MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Anna Patrys w londyńskiej Royal Opera House

Wiadomości: Londyn
Środa, 25 czerwca 2014, 7:31
Aktualizacja: Czwartek, 26 czerwca 2014, 8:58
Autor: Manu
Fot. Archiwum Jelonki.com
Jeleniogórzanka z urodzenia i zamieszkania Anna Patrys, zjawiskowa muzycznie, technicznie i artystycznie śpiewaczka wciąż niezmiennie zachwyca swym pięknym sopranem. Tym razem ta znakomita młoda diva 4 lipca (w piątek) wystąpi w jednym z najważniejszych gmachów operowych w Londynie – Royal Opera House, w dzielnicy Covent Garden, gdzie walczyć będzie w międzynarodowym konkursie dla młodych sopranów dramatycznych – Elisabeth Connell Prize. Jest to jedyna Polka w tym prestiżowym konkursie.

Annę Patrys doceniono na pierwszym etapie konkursu i zakwalifikowano do drugiej rundy wraz z innymi ośmioma artystkami z całej niemal Europy.

Jest jedną z największych w Polsce śpiewaczek operowych. Jej skala głosu wynosi około 3,5 oktawy (przeciętny człowiek ma około 1,5 oktawy), ma nadzwyczajne umiejętności, doskonałą technikę wokalną oraz unikalną ciemną barwę.

W swoim bogatym dorobku artystycznym Anna Patrys posiada różnorodne role operowe. Debiutowała w ramach Dni Muzyki Wokalnej w Katowicach jako Dydona w trzyaktowej barokowej operze angielskiej “Dydona i Eneasz” (2002), której libretto Nahuma Tate'a skomponowane przez Henry'ego Purcella oparte jest na podstawie tragicznej historii miłosnej z Eneidy Wergiliusza. W czteroaktowej operze buffa “Wesele Figara” z muzyką Wolfganga Amadeusza Mozarta na podstawie sztuki Pierre'a Beaumarchais'go wystąpiła w roli Marceliny. Z kolei w ramach Festiwalu Warszawska Jesień 2004 zagrała kreację Leuty w operze komputerowej Stanisława Krupowicza “Europa” wg powieści Williama Blake'a.

Absolwentka jeleniogórskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Janiny Garści w klasie skrzypiec, jako 15-latka na scenie Teatru Zdrojowego w Cieplicach wykonała arię Cherubina “Voi che sapete” z opery Wolfganga Amadeusza Mozarta “Wesele Figara”. Mając 19 lat została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Franciszki Platówny we Wrocławiu. Rok później otrzymała wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnej Muzyki Słowiańskiej w Katowicach. Studiowała na wydziale wokalno-aktorskim w katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego.

Równie dobrze czuje się na scenie operowej, jak i na estradzie koncertowej, w repertuarze współczesnym, oratoryjno-kantatowym, chociaż sięga też do muzyki sakralnej i awangardowej, swingu oraz jazzu. Od lat w mistrzowski sposób i przy aplauzie publiczności podczas koncertów śpiewa trudny repertuar pod batutą takich dyrygentów jak Mirosław Jacek Błaszczyk, Łukasz Borowicz, Dave Claessen, Wojciech Czepiel, Lawrence Foster, Peter Hirsch, Bohdan Jarmołowicz, Małgorzata Kaniowska, Władysław Kłosiewicz, Lothar Koenigs, Kazimierz Kord, David Lee, Christopher Lyndon-Gee, Wojciech Michniewski, Marek Moś, Chris Moulds, Krzysztof Penderecki, Sebastian Perłowski, Carlo Rizzi, Ulf Schirmer czy Frank Strobel.

Z ciekawych kart jej kariery warto wymienić udział w nagraniach opery “Samson i Dalila” do muzyki Camille'a Saint-Saënsa i libretta Ferdinanda Lemaire'a w studiu Radia Katowice dla Fundacji Opera Spanga z Holandii (2005) czy podczas sesji nagraniowej albumu Zbigniewa Preisnera pt. “Silence, Night & Dreams” (2007), a z ciekawostek – zaśpiewanie “Trois poemes d'Henri Michaux” (solo alt) Witolda Lutosławskiego z Belgijską Orkiestrą Narodową w Palais des Beaux-Arts w Brukseli czy z towarzyszenim muzyków z Musicatreise z Marsylii w Paryskiej St-Louis-des-Invalides. Występowała na takich festiwalach jak Festiwal im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, Festiwal “Muzyczna Praga”, Izrael- Rishon LeZion International Spring Festival, Międzynarodowy Festiwal Chopinowski, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej Gaude Mater, Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans, Musica Polonica Nova, Narol Baroc Festival, Schleswig - Holstein-Musikfestival czy Warszawska Jesień.

Pomimo że jest artystką niesłychanie zapracowaną, swoją aktywność operową łączy na równi z bogatą działalnością koncertową. Chętnie bierze także udział w koncertach charytatywnych, m.in. zaśpiewała najpiękniejsze arie operowe podczas akcji “Pomoc dla Rafała” w sali koncertowej Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga w Lubaniu przy akompaniamencie Yaniny Yogovenko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Narodowe Czytanie

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Odkrycia w kościele

Komentarze (112) Dodaj komentarz

~ 25-06-2014 8:15
Brawo Aniu!
~Mona 25-06-2014 8:24
Nareszcie została zauważana i doceniona! Oczywiście nie w naszym mieście - ani co smutne - w naszej Filharmonii!! Miło było Ją słuchać w pomieszczeniach Galerii BWA!!!Trzymam kciuki za dalszy Twój Aniu sukces.!!!
~gluś 25-06-2014 8:27
super jesteśmy dumni - a Pani Ani życzymy dalszych sukcesów :)
~L. Laskowska 25-06-2014 8:43
Aniu, 4 lipca trzymamy kciuki!!!!! Napisz jak znajdziesz chwilę, jakie utwory zaprezentujesz! Brawo Kochana!!!!!!!
