MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Autobus miejski to nie autostop

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 13 kwietnia 2012, 8:03
Aktualizacja: Sobota, 14 kwietnia 2012, 8:36
Autor: Agrafka
Fot. RED
Czy kierowcy autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego nie zatrzymują się na przystankach, na których oczekują pasażerowie? Jeleniogórzanie korzystający z usług przewoźnika twierdzą, że takie sytuacje są normą.

- Stałem na przystanku w oczekiwaniu na autobus, jechała rozpędzona 27, która nie zatrzymała się na przystanku, mimo że stałem przy krawędzi zatoczki autobusowej. Zacząłem nawet machać ręką, lecz kierowca mnie zlekceważył i zachowywał się tak jakby udawał, że mnie nawet nie widzi. Pojechał dalej.

Zadzwoniłem do dyspozytora w celu złożenia skargi. Spytałem, czy teraz z powodu braku kompetencji kierowcy, przez którego mogę spóźnić się do pracy powinienem wziąć taksówkę na koszt MZK? Dyspozytor zaczął krzyczeć, że go to nie obchodzi, mam robić sobie co chcę i mam nie wyłudzać pieniędzy. Stwierdził, że kierowca nie jest „zobowiązany zatrzymywać się na każdym przystanku".

Poprosiłem o nazwisko dyspozytora, który już mi nie odpowiedział i odłożył słuchawkę. To nie pierwszy raz jak kierowcy omijają przystanki pomimo stojących tam ludzi – powiedział mieszkaniec Cieplic.

Przedstawiciel MZK wyjaśnia, że kierowca faktycznie nie ma obowiązku zatrzymywać się na każdym przystanku jeżeli nie znajdują się przy nim pasażerowie i jeśli żadna z osób jadących w autobusie nie chce wysiąść.

– Jeśli ktoś naciśnie przycisk w autobusie, aby wysiąść na przystanku lub, gdy ktoś oczekuje na przyjazd autobusu przy przystanku, wtedy kierowca ma obowiązek zatrzymania się. Zatrzymywanie się na pustych przystankach, gdy żaden z pasażerów nie wysiada jest zbyt kosztowne, a ważne jest przecież obcinanie niepotrzebnych kosztów – poinformował Jerzy Wrona z zarządu MZK.

- Dyspozytor otrzymał zgłoszenie od tego pasażera, który bardzo się awanturował, dlatego też kierowca napisał wyjaśnienie w tej sprawie, w którym stwierdza, że na przystanku nie było żywego ducha, żaden z pasażerów jadących tą linią nie chciał wysiąść, a po przejechaniu 40 m zauważył biegnącego mężczyznę w stronę autobusu, który machał ręką, by kierowca się zatrzymał.

– Świadkiem zdarzenia był kontroler, który potwierdził wersję kierowcy, a na widok biegnącego mężczyzny machającego ręką żeby autobus się zatrzymał stwierdził, że autobus pomylił mu się z autostopem – dodał.
Należy podkreślić, że gdyby kierowca zatrzymał się w miejscu niedozwolonym, a mężczyźnie przy wsiadaniu do autobusu coś by się stało, wtedy kierowca ponosi w odpowiedzialność za zdarzenie, bo ma ewidentny zakaz zatrzymywania się w miejscach innych, niż zatoczki autobusowe przy przystankach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przedwiośnie na rzecz LGBT

Pielgrzymka do Malej Upy

Kto dyrektorem teatru?

