MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Atak smoka w Rynku

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 19 września 2010, 8:34
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 września 2010, 8:47
Autor: RED
Fot. KC
Potężna bestia ziejąca ogniem z bezzębnej paszczy straszyła wczoraj publiczność na placu Ratuszowym. Wszystko dzięki Teatrowi Kvelb z Czeskich Budziejowic, który przygotował ostatni punkt pierwszego dnia Jarmarku Średniowiecznego: sztukę fantasy: „Opowieść o smoku”.

Smok jednych bawił, innych straszył. Wśród przestraszonych były mniejsze dzieci, dla których bajka okazała się nie tak bajkowa, jak można było sobie wyobrazić. Języki ognia biły w publiczność w rytm świetnie dobranej muzyki. Pojawili się walczący rycerze, którym blasku i atmosfery tajemniczości dodało odpowiednie światło. Bestia miała pysk nafaszerowany petardami i innymi materiałami pirotechnicznymi. Nic zatem dziwnego, że w pogotowiu byli strażacy, a charakterystyczny dla smoków smród fosforu i spalenizny drażnił nozdrza. Na koniec niespodzianka: pokaz fajerwerków.

Jeszcze dziś (niedziela) można przenieść się w zamierzchłe średniowiecze świetnie i pobawić się w rytm muzyki dawnej. Serdecznie zapraszamy całe rodziny na plac Ratuszowy. Każdy znajdzie coś dla siebie. W niedzielę na zakończenie III Jeleniogórskiego Jarmarku Średniowiecznego wystąpi o godzinie 19:00 zespół Carrantouhill (muzyka irlandzka). Jarmark - z okazji 52. Września Jeleniogórskiego - zorganizowało Jeleniogórskie Centrum Kultury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kto dyrektorem teatru?

Zaczytaj się z Jelonką.com

Świetne półkolonie

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 19-09-2010 13:20
fajnie ze chociaz cos takiego dzieje sie w Jeleniej:)
~kiki222 19-09-2010 13:29
Dokładnie W sumie ubiegłoroczne edycje tych jarmarków były bardziej barwne ale zawsze coś( Miasto nie dało kasy i tyle) , natomiast mała ilość oglądających świadczy tylko o naszym mieście najlepiej narzekać że nic się nie dzieje siedząc na Du.... przed monitorem i szukać dziury w całym zamiast czynnie uczesniczyć w takich nielicznych imprezach , ja byłem i uważam że było bardzo ciekawie pomimo niezbyt ciepłego dnia
~isiek007 19-09-2010 16:31
Mnie się podobało........
rymcycymcy 19-09-2010 22:04
"...charakterystyczny dla smoków smród fosforu i spalenizny drażnił nozdrza" ...zupełnie identycznie jedzie od większości pasażerów komunikacji miejskiej :) ...tylko oni nie grają, ale śmierdzą na serio !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

I ślubuję Ci… – wernisaż pełen miłości

37. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych – to już  

Promesa dla powiatu

Dużo drożej za śmieci

37. MFTU rozpoczęty!

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
629
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%