MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

AP Edukacja zwróciła Miastu wyłudzoną przez pracownice dotację

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 16 grudnia 2012, 8:33
Aktualizacja: 8:35
Autor: 112
W czerwcu br. Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko pracownicom Spółki AP Edukacja w Łodzi Oddział w Jeleniej Górze: Marioli R., Justynie J., Magdalenie W. i Annie P., którym zarzucono podrabianie podań o przyjęcie do szkół prowadzonych przez tę firmę, by uzyskać od Miasta Jelenia Góra wyższe, niż się należało dopłaty.

Pracownice miały podrabiać podania i dokumenty stanowiące załączniki do tych podań, do sporządzania których wykorzystano dane personalne osób – słuchaczy z podań o przyjęcie do szkoły złożonych w okresach wcześniejszych, a następnie ujmowanie takich słuchaczy w comiesięcznym zestawieniu przedkładanym w Urzędzie Miasta Jelenia Góra na podstawie których AP Edukacja w Łodzi uzyskiwała dotacje.

Oskarżone przyznały się do popełnienia zarzuconych im czynów i złożyły wyjaśnienia zgodne z ustalonym stanem faktycznym. Wystąpiły również z wnioskami o wydanie wyroku skazującego na uzgodnione z nimi wymiary kar. Prokurator wnioski uwzględnił i zawarł je w akcie oskarżenia.

- Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze wyrokiem z 27 września 2012 r. uznał oskarżone za winne popełnienia zarzucanych im czynów. Wyrok ten stanowił dla Prezydenta Miasta Jeleniej Góry podstawę do podjęcia działań odzyskania wyłudzonych dotacji w łącznej kwocie 359.284,02 zł – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Violetta Niziołek.

- 12 grudnia br. Prokuratura Okręgowa w Jeleniej została poinformowana, że Spółka z o.o. AP Edukacja w Łodzi w październiku 2012 r. dokonała zwrotu na rachunek Miasta Jelenia Góra nienależnie uzyskanych pieniędzy wraz z odsetkami – informuje Violetta Niziołek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Maseczki dla szpitala

Popłynęli dla dzieci  

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~spec 16-12-2012 9:08
to są przewałki w każdej prywatnej szkole, która otrzymuje subwencję oświatową za ucznia. Nowością jest to, że te szkoły są teraz dużo ostrożniejsze w zdecydowanie sprytniej namnażają własnych uczniów.
~Ti 16-12-2012 18:37
To dlatego po złożeniu podania, a późniejszym nie uczęszczaniu na zajęcia próbowali ode mnie kasę doić... Płacić ze złożenie podania - od idiotyzm.
~analizator 16-12-2012 20:44
A co z Cosinusem???????
~Hmm 17-12-2012 0:36
Jakby by nie patrzeć, to bardziej spodziewałem się kilkunastu rozpraw sądowych o zwrot dotacji. A tu bez szarpaniny okazało się, że "Szkoła" oddała powzięte fundusze, za co można tylko przyklasnąć, że choć w tej kwestii postąpili fair. Cieszmy się więc z "jako takiej" uczciwości, za którą nam nie przyjedzie płacić.
~gt 17-12-2012 22:48
A co z Wyższą Szkołą i jej kanclerzem ?
~Wykładowca 18-12-2012 9:03
A kiedyś składałem tam CV na wykładowcę...... Przyszła kryska na matyska...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Akcja krwiodawstawa w areszcie śledczym

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Tak nie wolno parkować!

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
202
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%