MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Autobusami miejskimi na Puchar Świata w Jakuszycach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 14 lutego 2012, 8:55
Aktualizacja: 16:27
Autor: Es
Na zawody narciarskie w Szklarskiej Porębie będzie można dojechać autobusami Miejskiego Zakładu Komunikacji w Jeleniej Górze. Polana Jakuszycka w dniach imprezy (17 i 18 lutego) będzie zamknięta dla samochodów.

Dzięki umowie przewoźnika z władzami Szklarskiej Poręby autobusy jeleniogórskiej firmy będą obsługiwały wahadłowo trasę Szklarska Poręba – Jakuszyce. Wjazd indywidualnych samochodów osobowych pod Polanę Jakuszycką będzie niemożliwy.

Autobusami MZK, specjalnie oznaczonymi liniami A, B i C będzie też można w dniach 17 i 18 lutego br. dojechać bezpośrednio z Jeleniej Góry do Jakuszyc. Dojazdy te będą służyć zarówno gościom, którzy przyjechali do jeleniogórskich hoteli ze względu na zawody PŚ, a nie będą mogli dojechać w okolice Polany Jakuszyckiej własnymi autami, jak i kibicom z Jeleniej Góry.

Bilety - w systemie „tam i z powrotem” - uprawniające do przejazdu będzie można zakupić u kierowcy, a według deklaracji przewoźnika czasy przejazdów są zaplanowane w taki sposób, aby każdy pasażer mógł skorzystać ze wszystkich atrakcji PŚ przygotowanych przez organizatorów.

Dla przykładu – linia „A” bierze swój początek z przystanku ZUS przy ul. Sygietyńskiego – wyjazd o godz. 9.10, linia „B” z przystanku „Czarnoleska-Pętla” (wyjazd godz. 9.12), a linia „C” – spod dworca Głównego PKP – wyjazd godz. 9.18. Powroty zaplanowano odpowiednio na godz. 17.50, 17.56 i 18.02. Bilet będzie kosztował 20 złotych w obydwie strony. Niepełnosprawni będą mogli skorzystać z połączenia za darmo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Uroczysty Dzień Edukacji

Stop marginalizacji średnich miast

Areszt za ucieczkę

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~szofer 14-02-2012 9:08
A co maja robic uzytkownicy samochodow osobowych ktorzy musza jechac do Czech w tych dniach?????? trasa nr 3 To jest trasa miedzynarodowa wiec z powodu tych zawodow nie mozna Nam zabronic jechac do Czech przez Jakuszyce.Niech organizatorzy wezma to pod uwage a nie tylko naj......ich mistrzostwa.
~jablona 14-02-2012 9:14
kolego szofer, trasa nr 3 bedzie non stop otwarta tylko jest bezwgledny zakaz zatrzymywania sie i postoju na terenie jakuszyc, a trasa bedzie przejezdna gdyz tez w czechach sa zorganizowane parkingi dla widowni
~qawsed 14-02-2012 9:20
trasa będzie "przejezdna", tylko parkowanie będzie zakazane,
~ 14-02-2012 9:52
a pocióng nie będzie jeździł do Jakuszyc - no nie - bo chyba by musiał wyjechać już o 5.00 żeby dojechać na 9.00 do Szklarskiej i potem jeszcze godzinę do Jakuszyc
~ 14-02-2012 10:30
pewnie będą 3 autobusy a 30000 chętnych.... jak zwykle w jg przy masowych imprezach...
~misiekmma 14-02-2012 11:35
no i masz mistrzuniu racje ze tak bedzie bo jak te patałachy sie za coś wezmą to masakra !!!
~ 14-02-2012 12:01
ile ma kosztowac bilet mzk? czemu redakcja najwazniejszego zawsze nie pisze...
~xyz 14-02-2012 14:49
a jak można dojechać z Piechowic?
~M........ 14-02-2012 17:51
Polecam wszystkim zainteresowanym stronę Pucharu Świata w Jakuszycach i tam jest rozkład autobusów na zawody Pucharu Świata,takie informacje są również na stronie szklarskiej poręby. A bardziej wygodnym polecam transmisję w telewizji,ciepła kawka,wygodny fotel . Bo kto nie ma biletów na wejście na stadion nie ma co liczyć.:)
~turystaa 14-02-2012 17:54
20 zł??? To ja jadę PKS-em (7 zł w jedną stronę).
~GO-GO 14-02-2012 18:15
Do turystaa Nowa cena PKS-u na trasie Jelenia Góra - Szklarska Poręba to nie 7 zł a 9 zł koszmar.
~nonono.. 14-02-2012 19:19
autobusów będzie ok.13 szt. - przegubowe i "długie" Volvo po ok.150- 200 osób więc o przepustowość będzie....
~ 14-02-2012 19:40
Kochani zajrzyjcie na stronę MZK do autobusów będą zabierani tylko ludzie z wejściówkami imiennymi albo grupowymi ,kto nie ma takowych pozostaje w domu............:( niestety każda impreza masowa ma swoje ograniczenia a polana Jakuszycka nie jest stadionem narodowym .....:(
~Rex 14-02-2012 21:57
To MZK robi ciecia w kursach dla swoich Jeleniogorzan ktorzy musza w mrozie stac dluzej na przystankach, a dla przyjezdnych sie podlizuje. Oj nie ladnie oj nie ladnie robic rodowitych Jeleniogorzan w Bambuko!!!!
~Mis 14-02-2012 21:59
PKS TOUR Jelenia Gora to najdrozszy przewoznik w calej Polsce!!!! Sprawdzilem ceny biletow u roznych przewoznikow....
~tomas 14-02-2012 22:07
autobusów będzie 10sztuk długich każdy może nim jechać za opłata 20zł w dwie strony a nie pisze ktoś mądry że trzeba mieć wejściówki do autobusu to nie prawda. Tylko uwaga na kanarow
~Mazi 15-02-2012 0:13
Nic nie piszą na stronach MZK ze do autobusu wsiada tylko posiadacze biletów na Puchar Swiata kazdy kto zapłaci 20 zł to pojedzie na Jakuszyce PS Juz trzeba w pracy brac wolne he he
~Mazi 15-02-2012 0:19
Nic nie piszą na stronach MZK ze do autobusu wsiada tylko posiadacze biletów na Puchar Swiata kazdy kto zapłaci 20 zł to pojedzie na Jakuszyce PS Juz trzeba w pracy brac wolne he he
~Francio 15-02-2012 8:26
Żeby pojechać PKS-em Tour Jelenia góra na przykład 20 km. trzeba zapłacić bagatela 9 zł. Przy 4 osobowej rodzinie by pojechać w dwie strony 40 km. trza zapłacić 72 złote. Tankując do auta tą sumę zatankujemy ok. 12 litrów i pojedziemy ok. 150 km zaś gdy mamy auto na gaz to pojedziemy ok. 270 km. a nie 40. Kogo stać na taki wydatek jaki nam funduje PKS i rzeczywiście jest to najdroższy PKS w całej Polsce ceny są u innych przewoźników tańsze nawet o połowę nawet w Zakopanem a mają góry wyższe od nas....
~iras 15-02-2012 13:28
Wyremontowana trasa kolejowa a o pociągu na PŚ w Szklarskiej P.Jakuszycach cisza?W takich zimowych warunkach dojazd pociągiem to łatwizna i wygoda.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ostatni wyjazd PSZOK

Nagrody dla nauczycieli

Z Psim Patrolem

Szlak do Odrodzenia jest już po remoncie

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
657
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%