MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Artystyczne popołudnie w Kromnowie

Wiadomości: Region
Niedziela, 3 czerwca 2018, 8:11
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 czerwca 2018, 6:53
Autor: WAC
Fot. Organizator
Galeria Izerska zaprasza dzisiaj (3.06) na podwójne wydarzenie kulturalne. O godzinie 17.00 rozpocznie się wernisaż wystawy malarstwa Tadeusza Janczyńskiego (z grupy Pi–Art) pt. „Garażowe malowanie”. O godzinie 18.00 odbędzie się koncert promujący nową płytę „Czas najlepszy w życiu” Janka Samołyka.

Janek Samołyk to wrocławski gitarzysta, wokalista oraz autor piosenek. Tworzy i śpiewa zarówno po angielsku, jak i w ojczystym języku. Jego piosenki to połączenie wpadających w ucho melodii, alternatywnych gitar i tak zwanej "piosenki z tekstem". "Czas najlepszy w życiu" to jego czwarta płyta. Muzycznie jest to najbardziej zróżnicowany materiał w dorobku wrocławskiego artysty, zaś tekstowo najbardziej osobisty i dojrzały.

Utwory powstały w krótkim czasie i po raz pierwszy Janek Samołyk nagrał album od początku pomyślany jako całość, a nie luźny zbiór piosenek. Wokalista opowiada o rozpadaniu się relacji między ludźmi i o tym, co z tych relacji pozostaje. W piosenkach słychać smutek, ale też gniew i nadzieję.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Cieplice na dawnych pocztówkach – wernisaż

Sięgać po niewidzialne

Wino, kobiety i śpiew!

W śmieciach miasto tonie

Nowy Jork w Galerii Korytarz

Kapitalny wieczór z zespołem Lao Che

Głosy za strajkiem?

Powiat Jeleniogórski na targach w Jabloncu

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
965
Tak
38%
Nie
54%
Nie mam zdania
8%