MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Areszt za próbę wymuszenia rozbójniczego

Wiadomości: Region
Środa, 25 października 2017, 9:22
Autor: Komunikat/jel
Fot. Użyczone
Prokuratura Rejonowa w Lubaniu prowadzi śledztwo przeciwko Grzegorzowi W., podejrzanemu o to, że 14 października w Olszynie i w lesie w pobliżu Krzewia Małego oraz Grodnicy, posługując się nożem, kijem bejsbolowym oraz przedmiotem o wyglądzie broni palnej, a także bijąc pokrzywdzonego usiłował wymusić wydanie mu 40.000 zł. Miało to stanowić rekompensatę za zniszczone automaty do gier hazardowych.

Ofierze udało się uciec, jedna w wyniku zadanych uderzeń napastnik spowodował u niego dwustronne złamanie żuchwy z przemieszczeniem.

- Tego samego dnia podejrzany groził pokrzywdzonemu pozbawieniem życia w przypadku zgłoszenia na policję o wymuszeniu rozbójniczym i uszkodzeniu ciała. Niedługo po zdarzeniu, podejrzany został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, gdzie postawiono mu zarzuty popełnienia przestępstw – informuje prokurator Tomasz Czułowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Po przeprowadzeniu czynności procesowych z podejrzanym, Prokurator Rejonowy w Lubaniu skierował do Sądu Rejonowego w Lubaniu wniosek o zastosowanie wobec Grzegorza W. tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy i sąd uwzględnił ten wniosek, jednak z zastrzeżeniem, że tymczasowe aresztowanie ulegnie zmianie na poręczenie majątkowe z chwilą wpłacenia przez podejrzanego kwoty 30.000 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Tablica przy szlaku

Spotkania z Beatą Kempą

Przygoda w górach  

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 25-10-2017 11:04
straszne bandyctwo za tej dobrej zmiany się szerzy
~sd 25-10-2017 11:09
Wypad tęczowy ośle.
~ 25-10-2017 13:34
Państwo powinno utylizować takich bandziorów, a nie się z nimi atyczkować i przez to narażać obywateli na krzywdę od nich
~rysiek w swetrze 25-10-2017 14:31
Widzisz, cioto 11,o4, to jest tak: - są osoby, co do których ma się pewność, że ich potencjał intelektualny umożliwiałby interesujące wypowiedzi, lecz z uzasadnionych powodów milczą. Są też c...y, bez liku ich na blogu, którzy absolutnie nie mają nic interesującego do powiedzenia, ale nieustannie pieprzą bez sensu. Nie miej wątpliwości, do jakiej grupy ty się zaliczasz.
~asd 25-10-2017 18:17
za pisu miało być lepiej. miał być kraj mlekiem i miodem płynący. nic się nie zmieniło no może poza tym, że więcej kasy inkasuje rozbójnik z torunia.
~do11.04 25-10-2017 20:07
to nie jest wina dobrej zmiany, tylko tych co na nią głosowali...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwa rozbudowa SOSW

Nadbrzeżna gotowa

Jest gdzie chodzić – konkurs

Działka nad zabytek?

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1207
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%