MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Autobusami MZK – inaczej. Po korektach rozkładu jazdy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 14 listopada 2011, 13:11
Aktualizacja: Wtorek, 15 listopada 2011, 8:15
Autor: artykuł sponsorowany
Fot. RED
– Zgodnie z zapowiedziami wprowadziliśmy i będziemy wprowadzać sukcesywne zmiany w zakresie kursowania autobusów – powiedział Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. Nowe rozkłady jazdy na liniach 16, 19 i 25 weszły w życie od 10 listopada, natomiast od 15 listopada wejdą kolejne, na liniach 4, 9, 18 i NOC.

W przypadku linii nr 16 zmiany dotyczą dostosowania godzin kursowania oraz możliwości przesiadek dla pracowników firm dojeżdżających do przystanku przy ul. Orzeszkowej – mówi H. Papaj. – Zmiana jest drobna (z godz. 7.20 na 7.16, ale umożliwia przesiadkę na autobus linii 25. Jest to jedna z korekt wynikłych na skutek wniosków mieszkańców, które otrzymaliśmy w komplecie i sukcesywnie poddawane były analizie. Inna to przedłużenie trasy kursu w dni robocze na tej linii o godz. 14.20 do ul. Orzeszkowej. Zaplanowano odjazd z ul. Orzeszkowej na godz. 14.45. Dostosowano też godziny odjazdu autobusu z godz. 16.20 na 16.26 oraz z 15.50 na godz. 16.05.

Takich zmian jest więcej, m.in. dla linii 19 wprowadzono nowy kurs w dni robocze oraz w sobotę do Staniszowa Górnego. W przypadku linii 25 dostosowano czasy wyjazdu autobusów w dni robocze z 7.05 na 7.00, z 7.52P na 7.48P, wprowadzono nowy kurs o godz. 8.30 na odcinku osiedle Czarne – Teatr, przesunięto kurs z 9.05P na 9.15 P, uruchomiono kurs odwożący dzieci ze szkoły nr 10 o godz. 13.50 w kierunku osiedla Czarne.

Podobne zmiany czekają pasażerów od jutra na kilku liniach. - Relatywnie dużo korekt przeprowadzono na linii nr 4 – mówi Hubert Papaj. Ta linia jest jedną z popularniejszych, nie tylko dla pasażerów w samej Jeleniej Górze, ale i podróżujących z terenu gminy Podgórzyn, a jednocześnie sporo ludzi korzysta z tego autobusu przesiadając się na inne linie – stąd potrzeba liczniejszych nieco zmian. Na linii nr 4 kurs z godz. 11.58 w poprzedniej wersji rozkładu jadący do Podgórzyna Górnego przedłużono do Przesieki, zmieniono godzinę odjazdu kursu do Zachełmia z godz. 14.20 na godz. 14.45, kurs sobotni o godz. 14.55 odjeżdżający z dworca Głównego PKP do Podgórzyna Górnego przedłużono do Borowic oraz uzupełniono o kurs wyjeżdżający z Zajezdni MZK w dni robocze o godz. 15.06 do Borowic. Zmieniono godzinę odjazdu kursu z godz. 15.55 B, na godz. 16.20 B, wprowadzono nowy kurs (odjazd z dworca PKP w dni robocze – 17.11 B. Analogicznie będą skorygowane kursy autobusów odjeżdżających w kierunku przeciwnym.

- Informacje o wszystkich zmianach bardzo dokładnie zostały opisane na stronie internetowej MZK – mówi Hubert Papaj. – Od jutra zmieniają się nieco godziny odjazdów w niektórych przypadkach na linii nr 9, na libnii 18 wprowadziliśmy kurs w soboty, zabezpieczający dojazdy na cmentarz przy ul. Krośnieńskiej tam i z powrotem, dostosowano bardziej precyzyjnie godziny kursowania autobusu NOC, zgodnie z oczekiwaniami pasażerów.

