MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Autobus wbił się w cieplickie Netto. Z powodu zasłabnięcia kierowcy?

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 29 kwietnia 2012, 23:00
Aktualizacja: Środa, 2 maja 2012, 9:43
Autor: Petr/bc
Fot. Petr
– Upłynęło za mało czasu byśmy mogli jednoznacznie stwierdzić, co było powodem zdarzenia, jednak póki co najprawdopodobniejsze jest zasłabnięcie kierowcy. Cały czas trwają czynności mające na celu wyjaśnienie przyczyn wypadku. Jak się sprawa zakończy? Dziś jeszcze trudno powiedzieć – powiedziała Edyta Bagrowska, oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze. Przypomnijmy. W niedzielę, około 21.30, autobus MZK przebił ścianę w sklepie i wjechał do środka.

– W miejskim autobusie było dziewięć osób, wszyscy wyszli z pojazdu o własnych siłach, sześć z nich przewieziono do szpitala na badania i obserwację. Jednej udzielono pomocy na miejscu. Kierowca był trzeźwy. Nie pamięta jak doszło do zdarzenia – mówił nam rzecznik jeleniogórskich strażaków Andrzej Ciosk.

W akcji brało udział pięć wozów strażackich. Inspektor nadzoru budowlanego, który przybył na miejsce nie stwierdził naruszenia konstrukcji budynku. Jednak wewnątrz marketu doszło do sporych zniszczeń. Najbardziej ucierpiała cukiernia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Manewry: pościg, strzały, 30 rannych

Spór o edukację seksualną

Energetyczny prolog!

Komentarze (145) Dodaj komentarz

~ 29-04-2012 23:06
MÓJ OJCIEJ BYŁ NA MIEJSCU BYŁY TYLKO 3 STRAŻE !!!
~najnaj 29-04-2012 23:07
wypadek po 22, 10 osob przywiezli do szpitala
~??? 29-04-2012 23:07
Były 5 straży i 3 karetki plus policja
~~` 29-04-2012 23:08
moja babcia była na miejscu i żadnego nie widziała, staruszka nie dowidzi już.
~Moriendor 29-04-2012 23:09
Chował się przed kwaśnym deszczem albo dzisiejsze silne wiatry zrobiły swoje ....
~~` 29-04-2012 23:10
moja babcia była na miejscu i żadnego nie widziała, staruszka nie dowidzi już.
~komentatorki 29-04-2012 23:11
skoro jest tam waż reporter, to wstawcie zdjęcia, zreszta juz jakieś są w internecie...
~komentatorki 29-04-2012 23:13
skoro jest tam waż reporter, to wstawcie zdjęcia, zreszta juz jakieś są w internecie...
~stas 29-04-2012 23:17
ale urwał...
~ 29-04-2012 23:17
Szkoda mi tego kierowcy...wszyscy na nim będą teraz psy wieszali, a to jest naprawdę ciężka praca. Było dzisiaj duszno...może po prostu zasłabł. Najważniejsze, że nikomu się nic poważniejszego nie stało.
~ 29-04-2012 23:20
Ta jasne duszno. I zjechał 100m od swojej trasy. On nie pacnął koło swojej trasy więc nie pisz bzdur
~bogdan 29-04-2012 23:21
ciekawe, bo ten autobus z petli w sobieszowie wyjechał o 21:42
~@blondiii 29-04-2012 23:25
Mógł zasłabnąć. Takie trudne wyobrazić sobie w Polsce kogoś, komu urwał się film i nie wypił? -,- Dobrze, że nikomu nic się nie stało.
ja87 29-04-2012 23:27
"|~|" masz rację, wszyscy sobie żarty robią, a to wcale nie jest śmieszne!!! Każdy jest tylko człowiekiem!! Każdy się może pomylić, popełnić błąd!! Trochę szacunku dla innych! i wyrozumiałości!!
~ 29-04-2012 23:27
Doprawdy nie wiem jak można zjechać z trasy, przebić się przez parking i wjechać w sklep. Skoro nie pamięta jak to się stało to może czas wybrać się do kardiologa ? I czemu jak zawsze kierowcy musicie rozdupcyć te nowe autobusy ? Nie możecie już wykończyć tych starych ?
~X 29-04-2012 23:30
Panie kolego, ten autobus to nie jest wcale taki nowy ;)
ja87 29-04-2012 23:30
"|~|" masz rację, wszyscy sobie żarty robią, a to wcale nie jest śmieszne!!! Każdy jest tylko człowiekiem!! Każdy się może pomylić, popełnić błąd!! Trochę szacunku dla innych! i wyrozumiałości!!
~aaaaaaaaaaaa 29-04-2012 23:30
nie wiem jak on to wykonał , w razie w cały parking na wyhamowanie miął
~fizjomed 29-04-2012 23:34
dlaczego Państwo dopuszczacie komentarze niezgodne z regulaminemtj: obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne naprawdę powinniśmy się cieszyc,iż skończyło się tak jak skończyło i obeszło bez ofiar bo w godzinach pracy sklepu strach pomyslec... natomiast tu na forum i tam na miejscu komentarze były wręcz niegodne i było mi po prostu wstyd zarówno tam jak i tu czytając niektóre Czy nikt z komentujących nie pomyślał co by było gdyby znalazł się tam ktoś z Jego bliskich?
