MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

Artystyczne pasowanie pierwszaków w „Dwójce”

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 8 października 2016, 8:47
Aktualizacja: Niedziela, 9 października 2016, 8:44
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W piątkowy poranek (7.10) najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Jeleniej Górze pokazali, jak wiele zdołali się nauczyć przez pierwszy miesiąc pod okiem nauczycieli i z pomocą rodziców, którzy z dumą i radością obserwowali poczynania swoich pociech.

W nowym roku szkolnym edukację w „Dwójce” rozpoczęły dwie klasy pierwsze – w sumie 46 osób. Uroczystość obfitowała w występy artystyczne z udziałem chóru, a także indywidualne, taneczne oraz instrumentalne.

Ale SP 2 to nie tylko muzyka i taniec. - Bardzo dużą rolę w naszej szkole odgrywa sport i kształcenie sportowe. Od kilku lat zajmujemy drugie miejsce w mieście w rywalizacji sportowej, więc szale się wyrównały – kładziemy duży nacisk na stronę artystyczną i sportową – powiedziała Beata Kozyra, dyrektorka Szkoły Podstawowej Nr 2.

W pasowaniu pomagał dyrektorce oraz jej zastępczyni, wiceprezydent Piotr Paczóski, który zapracował na przychylność maluchów wyjątkowo luźnym podejściem. Chłopcy przybijali zastępcy prezydenta „piątkę”, a dziewczynki „żółwika”.

W „Dwójce” od kilku lat obowiązuje tradycja mająca na celu pomoc nowym członkom społeczności szkolnej. - Szóstoklasista otrzymuje swojego podopiecznego – ucznia klasy pierwszej, którego wspiera w trudnych momentach, którym się opiekuje, oprowadza po szkole, przekazuje ciekawostki z życia szkoły. Z takiego miłego obowiązku zradzają się przyjaźnie, które trwają – mówiła Beata Kozyra.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zygzakiem po ulicy

W Sosnówce trwa strajk okupacyjny...  

Gmina skarży MEN

Internetowe warsztaty

Zmiana kierownictwa prokuratury okręgowej

Skromny początek roku

Laptopy dla szkół

Wandale kontra naukowcy

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
567
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%