Trwają nadal – informuje H. Papaj - prace do wdrożenia korekt w rozkładzie jazdy dla autobusów linii 1, 5 i 10 oraz 11 (ten ostatni zabezpiecza powrót dzieci z Zespołu Szkół Integracyjnych w Łomnicy do Dąbrowicy oraz pasażerów z centrum miasta (przystanek Podwale) o godz. 15.31 do Goduszyna Górnego.

artykuł sponsorowany

Ogłoszenia

Czytaj również

Teraz lepiej widać

Pożegnali Słońce

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Komentarze (34) Dodaj komentarz

~beka straszn 14-11-2011 13:56
18 na cmentarz raz w tygodniu. Buahahaha. Tam autobus powinien jeździć codziennie. I to kilka razy, np. rano (ok.8-9), południe (12-13), wieczór (17-18). Na górze stać nie chwilę, ale 45-60 min.
~Miś 14-11-2011 14:31
A co z 20. A co z młodzieżą dojeżdżająca na Jana Pawła. Ile razy jeszcze pisac
~do Miś 14-11-2011 14:46
Masz rację. Ta 20 jest do niczego. I za wcześnie na 8.00 i za późno na 7.00. A młodzież całkiem opuszczona.
~ABC 14-11-2011 15:18
Szczerze mówiąc to bardzo mi żal ludzi , którzy muszą jeździć autobusami w naszym mieście . albo nie ma autobusu , albo nie ma skomunikowania . TRAGEDIA . Znajomy po II zm. ( firma na Zabobrzu ) ,jak wyjdzie później jak 10 minut po 22 -ej , to z Sobieszowa idzie piechotą do Piechowic . Żal mi go .Latem to nie należy do przyjemności a zimą ?, śnieg , mróz . Ludzie z plastików i kabelków nie mają lepiej :(.
~kl.~ 14-11-2011 15:44
powinniśmy się sprzeciwić !!!!!!! robia znami co chca .. a my się tak dajemy :( !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!` do wszystkich się to tyczy. Tak dalej być nie moze kiedyś było dobrze ...autobusy jeździły w miare spoko a teraz od kąd wprowadzaja zmiany rujnuja ludziom życie!
~KtośJG 14-11-2011 15:48
Przede wszystkim kto w ogóle wpadł na pomysł aby rozkłady jazdy ustalali ludzie z Urzędu Miasta.... To jest nielogiczne...
~cx 14-11-2011 15:50
To jednak Przystrom miał rację. Rozkłady są do d.... a te poprawki to jak kadzidło dla umarłego. Nic z tego nie będzie, a dla nas w Łomnicy nadal wiekie g...
~ 14-11-2011 17:35
linia nr.1 sobota i niedziela po 18 ostatni autobus i wieczorkiem tylko bucik
~ja7 14-11-2011 17:47
no pewni kolejne cięcia do zachełmia zostało już 6 autobusów, albo pousuwali, albo trzeba czekać jeszcze dłużej.... może zostawcie ze 2 ??? albo lepiej wróćmy do czasów średniowiecza i na koniach będziemy dojeżdżać??? hhmmm byłoby taniej i nie trzeba by czekać po 3 godziny
~ 14-11-2011 17:51
autobusy w MZK mogły by być pomalowane jak ten MAN nr boczny 775. Moim zdaniem jest to najładniejszy autobus w naszej komunikacji miejskiej.
~ABC 14-11-2011 18:35
Jeżeli nie opłaca się jeździć dużymi autobusami a pewnie tak jest chociaż by ze względu na koszt zużytego paliwa ,drogie części zamienne , to zainwestujcie w małe busy .
~ 14-11-2011 18:41
Co nie zrobia, to spieprzą! Potrzebne jest na pewno wiecej autobusow na liniach 1*3*4*6*9*10*11*12*14*16*17*18*19*20*23*25*26 i odpowiednie poprawki na pozostałych
~do Marcina Z 14-11-2011 18:45
Gdzie jest SKM ?!
~ata 14-11-2011 18:53
kolejnej 2 na Spółdzielczą nie ma !!!!!!!!!!!!!!\ To kpina obozy pracy porobili a nie ma tam czym dojechać .Jedna i opużniona przeważnie jedzie na 14.oo. Do luftu ten rozkład Niech rajcy i dyrektor MZK się przejedzie tym gratem ,który przeważnie kursuje.