~janka 25-06-2014 9:48
Wielkie gratulacje! Trzymamy kciuki i jesteśmy dumni z Pani :)
~obs 25-06-2014 10:04
To faktycznie ogromny sukces. Pewnie jeszcze żadna jeleniogórzanka nie występowała na tej prestiżowej scenie. Pamiętam tą Panią z koncertu w ubiegłym roku na Silesii Sonans. To była prawdziwa uczta dla uszu!!! Pod koniec maja byłam na spotkaniu na Uniw. Ekonomicznym, w trakcie którego, P. Zdzienicka zwróciła się do władz Jeleniej Góry o wsparcie dla tej dziewczyny, bo udział w takim konkursie to jednak spory wydatek. Jestem ciekawa czy władze miasta udzieliły jakiegoś wsparcia? Droga Jelonko zapytaj o to naszych włodarzy!!!
~a.g.d. 25-06-2014 10:30
Nie umniejszając talentu i zasług Pani Anny - nie przypominam sobie, żeby mając 15 lat zaśpiewała “Voi che sapete” - byliśmy wtedy w 1 klasie LO Norwida i śpiewaliśmy razem w chórze szkolnym i to właśnie z tym chórem Anna występowała w Zdroju, jak wszystkie pierwszaki - w drugim rzędzie. Wtedy prym wiodła tylko Agnieszka Dzikowska. No ale nie ma to jak napisać sobie w życiorysie, że się śpiewało Mozarta od kołyski!
~do a.g.d. 25-06-2014 11:10
No i już zaczyna się wojenka polsko-polska. Zamiast się cieszyć że komuś udało się coś osiągnąć, to zaraz zaczyna się prać brudy, kto w którym rzędzie stał kiedy miał 15 lat:) Jakie to ma teraz znaczenie? Jak nas Polaków mają gdzieś w świecie szanować, jeśli my sami nie potrafimy docenić rodaków? Ludzie, opamiętajcie się, powinniśmy się cieszyć z takich sukcesów bo nie mamy ich zbyt wiele. W piłkę grać nie umiemy, nasi politycy to złodzieje, innowacyjność gospodarki na jednym z ostatnich miejsce w Unii Europejskiej, połowa społeczeństwa na zmywaku albo podciera tyłki Niemcom. Dlatego w tym kontekście powinniśmy docenić każdy sukces Polaka!!! Naprawdę największym grzechem w Polsce jest posiadanie jakiegoś talentu:(
~remigiusz r 25-06-2014 11:38
gratuluję Pani Anno.
~muz 25-06-2014 12:08
W jeleniogórskiej filharmonii już niejednokrotnie była oklaskiwana przez melomanów i muzyków. Ostatnio jej głos docenić mogli i mieszkańcy - choćby podczas bezpłatnego koncertu pasyjnego w marcu tego roku w Bazylice św. Erazma i Pankracego, gdy w roli solistki wykonywała słynne Stabat Mater - Pergolesiego. Zawsze zachwyca, zarówno głosem, jak zdolnościami oratorskimi, potrafi bowiem pięknie opowiadać o swej sztuce i muzyce. Ponieważ śpiewa w wielu krajach Europy (i nie tylko) - wydaje się iż bez przesady można stwierdzić, że jest obecnie pierwszą gwiazdą muzyczną Jeleniej Góry. Czy rzeczywiście warto sprawdzić słuchając jej nagrań choćby w internecie m.in.: https://www.youtube.com/watch?v=miu9bEdOfWg Pani Anno życzymy dalszych sukcesów!!!
~informator 25-06-2014 12:23
a co zrobiły władze? Władze nie zrobiły zupełnie nic, pytając ile dają inni z innych miast? Jacy inni, jeśli jedzie reprezentować Polskę, ale przede wszystkim JELENIĄ GÓRĘ?! A teraz szanowny pan Korzeniowski wygrzewa się na wakacjach, wrzucając sprawę do szuflady. Wstyd i tylko wstyd. Pani Aniu, trzymam kciuki, bo udało mi się panią poznać i usłyszeć głos, który jest nieprawdopodobny! Pozdrowienia! :)
~Fan 25-06-2014 13:41
Bardzo bardzo gratuluję Pani Anno. Powodznia!!!!
~GRATULUJEMY! 25-06-2014 17:40
A my mogliśmy usłyszeć Panią Anię na koncercie w Szkole 707 w Karpaczu !
~akadmuz 25-06-2014 18:59
Pani Anna to wciąż jeszcze nieodkryty skarb nie tylko jeleniogórskiej, polskiej, ale nie boję się użyć słów - światowej wokalistyki!!! Pochodzi z Jeleniej Góry, wychowała się wśród nas, jednak mam wrażenie że nie potrafiliśmy docenić jej ogromnego talentu i pomóc w rozwoju kariery. Jeśli powiedzie się jej w Londynie, a daj Boże żeby tak było, wyfrunie ze swego gniazda i będzie cieszyła ucho zagranicznych melomanów. Ktoś tu napisał o braku wsparcia przez władze lokalne. Niejedną przeszkodę ta dziewczyna musiała w swym życiu pokonać by móc robić to co kocha - czyli po prostu śpiewać, więc poradzi sobie także z lekceważącym stosunkiem naszych niekompetentnych i zaściankowych lokalnych polityków.
~fankajg 25-06-2014 19:18
do a.g.d w wieku 15 lat nie zaśpiewała....no i????a teraz zaśpiewa i to w Royal Opera House a ty co najwyżej możesz powspominać, że w liceum stałeś obok niej, z tyłu, niezauważony....i żałować że autografu nie wziąłeś. Słyszałam panią Patrys kiedy śpiewała rewelacja, boski głos, nieprzeciętny talent....a ty wspominasz co było 15 lat temu, że będąc dzieckiem nie zaśpiewała, ale za to jak się rozwinęła a ty człowieczku występujesz gdzieś? czy po prostu męczy cię talent i zazdrość zżera...zawsze się znajdzie jakiś zazdrosny troll BRAWO Pani Aniu,
~a 25-06-2014 19:39
Dokładnie boli go , że skończył prestiżowe liceum i g..wno mu to dało, więc sączy jad bo tylko to umie....buahahaha
~Tosia11 25-06-2014 21:54
Pani Aniu, to ja płakałam, kiedy śpiewała Pani Wagnera na spotkaniu klubu melomana. Proszę powalić z nóg słuchaczy w Londynie!