Komentarze (85) Dodaj komentarz

~pasazer 13-04-2012 8:40
prawda jest taka ze ja tez tak miałem a kierowca sie nie zatrzymał bo rozmawiał przez komórke a dyspozytor to kolega kierowców wiec jest to walka z wiatrakami
~doryc 13-04-2012 8:47
Różnie bywa i kierowcy i pasażerowie mają sporo za uszami jak to w życiu więc proponuję i jednym i drugim trochę uśmiechu i grzeczności to nigdy nie zaszkodzi.Pozdrawiam wszystkich pasażerów i kierowców szanujmy się.
~agmar 13-04-2012 8:48
popieram kierowce MZK Pasażer dobiegający jest pierwszym pasażerem następnego autobusu....
goscniedzielny 13-04-2012 8:49
proponuję mzk taką darmową racjonalizację, związaną z ograniczeniem kosztów funkcjonowania komunikacji miejskiej... niech autobusy mzk wogóle nie zatrzymują się na przystankach, co sprawi, że koszty kursowania autobusów będą do przyjęcia przez mzk. Wszyscy będą zadowoleni z takiego pomysłu, bo i bilety stanieją a i mzk zacznie zarabiać. :)
~ 13-04-2012 8:50
Jest rozwiązanie: jeśli stoisz sam na przystanku i widzisz autobus nagraj to na komórkę. Zatrzyma się - skasuj. Zignoruje i "ucieknie" - masz dowód.
~agmar 13-04-2012 8:50
popieram kierowce MZK Pasażer dobiegający jest pierwszym pasażerem następnego autobusu....
~agmar 13-04-2012 8:52
popieram kierowce MZK Pasażer dobiegający jest pierwszym pasażerem następnego autobusu....
~pasażer 13-04-2012 8:53
no tak, oni zawsze są bez winy, a jaki jest poziom i kultura kierowców mzk (celowo małą literą) to każdy kto jeżdzi autobusami widzi. nieraz bylem świadkiem i też dotknęła mnie osobiście taka sytuacja że np koło małej poczty w kierunku cieplic autobus stał na przystanku czekając na włączenie sie do ruchu przy czerwonym świetle i mimo że ludzie pukali w drzwi koło kierowcy żeby jeszcze na tę sekundę otworzył drzwi zanim będzie mógł ruszyć, a trwa to kilkadziesiąt sekund to kierowca tylko ironicznie się uśmiechał. podskreślam że autobus stal na przystanku, nawet się nie ruszył o cm po zamknięciu drzwi.
~pasażer 13-04-2012 8:57
dodam jeszcze że celowe pośpieszne zamykanie drzwi kiedy autobus jeszcze stoi przed dobiegającym pasażerem też jest na porządku dziennym. czy to też cięcie kosztów, rozumiem 5 sekund krótszego stana na przystanku to 2 ml ropy mniej.
~ 13-04-2012 8:58
Mi też się nie raz to przytrafiło że się nie zatrzymał albo nie poczekał ale nie generalizujmy wszystkich kierowców pod jedną linia , Trafiałam na takich co i czekali , byli uśmiechnięci i mili. Kierowca a kierowca się rożni tak jak ksiądz od księdza !!!!!!!!
~pasazer 13-04-2012 8:59
MZK to jeszcze nic... bardzo czesto nie zatrzymuja sie kierowcy PKS. A to dopiero jest problem...
~do agmar 13-04-2012 8:59
widać że życzliwość i zdrowy rozsądek są ci obce, ale żeby bratać się z kierowcami MZK albo kanarami to już przesada
~dupaaaa 13-04-2012 9:01
Gdzie jest SKM ?!
~agata 13-04-2012 9:08
Bywają takie sytuacje bardzo często,że kierowca nie zatrzyma się mimo wcisnięcia przycisku Stop.Kidys wywiózł mojego syna ostatnim kursem na zajezdnie,mimo ,że syn naciskał przycisk i stał,syn musiał przejść 2 przystanki w środku nocy .Osoby które są przejezdne przeważnie starsze i nie zorientuja się ,że trzeba wcisnąć przycisk mimo ,że wstają i podchodzą do drzwi mogą zapomniec o ich otwarciu .Kierowca stojąc jeszcze w zatoczce,widząć ,że ktoś dobiega często zamyka drzwi ,,przed nosem" Brak uprzejmości ,brak kultury .Na szczęście nie dotyczy to wszystkich kierowców.
~lysy1 13-04-2012 9:14
Na linii nr 6 kierowca notorycznie zatrzymuje sie przy stadionie i wysadzaaą pasażerów czy tam jest przystanek
~mjmarko 13-04-2012 9:25
Szanowni Państwo: kto z Państwa sobie przypomina bajkę, którą ponad rok temu sprzedawał Prezydent Hubert Papaj? Dot. ona 'reformę' MZK! Ja kojarzę opowiadania górnolotne, były one serwowane w media i na sesjach rady, m.in. sam przeczytałem o zaprzestania 'karygodne praktyki wożenia powietrza w autobusach MZK', zlikwidowanie nierentownych połączeń, przekonfigurowanie trasy z uwzględnieniem nadchodzącej SKM, dostosowanie wielkości maszyn do średniej liczby pasażerów na danej linii, polepszenie usług, podwyższenie wygody, dbanie o poczuciu satysfakcji przez klienta, gloryfikacja jakości i milion innych bzdur żywcem 'skopiowanych i wklejonych' od standardowego wniosku o ISO. Już od września było widać, że nie udawało się zbytnio, ale co dziś z tego pozostało? Chyba tylko te okrągłe zdania!(?)
