MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Artyści Janowi Pawłowi II. Dziś beatyfikacja

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 1 maja 2011, 8:31
Aktualizacja: 8:32
Autor: Agrafka
Fot. .....
Dziś w Galerii im Jana Pawła II w Karpaczu rozpocznie się druga część prezentacji „Źródło” dedykowanej beatyfikowanemu Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Uroczystości związane z wyniesieniem polskiego papieża na ołtarze odbędą się dziś w Watykanie.

W podziemiach kościoła parafialnego w Karpaczu wystawiane są prace literackie i plastyczne artystów pochodzących i związanych z kurortem pod Snieżką, które inspirowane były osobą, nauczaniem i twórczością Karola Wojtyły. Wystawa zorganizowana jest w ramach corocznych Dni Karpacza i zakończy się na przełomie maja i czerwca uroczystym finisażem. Organizatorzy to Parafia Rzymsko-Katolicka Nawiedzenia NMP w Karpaczu, Towarzystwo Miłośników Karpacza, Stowarzyszenie Artystów Karkonoszy i Gór Izerskich, Kolonie Artystyczne "Nowy Młyn" oraz Urząd Miasta Karpacz.

Z kolei w Cieplicach w kościele św. Jana Chrzciciela można oglądać wystawę fotografii Adama Bujaka zatytułowaną „Promienie świętości”. Autor, krakowski artysta fotografik, uwiecznił postać Jana Pawła II na licznych kadrach podczas Jego pielgrzymek do Ojczyzny. Ekspozycja trafi wkrótce do drugiego cieplickiego kościoła pw. Matki Boskiej Miłosierdzia przy ulicy PCK.

Z racji beatyfikacji Jana Pawła II dziś we wszystkich świątyniach sprawowane są uroczyste Msze Święte, zaś o godz. 19 w Kościele Łaski pod Krzyżem Chrystusa zacznie się koncert zespołu Klassik Modern z Filharmonii Dolnośląskiej pod dyrekcją Romana Samostrakowa. Wstęp wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Cenna lekcja dla młodych muzyków

„Dzień Walentego" – to najnowsza propozycja Teatru im. C. K. Norwida  

Procesja na Zabobrzu

Przygotowania Tango Karkonosze

Kasia Tkacz zagra na mistrzostwach Niemiec

Na ludowo w Bukowcu

Przedwiośnie na rzecz LGBT

Zaczytaj się z Jelonką.com

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
1360
Tak
78%
Nie
18%
Nie mam zdania
4%