MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Apel mieszkańców ulicy Wojewódzkiej

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 5 marca 2015, 7:43
Aktualizacja: Piątek, 6 marca 2015, 6:58
Autor: Angela
Fot. Czytelnik
Od kilku dni trwa modernizacja ulicy Wojewódzkiej w Jeleniej Górze, a w związku z nią tymczasowo wyłączony z ruchu został odcinek ulicy od numeru 4 aż do skrzyżowania z ul. Dworcową. – Niestety kierowcy nie stosują się do znaków i urządzają nam pod oknami prawdziwe piekło – skarżą się mieszkańcy.

Obecnie usuwany jest fragment nawierzchni z kostki brukowej. – Na tym odcinku trzeba było zdjąć kostkę, by „wykorytować podłoże, wzmocnienie je i zrobić nową podbudowę - mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. – Po tych pracach ruch zostanie przywrócony, ale nadal będzie poważnie utrudniony – dodaje wiceszef zarządu dróg.

Odcinek będzie zamknięty jeszcze przez tydzień. Stąd apel mieszkańców do kierowców.

- Przed wjazdem zarówno od ulicy Dworcowej, jak i ulicy Ceglanej są znaki informujące o objeździe. Niestety kierowcy, w tym i strażnicy miejscy, znaki te ignorują i dojeżdżają aż do blokady drogi. Ulica tu jest wąska, stoi tu dużo sprzętu budowlanego, więc zawracanie na tym fragmencie jezdni jest uciążliwe i niebezpieczne dla pieszych użytkowników drogi. Jako mieszkańcy ul. Wojewódzkiej apelujemy do kierowców o przestrzeganie znaków drogowych i poruszanie się wytyczonymi objazdami. Liczymy na wyrozumiałość – apelują jeleniogórzanie, mieszkający przy ulicy Wojewódzkiej.

Przypominamy, że zakończenie robót planowane jest na 30. czerwca br., a prace prowadzi wyłonione w drodze przetargu Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych.

Około 4,5-metrowa droga zostanie poszerzona, a pobocza utwardzone. Na odcinku od ul. Objazdowej do ul. Dworcowej powstanie chodnik. Poza nową nawierzchnią, planowana jest modernizacja istniejącego oświetlenia ulicznego i budowa nowego, na odcinku od Ceglanej do Objazdowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zmiana prezydentury w Rotary Club Jelenia Góra  

