MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Autobusami miejskimi na Puchar Świata w Jakuszycach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 14 lutego 2012, 8:55
Aktualizacja: 16:27
Autor: Es
Na zawody narciarskie w Szklarskiej Porębie będzie można dojechać autobusami Miejskiego Zakładu Komunikacji w Jeleniej Górze. Polana Jakuszycka w dniach imprezy (17 i 18 lutego) będzie zamknięta dla samochodów.

Dzięki umowie przewoźnika z władzami Szklarskiej Poręby autobusy jeleniogórskiej firmy będą obsługiwały wahadłowo trasę Szklarska Poręba – Jakuszyce. Wjazd indywidualnych samochodów osobowych pod Polanę Jakuszycką będzie niemożliwy.

Autobusami MZK, specjalnie oznaczonymi liniami A, B i C będzie też można w dniach 17 i 18 lutego br. dojechać bezpośrednio z Jeleniej Góry do Jakuszyc. Dojazdy te będą służyć zarówno gościom, którzy przyjechali do jeleniogórskich hoteli ze względu na zawody PŚ, a nie będą mogli dojechać w okolice Polany Jakuszyckiej własnymi autami, jak i kibicom z Jeleniej Góry.

Bilety - w systemie „tam i z powrotem” - uprawniające do przejazdu będzie można zakupić u kierowcy, a według deklaracji przewoźnika czasy przejazdów są zaplanowane w taki sposób, aby każdy pasażer mógł skorzystać ze wszystkich atrakcji PŚ przygotowanych przez organizatorów.

Dla przykładu – linia „A” bierze swój początek z przystanku ZUS przy ul. Sygietyńskiego – wyjazd o godz. 9.10, linia „B” z przystanku „Czarnoleska-Pętla” (wyjazd godz. 9.12), a linia „C” – spod dworca Głównego PKP – wyjazd godz. 9.18. Powroty zaplanowano odpowiednio na godz. 17.50, 17.56 i 18.02. Bilet będzie kosztował 20 złotych w obydwie strony. Niepełnosprawni będą mogli skorzystać z połączenia za darmo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zmiany w cenniku KD

200 pieczątek w 24 godziny

Koło ratunkowe dla Flory?

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~szofer 14-02-2012 9:08
A co maja robic uzytkownicy samochodow osobowych ktorzy musza jechac do Czech w tych dniach?????? trasa nr 3 To jest trasa miedzynarodowa wiec z powodu tych zawodow nie mozna Nam zabronic jechac do Czech przez Jakuszyce.Niech organizatorzy wezma to pod uwage a nie tylko naj......ich mistrzostwa.
~jablona 14-02-2012 9:14
kolego szofer, trasa nr 3 bedzie non stop otwarta tylko jest bezwgledny zakaz zatrzymywania sie i postoju na terenie jakuszyc, a trasa bedzie przejezdna gdyz tez w czechach sa zorganizowane parkingi dla widowni
~qawsed 14-02-2012 9:20
trasa będzie "przejezdna", tylko parkowanie będzie zakazane,
~ 14-02-2012 9:52
a pocióng nie będzie jeździł do Jakuszyc - no nie - bo chyba by musiał wyjechać już o 5.00 żeby dojechać na 9.00 do Szklarskiej i potem jeszcze godzinę do Jakuszyc
~ 14-02-2012 10:30
pewnie będą 3 autobusy a 30000 chętnych.... jak zwykle w jg przy masowych imprezach...
~misiekmma 14-02-2012 11:35
no i masz mistrzuniu racje ze tak bedzie bo jak te patałachy sie za coś wezmą to masakra !!!
~ 14-02-2012 12:01
ile ma kosztowac bilet mzk? czemu redakcja najwazniejszego zawsze nie pisze...
~xyz 14-02-2012 14:49
a jak można dojechać z Piechowic?
~M........ 14-02-2012 17:51
Polecam wszystkim zainteresowanym stronę Pucharu Świata w Jakuszycach i tam jest rozkład autobusów na zawody Pucharu Świata,takie informacje są również na stronie szklarskiej poręby. A bardziej wygodnym polecam transmisję w telewizji,ciepła kawka,wygodny fotel . Bo kto nie ma biletów na wejście na stadion nie ma co liczyć.:)
~turystaa 14-02-2012 17:54
20 zł??? To ja jadę PKS-em (7 zł w jedną stronę).
~GO-GO 14-02-2012 18:15
Do turystaa Nowa cena PKS-u na trasie Jelenia Góra - Szklarska Poręba to nie 7 zł a 9 zł koszmar.
~nonono.. 14-02-2012 19:19
autobusów będzie ok.13 szt. - przegubowe i "długie" Volvo po ok.150- 200 osób więc o przepustowość będzie....
~ 14-02-2012 19:40
Kochani zajrzyjcie na stronę MZK do autobusów będą zabierani tylko ludzie z wejściówkami imiennymi albo grupowymi ,kto nie ma takowych pozostaje w domu............:( niestety każda impreza masowa ma swoje ograniczenia a polana Jakuszycka nie jest stadionem narodowym .....:(
~Rex 14-02-2012 21:57
To MZK robi ciecia w kursach dla swoich Jeleniogorzan ktorzy musza w mrozie stac dluzej na przystankach, a dla przyjezdnych sie podlizuje. Oj nie ladnie oj nie ladnie robic rodowitych Jeleniogorzan w Bambuko!!!!
~Mis 14-02-2012 21:59
PKS TOUR Jelenia Gora to najdrozszy przewoznik w calej Polsce!!!! Sprawdzilem ceny biletow u roznych przewoznikow....
~tomas 14-02-2012 22:07
autobusów będzie 10sztuk długich każdy może nim jechać za opłata 20zł w dwie strony a nie pisze ktoś mądry że trzeba mieć wejściówki do autobusu to nie prawda. Tylko uwaga na kanarow
~Mazi 15-02-2012 0:13
Nic nie piszą na stronach MZK ze do autobusu wsiada tylko posiadacze biletów na Puchar Swiata kazdy kto zapłaci 20 zł to pojedzie na Jakuszyce PS Juz trzeba w pracy brac wolne he he
~Mazi 15-02-2012 0:19
Nic nie piszą na stronach MZK ze do autobusu wsiada tylko posiadacze biletów na Puchar Swiata kazdy kto zapłaci 20 zł to pojedzie na Jakuszyce PS Juz trzeba w pracy brac wolne he he
~Francio 15-02-2012 8:26
Żeby pojechać PKS-em Tour Jelenia góra na przykład 20 km. trzeba zapłacić bagatela 9 zł. Przy 4 osobowej rodzinie by pojechać w dwie strony 40 km. trza zapłacić 72 złote. Tankując do auta tą sumę zatankujemy ok. 12 litrów i pojedziemy ok. 150 km zaś gdy mamy auto na gaz to pojedziemy ok. 270 km. a nie 40. Kogo stać na taki wydatek jaki nam funduje PKS i rzeczywiście jest to najdroższy PKS w całej Polsce ceny są u innych przewoźników tańsze nawet o połowę nawet w Zakopanem a mają góry wyższe od nas....
~iras 15-02-2012 13:28
Wyremontowana trasa kolejowa a o pociągu na PŚ w Szklarskiej P.Jakuszycach cisza?W takich zimowych warunkach dojazd pociągiem to łatwizna i wygoda.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Maraton charytatywny

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Prezes DIOZ za kratkami

Mniej do kasy miejskiej za płatne parkingi

Wyjątkowy spektakl, wyjątkowi aktorzy

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
668
Tak
53%
Nie
43%
Nie mam zdania
4%