MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

“Art&Glass Festival” już w sobotę

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 26 czerwca 2015, 7:24
Aktualizacja: 16:35
Autor: Manu
Fot. JCK
W sobotę (27.06) w godz. od 12.00 do 20.00 i niedzielę (28.06) w godz. od 10.00 do 18.00 na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze odbywać się będzie “Art&Glass Festival”. To dwudniowa impreza dla szerokiej grupy odbiorców oparta na regionalnych tradycjach sztuki szklarskiej. Organizatorami są: Miasto Jelenia Góra, Jeleniogórskie Centrum Kultury oraz Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze. Wstęp wolny.

W ramach “Art&Glass Festival” w centralnym punkcie miasta odbędzie się szereg spektakularnych działań o charakterze handlowym i kulturalnym.

W programie m.in.: prezentacja sztuki i rzemiosła szklanego, sprzedaż wyrobów artystycznych i rzemieślniczych, sprzedaż miodu z artystycznej pasieki, liczne warsztaty plastyczne dla dzieci (rodziców prosimy o odpowiednie ubranie dzieci, warsztaty będą brudzące) - wspólne wyklejanie szklanej mozaiki z panoramą Jeleniej Góry, malowanie sklejkowej panoramy miasta (dzieci pod okiem artysty malarza będą kolorować modele jeleniogórskich kamieniczek), malowanie na szkle, szklane przyciski do papieru oraz prezentacja hutnictwa szkła (piec hutniczy wraz z prezentacją śląskiej sztuki szkła).

Zwiedzający będą mieli szansę poznać tajniki wyrobu szkła, wziąć udział w warsztatach. Gośćmi festiwalu będą artyści, rzemieślnicy oraz producenci szkła z terenu całej Polski oraz Republiki Czeskiej.

W razie niepogody warsztaty odbędą się w hali namiotowej.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

W rocznicę urodzin Henryka Tomaszewskiego spotkanie w ODK

Szklarskie dzieła młodych artystów

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

Jeleniogórskie BWA w Paryżu  

Mikołajki wolontariuszy z kowarskiego Lema

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
716
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%