~ 14-11-2011 19:21
Tragedia, mamy 21 wiek i nic więcej , coraz drożej , mniej autobusów cofamy sie w rozwoju, jakby rzadzacący i decydujacy w tej kwestii , pojeździli sobie do pracy komunikacja miejska albo ich szanowna rodzinka , zarobili wynagrodzenie minimalne to szybciutko zmieniliby decyzje i żyło by sie normalnie
~linia nr 19 14-11-2011 19:48
Tragedia, w przypadku, gdy ktoś mieszka w Staniszowie(linia nr 19) i kończy zajęcia/pracę o 18.30, co zresztą bardzo często się zdarza, to musi czekać na autobus do godziny 22.26 !! Pozostaje nam tylko liczyć na łagodną zimę...
~kl.~ 14-11-2011 19:56
Do zachełmia ostani przyjezdza o godzinie 16:25 wiec to jest boskieee ....a w niedziele o 18 bo ludzie z kościoła wracaja ...powiem tak to jest chooooreeeeeee!!!!!!!!!!!!!!` nie dadza ludziom nigdzie wyjść i się pobawić ... trzeba organizować transport albo samym być kierowca ehh
~smiech 14-11-2011 20:36
Jak większość z Podgorzyna chciała autobus o 13.33 z Pod Korony to oni nie i na złość o 15. Oczywiście ten tez jest dobry ale przeciez glownie chodzilo o rozladowanie autobusu o 14.28 bo w nim to ludzie po prostu sie nie mieszcza. A po korekcie i tak bedzie tlum i tak.
~buba 14-11-2011 21:06
do bani jest ten nowy rozkład nie myślą o pasażerach wcale a wcale zostaje nam z buta tylko co z starszymi starowinkami
~cieplik to j 14-11-2011 21:23
A kiedy będą cięcia za" biurkami urzędników "?
~kukunia 14-11-2011 21:26
Czy da się już drukować rozkłady czy trzeba uczyć się na pamięć?
~Jeżowianin 14-11-2011 21:27
Czym ja mam wracać z pracy po 20???? Nie tylko ja, wielu mieszkańców nie ma czym wracać, a co w weekendy? Ostatni autobus po 19.... Ludzie! W weekendy też niektórzy pracują, urzędasy o tym zapomniały bo każdy weekend wolny...
~Jeżowianin 14-11-2011 21:31
Nie da się zrobić jakiejś ankiety online albo czegoś innego, żeby wyselekcjonować które autobusy na poszczególnych liniach są ludziom potrzebne? To chyba nic trudnego. Trzeba wychodzić naprzeciw mieszkańcom.
~jelenia 14-11-2011 21:45
nie tylko problem z komunikacją do okolicznych "miejscowości", ale w jeleniej też. ostatnio po 16 w sobotę z pks na xx - lecia wracałam 1,5 godziny rewelacja.... Zmiany?, zmiany u tych co robią zmiany w rozkładzie... Niech pojeżdżą trochę komunikacją miejską może w końcu coś dotrze......
~jelenia 14-11-2011 21:51
nie tylko problem z komunikacją do okolicznych "miejscowości", ale w jeleniej też. ostatnio po 16 w sobotę z pks na xx - lecia wracałam 1,5 godziny rewelacja.... Zmiany?, zmiany u tych co robią zmiany w rozkładzie... Niech pojeżdżą trochę komunikacją miejską może w końcu coś dotrze......
~pfffffff 14-11-2011 22:05
To wszystko jest robione, bo już niedługo będziemy śmigać SKM - 10 linii. 2 przez tunel średnicowy. Info oficjalne.
~ 15-11-2011 9:45
a może by tak na spółdzielczą puścić kilka autobusów z różnych punktów miasta bo raczej mało kto ma ochotę na superdługą wycieczkę przy dojeżdzie/powrocie z pracy w ciasnej puszce sardynek nie dość że praca zabiera strasznie dużo czasu to jeszcze dojazd
~matka polka 15-11-2011 10:11
