MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Autem trudniej na Wszystkich Świętych

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 29 października 2009, 9:02
Aktualizacja: 9:15
Autor: Angela
Fot. TEJO
Wyjątkowo dużego natężenia ruchu na drogach można spodziewać się w nadchodzący weekend. Dzień Wszystkich Świętych wypada w niedzielę, ale już od piątku zaczną się masowe wyjazdy w kierunku cmentarzy.

Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na drogach przygotowały projekt zmian ruchu, który ma ułatwić poruszanie się zmotoryzowanym po jeleniogórskich drogach. Sprawdź które z ulic będą zamknięte oraz gdzie będzie można zaparkować.

Zostaną zwiększone środki bezpieczeństwa na drogach przez korektę i uzupełnienie oznakowań. Zmiany pojawią się przede wszystkim w okolicach jeleniogórskich cmentarzy, gdzie co roku zmotoryzowani mają największe problemy z dojechaniem i wyjechaniem.

Dla tych, którzy przyjadą odwiedzić groby swoich bliskich na stary cmentarz przy ulicy Sudeckiej, wytyczone miejsca do zaparkowania pojawią się m.in. po prawej stronie jezdni ulicy Skowronków w kierunku ulicy Mickiewicza do obecnego znaku B – 36.

Na ulicy Skowronków ruch będzie jednokierunkowy od ulicy Sudeckiej do Wesołej. Zaparkować będzie można też m.in. przy prawych krawędziach części dwujezdniowej ulicy Mickiewicza, na placu przy ulicy Sudeckiej naprzeciwko głównej bramy cmentarza, gdzie pojawi się również wydzielona część dla osób niepełnosprawnych.

Parkingi będą też na placu przy zakładzie zieleni miejskiej przy ulicy Mickiewicza, przy tym samym trakcie na początku odcinka jednokierunkowego oraz po prawej stronie jezdni Głowackiego. Zabronione będzie natomiast parkowanie na pasie zieleni.

Mniej problemów stwarza kierowcom parkowanie przy nowym cmentarzu przy ulicy Sudeckiej, ponieważ parkingi usytuowane w rejonie tego cmentarza zabezpieczają wystarczającą liczbę miejsc dla aut. Pojawi się tam tylko dodatkowy znak ograniczający prędkość do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania pojazdów na odcinku od wyjazdu kończącego teren byłej jednostki wojskowej do hotelu.

Na cmentarzu w Cieplicach ruch zostanie zamknięty na odcinku ulicy Jagiellońskiej od Dworcowej do skrzyżowania z ulicą Harcerską. Miejsca parkingowe będą natomiast dostępne na placu przy dworcu PKP, po lewej stronie ulicy Dworcowej od przejścia dla pieszych do ulicy Lubańskiej, na parkingu przy prawej krawędzi jezdni Marcinkowskiego w kierunku ulicy Dworcowej, na parkingu przy byłem szpitalu oraz przy ulicy Mieszka I i na nieprzejezdnym odcinku ulicy Jagiellońskiej po obu stronach jezdni.

Sytuacja na drogach wróci do normy w Zaduszki, czyli 2 listopada. Przy wszystkich cmentarzach pojawią się policjanci i strażnicy miejscy, którzy dodatkowo będą kierować ruchem. – Dodatkowo apelujemy do kierowców o rozsądek i zachowanie szczególnej ostrożności w tych dniach – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. Ci, którzy nie muszą przyjeżdżać samochodami na cmentarz, niech wybiorą się pieszo lub skorzystają z komunikacji miejskiej. Informację o świątecznym kursowaniu autobusów MZK nadamy wkrótce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Victoria pokonała ekipę z Marciszowa

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Mobilizacja przed II turą

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Jano 29-10-2009 9:51
Co roku jest wszystkich swietych i co roku ten sam problem , ale mysle ze nasze miasto ma tak usytulowane cmentarze , ze zbytniego problemu nie widze z dojazdem , no ale jak ktos nie mysli to ciagnie sie w korkach , ja mam swoje drogi dojazdu i nie musze stac i wlec sie w korkach
~ 29-10-2009 9:55
A może by tak jakąś mapkę? Ulica Skowronków niewiele mi mówi, a jadąc samochodem nie będę wypatrywał tabliczek z nazwą ulicy!
~jp 29-10-2009 11:19
to jelonka mogla ny dac link do tych informacji o parkingach
~ania6 29-10-2009 11:46
To może zamieścicie rozkład jazdy autobusów na cmentarz.
~dady 29-10-2009 12:55
http://www.mzk.jgora.pl/
~Logan 29-10-2009 13:49
Ja tam nigdy nie mam problemu z dojazdem na cmentarz, po prostu zamiast stać autem w korku wybrałem ROWER i cały ten sznurek aut omijam (a nie wyprzedzam !) z prawej strony :)
rymcycymcy 29-10-2009 14:34
Na cmentarzu są dwie bramy. A może je otworzyć i przepuścić ruch tamtędy. Każdy mógłby migiem załatwić świąteczne obowiązki ...taki nekrodrive ;)
~ 29-10-2009 15:37
Dobzre by było, gdyby ten znak 40km/h został po świętach zabrany...
~do logan 29-10-2009 17:40
i ci ten rower ukradną, chyba ze postawisz obok grobu.....i nie spuscisz go nawet na sekunde z oka...
kwakwa 30-10-2009 8:02
jak znam życie, będzie tak samo jak co roku, korki, sajgon z parkowaniem, pójdzie kilka torebek, po co ? dzień lub dwa wcześniej robię porządek na grobie najbliższych a w święto i zaduszki idę już tylko "kurtuazyjnie" na pieszo lub autobusem, z biletem i zniczem w reku, uczcić pamięć tych, co odeszli
~co wy na to 30-10-2009 8:33
Krótkotrwała korekta i uzupełnienie oznakowań wprowadza zamieszanie dla miejscowych. Proponuję tak zorganizować ruch raz na zawsze żeby nic nie trzeba było ciągle korygować, ale czy to nasi decydenci potrafią.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Finał na lawecie

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Łagodny wyrok za zakatowanie kota

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
18
Tak
56%
Nie
39%
Nie wiem
6%