~... ;) 25-06-2014 23:05
I znowu połowę komentarzy pisze sama "zainteresowana"... ;)
~willi 25-06-2014 23:51
Ta pani to wygląda, jakby co najwyżej śpiewała kołysanki dzidziusiom podczas corocznych wyjazdów Au Pair do Irlandii.
adomagala 26-06-2014 0:59
Mam gorącą prośbę do wszystkich, którzy krytykują tę artystkę, aby mieli cywilną odwagę i podpisywali się własnym imieniem i nazwiskiem. Tak się składa, ze ją znam i wiem jak wiele wysiłku włożyła w to aby zakwalifikować się do II rundy tego konkursu. Przygotowywała się do niego całkowicie samodzielnie bez jakiegokolwiek wsparcia cenionych śpiewaków i pedagogów. Zwróciła się do wielu firm i instytucji o wsparcie finansowe, aby godnie się zaprezentować przed jury w Londynie. Myślicie Państwo, że ktoś podał jej pomocną dłoń? Otóż nie, nie zrobiły tego również władze Jeleniej Góry. Artystka nie reprezentuje tylko Jeleniej Góry, ona jest jedyną reprezentantką P O L S K I!!!! Przyjdzie jej się zmierzyć z konkurentkami z kilku innych krajów europejskich, które z całą pewnością otrzymały stosowne
adomagala 26-06-2014 1:07
wsparcie finansowe. Dlatego gorąco apeluję, doceńmy to że mamy tak utalentowaną osobę w tym mieście, powstrzymajmy się przed nieuzasadnioną krytyką i trzymajmy za nią kciuki, bo to jedyna rzecz, jaką możemy dla niej zrobić.
~Anna Patrys 26-06-2014 12:49
Dziekuję pięknie wszystkim za miłe slowa i wsparcie. Bardzo robawil mnie fakt posądzania mnie o to że sama sobie komentuję artykuły (sporo umów z dostawcami internetu aby miec tyle różnych IP co?) - dowiedzialam się o milym dla mnie tekscie nagrywając material dla stacji TVN :) Wszystkich zyczliwych oraz tych powątpiewających zapraszam natomiast 17 sierpnia do Parku Zdrojowego gdzie specjalnie dla Jeleniogorzan, kluracjuszy i turystów wykonam cos lekkiego, przyjemnego i pięknego muzycznie (m.in. fragmenty z Zemsty Nietoperza czy upiora w operze). A propos owego spornego Mozarta :) Fakt, nie zaśpiewałam Arii Cherubina "Voi che sapete" mając lat 15 ale mając lat 16 a dokładnie w listopadzie 1997 r., ale jakie to ma znaczenie 11 miesiacy w tą czy 11 miesięcy w tamtą.
~Anna Patrys 26-06-2014 12:53
Ale nie byłoby tego wszystkiego Szanowni Państwo gdyby nie nieoceniona praca Pana Andrzeja Majchrowicza i jego usilne namowy abym jednak spróbowała zdawac egzamin wstepny do PSM II stopnia na śpiew solowy. Następnie ciężka (rowniez fizyczna) praca pod okiem prof.dr.PWST IZaebeli Jeżowskiej, mgr Jacka Jaskuły, prof. Henryki Januszewskiej i mądre facowe podejście dr. Radosława Żukowskiego wspanialego Wagnerowskiego śpiewaka! A przede wszystkim gdyby nie wsparcie najbliższej rodziny, która wie jaki cieżki żywot ma artysta :) Dziękuję przyjaciołom za wsparcie w trudnych chwilach. I naszej znakomitej jeleniogórskiej pianistce Pani Roży Wysockiej za wsparcie i ciężką pracę nad utworami konkursowymi.
~Anna Patrys 26-06-2014 13:00
A odpowiadając osobie zainteresowanej programem konkursowym już udzielam odpowiedzi: 1.R.Wagner - Ballada Senty "Traf Ihrs das Schiff..." z opery "Der fliegende Holländer" 2.R.Wagner - Pieśń "Träume" z cyklu Wesendonck Lieder 3.G.Verdi - recitativ i Aria Leonory "Ti mor di me... D'amor sull'ali rosee" 4.A.Dvorak - Aria Rusałki "Měsíčku na nebi hlubokém" z opery Rusałka 5. G.Puccini - Aria Florii Tosci "Vissi d'arte, vissi d'amore" z opery "Tosca"
~kefir 27-06-2014 4:09
Do adomagala: A ty się podpisałeś imieniem i nazwiskiem? Jakoś nie widzę. Więc nie szczekaj, bo założymy ci kaganiec i się skończy zabawa.
adomagala 27-06-2014 10:16
Drogi "kefirze" nie strasz mnie jakimiś konsekwencjami, bo ukrywając się pod jakimś nickiem narażasz się tylko na śmieszność. Mimo Twojego negatywnego stosunku do mnie serdecznie pozdrawiam Ciebie jak i pozostałych forumowiczów Adrian Domagała
~kefir 27-06-2014 16:18
A co przestraszyłeś się tego kagańca? To jeszcze smycz ci kupimy. I miskę na kość. A na zimę ocieplimy budę słomą, żebyś nie wył z zimna. I nie mędrkuj z tymi nickami. Podpisałeś się imieniem i nazwiskiem dopiero teraz. Co jest i tak najmniej istotne bo na forum liczą się argumenty a nie nazwiska. Których ty jak widać nie masz.
adomagala 27-06-2014 16:47
Z anonimami rozmawiać nie będę. Co innego gdybyś tchórzu podał swoje imię i nazwisko, ale widać za bardzo się boisz. Każdy jest odważny pisząc używając kretyńskich nicków. Poza tym krytykowanie kogoś świadczy o tym, że masz jakieś kompleksy. A jakie są Twoje argumenty, cyt.:Ta pani to wygląda, jakby co najwyżej śpiewała kołysanki dzidziusiom podczas corocznych wyjazdów Au Pair do Irlandii" - bo pewnie to Twój komentarz. To są Twoje argumenty? Daj sobie człowieku spokój, bo jesteś chory z nienawiści, ze komuś coś się udało.
