MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Arsenał w reklamówce

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 25 maja 2007, 0:00
Autor: TEJO
Trotyl, ostra amunicja i proch w plastykowej torbie.

Dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn zauważyli policjanci w centrum Zgorzelca. Podczas kontroli okazało się, że jeden z panów miał przy sobie reklamówkę z tajemniczą zawartością. Była w niej dziwnie wyglądająca paczka.

Pewności do tego, co w reklamówce było, policjanci nabrali po pomocy specjalnie wyszkolonego psa. Okazało się, że jeden z zatrzymanych panów paradował po ulicach nadgranicznego miasta z materiałami wybuchowymi.

Paczkę zabezpieczyli wezwani na miejsce funkcjonariusze grupy minersko-pirotechnicznej Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Po sprawdzeniu zawartości pakunku okazało się, że w środku znajdowało się kilkanaście sztuk sprasowanej siarki, pocisk dymny oraz kilkadziesiąt gram trotylu.

Po przeszukaniu mieszkań zatrzymanych panów policjanci znaleźli dalsze materiały wybuchowe w postaci kilkudziesięciu tulei zawierających proch oraz kilka sztuk ostrej amunicji.

Obaj mężczyźni w wieku 51 i 56 lat zostali zatrzymani. Część materiałów wybuchowych zabezpieczono do badań, a pozostałą zdetonowano.
Podejrzanym przedstawiono zarzut nielegalnego posiadania materiałów wybuchowych i amunicji, za co grozi kara nawet do ośmiu lat więzienia.

Policjanci sprawdzają, skąd mężczyźni wzięli materiały wybuchowe, do czego miały być wykorzystane i czy już wcześniej nie były używane.

Ogłoszenia

Czytaj również

Drożej na Chojnik

Wandalizm czy profanacja?

Orszak Trzech Króli

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~wind 25-05-2007 8:52
Rodzima Al–Kaida ?Do pierdla z nimi,bo jeszcze coś wymodzą!!!
~JUfff – jUz emeryt!!!! 25-05-2007 14:15
Ta to jakieś kolekcjonery, albu jskie oficyjery ruskie przyjechwszy tu szukają triofienych rzczy, które zakopali, jak tu stacjonowali. Bo na poligonach posowieckich – mimo intensywnegio oczyszczania saperskiego – stale to cholerstwo wyłazi...Ale [przeciez pozostyał jeszce jeden czynny poligon, na który strzelanie nadal odchodzi a tym samym przybywa niewybuchów. Podziwiam tylko głupote ludzka – bo dla złomu, w tym i miedzioanych pierścieni wiodących ( wewnątrz lufy działa) manipulują przy tym nie zważając, iż realnie igrają ze śmiercią – o czym świadczy wiele informacji o nieszczęściach... To – co stało się w Zgorzelcu – TO NIE GŁUPOTA A ZBRODNIA!!!!
~JUfff – jUz emeryt!!!! 25-05-2007 14:23
PS. Głupcom co ufają w niepomylność "saperskiej ręki i smykałki " przypomnę, że na " saperce" po ruskich tylko na terenie b. województwa jeleniogórskiego zginęło juz kilkanaście osób... a tylko marginalnie wspomnę o przypadkach przechowywania w piwnicy własnego kiklkudziesięciu kg wytopiopnego w pocisków trotylu, czy też palenia w piecu tym trotylem, czy też przecinania na pile tarczowej ww pierścienia wodzącego pociku.. O skutkach zamilczę... Wszak głupota ludzka nie zna granic....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sesja Sejmiku Dolnośląskiego w Jeleniej Górze

Osiedle zmienia się

Przed nami finał WOŚP

Pół wieku twórczości niezwykłego artysty

Posiadał narkotyki

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
178
Tak
19%
Nie
75%
Nie wiem
6%