MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Aplauz dla „Raz, Dwa, Trzy”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 4 marca 2008, 15:50
Aktualizacja: 15:51
Autor: JEN
Fot. Jack
Do ostatniego miejsca zapełniła się widownia na parterze i balkony (dostawiano nawet krzesła) Teatru im. Norwida podczas występu popularnej grupy estradowej „Raz, Dwa, Trzy”. Brawa pośrednio dostał Wojciech Młynarski, autor tekstów do prezentowanych przebojów: „Jesteśmy na wczasach”, „Absolutnie”, czy „Jak malował pan Chagall”.

Jak powiedział przed występem lider zespołu Adam Nowak (śpiew, gitara rytmiczna), jego grupa, istniejąca od 18 lat, wystąpiła po raz pierwszy w naszym mieście.
Była to więc swego rodzaju premiera „Raz, Dwa, Trzy” w stolicy Karkonoszy, choć lider zespołu podkreślił, że z sentymentem wspomina i odwiedza nasze strony, bo jako dziecko przebywał kilka razy na zimowiskach w Przesiece.

Premiera była podwójna, bo grupa prezentowała ostatnio nagraną płytę z piosenkami Wojciecha Młynarskiego: zarówno jego autorskimi tekstami, jak i tłumaczeniami.

Śpiewane felietony – jak pokolenie wychowane na Młynarskim – mówiło o jego piosenkach, przeplatane były zapowiedziami A. Nowaka, które poziomem dorównywały tekstom W. Młynarskiego. Były też felietonami na temat różnych odcieni miłości nawiązującymi do wydarzeń politycznych.

A wszystko powiedziane było prostym i celnym językiem ujmującym widownię, która odwdzięczała się gorącym aplauzem przed i po wykonaniu każdego z 11 utworów, wybranych z ponad 3, 5 tys. piosenek W. Młynarskiego.
Szczególnie porwała widownie oryginalna wersja muzyczna popularnego tekstu „Jesteśmy na wczasach”.

Szkoda, że było tego tak mało. Oprócz lidera w zespole grają Grzegorz Szwałek (akordeon, pianino), Jacek Olejarz (perkusja), Jarosław Terliński (gitara solowa) i Mirosław Kowalik (kontrabas i gitara basowa). Prezentuje świetną muzykę, często o charakterze swingowanego, folkowego rocka z elementami jazzu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Świątecznie w JCK – jeszcze dzisiaj!

Wielkie dzieła wokalno–instrumentalne  

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 4-03-2008 17:35
Raz Dwa Trzy grało już w Jeleniej Górze. Podczas długiego weekendu w 1999 roku a potem w ramach trasy po wydaniu płyty z piosenkami Agnieszki Osieckiej - koncert w JCK.
~ 4-03-2008 20:19
swietny koncert
~UG 4-03-2008 20:22
No a Gitarą i Piórem się nie liczy?? Przecież to blisko... Pozdrowienia dla Pana Adama
~ja 4-03-2008 21:03
Grali też kiedys na festynie Jelfy
~Zapominalska 4-03-2008 21:43
Grało też na jednym z koncertów "Gitarą i piórem" na polanie w Michałowicach, około 1997 roku. Może rok przed a może rok po tej dacie.
~ola 4-03-2008 22:40
i w Karpaczu byli... czesto do nas przyjeżdżaja ale mogliby czesciej...
~on 5-03-2008 6:48
Jak zwykle ktos nie dosłyszał, albo szuka sensacji. Adam nowak wyrażnie powiedział ,że pierwszy raz gra ale w Teatrze Jeleniogórskim. Więcej dokładności dziennikarskiej.
~ona 5-03-2008 11:21
Nu, a w Rynku, ze 2, 3 lata temu. Ech.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Uczniowie piszą listy...

Kolejna przygoda z Rytmem i Melodią

Rok niespełnionych obietnic

Szklarskie dzieła młodych artystów

Andrzejkowy Bal Wróżbitów – 22 listopada

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
860
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%