~Anna Patrys 27-06-2014 18:38
Z dedykacją dla Pana KEFIRA baaaardzo szczerą :* Adrianie, szkoda strzępić język. Jeśli Pan kefir nie wytrzyma do 17 sierpnia to zapraszam 2 i 3 sierpnia na Festiwal Polonia Cantans do Wrocławia. https://www.youtube.com/watch?v=ZyDTA464Mdw
~kefir 27-06-2014 22:02
To po co rozmawiasz? Pewnie tego nie zauważyłeś misiu, ale tu same anonimy. Po co wchodzisz na to forum? Siedź w swojej norze, baw się Anią i nie marudź. Swoim wpisem ostatecznie dowiodłeś, że to ty masz zero kultury. Warto wiedzieć, kto to jest - Adrian Domagała. I to wcale nie był mój komentarz, ujadający burku. Jak nie wiesz to nie pisz. Widać to jednak ty jesteś chory - na manię prześladowczą. Od tego są tabletki. A za pomówienia to wiesz gdzie możesz trafić? Dane personalne już znamy.
~@Kefir 27-06-2014 22:12
@Kefir wszystko w porządku?
~kefir 28-06-2014 0:50
A u ciebie, Aniu Patrys? Chyba nie, skoro nagle zapomniałaś swojego imienia i nazwiska.
~Anna Patrys 28-06-2014 7:48
Przypominam, że użycie "@Kefir" jest zwrotem grzecznosciowym stosowanym na forach, zaznaczajacym, że owa wiadomość jest bezpośrednio do konkretnej osoby... ot taki tam internetowy savoir-vivre lub jeśli wolisz bon-ton...
~EwaZdzienick 28-06-2014 10:20
Do forumowiczów w odpowiedzi: nie władze Jeleniej Góry nie pomogły Pani Ani , mimo publicznego apelu i deklarowanych obietnic. Bez komentarza. Aniu , wielkie gratulacje. Osoby, które rozumieją co znaczy przebijać się samemu przez niemożliwe zawsze będą Cię wspierać:-). Powodzenia we wszystkich najbardziej tajemniczych palanach:-). Tysiące kciuków z Tobą w lipcu...a później ciąg dalszy nastapi. Pozdrawiam serdecznie:-)
~@Anna Patrys 28-06-2014 14:12
Pani Anno, proszę nie pisać o rzeczach, o których nie ma pani pojęcia. Właśnie pokazała pani, że sama nie wie, co to jest internetowy savoir-vivre. Ale adres IP panią zdradził. Nie dość że trolling, to jeszcze wyjątkowo mało inteligentny. A tłumaczenia żenujące. I proszę przestać zaśmiecać forum linkami do youtube zupełnie nie na temat i napus...ć swoje pieski na forumowiczów (choć nie zdziwiłbym się, gdyby to pani pisała - raz zalogowana, a raz nie). Wydawać by się mogło, że można od pani oczekiwać więcej klasy. Jak widać - nie.
~Do ~ 28-06-2014 16:53
Rozumiem, że powyższy komentarz [28-06-2014 14:12] napisał jakiś durny lokalny polityk lub jego Pies(ek). Dno.
~Do 18:38 28-06-2014 18:44
"zapraszam 2 i 3 sierpnia na Festiwal Polonia Cantans do Wrocławia". Beznadziejny festiwal. Byłem raz i uważam że poziom tego festiwalu to dno. Więc nie rozumiem po co ta kryptoreklama. Bileciki nie schodzą? Wrocław to jest patologiczna wioska pełna chamstwa, ksenofobii i agresji. A wrocławskim słoikom i wrocławskiej patologii mówimy w Jeleniej Górze stanowcze NIE !
~do 16:53 28-06-2014 20:38
widzę, że jeleniagora.vectranet.pl (78.88.*.*) czyli piesek z Teatru Norwida znowu spamuje. ty za to jesteś poniżej dna.
~Anna Patrys 29-06-2014 9:19
Nie interesuje mnie doprawdy co jakiś anonim sobie myśli o festiwalu, mnie interesuje poziom wykonawczy - a ten nigdy poniżej doskonałego nie spada. I co to znaczy raz byłem? Na jednym (całym) festiwalu czy na jakimś wybranym koncercie? I proszę mi pokazać , który komentarz z mojego IP jest tu trollingiem? Doprawdy, niektórym ludziom nie dość, że kutury brakuje to jeszcze rozumu... może warto wybrać się trochę dalej niż do Wrocławia i liznąć troszkę więcej kultury wysokiej i ogłady... bo wypowiedzi takie jak ta [28-06-2014 14:12] nie stanowia nawet podstawy do żadnej dyskusji... może jakiś argument rzeczowy...bo nawet nie wiadomo na co odpowiadac... i doskonale wiem co znaczy [*.adsl.tpnet.pl (83.27.*.*)] panie Kefir (nick chyba adekwatny do poziomu wypowiedzi)...
~Anna Patrys 29-06-2014 9:22
Ale z milą chęcią spotkam sie z tobą twarzą w twarz i posłucham co masz "O wielki krytyku muzyczny" do zarzucenia wykonawcom owego festiwalu/koncertu na którym byłeś... z checią przekażę uwagi organizatorom.
~Anna Patrys 29-06-2014 9:35
Jak widac w Jeleniej Górze każde miejsce dobre na prywatne wojenki... a na Festiwal i tak zapraszam. Finalowy koncert wykonają wraz ze mną Julia Fercho (mezzosopran- Jelenia Góra) i Wojciech Sokolnicki (tenor-Walbrzych) soliści Sudeckiego Stowarzyszenia Artystów Śpiewaków L'Orpheo i do komentujących... prosze nie zmieniac Jeleniej Góry w patologiczną wioskę pełna chamstwa,nacjonalistycznych ataków, ksenofobii i agresji. Przestrzeń publiczna to nie miejsce na kloaczny jezyk...
~ 29-06-2014 14:06
Pani Aniu, proszę się nie kompromitować takimi tłumaczeniami. I nie mierzyć inteligencji innych poziomem własnej inteligencji. Nie dość, że trolluje pani na forum, to jeszcze teraz spamuje forum komentarzami nie na temat. I robi to ktoś, kto wcześniej pisał o savoir-vivrze. Żenada. Być może śpiewaczką jest pani świetną (nie wnikam), ale rozumu i kultury nie ma pani za wiele. To pani właśnie rozpętała te wojenki prywatnymi docinkami. Jeśli tak bardzo pasuje pani "patologiczna wioska pełna chamstwa,nacjonalistycznych ataków, ksenofobii i agresji" to proszę przenieść się do Wrocławia. Sądząc po poziomie dyskusji na tamtejszych forach, będzie się pani tam czuła jak ryba w wodzie. I fakt, że podpisuje się pani imieniem i nazwiskiem niczego nie zmienia. Nieanonim też może nie mieć kultury.
