MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Apelacja nieskuteczna

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 5 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 6 stycznia 2006, 17:27
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Sąd Najwyższy oddalił skargę kasacyjną jeleniogórskiej prokuratury od wyroku uniewinniającego Bogusława K. - jeleniogórskiego developera, właściciela firmy Kem-Bud.

Mimo że Bogusław K. przyjął od kilkudziesięciu osób pieniądze na budowę mieszkań, ale nie wywiązał się z umowy, ani nie oddał im pieniędzy, to nie poniósł żadnej kary. Sąd Okręgowy rok temu uniewinnił przedsiębiorcę od skazującego go na 3 lata więzienia wyroku.

Sąd Najwyższy oddalił kasację prokuratury. Sąd uznał, że w przypadku developera nie może być mowy o przywłaszczeniu powierzonych mu przez klientów pieniędzy, bo w chwili gdy je przyjął, stały się jego własnością. A nie można przywłaszczyć swojej własności.

Sąd stwierdził jednak, że gdyby akt oskarżenia zarzucał przedsiębiorcy oszustwo, to ostateczny werdykt mógłby być inny. Jednak tego zarzutu nie było ani w postępowaniu przygotowawczym, ani nie podnoszono go podczas procesu przed sądem pierwszej instancji.

Według wyliczeń osób poszkodowanych przez Bogusława K. nieuczciwy przedsiębiorca winien jest im ok. 1 mln 800 tys. złotych. Developer twierdzi, że tylko nieco ponad pół miliona. Poszkodowani mają jednak możliwość dochodzenia swych roszczeń na drodze cywilnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kolejne roje pszczół

Dotacja na usuwanie azbestu

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~obserwator 5-10-2005 20:32
Tylko pogratulowac prokuraturze, a może nalezało by się przyjrzeć powiazaniom pana Kem Buda i jego dawnych ziomali z urzędu miasta(ksywa doswiadczony samorzadowiec) .Najpierw byli jego przyjaciółmi potem wrogami i ich powiazań z prokuraturą(wy mnie nie wsadzicie a ja nic nie powiem o naszych układach z okresu jak byłem radnym). A może mi się tylko zdaje,i tak naprawdę jest to przykład triumfu prawa he he he

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Piękna i bestia" w sobotni wieczór pod Ratuszem

Będzie nowy przystanek kolejowy w Mysłakowicach

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Oddawali krew pamięci Kresowian

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
366
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%