~gość1 13-04-2012 9:31
nigdy nie spotkałem się z czymś takim że jeżeli kierowca się zatrzyma specjalnie dla wsiadającego to ktoś jeszcze robi awanturę...może kierowcy zaczną wolniej jeździć to nie będzie problemu z zatrzymaniem się w wyznaczonym miejscu wożą ludzi jak bydło w autobusach a przepraszam kanar jakim jest świadkiem czy dyspozytor wiadomo że przyklepie żeby było ok jedna firma jedne pieniądze .. z tym stopem to już w ogóle wytłumaczenie ...
~q 13-04-2012 9:33
Kiedyś koło piekarni na wolności czekałem na autobus nr 6, by dojechać w pobliże dworca PKP. Było już dość późno. Dostrzegłem zbliżającą się 7kę a za nią jeszcze jeden autobus i była to wyczekiwana 6ka. Ruszyłem do początku zatoczki, wydało mi się, że 6ka zatrzyma się za 7ką, która już migała migaczem dając znać, że wjeżdża w zatoczkę. Jakież było moje zdziwienie, gdy 6ka nawet nie zwolniła i wymijając 7kę pomknęła dalej niczym wóz strażacki do pożaru. Mój wniosek jest taki; być może kierowcy MZK to analfabeci, nierozumiejący sensu numerów linii, które zostały im przydzielone do pojazdów. Rozumiem, że nie ma obowiązku się zatrzymać, ale jeśli stoi chociaż jeden pasażer i jadą nawet trzy autobusy to każdy powinien się zatrzymać. Chyba, że w cenę biletu wliczona wycieczka przez puste centrum
~EKO 13-04-2012 9:38
co dotyczy się oszczędności: autobusy stojące w zatoczce przy ul. podgórzyńskiej w okresie zimy ok10-15 minut stoją na włączonych silnikach, nie dosyc że paliwo sie traci to jeszcze środowisko jest skażone a jasnie pan kierowca musi mieć ciepło
~adas 13-04-2012 9:54
MZK nie szanuje pasażerów - to prawda, nie podlegająca żadnej dyskusji. Jeśli pasażer zamacha ręką, to kierowca autobusu winien się zatrzymać, zjeżdżając (jeśli możliwe) pod krawężnik ulicy. W końcu są dla pasażerów. Rada Miasta powinna więc zając się tym problemem, skoro dyrektor firmy nie widzi potrzeby, także wymiany chamskiego dyspozytora. Podobnie jest z dowożeniem na cmentarze przy Sudeckiej - nie tylko w przededniu lub podczas różnych świąt. Starsi ludzie np. z Zabobrza po kilkadziesiąt t minut okopują przystanki - bo ich nie stać ich na taksówki. MZK ciągle funkcjonuje wiec jaka za przysłowiowej komuny "My sobie - wy sobie". Kiedy to się zmieni ??? Solidnych kierowców MZK - pozdrawiam !
~nooooooooooo 13-04-2012 10:23
do sadu podac ich!!Hanba!!
~Pasażer 13-04-2012 10:29
Szanowny Panie Jerzy Wrona, stwierdzenie ,ze nie zatrzymywanie się na przystankach jest oszczędnością , jest dla mnie wytłumaczeniem kuriozalnym i proponuję przesiąść się z samochodu i pojezdzić trochę na rózych liniach Mzk poszukać oszczedności w innym miejcu. Planowanie rozkładu jazdy opiera sie na załozeniu ,ze autobus zatrzymuje sie na KAZDYM PRZYSTANKU, liczycie koszty zuzycia paliwa i potem ma to odzwierciedlenie w cenie biletu. . Autobus jadący szybko. omijajacy przystanki puste na kolejnym jest 3-4 minuty szybciej, cowtedy z rozkładem???
~czytelni 13-04-2012 10:47
Piszecie drodzy Państwo coś o czym pojęcia nie macie. Autobus zatrzymuje się tam gdzie jego miejsce , czyli na przystanku. A Pan Wrona ma racje, dzięki takiemu rozwiązaniu bilety kosztują tyle ile kosztują a nie wiele więcej.
abcd1 13-04-2012 10:48
Nie jesteście jedynymi osobami, które są z tego powodu niezadowolone, bo sam parokrotnie tego doświadczyłem. W mojej pamięci raz utkwiło zdarzenie z ubiegłego roku. Wracając z Jagniątkowa 15, która zjeżdżała do Zajezdni przed przystankiem Sobieszów Muflon nacisnąłem przycisk "STOP", ale kierowca najnormalniej w świecie mnie olał i pojechał dalej. Zatrzymał się dopiero za przystankiem Sobieszów Muflon. a dokładniej na Kolumnie Sanitarnej (obok byłej waflarni) i od razu wyskoczył do mnie z jadaczką, bo musiał się zatrzymać. Oczywiście zadzwoniłem od razu do dyspozytora MZK i zgłosiłem ten fakt, ale dyspozytor zaczął do mnie drzeć japę przez telefon. Powiem szczerze, że zachowanie niektórych kierowców oraz dyspozytorów jest chamskie...