~ 29-06-2014 14:12
PS. Wyśmiewanie się z czyjegoś nicka i jakieś obraźliwe insynuacje na podstawie brzmienia tegoż nicka jest chwytem poniżej pasa. I dobitnie świadczy o kulturze danej osoby. A właściwie jej zupełnym braku. Czy tak samo byłaby pani szczęśliwa, gdyby ktoś zaczął wyśmiewać się z pani nazwiska, pani Aniu? Żenujące, że zwykle kultury od kogoś wymagają ci, co sami najmniej jej mają. A co do festiwalu, to żadna rewelacja. Byłem parę razy i poziomem nie powala. No ale osoba występująca na danym festiwalu przecież nie napisze, że festiwal jest słaby. Tym bardziej, gdy może być blisko związana z organizatorami tegoż festiwalu. Taka kryptoreklama świadczy tylko o nieuczciwości danej osoby i braku pewnego kręgosłupa mo...lnego.
~ 29-06-2014 14:15
Przy okazji: jak się do kogoś zwraca, oznaką kultury jest pisanie z dużej litery (a więc "Tobą", a nie "tobą"). To przykre, że trzeba uczyć panią takiej podstawowej kindersztuby. Którą nawet dobrze wychowane dziecko zna. Osobę, tak "świetnie zorientowaną" w sprawach savoir-vivru. Szkoda, że tylko czyjegoś, a nie swojego...
~osp 29-06-2014 14:46
Za robotę weź się człowieku, a nie ucz ludzi interpunkcji. Do ciężkiego licha ten artykuł miał być informacją o sukcesie jeleniogórskiej śpiewaczki, a stał się miejscem, gdzie uprawia się jakąś sofistykę. Zejdź z niej człowieku i z ludzi, którzy ją szanują i trzymają za nią kciuki. Co Ci z tego przyjdzie, że będziesz tu wszystkich pouczał? Mówisz, że festiwal był kiepski, a co jesteś muzykologiem, zawodowym muzykiem, dyrygentem, śpiewakiem, jakimś solistą. Tak naprawdę jest niewielu ludzi, którzy mogą obiektywnie stwierdzić czy poziom danego festiwalu jest wysoki czy niski. To tak jakby powiedzieć: ten budynek jest ładny, a tamten brzydki. Zwykłego człowieka będzie stać tylko na takie sformułowanie, zaś architekt będzie mógł dokładnie powiedzieć z czego wynika urok danego budynku...
~do wyżej 29-06-2014 16:17
Uważaj, bo ci żyłka pęknie. Wścieklizny dostałeś, czy co? To, o czym piszesz poprzednik, to nie jest interpunkcja, nieuku. Jak masz problemy z językiem polskim, to wróć do podstawówki. W niedzielę za robotę? Z którego psychiatryka się urwałeś? Co to jest sofistyka też nie wiesz. Mondrala bez piątej klepki. Jesteś chłopakiem Ani, że tak się pienisz? A może nią samą pod kolejnym nickiem? Co do festiwalu, to festiwale są przede wszystkim dla publiczności, a nie dla muzykologów. I każdy uczestnik ma prawo wypowiedzieć swoją opinię. Czy poziom tego festiwalu jest wysoki czy niski, ty akurat jesteś w stanie ocenić w najmniejszym stopniu. Bo daję głowę, że na nim nie byłeś. Ale do obszczekiwania i obrażania innych pierwszy. Żal mi takich burków jak ty - bez żadnej wiedzy, ale mocnych w ujadaniu.
~Anna Patrys 29-06-2014 19:08
Chyba muszę trolom z forum pod artykułem na Jelonce postawić piwko - tak mi spamują swoimi k...nizmami artykuł w komentarzach, że zaraz będę na szczycie listy najczęściej komentowanych i więcej osób dowie się o moim sukcesie. Nieświadomi niczego robią mi za PRowca, w końcu nie ważne co mówią byle nazwiska nie przekręcili... także KEFIR :* ha ha ha a kolejny bidulek był na jednym festiwalowym koncercie Polonia Cantans, ale cały festiwal jest do dupy - ciekawe co na to prof. Andrzej Kulka, albo prof. Mirosław Gąsieniec, Natalia Niemien, Piotr Baron, Camerata Vistula, Karina Kalczyńska, Marcin Rogoziński, Monika Pawlas, Roman I.Drozd, Robert Bachara, Wojciech Popkiewicz, Magdalena Żuk i cała plejada innych znakomitych nazwisk, które sie tam pojawiły... zapomnial tylko o jednym...
~Anna Patrys 29-06-2014 19:15
...na festiwal biletow nie ma, bo wstęp jest wolny... skąd więc wiedza o jakichkolwiek biletach... Oj ta Jelenia Góra to naprawdę niezłe bagienko... Idiotow nie brakuje nigdzie, ale bardzo mnie podbudowuje fakt, że rzeczywiście coś osiągnęłam, a skowyczącym z zadrości, zakompleksionym miernotom aż wyć się chce i muszą saczyć jad, żeby we własnych oczach się dowartościować. Sporo... jestem w stanie i to zrozumieć. A teraz przynajmniej połowę roboty PR-owca mam odwaloną za darmo...nazwisko jest na jezykach. A hejter? Mam wrażenie, ale może się mylę, że nie podoba Ci się, że mi wyszło, że mi się chciało, że potrafiłam, że się nie bałam. Dlaczego tak trudno uwierzyć Ci, że można być szczęśliwym, że można niezwykłe rzeczy sprowadzić do rangi zwykłych, że w życiu można naprawdę wiele osiągnąć?
