MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Arie o Duchu Gór najpierw w Karpaczu, teraz w Goerlitz

Wiadomości: Powiat
Piątek, 3 sierpnia 2012, 7:05
Aktualizacja: 7:08
Autor: mea
Fot. Organizator Gali
Artyści, którzy wzięli udział w sobotniej Gali Operowej Muzyczny Ogród Liczyrzepy 2012, pojadą 7 sierpnia do Goerlitz. – Zapomnianych arii o karkonoskim Duchu Gór w wykonaniu mistrzów, laureatów gali, będzie można posłuchać w Muzeum Śląskim w Goerlitz – powiedział Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu ze Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Czołówkę Gali Operowej, która odbyła się w Dworze Liczyrzepy w Karpaczu, stanowili artyści z Moskwy. Najwyżej została oceniona Lucia Italiańska, II miejsce wywalczyła Aleksandra Utkina , a III miejsce zdobyła Vieta Pilipienko .
Nie zabrakło wyróżnień, a pierwsze z nich trafiło w ręce śpiewaczek z Tallinna w Estonii. Otrzymały je: Maria Kondratieva , Olga Zajceva oraz Ana-Maria Uuspold. Drugie wyróżnienie zdobyła Sava Tichonov z Kaliningradu. Specjalne wyróżnienie jury przyznało Polakom: Natalii Skryckiej i Bartoszowi Araszkiewiczowi.

- Najpierw odbyły się warsztaty operowe, a później konkurs i koncerty z utworami o Karkonoszach. Laureaci pojadą do Goerlitz w ramach międzynarodowej współpracy obu powiatów – dodał Wiesław Dzierzba.

Ogłoszenia

Czytaj również

Bus dla strażaków

Wypadek w Radomierzu

Bezmyślne palikowanie

Czytelniczka: drogo i brudno

Stalowe rumaki w Karpaczu

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Zamknęli przedszkole z powodu koronawirusa

Zebrali 2000 baterii

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
801
Tak
37%
Nie
57%
Nie wiem
5%