~Pasażer 13-04-2012 10:56
Szanowny Panie Jerzy Wrona, stwierdzenie ,ze nie zatrzymywanie się na przystankach jest oszczędnością , jest dla mnie wytłumaczeniem kuriozalnym i proponuję przesiąść się z samochodu i pojezdzić trochę na rózych liniach Mzk poszukać oszczedności w innym miejcu. Planowanie rozkładu jazdy opiera sie na załozeniu ,ze autobus zatrzymuje sie na KAZDYM PRZYSTANKU, liczycie koszty zuzycia paliwa i potem ma to odzwierciedlenie w cenie biletu. . Autobus jadący szybko. omijajacy przystanki puste na kolejnym jest 3-4 minuty szybciej, cowtedy z rozkładem???
~LibeR 13-04-2012 10:59
Smutne, lecz prawdziwe... Faktem jest niewychowanie i brak kultury u kierowców MZK (nie wszystkich rzecz jasna). Przykładowo: Wracając z treningu, zauważyłem mijający mnie autobus. Zacząłem biec, wsiadający ludzie lekko opóźnili postój, więc zmachany sprintem wsiadłem przednimi drzwiami, gdzie na moje ''Dobry, dziękuję'' usłyszałem ''a Ty co tak wbiegasz? Stodoła?''. Stan delikatnej irytacji przerodził się w żądzę mordu i chamstwem na chamstwo odpowiedziałem ''Widząc takiego osła za kierownicą, odnoszę takie wrażenie''. Szofer tylko się skrzywił, a ja z uśmiechem na twarzy usiadłem. ;)
~Pasażer 13-04-2012 11:01
Do 10 47, właśnie o to chodzi ABY ZATRZYMYWAŁ SIĘ NA PRZYSTANKU A NIE SMIGAŁ OBOK NIEGO.
~ja1 13-04-2012 11:05
to pana maly syn wysiada z autobusu w srodku nocy a po drugie nie ma w srodku nocy zadnych kursuw autobusuw takie pierdoly kurde pisza ludzie ze to jakas jest paranoja bezmuzgi a po to sa przyciski jak sie chce wysiasc i tyle dla mnie temat zakonczony jak sie nie mysli to czas zaczac
~ 13-04-2012 11:28
Przecież tak jest w całym kraju. Trzeba się przyzwyczaić a nie oczekiwać, że kierowca będzie budził śpiochów na przystaniach i w autobusie.
~marcelina 13-04-2012 11:36
I właśnie dzis mogę podziękować sama sobie ze jestem niezależna od tych osób. Prawda jest taka ,że wiele razy jezdziłam autobusami i to co wyprawiają kierowcy to jest maskara powinni coś z tym zrobić. Nie wspomnę o tym jak kierowcy autobusów włączają się do ruchu z zatoczek (w ogóle nie licza się z innymi uczestnikami ruchu).To co się dzieje w MZK w Jeleniej Górze przechodzi ludzkie pojęcie i niech nikt mi nie mówi , że "Oni " też są ludźmi!!!!!???
~leo 13-04-2012 11:48
Chyba już tylko ku... i złodzieje mają lepszą reputację. Pozdrawiam szanownych pasażerów, kierowca mzk :-)
~pasikonik 13-04-2012 11:55
paranoja wszyscy kierowcy mzk i ich małoletnie lale ..żal
~oomydelko fa 13-04-2012 12:11
to norma,ze co niektorzy kierowcy sa chamscy,sama bylam swiadkiem jak jeden z nich (kierowca autobusu tesco)jakies 2 tyg temu wyklocal sie z pasazerka ,nie wiem dokladnie o co bo od poczatku nie slyszalam,ale nazwal ja "ty durna babo",pare razy tez zdarzylo sie jak kierowca jeden z drugim obok stojacym ucinali sobie pogawedke i nasmiewali sie z ludzi ktorzy np.pukali na przystanku w drzwi by im otworzono,oczywiscie zignorowano pasazera i autobus pojechal,jest tez taki co nie odpowiada wogole na "dzien dobry",bo jest ciagle zajety swoja panna ,ktora z nim calymi dniami jezdzi,albo siedzi mu w kabinie na kolanach..moze tym panem trzeba sie zainteresowac,cwaniaczek jeden
~ 13-04-2012 12:11
Jak pasażer muszę stwierdzić, że ludzie w autobusie to kultury nie mają.
~salamijesen 13-04-2012 12:13
proszę pisać jaki autobus i o której godzinie i gdzie to było a nie same dyrdymały a wiadomo ze autobusy jeżdżą opóźnione
~Ja 13-04-2012 12:15
Niestety jest to prawda ,czesto zdarza sie to wieczorna pora kolo Urzedu skarbowego ,gdzie autobusy nie maja ochoty by sie zatrzymac tzreba im machac reka bo chyba kierowcy nie widza.
