MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Aresztu nie będzie za zabójstwo ojca

Wiadomości: Mysłakowice
Czwartek, 8 listopada 2018, 6:26
Aktualizacja: Piątek, 9 listopada 2018, 7:00
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Fot. Archiwum
Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze utrzymał w mocy postanowienie sądu I instancji w sprawie Andrzeja K. z Mysłakowic. Tą decyzją nie zostanie on tymczasowo aresztowany i przed sądem będzie odpowiadał za zabójstwo ojca z tzw. wolnej stopy.

Jak już pisaliśmy, mężczyzna przyznał się do winy. Do tragedii doszło trzy lata temu w jednym z bloków w Mysłakowicach. Jak podkreślano w pierwotnym postanowieniu sądu, mogło tu dojść do przekroczenia obrony koniecznej, co też potwierdzają sąsiedzi Andrzeja K.

– Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze uznał, że nie zachodzi potrzeba zabezpieczenia tego postępowania w postaci tymczasowego aresztowania, ponieważ podejrzany współpracuje z prokuraturą, sam przyznał się do winy i wskazał miejsce zakopania ojca – wyjaśnia Tomasz Skowron, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze. - Ponadto do zdarzenia doszło trzy lata temu, więc gdyby podejrzany chciał, miał wystarczająco dużo czasu na zacieranie śladów czy mataczenie – dodaje sędzia.

Do tragedii w jednym z bloków w Mysłakowicach doszło w kwietniu 2015 roku. Jak wynika z relacji sąsiadów, zamordowany Stanisław K. miał przez lata znęcać się nad pięcioosobową rodziną. Starszy syn i córka wyprowadzili się z domu po ukończeniu pełnoletniości, natomiast w mieszkaniu pozostał około 30 –letni Andrzej K. i jego matka.

10 lat temu Stanisław K. został skazany za znęcanie się nad rodziną, a mimo to nadal zamieszkiwał z pokrzywdzonymi. Dodatkowo przestał wychodzić z domu, nie pracował i w pijanym widzi bestialsko znęcał się nad żoną i synem. Tragicznego dnia, Andrzej K. miał wrócić z pracy do domu i najść na kolejną awanturę domową, w której ojciec bił matkę drewnianym kołkiem przeznaczonym do palenia w piecu. Wówczas Andrzej K. miał odebrać mu drewno i uderzyć go najprawdopodobniej w głowę. Po całym zdarzeniu wykopał dół w lasku nieopodal domu i zakopał tam ojca. Stanisław K. był od tego czasu poszukiwany.

Sprawa wyszła na jaw z końcem października br. kiedy policja wezwała Andrzeja K. na komendę, by rozpytać go o zaginionego Stanisława K. Wtedy mężczyzna przyznał się do zamordowania ojca i wskazał miejsce, w którym go zakopał.

Za zabójstwo grozi od ośmiu lat więzienia do dożywocia, natomiast nie ma jednoznacznego wymiaru kary w przypadku przekroczenia granic obrony koniecznej. Każdy przypadek jest rozpatrywany przez sąd indywidualnie.

Twoja reakcja na artykuł?

33
79%
Cieszy
1
2%
Dziwi
0
0%
Nudzi
4
10%
Smuci
1
2%
Złości
3
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Jest nowy wóz ratowniczo–gaśniczy  

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Stop marginalizacji średnich miast

