MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Artystyczny Dzień Kobiet w Teatrze Norwida

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 9 marca 2017, 8:32
Aktualizacja: Piątek, 10 marca 2017, 7:22
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Już po raz 10. Anna Ragiel – radna Rady Miejskiej Jeleniej Góry zaprosiła jeleniogórskie kobiety działające w różnych sferach życia publicznego na spotkanie, podczas którego można było podziwiać talenty wokalne, taneczne i aktorskie dzieci i młodzieży.

Po oficjalnych przemówieniach cześć artystyczną rozpoczął dyrektor Teatr im. C. K. Norwida Tadeusz Wnuk, który śpiewając dla pań zdobył ich serca. Zdolności taneczne prezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Jeleniej Górze, a o część wokalną zadbali podopieczni Studia Piosenki Młodzieżowego Domu Kultury. Finałem spotkania był utwór śpiewany przez dyrektorki jeleniogórskich szkół, do którego flamenco zatańczyła Agata Szmigrodzka. Były też kwiaty dla pań, a dla młodzieży słodkie upominki w podziękowaniu za występ.

W poprzednich latach spotkania z okazji Dnia Kobiet odbywały się w Zdrojowym Teatrze Animacji, Filharmonii Dolnośląskiej czy Jeleniogórskim Centrum Kultury, ale zainteresowanie było tak olbrzymie, że Anna Ragiel zdecydowała się zorganizować jubileuszowe spotkanie w Teatrze Norwida, który mieści 550 osób i jak się okazało – chętnych było jeszcze więcej.

- Kobietom trzeba życzyć uśmiechu, dobrych ludzi wokół i przede wszystkim zdrowia – mówiła radna. - Jak rozpoczynałam swoja karierę w Radzie Miasta były tylko dwie kobiety – wspominała Anna Ragiel. - W tej chwili jest ich dużo i uważam, że łagodzą obyczaje – potrafią ze sobą rozmawiać, pójść krok do tyłu, żeby zrobić kilka kroków do przodu – dodała organizatorka spotkania.

Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła z poczuciem humoru wspominał swoje doświadczenia z kobietami, szczególnie z koleżanką ze studiów, która od 35 lat jest jego żoną. - W szkole średniej zachowałem się karygodnie, wtedy rada pedagogiczna podjęła uchwałę – nie, żeby wyrzucić mnie ze szkoły, tylko przenieść do klasy żeńskiej – i się zaczęło... - wspominał Marcin Zawiła, który bardzo dobrze ocenia współpracę z kobietami zarówno w Książnicy Karkonoskiej, gdzie był dyrektorem, jak i w Urzędzie Miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rowerowa zabawa w stylu retro

Konferencja PiS: Wybory i lokalne połączenia

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~inge 9-03-2017 10:12
Na pewno piękne spotkanie.Interesuje mnie .kto może w nim wziąć udział?Skąd zdobyć zaproszenie w następnym roku. Myślę,że większośc kobiet w mieście nie miało żadnej wiadomości o tej imprezie.
~wer 9-03-2017 19:50
Popieram inge

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kolizja trzech aut

Prezes DIOZ za kratkami

Kolarski „Góral” już w sobotę!

To był piękny bal!

Rekordowy zlot

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
526
Tak
31%
Nie
64%
Nie mam zdania
5%