MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Autobusem w Dzień Kolejarza

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Niedziela, 25 listopada 2007, 13:32
Aktualizacja: 13:33
Autor: TEJO
Fot. Archiwum Czytelnika
Złośliwość rzeczy martwych psuje niedzielne święto kolejarskiej braci. Szynobus, który kursuje po malowniczej trasie do Lwówka Śląskiego znów się zepsuł.

– Chciałem zrobić sobie wycieczkę szynobusem jedną z najbardziej malowniczych tras kolejowych na Dolnym Śląsku. Kupiłem bilet w kasie PKP i dopiero kasjer poinformował mnie, że szynobus nie jeździ już około miesiąca – poinformował nas pan Ryszard z Jeleniej Góry.

Zamiast schludnego szynobusu na pasażerów czekał kolejowy autobus przed dworcem. Przejazd tańszy nieco od pojazdu PKS, bo w weekendy PKP honoruje bilety wycieczkowe. Ale cały rytuał podróży kolejowej został zachowany.

– W autobusie był konduktor, który sprawdzał bilety, a pojazd został odprawiony przez dyżurnego ruchu – opowiada nasz Czytelnik. Konduktor za wiele do roboty nie miał, bo szynobus oprócz pana Ryszarda wiózł tylko parę osób. Podobno w dni powszednie jest pełny.

Nasza kolejowa rzeczywistość jest rozbrajająca. Trudno wyliczyć, która to już awaria szynobusu w Jeleniej Górze. A nowy rozkład jazdy, który zapewnia stałe połączenia z Lwówkiem, wchodzi w życie 8 grudnia. Nie wiadomo, czy do tego czasu pojazd szynowy uda się naprawić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Była radość i wzruszenia!

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Kubek 25-11-2007 16:09
Był czas się przyzwyczaić, przynajmniej już ta "zastępcza" komunikacja się nie spóźnia, bo bywało że i 45 minut czekali wszyscy aż podjedzie....
~JeleniogórzaninT 25-11-2007 17:54
Takie wydarzenie chyba najlepiej odzwierciedla stan transportu kolejowego pod rządami PKP...niczego sie nie da, nic się nie opłaca, wszystko się psuje, nikt nie jeździ i można tak wymieniać dalej a wystarczyłoby oddać tory prywatnym przewoźnikom i wówczas kolejarze na pewno mieliby powody do świętowania.
~zolwik 25-11-2007 21:23
Konduktor za wiele do roboty nie miał, bo szynobus oprócz pana Ryszarda wiózł tylko parę osób. to jechal w koncu autobusem czy szynobusem??
~Znawca :) 26-11-2007 7:48
A może warto się zastanowić czy obsługa tego szynobusu jest kompetentna ze są tak częste awarie jego hmmmm. Coś mi sie wydaje że to P.K.P. upadnie szybciej niż nam się wydaje a tzw.prywaciarz to weznie w swoje rece i bedzie sie kreciło dopiero to "P.K.P." Pod rządami PKP...niczego sie nie da i nie zrobi niech P.Obrębalski coś wymyśli w tej kwesti bo P.K.P nie ma i nie bedzie miało pomysłów na postawienie tego całego bałaganu na nogi. Moim skromnym zdaniem trzeba zprywatyzować P.K.P. jak najszybciej bo jest tam wiele niedociągnieć i błednych decyzji . Coś wiem w tej kwesti :) Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwa "Davos" w Karpaczu

Zygzakiem po ulicy

Taniej za wodę i ścieki

III pielgrzymka dzieci

Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
600
Tak
26%
Nie
71%
Nie wiem
4%