MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Autobusem PKS w mazdę

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 30 listopada 2010, 10:44
Aktualizacja: 12:50
Autor: Angela
Ogólnymi potłuczeniami poszkodowanej oraz mandatem i punktami karnymi dla kierowcy autobusu PKS zakończyło się dzisiejsze zderzenie z mazdą, do jakiego doszło po godzinie 9.00 na skrzyżowaniu ulic Romera i Cieplickiej w Jeleniej Górze Sobieszowie. Sprawca nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w nadjeżdżający pojazd.

Poza ogólnymi potłuczeniami kierującej mazdą nikomu nic się nie stało. Obrażeń nie ponieśli ani kierowca autobusu, ani jego pasażerowie. Zdaniem policji wina pracownika PKS-u była bezsporna. Sprawca nie zatrzymał się bowiem, żeby zgodnie organizacją ruchu w tym miejscu ustąpić pierwszeństwa nadjeżdżającej samochodem marki Mazda. Zarówno sprawca, jak i poszkodowana byli trzeźwi.

Ogłoszenia

Czytaj również

20–latek aresztowany za kradzieże

Kierowca uciekał, bo był pijany

Śmiertelny wypadek na quadzie

Komentarze (29) Dodaj komentarz

~OKO 30-11-2010 11:45
ANGELA, czy Ty czytasz to co napiszesz???
~ech 30-11-2010 11:56
A gdzie jest ulica Romera?Nie Rataja przypadkiem?
wiola 30-11-2010 12:02
Angela to szczyt nierzetelności dziennikarskiej jaki obserwuję od dłuzszego czasu w Jelonce....
~xxx 30-11-2010 12:08
jakie błędy :o
~Maria 30-11-2010 12:12
Do znawców miasta ul Romera łączy ul Cieplicką na terenie Sobieszowa.
~atu 30-11-2010 12:25
widzialem te masakre
~czyt 30-11-2010 12:51
Jaki portal - tacy dziennikarze, forma treści typowa dla brukowców!!!
~ftoki 30-11-2010 12:52
fotki gdzie fotki???
Piipi Jelonkowa 30-11-2010 12:54
~OJ ! .. nadeszła zima ! .. a to również oznacza,że mamy ..*BAŁWANA za kierownicą ! ~WIADOMO ..
~GT 30-11-2010 13:15
KOBIETA!!!
~*czytel* 30-11-2010 13:47
czyżby to piękna fioletowa mazda121 na lwóweckich tablicach?
~ftoki 30-11-2010 13:55
fotki gdzie fotki???
~do ~*czytel* 30-11-2010 14:39
nie baranie
~do czyt 30-11-2010 14:49
a kto ci karze tu zaglądac i czytac filozofie.....
~Agu$ 30-11-2010 15:00
i jak tu jeździć autobusem na uczelnie. jak w połowie drogi trzeba zmieniać środek transportu
~3v 30-11-2010 15:05
Co za szowiniści..! "KOBIETA!!!",ta,ale z winy FACETA..! najłatwiej zwalić na kobietę,tak pięknie stereotypowo ;/ Gdybyś widział wyobraźnię co poniektórych SAMCÓW za kierownicą,godne pożałowania..!
~RADEK 1 30-11-2010 15:07
ANGELA DOBRZE PISZE UL ROMERA JEST WYLOTOWĄ ULICA Z SOBIESZOWA NA PIECHOWICE A CIEPLICKA KRZYZUJE SIĘ Z NIĄ ZA URZĘDEM CELNYM I ZA PĘTLĄ SIÓDEMKI KOLEGO LUB KOLEŻANKO ECH TY PO PROSU NIE ZNASZ MIASTA
~Ehm... 30-11-2010 15:38
To nie jedyny przypadek... nie raz kierowcy autobusów również i mzk nie ustępują innym samochodom,wystarczy jechać normalnie ulicą,gdzie autobus stoi na przystanku i nagle wyjeżdża wprost pod jadący samochód...
~taki tam... 30-11-2010 17:39
Do"Ehm..." Jeżeli jedziesz normalnie ulicą to jeszcze znajomość przepisów ruchu drogowego była by wskazana. Art. 18. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do oznaczonego przystanku autobusowego (trolejbusowego) na obszarze zabudowanym, jest obowiązany zmniejszyć prędkość, a w razie potrzeby zatrzymać się, aby umożliwić kierującemu autobusem (trolejbusem) włączenie się do ruchu, jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub wjechania z zatoki na jezdnię. Trochę ostrożności i braku zaufania do innych użytkowników na drodze a na pewno będzie dużo bezpieczniej. Czego wszystkim życzę.
~dj 30-11-2010 18:05
a ktoś wie może co to był za autobus ? chodzi mi o marke.
~Sobiesz... 30-11-2010 18:20
Na tym skrzyżowaniu bardzo często dochodzi do wypadków.Jest to bardzo niebezpieczne skrzyżowanie, zwłaszcza jak się jedzie się z kierunku Piechowice-Pakoszów. Stojący przy ulicy budynek skutecznie zasłania drogę . Zamiast skrzyżowania powinno w tym miejscu być rondo.
~jg 30-11-2010 19:04
kierowca skręcił w cieplicka ale dość duża prędkość spowodowała, że autobus się nie posłuchał i pojechał na wprost w mazdę, która zbliżała się do skrzyżowania. autobus jechał od strony piechowic i skręcał w cieplicką (w stronę sobieszowskiej pętli)
~jelen 30-11-2010 19:56
ale bełkot - lepsza jest juz chyba tylko nowomowa policyjna.
~do dj 30-11-2010 20:42
setra bodajze
~ 30-11-2010 20:59
zdeczka się powtarzacie.....krytykanci.....nie macie lepszych zajęć hehehe
~do taki tam 30-11-2010 21:30
wreszcie ktoś to zauważył - traciłem już nadzieje czytając te inne bzdety "wyszkolonych" teoretycznie z przepisów kierowców. POZDRAWIAM!
~do ~jaki tam 30-11-2010 22:11
A co jeżeli kierowca MZK nie włącza kierunkowskazu, tylko po prostu wjeżdża na drogę? A co jeżeli wyjeżdża z drogi podporządkowanej na główną bez zatrzymania i sprawdzenia czy może?????? Przecież robią tak nagminnie. Zwłaszcza w okolicach Małej Poczty. Albo nie staje przed pasami na które wchodzą przechodnie, choć auto z naprzeciwka się zatrzymało i przepuszcza?
~bum 1-12-2010 13:33
do...| Piipi Jelonkowa | wiadomo KOBIETA żal.pl :)
~d. 2-12-2010 19:54
Jechałem tym autobusem i siedziałem na przodzie. Do była Setra z PKS Jelenia Góra, wracająca ze Szklarskiej Poręby. Kierowca jechał prawidłowo z tym, że podczas skręcania do miasta nastapiła awaria układu sterowania i autobus pojechał prosto w mazdę. Niestety pech to pech, ktoś musiał zostać ukarany.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmiertelne zaczadzenie

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

Uwaga na oszustów! Znów wyłudzili pieniądze

Droga po remoncie

Rok niespełnionych obietnic

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
831
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%