MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

“Atrakcyjny pozna panią...” niebawem w JCK

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 3 października 2016, 8:01
Autor: Manu
Fot. Organizator
“Atrakcyjny pozna panią...” to komedia autorstwa i w reżyserii Marka Rębacza. Spektakl gościnnie wystawiony będzie 13 listopada (w niedzielę) o godz. 16.00 i 19.00 w Sali Widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury (przy ul. Bankowej 28/30). Cena biletu 65 zł. Bilety dostępne w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej 28/30 oraz na www.bilety.jck.pl.

Wystąpią: Klaudia Halejcio/ Adriana Kalska, Olga Borys, Elżebieta Jarosik/ Małgorzata Potocka, Sylwester Maciejewski, Mikołaj Roznerski oraz Tomasz Sapryk/Lech Dyblik.

Sztuka “Atrakcyjny pozna panią...” powstała w 2000 roku, była prawdziwym hitem teatru komediowego, stając się pierwowzorem filmu pod tym samym tytułem. Jej autorem jest Marek Rębacz, komediopisarz, producent i reżyser teatralny, autor takich spektakli jak “Egzekutor” (1996), “Miki” (1996), “Pajęczyna” (1997), “Dwie morgi utrapienia” (1997), “Maciejowe podwórko” (2002), “Płeć przeciwna” (2005), “Wieruszka” (2006), “Kochanie, posadź Jumbo Jetta” (2006), “Ciemno” (2007), “Diabli mnie biorą” (2010), “Ale Killer...” (2011), “Dobrze zaplanowany zbieg okoliczności” (2011) i “Podobno Marian...” (2014). W 1999 roku założył własny Teatr Niepoprawny, w którym wystawia napisane przez siebie sztuki. Marek Rębacz za film “Atrakcyjny pozna panią” w 2005 r. otrzymał Brązowy Granat na IX Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu.

Jak informują twórcy przedstawienia, “Atrakcyjny pozna panią...” jest prawdziwą, polską, historią o Stasiu - starym, wiejskim, kawalerze, który w poszukiwaniu żony dopuszcza się oszustwa. Daje prasowy anons i kłamie w nim ile wlezie. Podaje się za przystojnego i majętnego biznesmana, mieszkającego w wiejskiej posiadłości, choć w rzeczywistości mieszka w rozpadającej się chałupie i sama uroda Stasia pozostawia wiele do życzenia. Marzy o żonie pięknej i młodej, takiej, jakie widuje w kolorowych pismach. W sposób kategoryczny odrzuca zaloty sąsiadek, które dowiedziawszy o jego poszukiwaniach, spieszą zaoferować swoje wdzięki i talenty. W miłosnych rozterkach, dzielnie wspiera Stasia jego wierny druh - Rysio, wieloletni przyjaciel i kompan “do szklanki”. Stasio zaś wspiera dobrym słowem i doświadczeniem Wojtka - młodego sołtysa, nieszczęśliwie zakochanego w jakiejś tam Mariolce. Mija kilka dni i anons przynosi zaskakujący skutek: do wsi przyjeżdża piękna, młoda, dziewczyna, wyglądająca jak prawdziwa dama... I dopiero teraz zaczynają się prawdziwe kłopoty i prawdziwe kłamstwa.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stop marginalizacji średnich miast

Ostatnia prosta kandydatów

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Kiermasz jeszcze dziś

Muflon zaprasza na koncert Jacka Kleyffa  

Przeszkadzali gapie

Wybory: Zwycięstwo PiS

Zaczytaj się z Jelonką.com

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
583
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%