~noel 13-04-2012 12:40
JA NIE JEŻDŻĘ MIEJSKĄ KOMUNIKACJĄ I POTAKIM CZYMŚ JUŻ NA 100% NIE WSIADĘ DO AUTOBUSU MIEJSKIEGO BO TAK TRAKTUJĄCEJ KLIENTÓW FIRMY NIE WARTO WSPIERAĆ FINANSOWO. A PANOWIE KIEROWCY TAK MAJĄ, RÓWNIEŻ CI Z AUTOBUSU C1 JEŻDZĄCEGO DO CARREFOURA. KIEDYŚ BYŁA TAKA SYTUACJA ŻE STAŁA DZIEWCZYNA W CIAŻY PRZY ŚRODKOWYCH DRZWIACH, A KIEROWCA SIE NIE ZATRZYMAŁ NA OSIEDLU ROBOTNICZYM I CHWILĘ PO PRZEJECHANIU PRZYSTANKU DZIEWCZYNA ZACZEŁĄ KRZYCZEĆ ŻE CHCE WYSIĄŚĆ. KIEROWCA NIESTETY NIE CHCIAŁ JEJ NAWET SŁUCHAĆ. DOSTAŁ OPIEPRZ OD KILKU PASAŻERÓW I CHAM SIĘ ZATRZYMAŁ DOPIERO NA PRZYSTANKU NA PODWALU. TA DZIEWCZYNA W CIĄŻY MUSIAŁA ZASUWAĆ NA POCZĄTEK OSIEDLA ROBOTNICZEGO NA PIESZO. TACY SA KIEROWCY AUTOBUSÓW. WIĘC TEN CO TAK SIE PIĘKNIE WYTŁUMACZYŁ JEST PRAWDOPODOBNIE WINNY ZARZUCANEGO MU CZYNU.
~pero 13-04-2012 13:32
proponuję rozwiązać MZK skoro im sprawia trudnośc zatrzymanie na przystanku. NIE zawsze mogę w tłoku nacisnąć przyciski i ci wszyscy mają mnie w d..... bo nie nacisnąłem. Prywatny przewożnik to jeszcze reę poda i wyprowadzi z pojazdu.
~pisssss 13-04-2012 13:45
Jarosław, Jarosław...!!
~Gość 13-04-2012 13:57
MZK to dno. Nic dodać, nic ująć. A co do tematu, to zawsze nawet gdy nacisnę, a nie stanę tak, żeby mnie widział, to się nie zatrzyma.
andrzejjg 13-04-2012 14:01
Kiedyś czekałem na Marcinkowskiego na autobus nocny. Kiedy nadjeżdżał podszedłem do krawężnika. A ten sobie pojechał dalej i zatrzymał się dopiero za skrzyżowaniem jak zacząłem machać rękami. Zdarzyło się też wielokrotnie, że kierowca nie zatrzymywał się na przystanku pomimo, iż ludzie wciskali "stop". Byłem też świadkiem kiedy "siódemka" wjechała w zatoczkę na Żeromskiego gdyż czekała tam starsza kobieta. Ale kierowca uznał, że starsza Pani o kulach przemieszcza się w stronę autobusu zbyt wolno to zamknął drzwi i odjechał.
~/-/ 13-04-2012 14:15
Wsiadając do autobusu zapytałam kierowcę czy ten autobus jedzie koło kościoła w Cieplicach. A kierowca odpowiedział mi że wszystko napisane jest na rozkładzie jazdy na przystanku. OdpowiedziaLam mu że nie umię czytać jestem analfabetką czy wolno mi? Zrobił zdziwioną minę, lecz nie przedłużałam rozmowy. I to jest kultura kierowcy? Są kierowcy grzeczni ale muszę przyznać iż więcej jest zwykłych chamów, a ci właśnie szukają poparcia w osobie kontrolera którzy mają wiele braków aby być kontrolerem. W Jeleniej Górze są kontrolerzy chyba z łapanki, ani zachowania ani kultury ani uniformów służbowych. Niech nasi włodarze jadą do Szczecina i innych miast zobaczą jak powinien wyglądać kontroler.
~PiotrG 13-04-2012 14:31
Kiedyś wracałem późno w nocy z Jeleniej Góry do Cieplic autobusem zjeżdżającym do zajezdni. Mniej więcej k. Małej Poczty minął on "6" jadącą w tym samym kierunku. Był to ostatni autobus jadący do Cieplic. Wysiadłem k. Urzędu Skarbowego, żeby się przesiąść (specjalnie przystanek przed zajezdnią, gdyż k. zajezdni autobusy zjeżdżający do bazy zatrzymują się kawałek przed przystankiem i mogłbym nie zdazyć), tymczasem kierowca "6", mimo że stałem przy samym krawężniku i z daleka byłem widoczny, minął przystanek na pełnym gazie. Efekt: 6 km zapierniczania per pedes do Cieplic późną nocą. Kolejna sprawa: dlaczego w autobusach nie ma żadnej informacji, że żeby wysiąść na przystanku, trzeba nacisnąć przycisk?? Kilka razy byłem świadkiem, jak turyści, nieznający zwyczajów w naszej
~PiotrG 13-04-2012 14:37
C.d. ...komunikacji miejskiej, przejechali w ten sposob ładnych kilka przystanków więcej, zanim się zorientowali, że trzeba nacisnąć przycisk albo ktoś im to wytłumaczył. Także dotyczy to turystów zagranicznych.To, co przeważnie wówczas usłyszałem na temat naszego miasta i naszej komunikacji, lepiej przemilczę. Normalnie dzicz, w żadnym mieście, jakie znam, nie spotkałem się z tak dziko funkcjonującą komunikacją miejską. Proszę popatrzeć na przykłady Czech i Niemiec, gdzie kierowca nie staje na przystankach tylko wtedy, gdy JEST PEWNY, że nikt nie wsiada ani nie wysiada. A przed każdym przystankiem przynajmniej zwalnia. U nas jest na odwrót - kierowcy gnają na pełnym gazie przez przystanki, a zatrzymują się tylko wtedy, gdy SĄ PEWNI, że ktoś wsiada lub wysiada.
