MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Arie o Duchu Gór najpierw w Karpaczu, teraz w Goerlitz

Wiadomości: Powiat
Piątek, 3 sierpnia 2012, 7:05
Aktualizacja: 7:08
Autor: mea
Fot. Organizator Gali
Artyści, którzy wzięli udział w sobotniej Gali Operowej Muzyczny Ogród Liczyrzepy 2012, pojadą 7 sierpnia do Goerlitz. – Zapomnianych arii o karkonoskim Duchu Gór w wykonaniu mistrzów, laureatów gali, będzie można posłuchać w Muzeum Śląskim w Goerlitz – powiedział Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu ze Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Czołówkę Gali Operowej, która odbyła się w Dworze Liczyrzepy w Karpaczu, stanowili artyści z Moskwy. Najwyżej została oceniona Lucia Italiańska, II miejsce wywalczyła Aleksandra Utkina , a III miejsce zdobyła Vieta Pilipienko .
Nie zabrakło wyróżnień, a pierwsze z nich trafiło w ręce śpiewaczek z Tallinna w Estonii. Otrzymały je: Maria Kondratieva , Olga Zajceva oraz Ana-Maria Uuspold. Drugie wyróżnienie zdobyła Sava Tichonov z Kaliningradu. Specjalne wyróżnienie jury przyznało Polakom: Natalii Skryckiej i Bartoszowi Araszkiewiczowi.

- Najpierw odbyły się warsztaty operowe, a później konkurs i koncerty z utworami o Karkonoszach. Laureaci pojadą do Goerlitz w ramach międzynarodowej współpracy obu powiatów – dodał Wiesław Dzierzba.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komisja w terenie

Pożegnalna wystawa braci Osipików

Wreszcie dobra droga

Czy chciałbyś naprawdę być na ich miejscu?

Bilety do Term Cieplickich za pół ceny! (komunikat)

Obowiązek sprzątania liści

Wypadek przy baniakach  

Już 50 lat razem

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
307
Tak
62%
Nie
36%
Nie wiem
3%