Te zmiany na lini nr.4 to kpiny. Nadal w sobotę i niedzielę matki z małymi dziećmi oraz starsi ludzie, a także lubie nie zmotoryzowani nie mają jak sie wydostać i powrócić do domów w podgórzynie a także przesiece. To kpina. Najlepiej zabrać władzą mzk ich auta prywatne i niech sami zobaczą jak to fajnie gdzieś dostać się autobusem. TO MZK TO JEDNA WIELKA KPINA. W końcu ludzie płacą żeby jeździć. To mzk powinno dostosować się do potrzeb pasarzerów!!!!
~lol 15-11-2011 11:20
kpina to jest wozić powietrzne . Wiem bo korzystam z MZK w Podgórzynie, jeżdzę bo mi się opłaca bo mam darmowy bilet . A w autobusie nie mam nawet z kim porozmawiać.
~pppppp 15-11-2011 11:21
Panie Papaj niech się Pan nie rozpędza tak z tymi przesiadkami bo za chwilę zarzucą Panu że autobusy jeżdżą stadami Jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził
~x 15-11-2011 13:09
ludzie, czy do wszystkiego musi byc interwencja ludzi ktorym cos w jakis sposob sluzy? ktos dlugo monitorowal kursy i frekwencje ich o poszczegolnych porach dnia. poszla na to gruba kasa do portfeli tych nieudacznikow- oczywiscie wyszlo ze to fikcja i nalezy to przerobic. identycznie wyglada praca poslow, senatorow, rzadu. dlaczego ci ktorzy biora dobre pieniazki sraja na to co wykonuja? szeregowy pracownik niewykwalifikowany za niekompetencje laduje na bruku, czemu wiec tacy nieudacznicy na stolkokiblach uchodza bez karnie i sypie sie kase na prace od nowa. zwyklego obywatela za 10gr fiskus wtarl by w glebe ale wyzsza warstwa to juz nadludzie i im wolno robic bezkarnie naduzycia wobec obywateli . dziwny to kraj i ta jego wybiorcza demokraja.
~151515 15-11-2011 16:10
Co z tego że jeżdzą nowe 15 jak itak tłok w godzinach popołudniowych !!!
~ 17-11-2011 0:25
Linie nr 9 przeniesiono z godziny 7:23 z Kolorowej (Piechowice) na godzinę 7:06. Więc teraz autobusy są o godzinie 7:00 i 7:06. Jaki jest w tym sens? Chyba taki, żeby zrobić uczniom na złość i żeby byli pół godziny wcześniej w szkole i czekali na lekcje.... Było źle, bo zabrali dużo autobusów... W niedziele - totalna porażka... A teraz jest jeszcze gorzej...
~Podróżnik 7-05-2013 19:18
ja dojeżdzam do pracy z przesieki do dworzec główny bo potem wsiadam w 20 ktura mi pasuje (UFF xd) ale nie jest tak fajnie bo ja praace kończe 13:00 co do sekundy i ten 13:15 z Dworzec Główny LINIA 4 chyba otej godzinie niepamietam już bardzo mi pasował i to nim wracałem jechało raz średnio ludzi a raz dużo ale było super a tera 14:10 4 do przesieki musze czekać i nie tylko ja jedzie nim pozatym młodzież CIASNO jest jak w ........ niewarzne gdzie i jest do dupy poprostu tamten kurs 13:15 ODCIĄŻAŁ ten 14:10 pozatym zawsze o 14:10 ZAWSZE jedzie bardzo mały autobus znaczy 780,777,781 a potem ten co wyjeżdza z zajezdni do borowic czy na zachełmie jedzie to dają większe a te na borowice to dają przewarznie 758,759,760 czyli wieksze więc zrubcie coś MZK a jak nie to zgłoscie sie domnie ja wam zr

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

„Grabarów” bezpieczny

Usłyszał zarzut zabójstwa

Koniec remontu drogi w Zachełmiu

Warsztaty modelarskie

Studium na początek

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
116
Tak
64%
Nie
34%
Nie wiem
2%