MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Artyści jak handlarze

Wiadomości: KARPACZ
Wtorek, 6 kwietnia 2010, 8:29
Aktualizacja: 8:29
Autor: Ania
Malarze sprzedając własne obrazy w Karpaczu muszą płacić taką samą opłatę targową jak handlarze. Samorządowcy tłumaczą że może to się zmienić, ale muszą w tę sprawę zaangażować się artyści.

Zmianę będą musieli uchwalić radni. Wiadomo już, że w mieście pod Śnieżką zbiera się grupa osób, która wybiera się na najbliższą sesję. Poruszą temat dotyczący opłaty targowej. Sprawa ta jest istotna, bo jak mówi sam burmistrz, artyści dodają kolorytu miastu. To z nimi często kojarzą się stare uliczki wielu turystycznych regionów.

Najlepszym rozwiązaniem dla artystów jest dostarczenie wniosku do Urzędu Miasta przed podjęciem uchwały, dotyczącej opłaty targowej na 2011 rok. Będziemy na bieżąco informować o przebiegu tej sprawy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Latarnie wstydu

Biegacze narciarscy apelują do pieszych

Przed nami finał WOŚP

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Artystka z GALERII 6-04-2010 10:46
Czy artyści mają kasy fiskalne?, czy są innymi ,,lepszymi " ludźmi od jak to ujęliście ,,handlarzy".Nie podoba mi się treść artykułu.Moim zdaniem każde sprzedawanie swoich jak i cudzych wytworów jest handlem. Prawdziwi artyści korzystają z innych miejsc jak ulica.Szanowni artyści jak to z WAMI jest?Uważacie się za coś lepszego niż handlarze? Moim zdaniem w tej sytuacji też jesteście handlarzami.Wstyd mi za was,że chcecie swoje ,,dzieła" sprzedawać na bazarkach.Pozdrawiam ,,artystów" i radnych z Karpacza.
~olo 6-04-2010 19:55
Oni uprawiają artystyczny handel kolejne Art-B rośnie
~Artystka z GALERII 6-04-2010 22:21
Widzę,że treść jest ,,artystycznie" zmieniona?????????? Pozdrawiam .............................................................
Cień 7-04-2010 1:31
Może jeszcze ich dofinansować z budżetu miasta i zwolnić z podatku? Aż pchają mi się na klawisze słowa piosenki Kazika Staszewskiego.
~Artystka z GALERII 7-04-2010 23:43
,, ..... bo wszyscy artyści,to pro........tutki" (K.S.) . Muszę stwierdzić,że jednak nie wszyscy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Używki w kulturze

Wandalizm czy profanacja?

W KSON–ie pomogą wypełnić PIT

Sesja Sejmiku Dolnośląskiego w Jeleniej Górze

Nowy dyrektor WORD

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
210
Tak
18%
Nie
76%
Nie wiem
6%