MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Arena Zabobrze (w końcu) z bramkami

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 7 września 2017, 8:12
Aktualizacja: Piątek, 8 września 2017, 7:33
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Po kilku latach oczekiwania dzieci i młodzież z bloków przy ul. Moniuszki, Kolberga i okolic będą mogły pograć w piłkę nożną na boisku przy ul. Ogińskiego. Wczoraj (6.09) pojawiły się tam bramki, których przez lata brakowało.

Klub Sportowy Orlik przejął plac cztery lata temu, od razu wyrównano plac gry, który był w kiepskim stanie, posiano świeżą trawę oraz ogrodzono teren. Pojawiły się też piłkochwyty, ale były to wówczas ostatnie działania, jakie podjęto w celu przywrócenia boiska do stanu używalności. We wrześniu 2015 r. wróciliśmy do tematu, pytając prezesa KS Orlik, kiedy zostaną postawione bramki. Wtedy przedstawiciel klubu zapewniał, że lada dzień, ale do wczoraj, poza koszeniem trawy, nic się tam nie działo. Ogrodzenie zostało zniszczone w wielu miejscach przez wandali, a bramek nadal nie było.

Robert Stachowski (prezes KS Orlik) przez lata nie mógł doprosić się władz miasta o wsparcie w wybudowaniu bramek, które mają służyć nie tylko dziewczynkom i chłopcom trenującym w ich klubie, ale i pasjonatom piłki nożnej z Zabobrza. Udało się załatwić środki na własną rękę i wczoraj rozpoczęto proces osadzania bramek. Jak nas poinformował R. Stachowski, wkrótce uzupełnione zostanie ogrodzenie, pojawi się też regulamin korzystania z boiska (dzieci nie będące członkami klubu będą mogły korzystać pod opieką osób dorosłych).

Klub Sportowy Orlik od kilku lat występuje w III lidze kobiet. Swoje mecze rozgrywał na stadionie przy ul. Lubańskiej, jednak skandaliczny stan obiektu zarządzanego przez Międzyszkolny Ośrodek Sportu sprawił, że drużyna kobiet przeniosła się na boisko do Parku Norweskiego, a kiedy tylko ma okazję rozgrywa także mecze na stadionie przy ul. Złotniczej. Arena Zabobrze (taka nazwa funkcjonuje na stronie klubowej) ma służyć do treningów. Oficjalne mecze nie będą tam rozgrywane.

Co istotne, okoliczni mieszkańcy proszeni są, aby nie pozwalali swoim psom na załatwianie swoich potrzeb fizjologicznych na murawie, bowiem z pewnością żaden z nich nie chciałby, aby ich dziecko grało na „polu minowym”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Szlakiem Cystersów

Jakie ma być nasze miasto za 20 lat...

Stalowe rumaki w Karpaczu

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~jac 7-09-2017 9:08
Jaka to arena,przecież to zwykłe boisko i niech tak zoastanie
~Euro 7-09-2017 9:21
Zaraz miejscowi artyści zrobią z tym porządek
rymcycymcy 7-09-2017 10:50
Lepiej brzmi ...aerodrom ! :)
~Jan 7-09-2017 14:16
Przydałoby się by Straż Miejskaa często tu zaglądała. A może sprawdzać wyprowadzających psy czy mają sprzęt do zbierania nieczystości po psach.
~le1k 7-09-2017 14:40
Te bramki to z milion kosztowaly
~bober 7-09-2017 16:02
szkoda, że przez wakacje nie było bramek. Moglibyśmy wówczas poharatać w gałę, a tak to zostało nam nic innego jak piwko pod blaszakiem :( A teraz i tak musimy iść do szkoły, potem lekcje, więc nie pogramy :(
~hutnik 7-09-2017 17:00
spoko, sprzątanie po psach to dobry pomysł, ale rozrzucanie kiełbasy z trutką to było przegięcie...
~fr08 7-09-2017 19:27
arena zabobrze niezle jaja kto to wymyslil

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

KD "odmrażają" kolejne połączenia

Odkryj Dolny Śląsk

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Zatrzymano nielegalny transport starych opon

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
691
Tak
20%
Nie
76%
Nie wiem
5%