MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Autobusami po „hopkach”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 26 czerwca 2010, 8:18
Aktualizacja: 8:19
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Od poniedziałku zmienia się częściowo trasa autobusów nr 1, 25 i C. Z powodu remontu sieci kanalizacyjnej pod ulicą Wyczółkowskiego od skrzyżowania z ul. Wańkowicza do skrzyżowania z ul. Hofmana, pojazdy MZK kursować będą wąską ulicą Morcinka, na której jest kilka ograniczników prędkości.

Tymczasowy przystanek MZK z ul. Wyczółkowskiego przeniesiono na ul. Morcinka. Znajduje się on w okolicach posesji nr 25-28.

Kłopotów związanych z objazdem może być sporo. Ulica Morcinka jest wąska. W dodatku zmotoryzowani często pozostawiają auta zaparkowane na jej chodnikach. Szczególnie często czynią to w niedziele udając się na nabożeństwa do pobliskiego kościoła pw. Matki Bożej Królowej Polski i świętego Franciszka z Asyżu. Stojące pojazdy mogą być utrudnieniem dla autobusów. Stąd wprowadzony zostanie całkowity zakaz parkowania na fragmencie objazdu wytyczonego ulicą Morcinka.

Kierowcy MZK nie rozwiną też większych prędkości, bowiem dwa lata temu w nawierzchnię ulicy Morcinka wmurowano ograniczniki, popularne „hopki”. Często bowiem zdarzało się, że posiadacze aut jeździli tędy za szybko stanowiąc zagrożenie dla bezpieczeństwa pieszych. Z reguły nie montuje się ograniczników prędkości tam, gdzie jeżdżą autobusy MZK. W tym przypadku jednak – w drodze wyjątku – pasażerowie będą narażeni na kilka „wstrząsów”.

Autobusy wrócą na zwyczajową trasę po zakończeniu drugiego etapu remontu kanalizacji pod ulicą Wyczółkowskiego. Trzeci etap modernizacji zostanie przeprowadzony bez wyłączania tego traktu z użytkowania, a jedynie po wprowadzeniu ruchu wahadłowego. Prace mają zakończyć się z początkiem września.

Czytaj również

W piątek "odpalą" choinkę

Dzieci gościły u pograniczników

Mikołajki wolontariuszy z kowarskiego Lema

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~ 26-06-2010 8:36
te progi zostaną wprasowane w drogę, i myślę, że po remoncie wyczółkowskiego to morcinka będzie trzeba remontować... ale będą jaja, wyzwiska i obelgi gdy przyjdzie się wyminąć na tej ulicy z autobusem
b_jg 26-06-2010 9:02
Nie ma remontu Wyczółkowskiego - źle. Jest remont - jeszcze gorzej. Naprawdę, jeszcze się taki nie trafił, co by każdemu dogodził.
~ 26-06-2010 9:35
b_jg >>> Naucz się czytać ze zrozumieniem! Nigdzie nie masz napisane, że jest źle gdy remontują. Wywnioskuj to z wpisu i jak zawsze w komentarzach trzeba na tym portalu wszystko wszystkim tłumaczyć.
~ 26-06-2010 9:54
.. oby te "wstrząsy" nie uszkodziły autobusu .. lub ludziej protezy !
~kysia 26-06-2010 12:26
Dobrze że się inwestuje.
~az71 26-06-2010 14:26
A Morcina kiedyś nie była jednokierunkowa? Może wrócić do tego rozwiązania i po kłopocie.
~zoltekuleczk 26-06-2010 14:44
A może ruch jedynki poprowadzić Słowackiego ? Kto powiedział iż musi przejeżdżać przez Morcinka i Wyczółkowskiego ? Nie ma to nawet uzasadnienia komunikacyjnego.
~andzia2222 26-06-2010 17:00
ale kursy tych autobusów nie mogą być poprowadzone ul słowackiego ponieważ autobusy muszą przejeżdżać przez Małą Pocztę
rymcycymcy 26-06-2010 18:11
Na takich hopkach zabawnie podskakują paniom fałdki i podbródki ! :)
~ 26-06-2010 19:44
A PANOM BRZUSZKI I PODBRZUSZKI
~Pan złota rą 26-06-2010 19:50
w Anglii mają takie sprytne hopki, ze autobusy "biorą" je pomiędzy koła takiej są szerokości, osobówki nie mają takich możliwości i muszą zwalniać. U nas nie można takich pomontować ?
~..do 19:44 ! 26-06-2010 21:21
*hi,.*hi....a takze "zawartość" w ..*ich majteczkach !
rymcycymcy 26-06-2010 22:06
Do ...21:21 zauważ, że ...kwestię zawartości damskich T-shirtów ...zostawiłem na deser ! ;)
~ 27-06-2010 18:06
Cymcyrymcy, ale Ty lubisz T-shirty BEZ zawartości, bo te chude zazwyczaj tam mają deskę.;-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Trzcińsko ma sołtysa

Karolina wśród najpiękniejszych!

Taśmą pod pod kolej linową na Kopę

Motocyklowe Karkonosze dzieciom

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
704
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%