Trwa budowa punktu widokowego

Trwa przeprowadzka LGD do Kowar

Komentarze (21) Dodaj komentarz

~Yrezi Rewor 5-03-2015 8:42
Piekło? Bez przesady! Empatia nie jest mi obca, ale bywają bardziej "upierdliwe" miejsca od nekanej Wojewódzkiej... Wiecznie "objezdzana" Grunwaldzka... Tam tylko w niedziele, od piątej do ósmej rano jest względny spokój... Reszta to "Marszałkowska"
~ab+ 5-03-2015 8:45
55 sraznikow ,postawić po jednym z każdej strony ,no ale oni wolą radary
~rumcajs54 5-03-2015 9:01
Lepiej, żeby wykonawcą było KR Siedlęcin. Mieliby później bliżej do naprawiania dziur, bo przecież zawsze są gdzieś jakieś dziury do załatania w ramach "gwarancji".
~pfffff 5-03-2015 9:17
Wojewódzka i Wojewódzka,albo to jakiś jeden krzykacz z nerwicą nastrętcw,albo nie wiem.Faktycznie,Beverly Hills. Odkąd naroiło się posiadaczy ziemskich 40 metrowych klitek za 1% wartości to i obszarników z magnackimi manierami przybyło.
~do ~pfffff 5-03-2015 9:50
hura Ty , Polak na zagrodzie i wszystko jasne , dorobek życia odkupiony za jedną wypłatę i od razu sarmacka krew się uaktywnia
~18sqandal 5-03-2015 11:21
.... co najmniej dziwne , jest remont , należy cierpliwie przecekac , później już będzie tylko lepiej. Więc cierpliwości mieszkańcy ulicy Wojewodzkiej , cierpliwości.
~hmmmm 5-03-2015 11:52
@~18sqandal: z samego apelu wynika, że apelującym nie przeszkadza sam remont, a ludzie nagminnie wjeżdżający na ulicę, kiedy są wyznaczone objazdy. Może powinni zrobić zakaz ruchu kołowego z wyłączeniem ruchu mieszkańców i ekipy drogowej.
~/-/ 5-03-2015 13:43
Wcześniej kierowcy ciągle narzekali że ul. Wojewódzką nie można jeździć ponieważ jest wąska i dziurawa, a jest to swietny skrót z Zabobrza do Cieplic upominali się o poszerzenie i naprawę. A teraz nie są cierpliwi i chcieliby aby ulicę wyremontować w ciągu jednej doby. Zastanówcie się czy chcecie w przyszłości jeździć lepiej? A poza tym cóż to za kierowcy którzy nie przestrzegają znaków drogowych, podejrzewam że to Ci którzy pokupowali samochody za cenę 1% nowej wartości samochodu, i czują się panami dróg, a znaki drogowe nie dla nich.
~do 09:17 5-03-2015 15:03
Widzisz bidoku, słoma Ci z butów wystaje , czytanie ze zrozumieniem też jest ci obce, a zabierasz głos w sprawach dla innych ludzi bardzo istotnych. a i przestrzeganie obwiązujących zasad dla Ciebie trudne. I właśnie przez taki jak Ty bylejakość ma się dobrze. Żyj spokojnie patrząc na czubeczek własnego noska i trzyma się cieplutko.
~tumtum 5-03-2015 18:09
mieszkancy ul Wojewodzkiej ...STAŃCIE DO A P E L U !!!! to o to chodzilo?
~oko 5-03-2015 19:17
Trzeba być niezłym burakiem ,żeby nie widzieć ustawionych znaków. Nie dość ,że kierujący jeżdżą jak opętani między budynkami to jeszcze ślepi na znaki .Kto dał im prawo jazdy!! Policja ,na POMOC
~do tumtum 5-03-2015 20:09
Widzisz prostych rzeczy nie rozumiesz. Mieszkańcy poprosili tylko i aż żeby kierowcy w tak trudnym czasie remontu ulicy przestrzegali zasad ruchu drogowego. Jak brak Ci wyobraźni pofatyguj się ( piechotka) na Wojewódzką zobaczysz o co chodzi. No chyba że maszluki w myśleniu , no to się nie fatyguj.
~placowy 5-03-2015 20:24
byłem tam o 16stej zadnego piekła nie widziałem tak jak i pracujacych jedynie jak zwykle panowie klienci pobliskiego sklepiku byli na posterunku pod nastawnią:)
~do placowy 5-03-2015 20:30
To wpadnij o 12.
~ 5-03-2015 20:46
A niech cofają gamonie. szukają skrótu to sobie pojeżdżą w kółeczko. Znaki są dobrze ustawione, a Ci, którzy wjeżdżają, to na zasadzie "a może mi się uda przejechać".
~pfffff 5-03-2015 22:12
No macie mnie,od roku mam wiejski adres co zrobić,co prawda za więcej niż wypłatę,ale wieś to wieś :D Może dlatego rzeczywiście nie rozumiem rozterek człowieka z czeluści piekieł,gdzie...uwaga!...SAMOCHODY ZAWRACAJĄ. Inferno....
~miejscowy 5-03-2015 23:06
ja tu czegoś nie rozumiem w jednym artykule piszą że chodnik będzie do ulicy objazdowej a w drugim że do byłego ruchu, więc kto tu kłamie. szanowni mieszkańcy tą sprawą należałoby się zająć a nie pierdołami że jakis kierowca się zagapiłł,chyba że macie to gdzieś bo wam chodnik już się buduje.
~taka p. 5-03-2015 23:18
Pewnie Wrocławiaki tam się pchają na chama, omijając po dziurach główne arterie w góry. Takie nawyki z omijania wrocławskich korków. Jak potrafią pruć po chodnikach to tym bardziej tam. Miejscowi wiedzą że jest remont, a wrocławiak ma w d... znaki, byle żeby szybciej, taniej, cwaniej.
rymcycymcy 6-03-2015 0:23
No dobra, ale ...gdzie ten apel ? :)
~Tolo 6-03-2015 0:44
A róbta co chceta ....
~endriu 7-03-2015 20:32
fakt śmieszy mnie to pchać się w dziury niszczyć zawieszenie w aucie byle zaoszczędzić 0.01 litra paliwa by i tak zawrócić i pojechać ul wolności jak obok spółdzielczą można autostradą niby że przejechać i więcej czasu zaoszczędzić ale po co heh

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Wóz strażacki w nagrodę

Finał na lawecie

Tramwaj już po renowacji

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2133
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%