~Miś 13-04-2012 14:59
Bardzo głupi pomysł jeżeli chcą zaoszczędzić na paliwie w ten sposób. A cena za palinko w górę i w górę na okrągło będzie szła. I z oszczędności nici no chyba że podniosą ceny które i tak są wygórowane na maksa... A założyć linię tramwajową lub trolejbusową wybudować elektrownię słoneczną i dopiero będą OSZCZĘDNOŚCI bardzo spore!!!!!
~do marcelina 13-04-2012 15:08
Znamy przepisy ruchu drogowego.....masz kobieto obowiązek umożliwic włączenie się autobusu komunikacji miejskiej do ruchu a nie go omijać!!!
~$$$ 13-04-2012 15:46
dlatego popieram prywatnych przewożników oni zapraszają do siebie i taniej MZK. padnie jak tak będą postępować z klijentami
~hymek 13-04-2012 15:48
ale macie problemy, ja w mojej wiosce do dziś czekam aż jakiś autobus MZK zatrzyma się na moim przystanku i doczekać się nie mogę ;( A mieszkam w Rybnicy :D
~karolek 13-04-2012 16:06
chyba z 10 lat autobusem nie jechałem.
~konkretnie 13-04-2012 16:14
a może by tak ktoś z pasażerów tego autobusu potwierdził lub zaprzeczył słowom kierowcy i kontrolera .......ja dość często korzystam z MZK i owszem też zdarzały się rożne zajścia włącznie z dyspozytorem tej firmy i wiem ze opisana sytuacja mogła mieć miejsce .....
~tim 13-04-2012 16:26
Krytykanci MZK POWINNI SIĘ ZGŁOSIĆ do prezesa MZK by ich zatrudnił na stanowisku kierowcy by pokazali jacy są kulturalni, grzeczni, jak jeżdżą, czy zatrzymują się na przystankach nawet wtedy kiedy nikogo na nich nie ma a po przepracowaniu minimum 3 miesięcy powinni się wypowiedzieć na forum o swoich doświadczeniach i wrażeniach oraz wyrazić swoją opinię na temat pasażerów.
~Z-B 13-04-2012 16:36
Ble,ble,ble.......Faktycznie problem straszny.Najlepiej żeby zajął się nim sejm RP. Gdzieś coś usłyszałem,jedna pani drugiej pani....,miałem zły dzień, wiadomo winny kierowca MZK!!! Panienki na kolanach,,, wyobraźnia że tylko pozazdrościć.Jeżeli kierowca nie zatrzymał się na przystanku to znaczy że nikogo tam nie było i nikt z jadących nie sygnalizował że chce wysiąść. To nie kierowca wymyślił te przepisy,on je tylko egzekwuje.Dochodzisz do przystanku a kierowca zamyka drzwi.Oczywiście jesteś pasażerem następnego autobusu.To Ty masz czekać na autobus a nie odwrotnie.Po zamknięciu drzwi autobus już jest w ruchu nawet wtedy gdy nie ruszył jeszcze z miejsca.Pozdrawiam wszystkich niezadowolonych.Nie stresujcie się.Trochę uśmiechu i życie będzie łatwiejsze.
~Im 13-04-2012 16:45
Brawo dla mojego przedmówcy :) Autobus nie jest taksówką! gdyby na każdym przystanku kierowca zabierał spóźnialskich to pewnie trasę z Jeleniej doCcieplic robiłby w trzy godziny. Zresztą nikt nikomu nie zabrania być kierowcą i mieć takie luksusy........smierdzący pasażerowie, rozwrzeszczane dzieciaki, chamska młodzież szkolna, dzwoniące telefony.....W każdym zawodzie możemy spotkać czarną owcę, nie generalizujmy :)
~Zdzich 13-04-2012 16:45
Generalnie to kierowcy z dyspozytorami zawsze są nie winni. Ja parę razy dzwoniłem do dyspozytora ze skargą to zawsze odchodziłem z niczym. A to rozkłady nie zależą od nich (aktualny rozkład na przystanku zaklejony był obowiązującym od początku przyszłego miesiące), a to są wielkie korki w mieście, choć wszystkie inne autobusy w tym te, które jechały w tym samym kierunku, co mój autobus jechały zgodnie z rozkladem.
~johnyy 13-04-2012 16:47
ale o czym rozmawiamy?????? kazdy jeden autobus powinien zatrzymywac sie na kazdym przystanku swojej linii i to bez dyskusjii,,,,,,to tak jakby tramwaj lub pociag niezatrzymal sie na swojej stacjiprzez ktora jedzie to sa jakies durnowate wewnetrzne przepisy ,,,,ciekawe co na to mowia przepisy ogolne ,,,,,ja sam mialem dokladnie podobny przypadek do opisanego tylko ze ja narobilem takiego rabanu ze osobiscie dyspozytor wraz z kierowca mnie przepraszali i gdyby wiecej takich przypadkow tak sie konczylo zmieniliby podejscie ,,,,,TO NIE ONI DLA NAS TYLKO MY DLA NICH jestesmy