~Tomasz N. 29-04-2012 23:41
Piękne te niektóre komentarze. walicie we wszystko i wszystkich. Gdybyście zobaczyli dezorient funkcjonariuszy i zaangażowanie reporterów inaczej byście gadali. Ale teraz to nie o minutę różnica w wypadku i sami świetni reporterzy dyskutanci. Wspaniale sam wypadek nieważny
~bogan 29-04-2012 23:48
No, niestety, większość 'komentatorów' pisze tu tylko po to by zaistnieć. Ja czekam kiedy admin TEJ strony weźmie się za jakość komentarzy. Komentujemy zdarzenie i ew. foty ze zdarzenia ale oczywiście muszą być tacy co innych bedą obrażać, mocni w klawie, na odległość - wiedzą że nikt im za to w p..k nie przyłoży. Adminie, tu nie chodzi o źle pojetą cenzurę czy wolność słowa. Tu chodzi o kulturę wypowiedzi..
~Punku97 29-04-2012 23:48
Ja jutro jadę też siódemką i wysiadam akurat na Rataja to może coś obczaję.
~Pomyslowy 29-04-2012 23:50
Polaczcie komentarze z facebookiem , sie podpisze nazwiskiem to nie bedzie wypisywał pierdół
~Ula Trec 29-04-2012 23:55
Komentując coś/kogoś powinniśmy robić to z imienia i nazwiska. Tchórze i ignoranci wchodzą tu i wypisują rzeczy, które nawet tchórzom i ignorantom się nie godzą. U R SZ U L A T R E C. Mieszkanka Jeleniej Góry, stała czytelniczka!
~berta 29-04-2012 23:57
Facet miał zawał, a buraki komentarze entelygentne wypisują, kolejni stają i fotki trzaskają, młodzi, wykształceni....
~Krzych 30-04-2012 0:00
Czepiacie się jelonki? "Sześć osób zabrano do szpitala. Ich życiu nie zagraża bezpieczeństwo" - widnieje na stronie konkurencyji! Hahahahahahahaha
~do krzych 30-04-2012 0:03
nie widnieje bo sie strona spsuła :(
~Krzych 30-04-2012 0:06
Łojejejej, no to tam dopiero profffeska! Spsuła się Boże mój. Jaka bieda, jaki slams
~amelie 30-04-2012 0:18
gadajcie więcej, 90% z was tam nie było, a gada. mieszkam w bloku obok, nie powiem, była wixa, karetki, straż pożarna, policja, straż miejsca, kamery..no i kierowca podobno zasłabł, ale to tylko słyszałam. Pozdrawiam jasnowidzów. peace!
~uwazny adam 30-04-2012 0:21
zawał nie zawał a do 67roku jezdzic musi
~antykat 30-04-2012 0:28
zdziczenie tego forum już dawno mnie przestało dziwić... i większość pewnie była dzisiaj w kościele i słuchała o miłosierdziu haha
~aaaaaaaaaaaa 30-04-2012 0:40
a konkurencja juz ma obszerna relacje ;D
~Krzych 30-04-2012 0:43
Toż to to samo jeno powielone, hihihihi
~fizjomed 30-04-2012 0:44
jak się uważnie przypatrzy fotkom jest 5 zastępów straży ale: MÓJ OJCIEJ BYŁ NA MIEJSCU BYŁY TYLKO 3 STRAŻE !!! mówi pierwszy wpis najwięcej do napisania-powiedzenia i skomentowania-niestety poniżej jakiejkolwiek krytyki mają CI co nie mają nic co by im pozwoliło pomyslec (patrz wpisy żartowniś,Krzych itd)POLACTWO i ŻENADA szczęściem wszyscy są cali
~gapia 30-04-2012 0:55
kierowca miał problemy z ciśneniem, najprawdopodobniej zasłabł-ot cała tajemnica.
rymcycymcy 30-04-2012 1:19
Podobno najbardziej ucierpiały ...ptysie ! :)
~ 30-04-2012 5:53
I jak zwykle banda pajaców robiących zdjęcia telefonami komórkowymi.Pamiątka na całe życie.
~!!!!!! 30-04-2012 6:06
z tego co wiem to te volva mają po 15 lat kolego:D
~ 30-04-2012 6:27
Linie nr 7 są patologią komunikacji. Kierowcy jeżdżą tam właściwie bez przerw na chwilkę odpoczynku. Sprzedaż biletów zabiera im te 5 minutowe przerwy na pętlach i w takich warunkach, upale szybko można się wykończyć.
abcd1 30-04-2012 6:32
Na miejscu było 5 zastępów straży pożarnej, tj. 2 z "jedynki", Sobieszowa, Sosnówki oraz z jeszcze jednej OSP.
~gal 30-04-2012 6:58
Takiej ilości głąbów jak w Jeleniej ,to nigdzie nie ma.Co to za komentarze ,co za pisownia? Ludzie(?) !! Czy wy wszystko musicie wyszydzić ,spłycić? Wstyd mi za młodych grafomanów !!
