MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Aplauz dla „Trzech sióstr”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 11 lutego 2008, 14:10
Aktualizacja: 14:11
Autor: Angela
Fot. Angela
Sukces grupy młodzieżowej „sta–art”. Aktorzy podbili serca publiczności premierą sztuki na scenie teatru Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

Sala była wypełniona niemal po brzegi. Pojawiła się trzynastoosobowa grupa aktorów, wśród których znaleźli się: Jagoda Klimsiak, Marta Magierecka, Dominika Musiał, Małgorzata Amarowicz, Marlena Baranik, Kluadia Rubin, Anna Baran, Ewa Wysocka, Sara Golc, Marta Michalska, Agata Mamzer, Maciej Kudraszew, Krzysztof Baran i Emilia Bil.

„Trzy siostry” to subiektywny obraz przenikających się perypetii dziewcząt mieszkających w małej hermetycznej społeczności, gdzie marzenia i pragnienia urzeczywistniając się zmuszają do podejmowania decyzji.

– Największym sukcesem jest fakt, że wszyscy razem dali sobie na scenie radę. Od czterech miesięcy przygotowywaliśmy się do tego spektaklu. Przez ten czas chciałem ich nauczyć przede wszystkim pracy i gry zespołowej – mówił Łukasz Duda, opiekun i inscenizator grupy młodych. – Mam nadzieję, że w każdym z widzów coś w środku po tym spektaklu pozostało, że zrodziła się w nich jakaś refleksja. Bo takie zadanie miał spełnić ten spektakl. Na ile nam się to udało? Myślę, że ocenią to sami widzowie - dodał.

Spektakl ma się rozwijać i nie jest wykluczone, że pojawi się jego druga część. Pozostaje tylko dodać, że spektakl – choć w wykonaniu grupy amatorskiej – jest prawdziwie profesjonalny i godny zobaczenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Maseczki dla szpitala

Czyżby Andrzej Duda?

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~alina 11-02-2008 15:33
super spektakl, wspaniali aktorzy , wspaniała gra , chciałabym zobaczyć to jeszcze raz. Widać że tworzy się wielka konkurencja dla innych teatrów amatorskich jeleniej góry i nietylko...
~kamil 11-02-2008 19:25
super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dziękuje wam za ten spektakl , dziękuje siostrą , dziękuje Hansowi, dziwczynom z domku i innym .... jesteście super .... polecam oglądnąć ten spektakl...
~ 11-02-2008 21:52
poczekajmy na extra polish... ?
~Obserwator 12-02-2008 17:37
Czyżby Łukasz Duda zastąpił wreszcie miejsce Karola Nowakowskiego, który na stałe zamieszkał w Krakowie.
~michal 13-02-2008 0:10
"zastapił" to złe słowo ...
~ktos 13-02-2008 10:03
Zostawcie obu Panow w spokoju. Kazdy pracuje na swoje konto i zadne porownania nie sa tu na miejscu! Gratulacje finalizacji pierwszego projektu w Jeleniej Gorze!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

W cieniu wygasłych wulkanów

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
752
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%