MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Art&Glass – inwazja artystów i rzemieślników

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 12 czerwca 2014, 10:03
Aktualizacja: 10:44
Autor: UM Jelenia Góra
Fot. UM
Transgranicza Inwazja Sztuki to duchowy spadkobierca Art&Glass Festiwal, który od kilku lat organizowany był w Jeleniej Górze. W ostatni weekend czerwca Plac Ratuszowy czeka prawdziwa inwazja artystów i rzemieślników z Polski i Czech. Dominującym elementem będą szklane cuda i cudeńka, ogień, dym i wysokie temperatury.

Na dwa dni centrum Jeleniej Góry zamieni się w wielki warsztat pod gołym niebem, w którym będzie można spróbować swoich sił w różnych dziedzinach działalności artystycznej. Przewidziano pokazy obróbki szkła nad palnikiem, wytwarzania biżuterii z możliwością zakupu, wykonywania witraży szklanych, wydmuchiwania szkła przy przenośnym piecu szklarskim, produkcji koralików i wiele innych pokazów rzemieślniczych.

Wydarzeniom na jeleniogórskim rynku towarzyszyć będzie bogaty program imprez towarzyszących. Organizatorzy zapraszają turystów, dzieci, młodzież i dorosłych. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił jako artysta. Stworzone prace ozdobią przestrzeń publiczną Jeleniej Góry. Warsztaty i pokazy trwać będą nieprzerwanie przez całą imprezę. Dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w letnim konkursie zdobienia bombek choinkowych. Zwycięzcy otrzymają nagrodę Prezydenta Miasta Jeleniej Góry i Burmistrza Miasta Żelezny Brod. Najpiękniejsze bombki zawisną na ratuszowej choince. Letni konkurs na zimową bombkę odbywać się będzie w sobotę (28.06) od godz. 12.00 do 16.00. Zakończenie konkursu i wręczenie nagród nastąpi tego samego dnia o godzinie 18.00. Organizatorzy zapraszają dzieci i młodzież do 18 roku życia.

W ramach imprezy plenerowej pn. „Inwazja Sztuki” organizator zachęca wszystkich artystów i rzemieślników do wzięcia udziału w kiermaszu sztuki i szkła. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.jck.pl.

Kartę zgłoszenia należy dostarczyć w formie papierowej lub drogą elektroniczną do dnia 16 czerwca 2014 roku pod adres: Jeleniogórskie Centrum Kultury ul. 1 Maja 60, tel. 75-64-238-81 , e-mail: jck@jck.pl

Organizatorami imprezy są Miasto Jelenia Góra, Jeleniogórskie Centrum Kultury, Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, a sam projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Informacja wojewody w sprawie koronawirusa

Odkrycia w kościele w Wojanowie

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 12-06-2014 19:21
He he, na co to komu te pierdołki

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Maraton zumby w Siedlęcinie

Jarmark Staroci był skromniejszy tym razem...

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Wystawa świeżych grzybów – tylko na naszym portalu!

Kampania ławkowa

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
1007
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%