~ae 30-04-2012 7:26
atakować te markety czym prędzej i jak się tylko da i należy przepędzić ich na cztery wiatry z polski - to jedyny sposób aby jako tako uzdrowić jeszcze polską gospodarkę
~szok 30-04-2012 7:40
I teraz proszę bardzo - jak kierowcy mają pracować do 67 roku życia? To jest paranoja. Tu należy się emerytura , nie , że trzeba o nią prosić - facet ma tyrac do śmierci?
~szpilor 30-04-2012 7:42
poprzyjcie pracę do 70 roku życia takich zdarzeń będzie więcej i możliwości komentowania również - pozdrawiam
~dystans 30-04-2012 8:24
I po co się tak napinać... media gonią za każda już kraksą, potem ludzie piszą co chcą, nie długo w tv może będzie tak,ze będą podawać ilość zgonów np na oddziale każdego dnia i będziemy mieć takie informacje, te fobre nie są tak często newsami, bo się tak nie pozycjonują. Redaktor zrobił swoje, ludzie powiedzieli co sadzą, a zdania są zawsze różne i czasem nie takie nadęte jakby się chciało i już :) Dziś nawet ofiary mają "parcie na szkło"Paradoksalnie dla wielu ludzi dopiero jakiś wypadek, to czas zaistnienia na 5 minut w przestrzeni medialnej, w której dzieją się dziwne rzeczy:)
~majster 30-04-2012 8:24
Dobrze że nie rypnął w filar nośny bo byłyby dużo większe straty... Swoją drogą ciekaw jestem o co chodzi. Kierowca zasnął czy co? 07:42 ma rację niestety... już od dawna kadra się starzeje a będzie tylko gorzej
~ 30-04-2012 8:41
tesco i carrefour mają swoje autobusy to i netto teraz też ma.
~ 30-04-2012 8:44
Matko, co się dzieje!! Już nie tylko biedronki atakują, a chyba wszystkie markety, i to hurtem na ludzi lecą, bo autobus miejski został zaatakowany. Wcześniej było tak to zawoalowane, że niby wpadł do fryzjera, a teraz cwaniacko słodyczami nęcą... Trzeba zrobić porządek w tymi marketami typu biedronka albo inny pies z koszykiem. Tylko tesco!!
~Nieszczęśliwy człowiek 30-04-2012 8:51
Dajcie tu trolla niemieckiego, niech nam wstawi jakiś swój komentarz i innych 10 wpisów skopiowanych z neta.
~Monika!!! 30-04-2012 9:16
I co teraz będzie z kierowcą? Zostanie oskarżony czy coś? Szkoda mi go! Wczoraj były na prawdę ciężkie warunki do jazdy-gorąco, momentami nawet strasznie duszno, całe szczęście wiatr trochę pomagał!
~ciekawe 30-04-2012 9:25
Najpierw Biedronka, teraz Netto... Terroryzm w Jeleniej Górze??
~ 30-04-2012 9:48
No terroryzm, terroryzm!! Mówi się przecież, że markety atakują...
~ale patola 30-04-2012 10:03
zdjęcie 19 - barany już robią sobie zdjęcia na facebooka, polska patologia wita
~Dinko 30-04-2012 10:06
Czytając te komentarze wcale mnie nie dziwi że cały kraj jest w takiej kondycji jakiej się obecnie znajduje jak społeczeństwo jest tak dur.. nic im nie pasuje wstyd za was wszystkich a kierowcy szybkiego powrotu do zdrowia i niech nie zwraca uwagi na durne komentarze ludzi pokroju nawet nie ze szkoły nr 9 bo tam są naprawdę chore osoby anie popi;;;; jak tu
~dystans 30-04-2012 10:07
Ta Crash media ,crash tv w tv info juz leci na paski ,że w jg. autobus wjechał w sklep, a za tym,ze w syrii zabito 20 osób i tak to wygląda... 2 trupy, 5 rannych, pożar, katastrofa, utonięcie, wybuch, zawalenie, katastrofa, zgon, samospalenie, powieszenie w wiezieniu, gwałt etc. Crash tv ,crash media:) Ale jak ktoś z bliskich komuś umrze, to trauma na całego i paraliż egzystencjalny na lata!!!
~Zojka 30-04-2012 10:20
ciekawe po co tym gapiom zdjęcia czyżby chcą sobie powiesić fotki na ścianach?????????????. masakra
~ 30-04-2012 10:31
wjechal po fajki
~ 30-04-2012 10:37
O proszę "Netto" linię swoją uruchomiło
~goggle 30-04-2012 10:49
ale jak widać na fot. 25 miejscowe wieśniactwo miało przynajmniej rozrywkę.
~egal 30-04-2012 10:51
tak mozna przeczuwać ze układ hamulcowy padł i mogło dosc własnie do tego
~Sylvio 30-04-2012 10:52
Tak na prawdę to był to protest przeciwko 67 lat pracy dla kierowców oraz wysokiej cenie paliwa pod nazwą "Paliwo tanie jak w NETTO" !!!
~Trol 30-04-2012 11:09
Kierowca po prostu zasłabł ...
~muminek1 30-04-2012 11:12
Ja przechodziłem obok, i były słyszalne strzały!!!
