MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Apteczna walka z konkurencją

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Poniedziałek, 5 stycznia 2009, 9:12
Aktualizacja: 9:13
Autor: M. Kaszuba, Lwówek Śląski Net
Fot. ......
Lada dzień w Lwówku Śl. w miejscu dawnego Studia Świetlnego Piotrowicz zostanie otwarta niecierpliwie oczekiwana przez mieszkańców nowa apteka. Już czwarta w niespełna 9,500 tysięcznym mieście.

Dotychczas w Lwówku działają apteki dwóch właścicieli (na placu Wolności) oraz apteka umiejscowiona w ośrodku zdrowia. Przyda się konkurencja z zewnątrz. Lwówczanie, którzy muszą systematycznie kupować drogie leki, bardzo często wolą korzystać z tańszych aptek w pobliskim Bolesławcu! Opłaca się nawet po odliczeniu kosztów dojazdu.

Przez wiele miesięcy trwały prace remontowe nowej apteki, która nosi nazwę „Pod Białym Krukiem”. Placówka znajduje się przy ul. Słowackiego między salonem Orange a restauracją „Pod Czarnym Krukiem”. Remont przedłużał się, bo właściciel napotykał na nieoczekiwane przeszkody natury formalnej.

Dziś trudności pokonano, trwają prace wykończeniowe, a apteka powinna zostać otwarta już za kilka dni. Czy będzie to prawdziwa konkurencja a ceny leków w końcu spadną? Z pewnością przekonamy się o tym już niebawem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dwa dni mega rabatów w salonie i serwisie Volkswagen, Audi oraz SEAT w Lubinie podczas Black Friday

Studium na początek

GIS Day w szkole

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~gość niedzielny 5-01-2009 9:22
nie do końca jest to prawdą, że np apteka na placu wolności jest drogą, przyznać muszę, że nie raz zdarzyło mi się do niej jeździć z jeleniej góry, gdyż jako jedyni mieli dostępne "od ręki" i to w dobrych cenach leki homeopatyczne.
Calineczka 5-01-2009 11:07
I bardzo dobrze. Niech konkurencja rośnie, wtedy my konsumenci będziemy żyli lepiej. Chcąc czy nie chcąc apteki aby utrzymać swoje dochody będą musiały obniżyć ceny i tak już bardzo drogich leków (ceny w aptekach często są zawyżane kiedy nie ma konkurencji bo wiadomo, że i tak konsumenci zmuszeni są kupować u nich)
piipi 5-01-2009 13:10
..dawniej nie bylo aptek i ludzie tez umierali !.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śledztwo ws. KPR–u umorzone

Udany Piknik Strzelecki

Medale „Nauczyciel Kraju Ojczystego 2019”

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Radni KO przeciw kupcom?

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
880
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%