~Anna Patrys 29-06-2014 19:20
Z jednej strony piszesz komentarze nie przebierając w słowach i wydajesz się być pewny tego co myślisz, ale z drugiej strony boisz się podpisać pod tymi bredniami. W oczach czytelnikow i tak jesteś idiota i półgłówkiem. Bredzisz...A może Ty jednak się wstydzisz? Może przemawia przez Ciebie rozżalenie i lenistwo, które produkują te smutne i raniące innych teksty, ale jesteś jeszcze na tyle świadomy, by się tego wstydzić. Naprawdę? Na tyle Cię stać? To smutne. Ty musisz być bardzo smutnym człowiekiem. I chociaż w pierwszej chwili po przeczytaniu Ciebie myślę jedynie jakim jesteś matołem, to potem robi mi się Ciebie najzwyczajniej w świecie żal. Bo ja za chwile znajdę się na pięknej legendarnej scenie, będą mnie oklaskiwać, pokażą w telewizji, a ty? Dalej będziesz sfrustrowanym trolem.
~Anna Patrys 29-06-2014 19:24
Poki co ja się właśnie pakuję na cudowny wyjazd podczas, którego odwiedze też słynne muzea i galerie. A Ty Hejterze? Gdzie teraz jesteś? Co teraz robisz? Zapomniałam... żółć cię zalewa i szlag trafia. I chociaż wiem, że nigdy nie zostaniemy przyjaciółmi, bo inną wyznajemy filozofię, to chciałam Ci życzyć, byś chociaż raz w życiu doświadczył dnia, w którym Twój pesymizm, żenujące cwaniactwo i chęć dowalenia innym, zejdą na plan ostatni i by na pierwszym pojawiła się miłość do innych. Zobaczysz, że tak żyje się łatwiej i piękniej, a rzeczy niemożliwe są na wyciągnięcie ręki.I abyś choć raz w życiu stanął tak jak ja na potężnej scenie i by oklaskiwało Cię 10 tys. ludzi-wierz mi to piękne przeżycie.Bo żyje się dla takich chwil, a nie by rozładować frustracje na internetowym forum :* żyj zdrów!
~do wyżej 29-06-2014 19:27
"mondralo" - gratiluję znajomości ortografii, ale tacy zawsze mają najwięcej do powiedzenia
~Anna Patrys 29-06-2014 19:38
I myślisz , że mnie to wzrusza? Żal Ci d... ściska i tyle...ale dziekuję za pokazanie mi i wszystkim naokoło jaki słaby jesteś i jak wielkie kompleksy masz na moim tle!
~Anna Patrys 29-06-2014 19:54
Sięganie po fortel ostatni z "Erystyki" Schopenhauera jest dowodem bezradności. Stosuje się go wtedy, gdy widząc rozpaczliwą przewagę drugiej strony, atakujemy ją osobiście, ad personam, bez pardonu, w sposób obraźliwy i ordynarny. W tym celu wyszydzamy, przyczepiamy etykietkę wroga i kwestionujemy jej osiągnięcia, wiedzę i kompetencje. Każdy chwyt jest dozwolony, by odwrócić uwagę od istoty, którą porusza, bo wiemy, że ma rację, a nam nie staje argumentów. To wszystko zrobiłes w stosunku do mnie... i to pokazuje jak maly jesteś. (oraz jak latwo cię zdemaskować)
~@Anna Patrys 29-06-2014 19:55
Kobieto, czy ty nie masz co robić w niedzielę? Znowu zaspamowałaś cały wątek swoimi żenującymi wypocinami. Które nikogo tu nie interesują. Wcześniej pisałaś o savoir-vivrze. Popatrzmy, jaki savoir-vivre ma Anna Patrys: "tak mi spamują swoimi k...nizmami artykuł w komentarzach, że zaraz będę na szczycie listy najczęściej komentowanych", "cały festiwal jest do dupy", "Jelenia Góra to naprawdę niezłe bagienko", "Idiotow nie brakuje nigdzie", "skowyczącym z zadrości, zakompleksionym miernotom aż wyć się chce", "jesteś idiota i półgłówkiem", "jedynie jakim jesteś matołem", "Dalej będziesz sfrustrowanym trolem". To tylko kilka cytatów z twoich wpisów. Praktycznie w co drugim jest jakieś wyzwisko, epitet i niecenzuralne słowo. Mieli rację poprzednicy, że pod względem kultury jesteś ZEREM.
~@Anna Patrys 29-06-2014 20:01
A twoje chwalipięctwo jest o tyle żenujące, co zwyczajnie idiotyczne. Masz jakieś kompleksy na punkcie swojej wielkości? Od tego jest psychiatra, a nie forum. To co tutaj napisałaś, to jeden wielki bełkot zakompleksionej panienki, która bardzo by chciała coś osiągnąć w życiu, ale jej nie wychodzi. Szkoda, że osoby reprezentujące nasze miasto są w istocie takimi miernotami. Wstyd i hańba. Pisz więcej, sfrustrowana paniusiu, wystawiasz przede wszystkim świadectwo sobie. Jak najgorsze świadectwo. Jelenia Góra nie chce mieć nic wspólnego z takimi trollami bez cienia kultury, które przynoszą jej więcej wstydu niż sławy. Jak to mówią, słoma wieśniakowi zawsze z butów wyjdzie, bez względu na to w jakim salonie się znajdzie. Doskonale to widać po tobie, gdyż właśnie dałaś pokaz żenującej kultury.
~Anna Patrys 29-06-2014 20:24
Jak widać interesują...szlag Cię trafia biedaku! Przynajmniej mam się czym pochwalić, i będę, a ty? Chowasz się jak typowy tchórz za nickiem i nawet nie potrafisz podpisać imieniem i nazwiskiem pod wypocinami. Znalazł sie znawca kultury - poczytaj swoje idiotyzmy , które wypisujesz pod innymi artykułami! Błazen, a do tego kompletny indolent! Tylko potwierdzasz swoim zachowaniem wszystkie moje słowa. Jesteś słaby, mierny, zakompleksiony, nieszczęśliwy. Cały czas spędzasz na forum Jelonki i zajmujesz się jedynie dowalaniem wszystkim i za wszystko...znajdź sobie pracę albo jakieś hobby frustracie! Wystarczyło pocztać co wypisywałeś pod artykułem o Kandydacie na prezydenta (Pan Wilk), a najbardziej żenujące jest to , ze wystarczy nazwać publicznie twoje zachowanie żebyś wił się jak piskorz...