~Zamach 30-04-2012 11:15
Najpierw w biedronke wbił się tir a teraz autobus w netto, toszto jakiś zamach na markety ha ha ha
~dx3 30-04-2012 11:29
skoro na miejscu były 3 straże, a 3 jednostki pędziły Jana Pawła koło godziny 21.50... zbieg okoliczności czy jakiś skrót na Cieplice aleją Jana Pawła w kierunku Maciejowej?
~rebusik 30-04-2012 11:58
Nic ciekawego tu nie ma malpooooooo
~hejter 30-04-2012 12:01
ahahaha na zdjęciu 25wielki pan raper dikej hejter co nie mało ahahah
~macierew 30-04-2012 12:08
w toku śledztwa wynikło , że rosjanie rozpylili mglę, przez co kierowca skręcił w lewo zbyt wcześnie
~haski 30-04-2012 12:14
a wiecie ze byl tam detektyw Rudkowski i partnerzy
~mikolaj JG 30-04-2012 12:16
EMERYTURA 67 LAT CIEKAWE JAK KIEROWCY BEDA JEZDZILI HEHE NIE JEDEN SKLEP ZALICZĄ
~mikolaj JG 30-04-2012 12:19
EMERYTURA 67 LAT CIEKAWE JAK KIEROWCY BEDA JEZDZILI HEHE NIE JEDEN SKLEP ZALICZĄ
~Jerrry 30-04-2012 12:41
Następny przystanek NETTO KASY prosimy pobrać koszyki na zakupy
~abc 30-04-2012 12:53
Spoko komisja Maciare...a wszystko wyjasni i ustali.
~wroclawski_student 30-04-2012 12:59
O to właśnie chodzi, żeby społeczeństwo ogłupić, skłócić ze sobą, no i samemu się dowartościować ("jesteśmy mądrzejsi niż ta agresywna chołota"). Dlatego usuwa się mądre, poważne komentarze, a pozostawia tylko te denne. Ja to wyczułem już dawno i zawsze jak ósuną mój komentarz, wklejam go ponownie. Pozdrawiam
andrzejjg 30-04-2012 13:07
Ja nie wiem jak to w ogóle możliwe. Rozumiem, wjechać w budynek przy drodze bo np kierowca zasłabł ale na Boga, on musiał wjechać pod górkę, bo parking z tej strony jest wyżej niż ulica, przebić się przez parking i z całym impetem uderzyć w sklep bo przecież wbił się tam cały. To wygląda jakby ten kierowca zrobił to specjalnie. Przecież nawet jakby zasłabł czy coś to jest niemożliwe aby pokonał taki dystans z prędkością pozwalająca na przebicie ściany. To jakaś tragikomedia dla mnie.
~... 30-04-2012 13:09
Oto metoda na głoda : )
~do 12:01 30-04-2012 13:15
Masz coś do DIKEYA masz coś do MNIE ! LEPIEJ SIĘ UJAWNIJ BO JAK CIĘ DORWĘ CWANIACZKU TO W LIDLU ZAPARKUJESZ... kozak w NECIe ciota w ŚWIECIe
~Moi 30-04-2012 13:43
Niektórych komentujących należałoby wsadzić do autobusu i kazać jeździć po mieście w upale po 10 godzin dziennie, tak jak kierowcom MZK. Wtedy może przestali się dziwić, że doszło do wypadku. Autobusy jakie są każdy widzi - zimą zimno, latem ukrop, jazda jest męcząca dla pasażerów a co ma powiedzieć kierowca? Wyrazy współczucia dla poszkodowanych i kierowcy.
~Tygrys12311 30-04-2012 13:45
Kierowca był po dwóch zawałach serca .....ale ZUS stwierdził że może pracować ....Pojeb..y Tusk pewnie i tak by kazał mu pracować dalej
~taka jedna 30-04-2012 14:15
Drodzy czytelnicy, mężczyzna został przebadany alkomatem, więc nie wmawiajcie sobie na siłę , ze był to alkohol, lepiej cieszcie się, z ludzie wyszli z tego cało.
~PATRYJOTKA 30-04-2012 14:27
BO TO POLSKA WŁAŚNIE KIEROWCY PRACUJA PONAD SIŁY MOŻE KIEROWCA BYŁ TUŻ PRZED EMERYTURĄ? ALE DONALD TUSK WYDŁUŻYŁ WIEK EMERYTALNY O 7 LAT UWAGA PASAŻEROWIE NIEDŁUGO BĘDZIECIE PODRÓŻOWAĆ Z KIEROWCAMI 80 LATKAMI BO TAKI MAMY CHORY KRAJ WSTYDZĘ SIĘ ŻE JESTEM POLKĄ!!
~ 30-04-2012 14:56
Może MZK potrzebuje nową zajezdnie.
~Tommy 30-04-2012 15:29
Czytając większość komentarzy, zastanawiam się nad ludzką głupotą, brakiem empatii i ogromną ilością jadu, który sączą tutaj komentujący. Większość z piszących to zakompleksieni szarzy Kowalscy, którzy mają innych za nic. Dajcie sobie na wstrzymanie, bo jesteście żałośni. Głupimi komentarzami wystawiacie samym sobie opinię ludzi pozbawionych inteligencji i uważających się za lepszych od innych. Tak dobrze to nie jest - jesteście ulepieni z tej samej gliny co inni (w tym kierowca), w waszych żyłach też płynie czerwona (a nie błękitna - jak wam się wydaje) krew....