~ja... 13-04-2012 17:32
Dzis bylem Swiadkliem jak kierowca lini 20 nawet nie wjechał w zatoke przystankową,a koło przystanku stał pasażer. no potencjalny,bo kierowca autobusu nawet nie raczył wjechać w zatokę
~Z-B 13-04-2012 17:40
do ( ~johnyy ) Masz 100% racji.Przepisy durnowate,ale są!!! Natomiast troszeczkę zmień podejście do tego kto dla kogo jest. MY JESTEŚMY DLA NICH A ONI SĄ DLA NAS.Takie rozumowanie na pewno rozładowało by nie jeden konflikt.Jeżeli będziesz uważał tylko (że my jesteśmy dla nich) to stawiasz się w roli PANA.I już do konfliktu droga niedaleka.
~vg 13-04-2012 17:40
Jest Jeden taki Mądry Kierowca zawsze Ma jeden tekst rozkłady są napisane dla was nie dla mnie Czytamy.....jeden i ten sam tekst a jak się jest znajomym Kierowcą to często wypuszcza w nie dozwolonym miejscu zatoczki nie trzeba np.koło stadionu gdzie zakręca autobus num.6 ......
~ewelina35 13-04-2012 17:56
Ostatnie kursy ,często kierowcy ,,pędzą \'\' przez Wolności ,pomijając zatrzymywanie się ,a ja wysiadam przy Skarbowym,mam prawo wsiąść i przejechać 2,3, przystanki niestety drałuję z buta najczęściej,dla mnie 23.30 to środek nocy ,dla innych może nie !!!proponuję policji ustawić się na trasie Mała Poczta-Zajezdnia i kasować za prędkość,Moze wtedy zauważą ,że na przystankach stoją ludzie .
~ 13-04-2012 18:14
do:gość niedzielny,ciekawe banialuki opowiadasz,czy aby Twoja wędrówka do Czętochowy,na piechotę nie miała wpływu na Twój stan zdrowia???.Już wiem, zapomniałeś poprostu założyć moherowy beret,i przeziębiłeś głowę.Uważaj na siebie!!!.
~Oczekujący 13-04-2012 18:27
Czas poczekać, aż MZK Jelenia Góra i PKS Jelenia Góra upadną przez niewspółmierne do usług ceny. Za PKS płacę 27 zł (ulga!), za PKS Kraków-Wrocław płacę 15 zł, a tam jest płatna autostrada. Proszę mi wytłumaczyć ten bezsens.
~Oczekujący 13-04-2012 18:28
P.S. Chodzi oczywiście o trasę Wrocław-Jelenia.
~ 13-04-2012 18:32
zlikwidować mzk , a postawić tam biedronke
~ 13-04-2012 18:38
Prystrom próbował coś naprawiać ... ale Complex konkurencji nie lubi wiec szybko go wykopał. To Stajnia Augiasza ... K|amienną tam skierować i wymyć to towarzycho, wywalić kierowców na zbity pysk i tą ekipkę z biurowca też. W głowie się nie mieści ile tam Pani Kasi i Pani Halinek pracuje...
~ 13-04-2012 18:49
to mało im tego olbrzymiego haraczu który ściągają od pasażerów
~ja1 13-04-2012 18:50
do marcelina pani wogole mysli co pani za bzdety tu pisze a jak maja niby z zatoczek wyjezdzac co i co czekac az laskawie ktos go przepusci i znow bedzie na niego bo przeciez bedzie opozniony a o tym pomyslala pani piszac bzdury
~ja1 13-04-2012 18:53
ludzie to banda choloty pasazerowie wielcy a jak sie zachowuja w autobusie gadaja takie bzdury ze zal tego sluchac a kierowcy pracuja po tyle godzin i nikt o tym nie pomysli i uzera sie z banda chamstwa i to jest prawda
~ 13-04-2012 19:03
CZĘSTO JEZDŻĘ MZK, CODZIENNIE...MAM PYTANIE DLACZEGO KIEROWCY W AUTOBUSACH W OBECNOŚCI PASAŻERÓW PALA PAPIEROSY....WSIADAM ŚMIERDZI JAK DIABLI A PAN KIEROWCA SIEDZI Z PAPIEROSEM, PŁACĘ DROGO ZA BILET I NIE ŻYCZĘ SOBIE WDYCHANIA DYMU...CZY NIE OBOWIĄZUJE ICH ZAKAZ...
~Jel.. 13-04-2012 19:23
w Wielkopolsce tak nie traktują pasażerów , starsza osoba nie zawsze zdąży nacisnąć guzik no to po jaką cholerę są przystanki? no to tylko takie tłumaczenie jest u nas .Ostatni 2 razy zdarzyło mi się że kierowca przedwcześnie odjechał z przystanku
~do ~Z-B 13-04-2012 19:53
~Z-B, ale ty głupoty bredzisz jak potłuczony. W stylu: co tam złego w tym, że ktoś nie wsiadł do autobusu (nawet jak do jakichś wiosek dojeżdża trzy razy na dzień) -problemu nie ma, ptaszki śpiewają, trochę uśmiechu, życie będzie łatwiejsze. Pokazujesz że jesteś zwykły dureń, który nie rozumie o co chodzi w tej dyskusji a twoje posty to zwykły śmietnik.
~kto 13-04-2012 20:55
a ''12'' to wstyd normalne gruchoty , szmelce ,brudasy a jeszcze na dodatek w soboty, niedziele co DWIE godziny i takie małe tyle ludzi jedzie na cmentarz a bilety drogie i dla rencistów bez zniżki stary rozkładzie WRóĆ PROSIMY