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~ 8-11-2018 9:56
niestety czasem trzeba się i do takich rozwiązań posunąć jeśli trafi się psychol w rodzinie.
~ping-pong 8-11-2018 11:18
do: ~ (9:56)
a nie lepiej byłoby się wyprowadzić z takiego domu lub poprosić o eksmisję trutnia zamiast zabijać?
~ 8-11-2018 12:14
do: ~ping-pong (11:18)
łatwo powiedzieć,jednak u niektórych gorzej z tym w realnym życiu.Nie pochwalam sprawcy,ale w konflikcie z furiatem zdarzają się różne wypadki.Najgorsze jest to syn że nie zgłosił tego od razu,tylko zacierał ślady.Gdyby zgłosił to od razu,uznali by za nieumyślne spowodowanie śmierci w obronie koniecznej i skończyło by się na zawiasach a i denat nie wylądował by w leśnym dole tylko na cmentarzu.
~ 8-11-2018 13:59
do: ~ping-pong (11:18)
oby cie to kiedys spotkało,wtedy zobaczymy...
~noł 8-11-2018 17:43
do: ~ping-pong (11:18)
Pewnie tak ale sytuacja chłpaka była od małego taka więc nie potrafił zostawić matki którą regularnie katował jak i dzieci.. wista wio łtwo powiedzieć po fakcie..
~Michrou 8-11-2018 23:38
do: ~ (13:59)
To już dno, by komuś życzyć czegoś takiego, ponieważ ma inną, aczkolwiek racjonalną, opinię na dany temat. Czasem myślę, że spora część komentujących na Jelonce to totalni kretyni. Na szczęście istnieje portal internetowy "Gazeta Wrocławska", gdzie większość komentujących przebija nawet takie dno jak twój komentarz.
~azja 14-11-2018 16:16
do: ~ping-pong (11:18)
I skazać w ten sposób rodzinę na zagładę, narazić na zemstę ze strony oprawcy-psychola? Czasami nie wszystko jest tak proste, jak się wydaje. Kto tego nie przeżył, ten nie jest w stanie wyobrazić sobie i zrozumieć.
~Zdzisław 8-11-2018 15:38
Angelika, twoja składnia mnie obezwładnia. Jesteś krewną Mistrza Yody? Popraw ten tytuł, nie wstyd Ci? Nie będzie aresztu za zabójstwo ojca - taka jest poprawna składnia tego zdania.
~Ben 8-11-2018 17:16
Uważaj Zdzisław, bo posłuchają. Kiedyś cesarz stał ponad gramatyką, teraz zależy, kto u kogo plecy ma.
~Ja 8-11-2018 19:08
Chłopaku , nie wiem, czy to czytasz , nie znam Cię ale. .. Życzę Ci z całego serca, abyś zdołał pozbyć się traumy i zaczął wreszcie żyć szczęśliwie. Na pewno nie jest Ci łatwo, bo stała się rzecz straszna . Ale to co się stało, było efektem całych lat życia w strachu i poczuciu gniewu i krzywdy. Broniłeś Mamy i siebie pewnie też. Dlatego bez względu na to, jaką karę Sąd Ci wyznaczy, życzę Ci, abyś znalazł w sobie siłę , poszedł na terapię, uporał się z przeszłością i żył od nowa. Całej Waszej rodzinie tego życzę. Bądźcie silni. Trzymam kciuki.
~Szuw 8-11-2018 19:50
do: ~Ja (19:08)
Pięknie napisane, przyłączam się.
~azja 14-11-2018 16:10
do: ~Ja (19:08)
Znam go od dziecka. Nie mogąc liczyć na niczyja pomoc, dusil w sobie gorycz. Jednak od czasu tej tragedii jest psychicznie wrakiem człowieka, choć stara się to ukryć. Wyrzuty sumienia pewnie go wykoncza. W imieniu jego I jego Rodziny przesyłam Tobie serdeczne podziękowania i pozdrowienia.
~Pphu 8-11-2018 20:24
Mam nadzieje ze w tym przypadku dobro zwyciezy
~Lena 19 8-11-2018 20:32
Znam tego chłopaka i wiem,że całe życie miał pod górkę z resztą nie tylko on... cała jego rodzina była poszkodowana. On naprawdę jest bardzo spokojnym człowiekiem i z ogromną pokorą zawsze znosił to,co okropny los mu przynosił. Myślę, że tamtego dnia po prostu już nie wytrzymał i nawet się nie spodziewał,że taki będzie koniec kolejnej awantury.. Wiem,że jest bardzo zżyty ze swoją mamą i zrobił to w jej obronie. Mam nadzieję, że sąd weźmie to pod uwagę. On na pewno nie jest złym człowiekiem!!!!!
~🙄 8-11-2018 23:56
Rozumiem, że obrona konieczna, a wykroczenie poza nią, to dwie różne pary kaloszy, ale ten chłopak nie mógł bezczynnie patrzeć, aż ojciec zatłucze jego matkę. Jedynym rozwiązaniem było obezwładnienie kata. Syn uderzył ojca i z pewnością nie zamierzał go zabić, a udaremnić kolejne ciosy. Fakt, że uderzył ojca że skutkiem śmiertelnym wynikało z przypływu adrenaliny. Potem był strach 😱 i przerażenie. Owszem, mógł zgłosić ten fakt policji, lecz ogarnął go lęk. Nie rozumiem, czego doszukuje się prokuratura? Dlaczego nie działa z taką stanowczością przeciwko drogowym piratom, a zwłaszcza temu, który zabił ostatnio dwie osoby, prawdziwym bandytomi mordercom?
~123 13-11-2018 20:49
do: ~🙄 (23:56)
Dwóch chłopaków posadzić dożywotnie, którzy nie zrobili tego wypadku z premedytacją? A syn uderza ojca śmiertelnie, by się przeciwstawić, będzie odpowiadał z wolnej stopy, tok myślenia - paranoiczny, (mógł przewidzieć skutek śmiertelny swojego czynu, tak jak posądzacie niesłusznie tych chłopaków). Facet zataja sprawę na trzy lata. Nie dał poznać po swoim zachowaniu (nawet w pracy), że coś się stało? Szok. Rodzina, najbliżsi sąsiedzi, koledzy, znajomi nie szukali zaginionego? Nie rozumiem tego społeczeństwa. Sąsiedzi i organy władzy wiedzieli o katuszach rodziny i nic z tym nie zrobili??? Nie rozumiem WAS ludzie jak podchodzicie do dwóch różnych spraw ; zamiar a przypadek !!! Zastanówcie się nad swoimi wypowiedziami, zanim coś naklikacie.
~Gall Hieronim 9-11-2018 0:04
Jego ojciec był alkoholikiem czyli psychopata bo wszystkie pijaki takie są prędzej czy później ale synek jeszcze gorszy bo zakopać własnego ojca nie ważne jaki był to jakaś masakra ,a niech gnije w pierdlu g..wno mnie to obchodzi
~azja 11-11-2018 13:37
do: ~Gall Hieronim (0:04)
Precz stąd, Zydzie. Nie pchaj palców między drzwi, nie o ciebie idzie!. 😠
~ 9-11-2018 10:01
do 0:04 bo pewnie Ty taki sam alkoholik że go bronisz
~Narodowiec JR 11-11-2018 10:10
Zachował się prawidłowo... Natomiast Oszołomom ktòrzy ścigali się... Dożywocie i praca w zakładzie karnym...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mandat za wypalanie kabli

Trudny dojazd do szkoły

Koncert Papieski  

Wyniki JBO 2020

Spór o edukację seksualną

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
742
Tak
15%
Nie
65%
Nie wiem
21%