~Red Like 30-04-2012 16:11
To do którego roku życia mamy pracować?
~Kaska63 30-04-2012 16:13
Mieszkam teraz w Uk ale Jelenia jest moim rodzinnym miastem.Zastanawia mnie brak tolerancji jakiejkolwiek ogłady w wypowiedziach!!!Do jasnej cholery a moze człowiek był przemęczony!!!miał swoje jakies problemy!!Wy ich nie macie???Zastanówcie sie 15 razy jak chcecie kogoś zmieszac z błotem!!!A to ze kadra sie starzeje i niema nowicjuszy świadczy o tym ze niema jak do tej pory kompetentnych osób na tak odpowiedzialne stanowisko jakim jest kierowanie pojazdem z tak duzą ilością osób!!! A kwaśnym deszczem niech tłumaczą sie Ci którzy na weekend sobie pofolgowali
~ 30-04-2012 16:25
do~wroclawski_student (ad komentarza z 12:59) Tobie to pewnie musk ósunęli
~Wypierdalac 30-04-2012 16:36
A gdzie PIIPI JELONKOWA ! "? Już nie pracuje w Jelonce ? czemu ?
~dankaa 30-04-2012 17:44
Też myślę, że "wrocławski student" celowo umieszcza te ordynarne byki ortograficzne w swoich postach, żeby matoły miały uciechę, jak wyłapią przynajmniej kilka z tych byków. "Wrocławski student" w ten sposób od dłuższego czasu inteligentnie obnaża głupotę społeczeństwa jeleniogórskiego. Nikt tego nie zauważył, za to wszyscy jarają się kilkoma ortografami :-))
~Angelika 30-04-2012 17:53
Otóż to:) Pozdrawiam
~nuda 30-04-2012 18:42
wiem ale cukiernia najbardziej ucierpiała moje rafaello
~... 30-04-2012 18:51
Po co takie durnowate komentarze? Kierowca zasłabł , stracił przytomność całe szczęście że sklep był zamknięty i nikomu nic się nie stało.
~pjaka 30-04-2012 19:14
idl i biedronka w komitywie przeciw netto potwierdzone info.
~Driver69dj 30-04-2012 19:40
Koniecznie instalować w autobusach hamulce bezpieczeństwa!
~pasażerka 30-04-2012 19:41
Jechałam z tym kierowcą wcześniejszym kursem z cieplic do jeleniej jechał jak szalony nerwowo jak by się spieszył . Nie dziwie się że przydzwonił ,szczęście że mnie już w tym autobusie nie było,tym bardziej że jechałam z dziećmi.
~ 30-04-2012 20:08
czy Netto wyglada na zajezdnie? Dziwne troche to zeznanie kierowcy - nie pamietam jak to sie stalo... Czyzby trwalo to przez kilka lat? W jakim stanie zdrowia sa nasi panowie kierowcy w MZK, skoro zapominaja o przyczynie zjazdu z ulicy, przejazdu przez parking i zaparkowanie w sklepie. Moze Volvo z MZK nie mialo sprawnych hamulcow?- bywa i tak, ale jest hamulec postojowy ktorym w razie awarii mozna zatrzymac takie monstrum, tym bardziej ze to cos mknie zwykle 55 km/h. To jakis zart z takim bezsensownym tlumaczeniem kierowcy nawet z kaskaderskim wydaniem kategorii PJ na autobusy.
~hahah 30-04-2012 20:34
Niech Tusk i spółka wydłuży wiek emerytalny do 80 lat wtedy będą lepiej jeździć po Jeleniej Górze
~o ludzie 30-04-2012 20:39
Poćwiczcie gramatykę,słabo z nią. A co do obraźliwych tekstów norma. Tak nas starsi nauczyli.
~do 20:08 30-04-2012 21:17
Jak można nie rozumieć, że kierowca mógł zasłabnąć? Jeśli przy tym stracił choć na krótką chwilę przytomność, to przecież nie był w stanie trzymać kierownicy ani włączyć hamulców. Autobus pojechał siłą rozpędu i szczęście, że skończyło się tylko tak. Może wkrótce pasażerowie tego autobusu będą mogli wyjaśnić, co się stało.
Piipi Jelonkowa 30-04-2012 21:39
.. pieskom jest zabroniony wstęp do sklepu ! ..*aaa NETTO ma logo z czarnowłosym pieskiem,który trzyma koszyk w pysku ! ~TRAGEDIA !
~ 30-04-2012 21:49
Ludzie!!!!!! człowiek starcił przytomność więc jak ma pamiętać całe zajscie??? Szkoda mi człowieka. A wy zachowujcie się jak należy!!!! Lepiej będzie jak podziękujecie naszemu wspaniałemu rządowi niech wiek emerytalny ustalą na 80 lat to sami się na wzajem powybijamy!!!!!!!
