MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Areszt za próbę zabójstwa trzech osób

Wiadomości: Region
Wtorek, 24 kwietnia 2018, 7:30
Autor: WAC
Fot. Użyczone
Sąd Rejonowy w Zgorzelcu, na wniosek tamtejszej Prokuratury Rejonowej zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy wobec Dariusza R., podejrzanego o usiłowanie zabójstwa trzech osób.

Do zdarzenia doszło 17 kwietnia wieczorem w Bogatyni. Zamaskowany sprawca wszedł do jednego z mieszkań, w którym przebywało trzech mężczyzn i oddał w ich kierunku kilka strzałów z broni palnej, a następnie uciekł. Kule wystrzelone przez podejrzanego ugodziły dwóch pokrzywdzonych. Jeden z nich został postrzelony w obie nogi, drugi w brzuch. Trzeci z mężczyzn uniknął postrzału chowając się za łóżkiem.

Na podstawie podjętych przez Policję i Prokuraturę czynności ustalono, że sprawcą przestępstwa był Dariusz R. Mężczyzna został zatrzymany następnego dnia w godzinach porannych i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu, gdzie usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa usiłowania zabójstwa trzech osób.

- Po przesłuchaniu podejrzanego, zgorzelecka prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Zgorzelcu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące. 20 kwietnia wniosek ten został rozpatrzony pozytywnie, gdyż sąd uznał, że grożąca mężczyźnie surowa kara (na czas nie krótszy niż 12 lat do dożywotniego pozbawienia wolności) może skłonić go do bezprawnego utrudniania śledztwa – informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prokurator Tomasz Czułowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kolejowe inwestycje w Kotlinie Kłodzkiej

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Stalowe rumaki w Karpaczu

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Kikkomann 24-04-2018 8:34
Ach ten PiS.
~sd 24-04-2018 11:52
do: ~Kikkomann (8:34)
Pokłosie ośmiu lat rządów PO.
~ 24-04-2018 11:38
To jest Jelonka czy Kurier Zgorzelecki bo już można się pogubić.Brakuje tylko jeszcze newsów z Lublina i Rzeszowa
~ 24-04-2018 14:17
I znowu p...py mieszają politykę powinni kasować te komentarze chyba że ???
~Palanty i Siepacze 24-04-2018 19:16
Za próbę zabójstw powinna być tez próba aresztu. A jak próba zabójstwa była nieudana, to tak samo winno być w aresztowaniem. To jest sprawiedliwe.
~bleble 24-04-2018 19:22
>>>grożąca mężczyźnie surowa kara (na czas nie krótszy niż 12 lat do dożywotniego pozbawienia wolności) może skłonić go do bezprawnego utrudniania śledztwa – informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prokurator Tomasz Czułowski
~takie tam 25-04-2018 8:21
Breivik zamordował 77 osób - ma dostęp do lekarza, TV, jedzenia i picia, p...l, narkoman, alkoholik - współczuć i leczyć, p...ły, lesbijki, transy, zboki - nowe prawa i szacunek, Alfie Evans malutkie chore dziecko - zabrać rodzicom i udusić a jak się nie uda to zagłodzić.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Odpust Krzeszowski

Klasyki zjechały do Kowar

Odpust na Śnieżce

Most już po remoncie

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
487
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%