~Maro 13-04-2012 22:11
Kiedyś jeden z ostatnich autobusów jadących z cieplic w stronę centrum nie zatrzymał się na przystanku ma koronie pomimo tego że stało tam kilka osób. Zadzwoniłem do dyspozytora i zapytałem czy mam brać taksówkę na ich koszt bo nie mam się czym do domu dostać. Odpowiedział że nie wie i że opierdzieli kierowcę. A ja na piechtę do domu wracałem.
~beeeee 13-04-2012 22:14
ja 1 , istotnie nie powinieneś podejmować tematu, bo raczej pisać nie umiesz ! Może slownik by w czymś pomógł ?Polecam, jest ich dużo , nawet internetowych .
~beee 13-04-2012 22:22
ja1, masz racje, pasażerowie autobusów to hołota, zwłaszcza panowie kierowcy mzk wracający do domu po pracy i okupujący miejsce przy aktualnie prowadzącym autobus !
~ 13-04-2012 23:17
Nie mogłam wsiąść do autobusu z wózkiem,bo były schody. Nikt z pasażerów się nie ruszył. Pomógł mi tak krytykowany przez wszystkich kierowca.
~z pksu 14-04-2012 3:26
Bardzo mi sie podoba zachowanie dyspozytora co sie stalo to juz sie nie odstanie fakt jest taki ze jest za kierowca i to sie liczy a pasazerowie nauczyli sie dzwonic z byle sraczka kupili w promocji te telefony z darmowymi rozmowami i tylko by dzwonili bo w pksie kierownik czeka na taka sensacje by ukarac kierowce by pracowal za darmo dlatego chyle czoła przed tym ze dyspozytorem on rozumie ze ludzie to sa swinie i patrza by drugiemu zaszkodzic ot taka polska natura
~gery 14-04-2012 7:55
MZK ma służyć mieszkańcom i turystą ! Montują za grube pieniądze informatory, za ile dany autobus dojedzie ,a powinni trzymać się żetelnie rozkładu jazdy!Cały zarząd do zwolnienia!!!!!Rozumiem oszczędności ,tylko nie kosztem pasażerów ,gdyż taka polityka doprowadza do szeregu patologi !MZK jest własnością gminy ,więc proponuję pokrzywdzonym zwracać się bezpośrednio do władz tejże gminy.........!
~Teresa 14-04-2012 8:57
A jakie ,, Przystojniachy" te Ryjki nie dopite , a jacy znawcy ;) jeden z drugim wie wszystko . No i Pot jak w Hucie - latem , więc dostawać powinni ,, Old Spice " i gumę do żucia bo kły nie poleczone :) będzie jak w USA .
~ 14-04-2012 9:56
Są porządni kierowcy i chamy. Tak samo pasazerowie. Jak na przystanku na Strzeleckiej nie ma nikogo - widac z daleka a 10m przed zatoczka widac, ze jasnie pani stoi na Orlenie i widzac autobus zaczyna biec, to autobus nie zawsze zahamuje. Obowiazkiem pasazera jest stac na przystanku, a kierowca widzac choc jednego pasazera musi stanac. No chyba ze jada np rano dwie 4ki razem.
plmk 14-04-2012 12:33
najlepiej zatrzymują się kierowcy mzk w grabarowie przy wjeżdzie na obwodnice gdzie trwają roboty drogowe masakra
~ 14-04-2012 15:22
Panowie,Panowie.-zrobią dla kierowców MZK 67 lat pracy ,dopiero będziecie płakać na MZKa.Kierowcy jadąc, myślą czy z tego co zarobią .-przeżyją.Zainteresujcie się panem prezesem .MZK bogaci się kosztem pracowników.
~dostawca 14-04-2012 15:59
Z tym kołchozem nikt nie wygra Chamy i tyle
~ 15-04-2012 9:13
Jeżdżę autobusami do pracy i zaobserwowałem ten fenomen oszczędności paliwa.Wygląda to tak:Autobus popyla nie zatrzymując się na 3-4 przystankach(bo nikt nie wsiada,ani nie wysiada),a następnie stoi 5-10 minut na przystanku ,żeby być zgodnie z rozkładem na przystanku końcowym. Konkretnie linia nr 11 po godz.20-ej z Wojanowa do Goduszyna nadrabia czas na przystanku Podwale.
~Koniec 21-04-2012 23:45
Po ostatnimi cyrkami z rozkładami jazdy, podwyżkami cen i zmianie stref taniej jeździć samochodem- przynajmniej z miejscowości przyległych. To co się w mzk dzieje to jakaś paranoja.
~igi 12-08-2012 22:46
Kontroler pewnie był pijany jak większość z nich więc jak miał coś potwierdzić.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Hojny festyn

Śledczy o intymnym filmie z nauczycielem

Procesja na Zabobrzu

Boże Ciało 2019

Rondo prawie gotowe

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
1289
Tak
78%
Nie
17%
Nie mam zdania
4%