~ 30-04-2012 21:59
Ludzie odwalcie się od tego kierowcy! Człowiek ma prawo zasłabnąć - linia 7 to patologia bez postojów (5 minut to nie postój). Dobrze, że nic się nikomu praktycznie nie stało. Ale to chyba Rosjanie stoją za kolejnym zamachem - tir w Biedronkę, Volvo w Netto, Carrefour płonał.. Jeszcze mgły nam brrakuje...
~grzesiek g 30-04-2012 22:57
nie zrozumiałe jest dlaczego tak wielu z was robi przytyki pod adresem tego kierowcy,to normalne że po wypadku może być w szoku i nie pamiętać gdyż równie dobrze mógł zasłabnąć,debilom nie ma nawet co tłumaczyć
~MARUSIA 30-04-2012 22:59
wydłużyć jeszcze bardziej wiek emerytalny,najlepiej do setki;,,rząd zajmuje się gównem zamiast poważnymi sprawami,np:ludźmi,którzy umierają na raka bo nie warto ich leczyć:-(dzięki naszym rządzącym niedługo wszyscy zejdziemy...............JUŻ NIGDY NIE ZAGŁOSUJĘ W ŻADNYCH WYBORACH.........A KIEROWCY DAJCIE SPOKÓJ,BO NAWET JAK ZASŁABŁ I JECHAŁ POD GÓRKĘ,TO JAK SOBIE WYOBRAŻACIE,ŻE TAKI KOLOS MOŻE STANĄĆ W MIEJSCU W SEKUNDĘ?A POGODA TEŻ NIE POMAGA NIESTETY,BO JA NAGLE ZEMDLAŁAM JUŻ DWA RAZY OD POCZĄTKU TYCH UPAŁÓW I NIE MOŻNA TEGO PRZEWIDZIEĆ(I NIE MAM ŻADNYCH PROBLEMÓW ZE ZDROWIEM)
~Annaliza 1-05-2012 0:39
Obyście w swoim życiu przeczytali tyle książek, ile błędów ortograficznych potraficie zrobić w jednym zdaniu. Żal chwyta za serce i nie tylko. Gdyby nie internet, nie wiedziała bym ilu idiotów żyje w tym mieście. Kim trzeba być aby napisać \"waż\" zamiast \"wasz\"? I nie tłumaczcie się dysleksją. Po poziomie widać jaki \"kaliber\" uprawia tu boże krytykanctwo!
~ale urwał!!! 1-05-2012 7:17
dzisiaj jadę zobaczyć co zrobili z tą dziurą i z marketem w środku jak dziura to jumać artykuły spożywcze
~bel 1-05-2012 7:50
piszecie ze 10 godz pracy w MZK co to jest w PKS 10 godz pracy to tak jakby wolne zaczynam prace o 3 rano a koncze o 16.30 i znowu o 2 w nocy wstaje by o 3 rano wyjechac i tak na okraglo koncze prace o 21 po 12 godzinach i znowu o 6 rano wyjazd wiec nie dziwcie sie ze kierowcy sa zmeczeni gdzie tu inspekcja pracy jest
~zenoo 1-05-2012 8:53
Słyszałem że Netto po remoncie ma zmieniać nazwę z Supermareket Netto na Supeermarket Zajezdnia, a i ponoć mają przenieść pętlę 14,17,23,27 z Orlego na parking Netto.
~ 1-05-2012 9:13
to był CIASTECZKOWY POTWÓR!
~Amper 1-05-2012 9:20
oooooo nieeee gdzie ja teraz kupie ampery aha pozdrawiam mame,babcie,tate,dziadka i mojego psa wieśka
~jerzykus 1-05-2012 9:39
A to tutaj można pozdrawiać?? Skorzystam z okazji , a więc pozdrawiam całą rodzinę,znajomych,sąsiadów,księdza proboszcz,burmistrza,i innych którzy chcą a także pozdrawiam żuli spod jeleniogorskich markietów,buziACZki kochani moi , miłego wypoczynku majowego
~J.d. 1-05-2012 9:53
To ja też wszystkich pozdrawiam, szczególnie piękną koleżankę, która wczoraj miała 16 urodziny...
~ 1-05-2012 10:00
Gratulacje dla naszych polityków - pracujmy dalej w coraz gorszych warunkach do 67 lat nie otrzymując w zamian nic - dla nich człowiek się nie liczy.
~xyz 1-05-2012 12:05
ale tragedia naprawde
~szef 1-05-2012 12:34
jak czytam wasze bezmyślne komentarze to ręce mi aż opadają! kierowcy,którzy jeżdżą w mzk, mają w kabinach ok 50 stopni, do tego krawaty zaciśnięte pod samą szyję,długie,grube spodnie... czyli w przypadku zasłabnięcia kierowcy, z racji tego,iż ten autobus to automam, "depnął" w gaz i poszedł, zmieścił się między drzewami i walnął w ścianę! takie trudne do zrozumienia?!
