MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Areszt Śledczy wspiera miejskie inicjatywy

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 1 maja 2018, 13:53
Aktualizacja: 13:58
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Przy wielu okazjach część osób osadzonych w jeleniogórskim Areszcie w miarę potrzeb i możliwości wspiera działania prowadzone na terenie Jeleniej Góry. Poza sytuacjami kryzysowymi, których oby było jak najmniej, osoby z wyrokami karnymi pomagają m.in. w pracach porządkowych jak chociażby ostatnia akcja sprzątania Borowego Jaru.

W sali konferencyjnej aresztu doszło do podpisania umowy pomiędzy placówką penitencjarną a samorządem. - Od lat współpracujemy z Urzędem Miasta - angażujemy się w lokalne przedsięwzięcia dotyczące usuwania skutków katastrof, czy sprzątania miasta i okolicy - zaznaczyła Ewa Bober, dyrektor Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze. Umowa określa procedury, zasady informowania i współdziałania, podstawy wyjścia osadzonych do różnego rodzaju prac.

Do tego typu prac kierowani są sprawdzeni osadzeni, którzy już wcześniej wychodzili na zewnątrz - na przykład zatrudnieni w zakładach prywatnych. - To są osoby, co do których nie mamy żadnych wątpliwości, że mogliby komukolwiek na zewnątrz zagrażać - podkreśliła dyrektorka Aresztu. Aktualnie, w związku ze zmianą profilu jednostki (wskutek likwidacji aresztu w Lubaniu) i przejęciu znacznej liczby osób tymczasowo aresztowanych, które nie mogą opuszczać aresztu - do takich prac nadaje się około 20 osób.

Jak podkreślali przedstawiciele władz miasta, budżet na tym nie ucierpi, bowiem nie są ponoszone żadne koszty, a nawet jest to korzystne dla finansów miasta, bowiem pewne zadania należy wykonać, a korzystanie z pomocy osadzonych daje oszczędności. - Tam, gdzie pracują osadzeni, nie mamy żadnych zastrzeżeń - przekonywał Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wypadek przy sądzie

Odnowią parking przy cmentarzu

Wybory: Zwycięstwo PiS

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 1-05-2018 14:56
Jak miasto może korzystać jak większość pracuje u prywaciarzy
~d.. zmiana 2-05-2018 10:17
A pochwalili się już że Ziobro zlikwidował areszt w Lubaniu i całe towarzystwo zwieźli do Jeleniej?Żeby tego było mało areszt w Wałbrzychu tez jest do likwidacji i całe towarzystwo będzie przeniesione zgadnijcie gdzie..Wkrótce Jelenia będzie słynna jak Wołów czy Wronki.
~Heniek 3-05-2018 0:46
do: ~d.. zmiana (10:17)
Zgaduję. AŚ Świdnica ?
~ 2-05-2018 11:11
Ja siedzialem w areszcie w Sciegnach. Tam sa fatalne warunki mala duszna klitka a jak komus sie nie podoba to na stryczek albo od razu kulka w leb. Na szczescie udalo mi sie uciec.
~Ciekawe 22-08-2019 21:00
Mnie glowi czy i Jeleniej nie będą chcieli zamknąć tylko co wtedy? W najbliższym rejonie nie ma żadnej jednostki prócz Zaręby. Ciekawe gdzie pójdą funkcjonariusze? Niby nikogo nie zwalniają ale delegacja do Wrocławia? Kto będzie jeździł na służby 150km?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Forum Turystyczne

Nowy konkurs na prezesa KCGO

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Droga będzie jak nowa

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
698
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%