MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Autobusem w Dzień Kolejarza

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 2 listopada 2007, 5:00
Aktualizacja: Niedziela, 25 listopada 2007, 13:32
Autor: TEJO
Złośliwość rzeczy martwych psuje niedzielne święto kolejarskiej braci. Szynobus, który kursuje po malowniczej trasie do Lwówka Śląskiego znów się zepsuł.

– Chciałem zrobić sobie wycieczkę szynobusem jedną z najbardziej malowniczych tras kolejowych na Dolnym Śląsku. Kupiłem bilet w kasie PKP i dopiero kasjer poinformował mnie, że szynobus nie jeździ już około miesiąca – poinformował nas pan Ryszard z Jeleniej Góry.

Zamiast schludnego szynobusu na pasażerów czekał kolejowy autobus przed dworcem. Przejazd tańszy nieco od pojazdu PKS, bo w weekendy PKP honoruje bilety wycieczkowe. Ale cały rytuał podróży kolejowej został zachowany.

– W autobusie był konduktor, który sprawdzał bilety, a pojazd został odprawiony przez dyżurnego ruchu – opowiada nasz Czytelnik. Konduktor za wiele do roboty nie miał, bo szynobus oprócz pana Ryszarda wiózł tylko parę osób. Podobno w dni powszednie jest pełny.

Nasza kolejowa rzeczywistość jest rozbrajająca. Trudno wyliczyć, która to już awaria szynobusu w Jeleniej Górze. A nowy rozkład jazdy, który zapewnia stałe połączenia z Lwówkiem, wchodzi w życie 8 grudnia. Nie wiadomo, czy do tego czasu pojazd szynowy uda się naprawić.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

95 lat Lasów Państwowych  

Gala Senioraliów

Ostatnia prosta kandydatów

Wybory parlamentarne (aktualizacja)

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Nagroda IDOL 2019 dla Radia KSON

Dojrzały KSON z ambsadorami

Z Psim Patrolem

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
577
Tak
13%
Nie
66%
Nie wiem
21%