MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

“Art&Glass Festival” już w sobotę

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 26 czerwca 2015, 7:24
Aktualizacja: 16:35
Autor: Manu
Fot. JCK
W sobotę (27.06) w godz. od 12.00 do 20.00 i niedzielę (28.06) w godz. od 10.00 do 18.00 na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze odbywać się będzie “Art&Glass Festival”. To dwudniowa impreza dla szerokiej grupy odbiorców oparta na regionalnych tradycjach sztuki szklarskiej. Organizatorami są: Miasto Jelenia Góra, Jeleniogórskie Centrum Kultury oraz Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze. Wstęp wolny.

W ramach “Art&Glass Festival” w centralnym punkcie miasta odbędzie się szereg spektakularnych działań o charakterze handlowym i kulturalnym.

W programie m.in.: prezentacja sztuki i rzemiosła szklanego, sprzedaż wyrobów artystycznych i rzemieślniczych, sprzedaż miodu z artystycznej pasieki, liczne warsztaty plastyczne dla dzieci (rodziców prosimy o odpowiednie ubranie dzieci, warsztaty będą brudzące) - wspólne wyklejanie szklanej mozaiki z panoramą Jeleniej Góry, malowanie sklejkowej panoramy miasta (dzieci pod okiem artysty malarza będą kolorować modele jeleniogórskich kamieniczek), malowanie na szkle, szklane przyciski do papieru oraz prezentacja hutnictwa szkła (piec hutniczy wraz z prezentacją śląskiej sztuki szkła).

Zwiedzający będą mieli szansę poznać tajniki wyrobu szkła, wziąć udział w warsztatach. Gośćmi festiwalu będą artyści, rzemieślnicy oraz producenci szkła z terenu całej Polski oraz Republiki Czeskiej.

W razie niepogody warsztaty odbędą się w hali namiotowej.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dużo serca i ciepła w schronisku dla zwierząt

Finał procesu dwójki działaczy KOD–u

Konferencja PiS: Wybory i lokalne połączenia

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

200 pieczątek w 24 godziny

Uczniowie prezentują prace dyplomowe

KSWiK spotka się z Karpaczem w sądzie?

Pestka pokazała swoją moc

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
64
Tak
31%
Nie
66%
Nie mam zdania
3%