~123 1-05-2012 12:36
LUDKI!!!!!JAKIE WY TU WYPISUJECIE DEBILIZMY,KTORE WYGENEROWALISCIE W SWOICH TEPYCH,OGRANICZONYCH MOZGACH!!!!WSTYD MI ZA WAS BO SAMI WSTYDU NIE MACIE!!! WIELU TUTAJ WYPISUJACYCH SZYDERCZE KONENTY POSTAWIŁ BYM W PODOBNEJ TRAUMATYCZNEJ SYTUACJI I PEWNIKIEM NIE BYŁO BY WAM DO SMIECHU!!!!KIEROWCA PODMIEJSKIEGO AUTOBUSU TO CIEZKA PRACA I TYLKO SKRAJNY DEBIL TEGO NIE ROZUMIE,A DO DYREKTORSTWA MZK TO PROPONUJE JESZCZE PROCZ KIEROWANIA POJAZDEM,SPRZEDAZY BILETOW TO JESZCZE NIECH ROZLICZAJA PITY !!!! BEDA MNIEJ ZMECZENI
~petroniuszsz 1-05-2012 15:35
Odnośnie tyrania-teraz sobie uświadomcie ludki że są zawody kiedy nie można robić do starości czyli powyżej np 65 roku życia.
~MRN 1-05-2012 16:18
I rząd chce żeby do 67 lat pracować poje.ało ich jak staruszek biedny wjechał w ściane a, wszyscy młodzi wyjezdzają za granice i kto ma prowadzic autobus ? dupa bedzie, w każdym bądz razie ja też jade za granice
~ 1-05-2012 17:21
kierowcy w mzk to boty, jeżdzą calymi dniami
~ 1-05-2012 19:01
drodzy komentujacy, zaslabnac, kierowca? niby normalne, ale biorac pod uwage kryteria badan ludzi do tego zawodu i jazdy autobusem mozliwe sa pod warunkiem konskiego zdrowia. To Wymog! Jak wiec owy pan wsliznal sie w szeregi ludzi zdrowych? Wiemy ilu mlodych szuka pracy, jak tam dziadkowie zajechani jak konie szmaciarza powoza do emerytury, w jakim sa stanie? Kierowca po 50tce to zlom czlowieka, jesli robil to od poczatku. wiem bo sam to robilem 40 lat i ...zawal ! nie znalem pracy po 8 godz, tylko 12 i 3mln km. dzis planuje sie prace do 75 roku zycia. Po co wojna, epidemie, wystarczy by kierowcy byli w wieku p.emerytalnym i kraj sie predko wyludni w wypadkach. To Polska! Tutaj by zapieprzyc ludziom kase siega sie po trupach by rzad dopial swego. opinie ludzi z racja sie nie licza.
~Daggy 1-05-2012 20:40
Czegos tu nie rozumiem.. Skoro w autobusie byli pasazerowie to dlaczego nikt nie zareagowal kiedy kierowca zjechal z trasy? Predzej ich powinni za to obwinic... Byl caly parking zeby wychamowac lub chociaz skrecic.. W lusterku widac kierowce- nikt nie zauwazyl ?? Jakim cudem.. .!?
~stary_dziad 1-05-2012 20:46
Kierowcy MZK w Jeleniej Górze, to przeważnie stare dziady. Młodzi nie chcą tak żyć.
~Chemini 1-05-2012 21:26
Sądząc po odległości jaka dzieli chodnik od drzwi sklepu, autobus przejechał to w kilka sekund. Pewnie zanim ktokolwiek zareagował było już po wszystkim. Policjanci obrysowali ślady kredą to dokładnie było widać którędy pojechał kierowca.
~ 1-05-2012 21:35
do Kaska63: Jak ten "przemęczony" kierowca następnym razem wpadnie do rzeki i zabije pół autobusu, w tym twoją rodzinę i dzieci, to też będziesz empatycznie użalać się nad nim? Być może kierowca popełnił błąd, ale za błędy się płaci. Mam nadzieję, że poniesie konsekwencje tego wypadku i więcej już nie siądzie za kółkiem. Po prostu udowodnił, że nie nadaje się do pracy w tym zawodzie, gdzie ponosi się odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale też wielu pasażerów. Więc pomyśl trochę panienko, zanim nastepnym razem coś napiszesz.
~PRAWDA 1-05-2012 21:41
TUSK WAM PRAWDĘ ODPOWIE BO PRAWDA JEST TYLKO JEDNA TRZA PRACOWAĆ DŁUŻEJ I TE 67 JUŻ NIE WYSTARCZY TRZA PRACOWAĆ DŁUŻEJ A WYPADEK W SŁOWACH TUSKA LEŻY TRZA PRACOWAĆ DŁUŻEJ I DŁUŻEJ
~asd 1-05-2012 22:13
z tego co tu czytam to wnioskuję, że Tusk nie jest winien tylko raka prostaty i efektu cieplarnianego. tak go obwiniacie ale żadna/żaden z Was nie daje żadnej alternatywy na te jego "reformy". łatwo jest obwiniać garbatego o to, że ma dzieci proste, prawda?
~do zenoo 1-05-2012 22:45
Zenoo mylisz sie. netto to nie jest supermarket, tylko DYSKONT!!!!!!!!!!!!!!!
~Donald 1-05-2012 22:46
Brawa dla mnie!! pracujmy do 80-tki!.............znajac jelonke i tak tego nie opublikuje!! niech kierowcy pracuja az nie padna za kierownica!!