~Anna Patrys 29-06-2014 20:25
Aha... i nie myśl, ze to mój jedyny sukces w tym roku...do zobaczenia we wrześniu w telewizji. A póki co życzę Ci spokojnych i niesfrustrowanych wakacji!
~Anna Patrys 29-06-2014 20:27
Biedactwo, muszisz mieć straszne kompleksy...każdy artykuł na jelonce zawiera jakiś hejterski atak w twoim wykonaniu... ale mam dla ciebie dobrą wiadomość, takich ludzi jak ty niektóre agencje reklamowe poszukują do tzw. agresywnego marketingu! Wiec zamiast tu siedzieć wydrukuj swoje kretyznizmy i poszukaj pracy - sukces murowany! :D
adomagala 29-06-2014 20:31
Drodzy forumowicze. Jeśli już tak Wam bardzo zależy na tym, aby skupić swą frustrację na osobie Pani Anny, to proponuję abyście swe żale wylewali krytykując ludzi, którzy naprawdę mają jakąś władzę w swych rękach i od których w znacznym stopniu zależy jakość życia mieszkańców Jeleniej Góry. Naprawdę dajcie sobie spokój z krytyką utalentowanej artystki a zajmijcie się krytyką ludzi, którzy mając do dyspozycji środki finansowe, nie pomogli jej w przygotowaniach do konkursu w Londynie. Mam tu na myśli Prezydenta Marcina Zawiłę i naczelnika Korzeniewskiego. To Ci dwaj Panowie powinni znaleźć się w ogniu krytyki, to oni powinni być przedmiotem ożywionej dyskusji. Nie pomogli jej, choć o taką pomoc się zwróciła. P. Korzeniewski został oficjalnie poproszony przez P. Zdzienicką o to, żeby magistra
~@Kefir 29-06-2014 20:34
Wisława Szymborska Nienawiść Spójrzcie, jaka wciąż sprawna, jak dobrze się trzyma w naszym stuleciu nienawiść. Jak lekko bierze wysokie przeszkody. Jakie to łatwe dla niej – skoczyć, dopaść. Nie jest jak inne uczucia. Starsza i młodsza od nich równocześnie. Sama rodzi przyczyny, które ją budzą do życia. Jeśli zasypia, to nigdy snem wiecznym. Bezsenność nie odbiera jej sił, ale dodaje.
~@Kefir 29-06-2014 20:36
Jest mistrzynią kontrastu między łoskotem a ciszą, między czerwoną krwią a białym śniegiem. A nade wszystko nigdy jej nie nudzi motyw schludnego oprawcy nad splugawioną ofiarą. Do nowych zadań w każdej chwili gotowa. Jeśli musi poczekać, poczeka. Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera i śmiało patrzy w przyszłość - ona jedna .
~@Kefir 29-06-2014 20:40
Pe­wien in­diański chłopiec za­pytał kiedyś dziadka: - Co sądzisz o sy­tuac­ji na świecie? Dziadek odpowiedział: - Czuję się tak, jak­by w moim ser­cu toczyły walkę dwa wil­ki. Je­den jest pełen złości i niena­wiści. Dru­giego prze­pełnia miłość, prze­bacze­nie i pokój. - Który zwy­cięży? - chciał wie­dzieć chłopiec. - Ten, które­go kar­mię - od­rzekł na to dziadek.
adomagala 29-06-2014 20:40
magistrat pomógł. Ponieważ odbywało się to w trakcie publicznego spotkania w gmachu Uniwersytetu Ekonomicznego, Pan Korzeniewski przyciśnięty do muru coś tam naprędce wymyślił i kazał się Pani Annie zgłosić, by ewentualnie pomyśleć o jakiejś formie wsparcia. Jak wiemy, miasto jej w ogóle nie pomogło. Taki los spotkałby zresztą wiele innych utalentowanych osób, gdyby "wpadły" na pomysł zwrócenia się o pomoc do naszych lokalnych władz. Dlatego tak naprawdę to krytyka powinna się skupić na osobie Prezydenta Zawiły, a nie tej dziewczyny. Czy ktoś z osób, które ją teraz tutaj krytykują pomógł jej, czy ktoś z własnej kieszeni wyłożył pieniądze, żeby mogła godnie zaprezentować Polskę na arenie międzynarodowej? Otóż moi drodzy - nie!!! To Pan Panie Zawiła powinien się wstydzić, wszakże pańskie
~@Kefir 29-06-2014 20:41
Stephen King » Lśnienie "Świat to trud­ne miej­sce. Je­mu nie za­leży. Choć nie żywi niena­wiści do ciebie i do mnie, nie darzy nas też miłością. Dzieją się na nim rzeczy straszne, których nie można wytłumaczyć. [...] Świat cię nie kocha. [...] Pa­miętaj jed­nak, żeby ro­bić swo­je. Ta­kie masz za­danie na tym trud­nym świecie, mu­sisz pod­trzy­mywać swoją miłość i ro­bić swo­je choćby nie wiem co. "
~@Kefir 29-06-2014 20:45
Aleksander Dumas, ojciec "Niena­wiść zaśle­pia, gniew ogłusza, a ten, kto prag­nie zas­po­koić żądzę zemsty, może przy­pad­kiem na­pić się goryczy."
~ 29-06-2014 20:46
Widzę, że Anna Patrys znowu zaczyna się podpisywać innymi nickami ("@Kefir", "adomagała"). Ale IP wciąż zdradza. Brakuje ci poparcia, Aniu? Nie dziwię się, z taką kulturą... Na szczęście jeleniogórzanie mają więcej kultury niż jakieś snoby pozujące na światowców. I jeszcze zarzuca innym hejterstwo. Szczyt tupetu! żal mi cię Aniu, całą niedzielę sobie zmarnowałaś. A ja byłem dzisiaj na rowerku, pojeździłem po górkach i uważam, że to dużo przyjemniejsze dla zdrowia niż kontakt z takimi charakterkami, które całe życie harują, żeby inni ich docenili i szanowali, ale wszyscy i tak ich nie lubią za charakter. Bo przyjaciół zdobywa się tym, co się daje innym, a nie karierowiczostwem, droga Aniu. Jak będziesz starsza to może to wreszcie zrozumiesz. Oby nie było za późno.
