MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Artystyczna PESTeczKA pełna atrakcji

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 1 czerwca 2012, 11:11
Aktualizacja: 11:13
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Występy cyrkowców, nauka lepienia z gliny, warsztaty teatralne, skoki na trampolinie, zabawa z kulkami, a także przedstawienia teatralne dla dzieci – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez organizatorów PESTeczKI ‘2012, czyli Międzynarodowego Festiwalu Edukacji i Awangardy, który potrwa na placu Ratuszowym do soboty. Wstęp na warsztaty i spektakle jest bezpłatny.

Na jeleniogórskim Rynku pojawił się „Zaczarowany labirynt”, czyli namiot z warsztatami ceramicznymi, cyrkowymi i lalkarskimi dla najmłodszych, grami i zabawami animacyjnymi, torami przeszkód i placem zabaw. - Batman dał mi wolne i zamiast uganiać się za złodziejaszkami, to bawię się na PESTEeczCE z dzieciakami. Oprowadzam je po obiekcie, uczę skakać na trampolinie, żonglować z cyrkowcami i chodzić po linie, a także bawić się teatralnymi lalkami – powiedział nastoletni pomocnik Batmana, Robert Hes - współorganizator „Pesteczki”.

Grupy przedszkolne i szkolne z Jeleniej Góry poznają różne rodzaje sztuk w pięciu punktach „Pesteczki”. - Lepię sobie Klona, to jest postać z filmu „Gwiezdne wojny”. Podoba mi się tworzenie z gliny, jest trochę inaczej niż przy zabawie z plasteliną, bo glina bardziej brudzi ręce, ale i tak jest fajnie - mówił nam Kuba z zerówki w SP nr 10. - A ja robię figurkę ślimaka i zaraz ją przystroję kwiatkami i listeczkami – dodała Wiktoria z tej samej klasy.

Duże wrażenie na dzieciach wywarły także zajęcia teatralne, podczas których mogły same animować kukiełką, czy też nadać jej swój głos. – Prowadzimy warsztat teatru lalkowego, dajemy dzieciom szansę bycia choć przez chwilę aktorami. Pokazujemy im w jaki sposób ożywić lalki i tworzyć akcję. Dla dzieci samo wejście na scenę jest dużym przeżyciem, a zabawa lalkami sprawia im wielką przyjemność - powiedział Zbigniew Bodzek, z Akademii Wyobraźni.
To dopiero początek PESTeczKI. Dzisiaj i w sobotę każde dziecko będzie mogło wejść do pesteczkowego namiotu, aby pobawić się i zaczerpnąć trochę sztuki. - Zapraszamy wszystkie młodsze i starsze dzieci na warsztaty artystyczne i spektakle teatralne, a młodzież oraz dorosłych na wieczorne koncerty w Klubie Kwadrat – mówił Łukasz Duda, organizator PESTeczKI.
Dzisiaj (1 czerwca), podczas Międzynarodowego Festiwalu Edukacji i Awangardy PESTeczKA ‘2012, także będzie zaczarowany labirynt i warsztaty artystyczne. O godz. 14.00 odbędzie się spektakl dla dzieci „Żółw Karel” Teatru Lalek, „Jung a spol.” z Pardubic (Czechy), a o godz. 17.00 spektakl młodzieżowy „Dalej, dalej siostry wiedźmy” Teatru Damy Radę z Wrocławia. Jutro PESTeczKA rozpocznie się także o godz. 10.00. O godz. 14.00 - spektakl dla dzieci „Znacie Kaczenkę?” Teatru Lalek, „POLI” z Hradec Králové (Czechy), o godz. 15.00 „Wędrowny Jarmark Bajek” Akademii Wyobraźni z Wrocławia, a o godz. 17.00 spektakl młodzieżowy „Gra-Sta-Art”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kolejne pieniądze na wymianę pieców

Wpuszczono do rzek 10 milionów pstrągów  

Nowa posada dla radnej

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Małgochna 1-06-2012 14:08
Moje dziecko było zachwycone!!! Dziękuję za tę inicjatywę!!!
~ 1-06-2012 17:11
nam też bardzo się podobało:)...i nawet jesteśmy na zdjęciach:)
~zorba 2-06-2012 13:20
Wielkie brawa dla organizatorów!!! Było super!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Powstaje autorski film w Karkonoszach

Protest oświaty

Wsparcie strajkujących

Więcej na zabytki

Rozstrzygnięcia gminnych przetargów

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
350
Tak
68%
Nie
30%
Nie wiem
2%