~hihehe 1-05-2012 22:51
Jest upał a w autobusach jest włączone grzanie!Też bym zasłabła:(((
~ 2-05-2012 0:24
jak by nie te komentarze w portalach to nikt by nie mogl sobie pomarudzic tylko tyle wam zostalo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~stomper 2-05-2012 1:23
MZK fanów ma !
~Kierowca 2-05-2012 7:56
Proszę Państwa. Ja w wieku 25lat byłem kierowcą autobusu i zrezygnowałem po roku bo nie dałem rady. Po 1.Ludzie w autobusach traktują kierowcę jak zło konieczne czepiając się o wszystko. Po 2.Szefostwo zawsze uważa, że klient ma racje a nie pracownik, czyli kierowca. Po3.Autobus latem to nagrzana szklarnia w środku jest ok. 50 stopni a szefostwa nie stać na klimatyzacje, zróbcie sobie doświadczenie jak jest w zamkniętym aucie przy ok. 25 stopniach na dworze a autobus jest cały czas zamknięty tylko na przystankach dopuszcza trochę powietrza. Ja uważam, że praca kierowcy jest strasznie ciężka zwłaszcza w komunikacji miejskiej. Nie dziwie się temu kierowcy bo przypuszczam w jakim stanie był po tylu godzinach w tej szklarni.
~ 2-05-2012 9:43
Osoby poszkodowane proszę o kontakt w celu weryfikacji odszkodowania, nr 663 937 173
~uczestnik wy 2-05-2012 10:01
Po całym tym zdarzeniu tak szybko nie wsiądę do autobusu. To były najokropniejsze chwile w moim życiu, a sytuacje które przeżyłam przeleciały mi przez głowę jak czyiś życiorys. Wszystko działo się tak szybko, kiedy on się zatrzymał w środku sklepu chciałam jak najszybciej się wydostać. A głupie społeczeństwo żartuje sobie, że na zakupy do netto pojechaliśmy. Tak jak skomentowała to jedna z reporterek, która ze mną rozmawiała.
~dfghjk 2-05-2012 10:07
Czy ktoś zastanowił sie gdzie był dyspozytor mzk, kto mu pozwolił tyle godzin jeździć w jeden dzień. Był widziany od rana za kierownicą autobusu.
~opa 2-05-2012 10:39
do Dagy: kiedy zaczęły się turbulencje ludzie zaczęli krzyczeć.To działo się tak szybko, uderzenie i staram się wydostać z autobusu. sama napisałaś,że to było parę sekund.
~siara 3-05-2012 9:22
widze ze wiekszosc to debile jaja z czlowieka se robia jak jeden z drugim zaslabnie kiedys to malolaci beda was kopac bo pomysla ze to pijaczek
~stephan 3-05-2012 10:45
I po co zakrywają tablice jak przecież na jednym zdjęciu widać, że to DJ 18529 :D
~Daggy 3-05-2012 16:15
No rozumiem szok i wgl, ale od razu jak zjezdzal z trasy to szło by zareagowac.. W sumie to moge sobie pogadac bo mnie tam nie bylo.. Sama nie wiem czy bym w takim szoku cos zrobiła.. Tylko szkoda ze młodzież nie liczy sie z tym że to nie kierowcy wina ze zaslabl tylko tego kto go zatrudnił.. Powinni robic badania i stwierdzic czy sie nadaje do pracy.. Moze jezdzi dobrze ale nie liczą sie z klopotami zdrowotnymi...Powinni mlodych i wytrwalych zatrudniac do tej roboty... :-/
~Jel.. 3-05-2012 22:50
tak do 67 doginać musi jak go zwolnią to kto go zatrudni (chodzi oczywiście o wiek) no ale u nas żyje się tera dłużej.......no cóż będziemy sr.ć i trawy się trzymać
~xxx 3-05-2012 22:53
ej ja tam wierze w to ze zasłabł. ostatnio w biedronke wjechał tir (ul. Sobieskiego) kierowcą był mój wujek. zdrowy facet. nei doczepisz sie niczego a tu ni z tąd ni z owa dostał ataku epilepsi ;/ I to wcale nie prawde ze sie czuje jakąś śmieszna aurę przed atakiem. Nic takiego nie ma. Wiec i ten kierowca mógł najzwyczajniej w świecie zasłabnąć
~ 4-05-2012 19:06
MZK - z nami dojedziesz wszędzie...
~Olkaa 5-05-2012 22:45
jak czytam co niektórzy z was tu wypisują to aż mi nie dobrze ciekawe jak wy byście byli na miejscu tego kierowcy ? piszecie tak jak byście nie wiedzieli co znaczy zasłabnięcie...
~yo 9-05-2012 2:23
drzwi otwarte w netto
~yyyyy 10-11-2012 21:53
ten autobus już wyremontowali, jechałem ostatnio 729 na lini nr 7. Wśrodku jest nad szybą lekko pognieciona blacha.
~BUSOMAT PL 20-11-2017 16:02
Najważniejsze, że nikomu nic się nie stało. Na drodze trzeba być zawsze bardzo czujnym.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dojrzały KSON z ambsadorami

Chcą odwołania przewodniczącej

W parku poczuli się jak w toalecie i pijalni

Poświst na "góralu"

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
736
Tak
15%
Nie
65%
Nie wiem
21%