MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Artyści kontra wandale

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 0:00
Autor: Angelika Grzywacz
Fot. Angelika Grzywacz
Młodzi mieszkańcy Jeleniej Góry już dawno podkreślili swoją aktywność i kreatywność oraz inwencję twórczą dotyczącą wystroju miasta. Dali temu wyraz między innymi na murach podziemnego przejścia tuż obok Dworca Głównego PKS.

Tuż po wybudowaniu przejścia pojawiło się graffiti, które w oczach większości mieszkańców zyskało uznanie i podziw. Kolorowe napisy dodały temu miejscu wyjątkowości. Niestety w ostatnim czasie pojawiły się inne nowe elementy w przejściu. Tym razem nie są one jednak powodem do dumy. Zdewastowane oświetlenie z pewnością nie doda temu miejscu pozytywnego wydźwięku. Nie wiadomo kto jest sprawcą porozbijanych lamp i wiszących kabli. Mieszkańcy boją się korzystać z przejścia po zmroku.
- Już wcześniej było strach tędy przechodzić - mówi pani Eugenia, która mieszka niedaleko. - Wieczorami zbierają się tu grupki młodych ludzi, a teraz, gdy zniszczyli lampy, to po ciemku strach iść.

Najbliższym przejściem są światła na krzyżówce Alei Jana Pawła II i Grunwaldzkiej. A to przecież spory kawałek.
- Sami sobie szkodzą - mówi starszy mieszkaniec miasta. - W końcu i ich ktoś napadnie w tych ciemnościach! A może element grozy ma być dodatkową atrakcją?

Już za parę dni początek roku szkolnego. Z przejścia będzie korzystało kilkuset uczniów pobliskiej szkoły. I to oni przez głupotę innych będą głównie narażeni na niebezpieczeństwo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kotlina przymknięta!

Więcej na zabytki

Użytkowanie wieczyste, a prawo własności

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~b. 28-08-2006 18:59
"Już za parę dni początek roku szkolnego. Z przejścia będzie korzystało kilkuset uczniów pobliskiej szkoły. I to oni przez głupotę innych będą głównie narażeni na niebezpieczeństwo." Ta "pobliska szkoła" została przeniesiona do "budowlanki" i jest z nią po tej samej stronie obwodnicy. Zatem nawet uczniowie którzy będą chodzić do "starego chemika" na praktyki w laboratorium nie skorzystają ze wspomnianego przejścia.
~ do b. 28-08-2006 19:15
Tam jeszcze jest mechanik Ty cepie. Jak nie jesteś zorientowany w temacie to nie zabieraj głosu b. chyba jak baran.
~kazimierzp 28-08-2006 19:46
Jest jeszcze Mechanik do którego wiele osób dojeżdża autobusami PKS. Nie rozumiem tytułu Artyści kontra wandale! O wandalach to czytałem! Ale jak "artyści" walczą według autorki z wandalami! Przenieśli się ze swoimi malunkami na kamienice w mieście?!?
~Danielo 28-08-2006 19:53
Do b. nie wiem czy wiesz ale jest jeszcze "mechanik" tuz obok przejscia
~m. 28-08-2006 19:54
a mechanik??
~i co? 29-08-2006 7:33
i co b. łyso ci?
~myszka.... 29-08-2006 19:37
a mnie tam sie podoba graffity !!! ;)
~kazimierzp 29-08-2006 22:37
Mi też! Ale na elewacji na której zamalowanie ma się zgodę właściciela! Wszelkie maziaki na innych są dla mnie wandalizmem, a nie artyzmem!
~lsd 30-08-2006 22:40
do kazimierza p: malowanie "za zgodą właściciela" to obciach, a nie graffiti

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Święcenie pokarmów

Wsparcie strajkujących

Nowa posada dla radnej

ZNP zaprasza na "czarny marsz"

Uliczny taniec... do Tancbudy

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
523
Tak
66%
Nie
31%
Nie wiem
2%