MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 2 października
im. Dionizego, Sławomira

Areszt pod lupą

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 19 kwietnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 19 kwietnia 2006, 12:36
Autor: TEJO
Fot. goral, Konrad
Dyrektor generalny Służby Więziennej powołał zespół do zbadania okoliczności wtorkowych wydarzeń w jeleniogórskim Areszcie Śledczym. Drugi zespół ma działać we Wrocławiu.

Jak informuje Polską Agencję Prasową rzeczniczka Centralnego Zarządu Służby Więziennej Luiza Sałapa, odrębny zespół ds. zbadania okoliczności wtorkowych zdarzeń powołano w Okręgowym Zarządzie Służby Więziennej we Wrocławiu.

W środę kierujący więziennictwem gen. Marek Szostek postanowił, że jeszcze tego dnia do Jeleniej Góry uda się powołana przez niego niezależna grupa funkcjonariuszy Służby Więziennej, która ma poczynić swoje ustalenia.

Sprawdzona będzie prawidłowość nadzoru nad funkcjonariuszami w jeleniogórskim areszcie. Śledczy sprawdzą też doniesienia o domniemanym konflikcie Krzysztowa W., strażnika, który strzelał z broni służbowej i zabarykadował się w wieży, z jego przełożonym.

Z niektórych informacji wynika, że to właśnie ten spór mógł być przyczyną zdarzeń. Podobno to przełożony W. kazał, aby jego podwładny udał się na badania psychiatryczne.

Jeszcze nie wiadomo, czy wtorkowe wydarzenia będą miały wpływ na oddanie do użytku nowej części aresztu. Okna do cel umieszczono w ten sposób, aby osadzeni nie mogli się ze sobą kontaktować.
Mają tam trafić aresztanci z Zaręby Górnej, gdzie areszt śledczy ma być zlikwidowany.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kupiono fotopułapki

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~taki_owaki 24-07-2005 13:10
Cyrk ze zwierzętami - rozrywka z XIX wieku, żeby pooglądać dzikie zwierzęta wystarczy włączyć TV i zobaczymy je, jak żyją na wolności. A w cyrku żeby nauczyły się durnych sztuczek dla gawiedzi, są męczone, bite i przetrzymywane w ciasnocie.
~mieszkaniec jelonki 19-04-2006 13:34
Coś mi tu nie pasuje w tym całym wydarzeniu,szkoda faceta ale jak to możliwe że osoba leczona psychiatrycznie nie straciła pozwolenia na broń ,sto procent winy ponosi lekarz który dopuścił tego pana do pracy oraz dyrektor który złamał podstawowe zasady nadzoru nad swoim pracownkiem,zdrowie psychiczne i odporność na stres to podstawowe warunki jakie musi spełnić kandydat do pracy w służbie więziennej

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Uroczyste posiedzenie

JSM buduje parking przy wsparciu Miasta

Umowa partnerska

Są kolejne 52 zakażenia (aktualizacja)

"Leniuchem" do kolei na Kopę

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
501
Tak
42%
Nie
47%
Nie wiem
10%