać na os. Orle i skasować auta które stoją przy skrzyżowaniu ul. W. Stwosza - Rataja. Dupki przy samym skręcie stoją. Praktycznie wjeżdżając na osiedle trzeba od razu pchać się na drugi pas inaczej nie ma szans wjazdu. Gdzie policja - powinni coś z tym zrobić. Nieraz miałem ochotę porysować te auta jakimś śrubokrętem - może wtedy by się nauczyli stawiać w miejscach do tego przeznaczonych.
~Mirek 15-05-2007 7:01
Policja mieszka po drugiej stronie i widzą to codziennie ale wisi im to bo to nie ich spółdzielnia
~cdi 15-05-2007 7:58
To nie jest dobre miejsce do parkowania.
~krzsiek 15-05-2007 8:40
a co wy tak bronicie kierowcy mondeo??? to on powinien zapłacic podwójnie!!! skoro jest tam chodnik to mogł zaparkować częściowo na chodniku tym bardziej że jest to na łuku. co on myśli że to on może sobie parkować tam gdzie chce! jeżeli coś mu nie pasuję to niech się wysra! mirek powiedz mi jedno. skoro to nie jest jego wina to dlaczego policja zaparkowała częściowo na chodniku? ja ci powiem jak nie wiesz. poprostu oni jeszcze troche myślą a skoro ty bronisz kierowcy mondeo to znaczy że już wogóle nie myślisz i jesteś totalnym gląbem, a jeżeli masz samochód to przyklej sobie dwa listki jeden z przodu a drugi z tyłu po to żeby każdy wiedział że w środku siedzi głąb! pozdrawiam kierowce autobusu, dobrze że w niego wjechał tylko mógł mocniej i na oczach jego właściciela wtedy może on by się nauczył parkować samochód.
~l. 15-05-2007 8:58
Mirku jeśli uważasz że kierowca tego mondeo parkował prawidłowo i bezpiecznie to chyba chodzisz na piechotę i nie widzisz jakie czasem stwarzaja barany niebezpieczeństwo ... ale w świetle obowiazujących przepisów... Gdybyś choć raz jechał tamtendy jako kierowca miałbyś nieco inne zdanie czy mondeo stało rzeczywiście w dobrym miejscu.
~bolass 15-05-2007 10:24
Zrobi się Mondeo i znowu będzie nówka bezwypadkowa :-)) haha
~haha 15-05-2007 11:24
Swój swojemu mandatu nie da
~student 15-05-2007 16:51
HAHAHAHHAHA no i dobrze przez to mondeo tez bym raz wypikował bo stal ak ciec :D zakazu nie bylo ale mogl pomyslec ze nie jeste jednym uzydkowinikiem tej drogi !!!! teraz tylko uto do warsztatu i klepanie bedzie jak nowy :D a i wlasciciel zarobi :D wiec niema co biadolic !!! mi na reke ze go tam nie ebdzie bedzi mozna polatać szybciej :D
~student1 15-05-2007 20:50
Jeżeli nie ma zakazu parkowania można tam stawać , nie jest to łamanie przepisów ruchu drogowego a czy komuś sie to podoba czy nie to tylko jego sprawa "Krzysiu " chyba cie troche ponosi !!!! jak nie kumasz to wróć na kurs!!!! WINA autobusu !!!! Zapytajcie kierowcy autobysu ile miał na liczniku ??? !!!! a droga tam jest szeroka !!!!!!
~krzysiek 16-05-2007 9:28
do "student1" to chyba ty powinienes wrocic na kurs i to jak najszybciej. uwazasz ze to wina kierowcy autobusu??? ciekawe ile on mogl tam jechac powiesz mi? gdyby droga byla szeroka to by w niego nie wjechał ale skoro uwazasz ze to wina autobusu to zaparkuj swoj samochod w tym samym miejsu co mondeo to ja osobiscie w ciebie tam wjade. zrozum jedno jesli masz prawko to przyklej sobie listki o ktorych wspomnialem zeby kazdy wiedzial ze w srodku jest gląb!!!
~Do cezar i 20:30 16-05-2007 9:29
Oj cos mi si,e wydaję że Ty to chyba kierowca mondeo albo jego ziomal. Szkoda że ten kierowca autobusu nie odjechał z miejsca, sam byś sobie klepał tago złoma. Stawiasz gdzie popadnie a potem pretensje. Do całej reszty baranów: To że nie ma zakazu nie znaczy że parkowanie jest wskazane, troche wyobraźni i zdrowego rozsądku wystarczy. Nie całe 100 m. jest parking, nale kierowcy mondeo nie chce sie dupy ruszyć i stawia pdo samym budynkiem, teraz ma nauczke.....he he he
~ja 16-05-2007 16:29
to i tak cud że dopiero teraz coś w to mondeo pszupaprało jezdże tam kilka razy dziennie a jak nadjedzie coś z pszeciwka to wbrew pozorom nie jest takom prostom sprawom zatrzymać skład który waży około 45ton dobże tak temu baranowi z mondeo może teraz będzie mniał więcej wyobrażni zanim zapark€je tym razem mondeo ze szpachli a dużo jej pujdzie hehe
~kierowca 16-05-2007 17:16
jestem kierowca zawodowym i czesto jade ta droga.pelno tam zawsze zaparkowanych aut. moze by policja wzieła sie do roboty i zaczeła tam pracowac a nie zakładac blokady pod szkołą uczniakom.
~Strzykawa 16-05-2007 18:19
Jak dla mnie to sprawa jest nie jasna. Dlaczego mandat otrzymał kierowca autobusu? skoro unikał zderzenia czołowego. To niby lepiej było zabić tego wariata co wyprzedzał na 3-ego niż staranować zaparkowane auto? Polskie przepisy są do bani. A poza tym kierowca mondeo powinien wziąć pod uwagę że zaparkował auto na łuku drogi, która się zwęża i "biegnie" w dół

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

Powstanie plac zabaw

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Polsko–czeski Poranek Rodzinny w niedzielę

Niebezpiecznie na Krośnieńskiej

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
908
Tak
24%
Nie
73%
Nie wiem
4%