MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Artystycznie i ekologicznie pod Szrenicą

Wiadomości: Region
Sobota, 27 lipca 2013, 7:24
Aktualizacja: Niedziela, 28 lipca 2013, 8:17
Autor: Manu
Fot. EM
Wczoraj (26 lipca), w ramach trwającego Art–Skweru – Letniego Festiwalu Sztuk, na Skwerze Radiowej „Trójki” w Szklarskiej Porębie miało miejsce szereg plenerowych działań artystyczno–ekologicznych pod nazwą Art. & Eko. Wydarzenie zorganizował Miejski Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej.

Impreza adresowana była głównie do młodych ludzi oraz rodzin z dziećmi. W organizację i prowadzenie ekologicznych gier i zabaw integracyjnych włączył się Leśny Kompleks Promocyjny Nadleśnictw Szklarska Poręba –Świeradów Zdrój oraz Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych. - Są to zajęcia edukacyjne, w czasie których łączymy ekologię ze sztuką – mówiła Alina Sudoł-Kornalewicz z Nadleśnictwa Szklarska Poręba.

Młodzi uczestnicy malowali, rysowali, rzeźbili a nawet tworzyli instalacje przy wykorzystaniu naturalnych materiałów i w kontakcie z przyrodą. Plener malarski EKO odbywał się pod czujnym okiem instruktorów z Centrum Edukacji Ekologicznej. Na stoiskach promocyjnych zaprezentowało się także Stowarzyszenie „Maltanowo” z Płóczek Górnych, które przygotowało ręcznie wykonane lokalne produkty turystyczne.

Podczas warsztatów m.in. malowano torby płócienne w kolorowe, ekologiczne i autorskie szablony. - Dzieci ozdabiają ekologiczne, płócienne torby na zakupy. Specjalnymi farbami do tkanin malują je według własnych pomysłów lub szablonów – opowiadała prowadząca warsztaty malowania toreb płóciennych Monika Krakowska. - Poprzez wytworzone ekotorby zachęcimy do aktywnych i prostych działań, a jednym z nich jest wielokrotne wykorzystywanie toreb, które zmniejsza nasze zużycie energii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Krakowska w budowie

Bolesławieckie Święto Ceramiki

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~kibic99 27-07-2013 8:45
Kiedy weekend z adrenaliną ???
~co za kraj 27-07-2013 9:54
Byście się wstydzili hipokryci obleśni !!! Wypchane zwierzęta i ekologia ? Skóry bezbronnych zwierzaków wywieszone na płocie jak szmaty...Brak wam jakichkolwiek zasad mo...lnych! Jeszcze tego dzieci, uczą brak słow...
~ 27-07-2013 15:47
Taka impreza ekologiczna i Raja tam nie było ?!? Jak to możlwe ??
~/// 27-07-2013 16:15
Na tej wsi nic się kupy nie trzyma,to ma być impreza w środku sezonu?wczasowicze na pewno tłumem walili.Pojęcia o promocji nie mają.
~ 27-07-2013 18:12
CHAŁTURZYĆ - wykonywać dodatkową pracę w dziedzinie kultury i sztuki wyłącznie w celach zarobkowych, nie troszcząc się o poziom (artystyczny itp.)
~dafcio 28-07-2013 7:55
sokoliński i jego ściągające tłumy imprezy...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sytuacja w spółce Sanikom

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Zmiana prezydentury w Rotary Club Jelenia Góra  

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2054
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%