MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Atak wandali na tramwaj

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 3 stycznia 2008, 8:24
Aktualizacja: 8:24
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Zabytkowy pojazd szynowy nie oparł się atakowi chuliganów, którzy wybili brukiem z nawierzchni placu Ratuszowego dwie szyby. Nie pomógł archaiczny monitoring wizyjny.

Tramwaj, który – kiedy na zewnątrz jest ciepło – służy jako kiosk z pamiątkami i biletami autobusowymi, jest zamknięty. Wandale zniszczyli szyby, ze środka nic nie zabrali. Jedno z okien przebili na wylot, drugie – poważnie uszkodzili.

Cezary Wiklik, właściciel tramwaju, jest bezradny wobec takich aktów wandalizmu, choć sam często przebywa w ratuszu. Jako radny nie może prowadzić działalności gospodarczej w pojeździe, dlatego dzierżawi go. Teraz tramwaj jest nieczynny, więc tym łatwiej go zniszczyć.

Plac Ratuszowy jest monitorowany, ale to tylko teoria. Kamery, które pokazują obraz rynku w dyżurce komendy straży miejskiej, są przestarzałe. Nie wiadomo, czy zarejestrowały wandali, którzy zniszczyli tramwaj. Jeśli nawet to zrobiły, to obraz z nich jest na tyle nieczytelny, że nie pozwoli na ustalenie tożsamości chuliganów.

A sam tramwaj od nowego roku ma nowego dzierżawcę. Zostanie otwarty jak tylko zrobi się ciepło.

Ogłoszenia

Czytaj również

Magistrat do remontu

Czyżby Andrzej Duda?

Moja Mała Ojczyzna – konkurs

Komentarze (22) Dodaj komentarz

~mmbox 3-01-2008 8:29
Monitoring.....szkoda słów...
~:/ 3-01-2008 8:56
No to własnie widac jak możemy czuć się bezpiecznie na Placu Ratuszowym ...........
~szkoda słów 3-01-2008 9:25
To nie monitoring jest do bani. Po prostu za dużo idiotów żyje w naszym mieście.
~jeleniogórzanin 3-01-2008 9:38
Jak nieczynny, jak czynny. W poniedziałek był normalnie otwarty.
piipi 3-01-2008 9:54
....oni pomylili albo sa pomyleni,taki ladny tranwaj..., a moze oni Jelonke z Wroclawiem pomylili,a w ten sposob chcieli tranwaj zatrzymac....
~Ksiezniczka Ranowalona 3-01-2008 10:02
<i> regulamin złamany </i>
~z pl 3-01-2008 10:03
pijanych idiotow... jeszcze nie widzialem trzezwego co by cos niszczyl, glownymi sprawcami takich "wyczynow" sa mlodociani pijani idioci...
ebee 3-01-2008 10:37
Tyle rzazy na Waszych łamach zwracałem na nieudolność naszej Straży Miejskiej. Dewastacja tego tramwaju. stojącego Udzrzwi Ratusza, jest dowodem tego ,ze wandale i chuligani w Jeleniej Górze kpią sobie ze wszystkich- z Władzą na czele. Straż Miejska robi pieniądze na blokadach, Policja na łapankach w bezpiecznych miejscach. Media opisują sukcesytych służb. A szara rzeczywistość ? Tak jak było- tak jest. Nic się nie zmienia. Szary obywatel boi się chodzić ulicami. Chuligani, pijaczki , złodzieje rządzą miastem- na przejściach dla pieszych potrącani są ludzie...................Wszystko to dzieje się niestety w MAJESTACIE PRAWA ! EBEE
~:) 3-01-2008 10:47
rosnie nam przyszlosc jg - agresywna mlodziez na ulicach, powybijane szyby, sciany budynkow ozdobione jakimis gniotami graficznymi - i wyrosna nam te mlode gnojki na prawdziwych gnojow....
~cdi 3-01-2008 10:50
d...lom bym polamal przeszczepy!!
~wykidajło 3-01-2008 11:22
<i> regulamin złamany </i>
~Kwiat 3-01-2008 15:03
Ja też bym połamał przeszczepy d...lom. Tylko skąd wiemy, że to d...le akurat zniszczyli tramwaj? Może to akurat był kwiat młodzieży?
~First 3-01-2008 15:59
eh... żałosne...
~wykidajło 3-01-2008 18:21
Może mi moderator powie, który punkt regulaminu złamałem? Że sobie z Cezariusza Wiklika zażartowałem? Większe złośliwości i pomówienia puszczacie. <br><br> <i> Proszę zażartować z osoby Cezariusza Wiklika w jego obecności, a może się tak przy okazji przedstawić? Jakoś nie wyczułem żartu w Pana poście... Może nie mam poczucia humoru? ;-) TEJO </i>
~Jowita 3-01-2008 19:22
Banda poprostu!!!!!!!
~ASIA 3-01-2008 20:27
TO DOPIERO CHULIGANI
~Wachmistrz 3-01-2008 21:29
Szkoda tylko że w naszym kraju JEST PRZYZWOLENIE ze strony społeczeństwa na takie działania . Wiekszość z nas idąc ulicą i widząc chuliganów idzie dalej , bo po co się wtrącać ?? . Za sanacji by coś takiego nie przeszło .
~gieroj 3-01-2008 21:36
Monitoring nie pomógł, a i na jednym z okien widnieje naklejka -reklama super firmy ochroniarskiej. Też nie ochroniła ? Oj jaka szkoda !
~_wrzosu 3-01-2008 22:13
Na pewno chcieli sie dostać do Cieplic? A że pijani, to chcieli sie przejechać tramwajem :)
~_wrzosu 3-01-2008 22:21
kurczę, tak teraz pomyślałem... Jedyny tramwaj w Jeleniej i zamiast o niego dbać, to go kamieniami obrzucają... już nam Ikarusy zabierają... A może by tak ostatniego Ikarusa postawić obok? wandale mieli by jakąś alternatywę :)
piipi 3-01-2008 23:53
....wrzosu,..cudowna racja,bo nie wiadomo , co oni "pili"....moze mysleli o Cieplicach, a moze o Sobieszowie....W latach 60-tych taki jeszcze kursowal.......
zloty666 4-01-2008 8:52
No właśnie ! Miasto chwali się monitoringiem newralgicznych punktów Placu Ratuszowego, ale tak naprawdę to fikcja. Może warto zainwestować w modernizację systemu jednocześnie wzmóc patrole, ale nie SM, bo po 20 Panowie rzadko pojawiają się bez samochodu :(

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przebudowa drogi nr 2273D

Norweska Dolina Luxury Resort***** – 4 dzieci gratis, poleca ITAKA

Bobry na Zabobrzu

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
466
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
13%