MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Artystycznie o historii dawnej "dywanówki"

Wiadomości: Kowary
Wtorek, 28 lipca 2020, 8:02
Aktualizacja: Środa, 29 lipca 2020, 11:56
Autor: WAC
Fot. Muzeum Sentymentów
O nowy, ale związany z historią byłej Fabryki Dywanów element wystroju wzbogaciło się wnętrze Muzeum Sentymentów w Kowarach.

W oknach w głównym korytarzu Muzeum Sentymentów, które niegdyś stanowiły bezpośredni wgląd do tkalni Axminster w Fabryce Dywanów "Kowary" a po upadku fabryki zostały zamurowane, zostały umieszczone grafiki - kolaże autorstwa artystki Pauli Cytarzyńskiej.

Paula Cytarzyńska zilustrowała główne etapy produkcji i ciekawe elementy historii Fabryki Dywanów w Kowarach łącząc oryginalne fotografie ze swoim talentem artystycznym – mówi Andrzej Olszewski z Muzeum Sentymentów. - Dzięki tym dwunastu pracom możemy jeszcze lepiej przedstawić zwiedzającym historię legendarnego zakładu, a nadane przez artystkę kolory winny sprawić, że wystawa będzie jeszcze bardziej interesująca dla najmłodszych gości naszego muzeum.

Paula Cytarzyńska jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na kierunku Sztuka i Wzornictwo Szkła. Dyplom obroniła w pracowni Szkła w Architekturze i Pracowni Projektowania Szkła Użytkowego. Tworzenie różnych ilustracji to jej druga pasja. Wystawy, na których można było oglądać prace artystki: 2012 - Sanssuoci Junior Glass Match, 2013 - Szklana Witryna w ramach European Glass Festival - aranżacja witryny w księgarni Tajne Komplety we Wrocławiu, a także rok później w Cafe Planet, 2015 - Szklany Kolorowy Świat - wystawa zbiorowa w Dzierżoniowie, 2017 - wystawa zbiorowa pt. "Do 3 razy sztuka" w Centrum Rozwoju Zawodowego - Krzywy Komin, Wrocław.

Twoja reakcja na artykuł?

8
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Na finał Silesii Sonans Robert Bachara

Johann Sebastian Bach na zakończenie festiwalu

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~SOLUTION 28-07-2020 10:33
Nie wiedziałem, że coś takiego istnieje. Do Muzeum Sentymentów jadę w ten weekend.
~Zachwycony 28-07-2020 12:32
Świetne muzeum! byłem i widziałem te tysiące eksponatów (a i tak pewnie nie widziałem wszystkiego), a wszystko okraszone historią legendarnego, kowarskiego zakładu! POLECAM!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nyski Festiwal Filmowy

Wracają dopłaty do wody i ścieków

Senator zachęca do głosowania na maszty

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Zmiana na skrzyżowaniu

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
908
Tak
24%
Nie
73%
Nie wiem
4%