~@Kefir 29-06-2014 20:47
Stefan Wyszyński "Każda niena­wiść, każda pięść wy­ciągnięta prze­ciw bra­tu - jest przegraną."
~ 29-06-2014 20:48
Erich Maria Remarque (Paul Remarque) "Człowiek jest wiel­ki w rzeczach krańco­wych: w sztu­ce, w miłości, w głupo­cie, w niena­wiści, w egoiz­mie, a na­wet w ofiar­ności - ale światu naj­bar­dziej brak prze­ciętnej dobroci."
~@Kefir 29-06-2014 20:50
George Bernard Shaw - Pe­symis­ta? Ktoś, kto uważa, że wszys­cy są ta­cy wred­ni jak on, i za to ich nienawidzi.
~mr.S 29-06-2014 20:51
Jestem zdruzgotany, załamany i zdegustowany! Wiem ile pracy i uporu kosztuje Panią Annę Patrys dojście do takiej formy i umiejętności. Cieszą mnie Jej sukcesy. Z drugiej strony obrzydza mnie grafomania, kłótliwość i zaangażowanie w wywoływaniu wojen w pobliżu swojej osoby! Pan Domagała jest związany (mniej lub bardziej) z zainteresowaną, w szkole 707 pracuje osoba z jej rodziny, do tego porównując styl wypowiedzi można dorzucić jeszcze ze dwa adresy IP.... Pani Anno nie tędy droga. Bądź dumna, ale nie awanturnicza. Pokazuj klasę i umiejętności na scenie a nie twórz tyle peanów na forach! Jesteś kontrowersyjna a jeszcze nie czas na to. Wiele drzwi już zamknęłaś przed sobą i pewnie zamkniesz następne.To nie przystoi artyście, to właśnie jest rynsztok.
adomagala 29-06-2014 20:51
korzenie sięgają Solidarności. Gdzie się podziały Szanowny Panie te ideały? Na naczelnika Dialogu Społecznego wybrał Pan byłego członka Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej - czego się można spodziewać po kimś takim, że będzie chciał pomóc ludziom, którzy naprawdę na tę pomoc zasługują? Na kluby sportowe przeznaczacie ciężkie pieniądze, na dziesiątki rozmaitych, często wątpliwej jakości imprez kulturalnych też idą poważne środki, a na wsparcie wybitnie utalentowanej artystki młodego pokolenia nie znaleźliście paru złotych. Wstyd i hańba Panie Prezydencie, wstyd mi, że najważniejszym przedstawicielem mojego ukochanego miasta jest ktoś taki jak Pan, ktoś komu nie zależy tak naprawdę na mieszkańcach, a w szczególności tych najzdolniejszych.
~do 20:40 29-06-2014 20:52
Bo miasto pomaga tym, którzy są coś naprawdę warci, misiaczku. Sądząc po tym, co pani Ania nam tu dzisiaj zaprezentowała, to bardzo dobrze, że miasto odcina się od takich osób. Tak samo z gebą Ania wyskoczyła do prezydenta o kasę tak jak tutaj na forum? Nie dziwię się, że prezydent pogonił ją w krzaki. I jeszcze ma tupet żalić się na forum. Sfrustrowana, zacietrzewiona i zakompleksiona osóbka, która chciałaby wszystko wydrapać dla siebie pazurami. A to tak niestety nie funkcjonuje. Miasto wspiera tych, którzy są coś warci. Także mo...lnie. Możesz napisać Aniu nawet 100 postów na forum, a i tak dostaniesz zero. Miasto ma wiele poważniejszych wydatków niż wspierać jakieś rozwydrzone baby.
~@Kefir 29-06-2014 20:52
Żebyś miał nad czym myślec w wakacje: Charles Chaplin - Tyl­ko niekocha­ni nienawidzą.
~@Kefir 29-06-2014 20:54
Jonathan Carroll » Szklana zupa "Jed­na z na­jok­rutniej­szych lek­cji życia (oraz śmier­ci): To, co się liczy dla nas, nie mu­si się liczyć dla in­nych, na­wet jeżeli jes­teśmy so­bie blis­cy. In­ni nieko­nie­cznie kochają to, co my, czy niena­widzą to, co my. Nasza praw­da by­wa dla nich kłamstwem."
~do 20:51 29-06-2014 20:55
Kontrowersyjna? Przecież to zwykła rozwydrzona baba bez krzty kultury. Im więcej krzyczy tym mniej dostaje. Proste. Ja bym jej nie dał nawet grosza. Za sam poziom kultury. Może sobie śpiewać nawet jak aniołek, co z tego - z taką kulturą żadnej chwały miastu nie czyni. Od osoby na świeczniku wypadałoby wymagać trochę taktu i kultury, a nie prymitywnych odruchów na poziomie chłopki ze wsi. Taka jest prawda. Klasy Anna Patrys z pewnością na tym portalu nie pokazała.
~@Kefir 29-06-2014 20:56
I połówka słynnego duetu Wasowski&Przybora: Jeremi Przybora - Słowa roz­pa­lone niena­wiścią pod­pa­lają nie gorzej niż zapałka.
~ 29-06-2014 20:58
Aniu (teraz @Kefir | *-gprs517053.centertel.pl (31.61.*.*)) - przestań spamować. Ile masz kultury - już pokazałaś. O to właśnie chodziło. Chodziło o to, żeby wieśniakowi słoma wyszła z butów. I wyszła - bardzo szybko. Teraz widzę zapomniałaś już nawet jak się nazywasz. Straciłaś odwagę, żeby podpisywać swoje wypociny imieniem i nazwiskiem? I tak wszyscy wiedzą, że to ty. I że jesteś zwykłym, internetowym trollem bez grama kultury.
~@Kefir 29-06-2014 20:58
Często nienawiść sama sobie zadaje rany. Autor: John Ronald Reuel Tolkien, Władca pierścieni – Dwie Wieże
~@Kefir 29-06-2014 21:00
"Nienawidź mnie! Zniszcz! Kiedy rozbijasz mnie na kawałki, w końcu jestem dla ciebie kimś ważnym." Autor: Valentine La Croix
~@Kefir 29-06-2014 21:01
"Nienawiść to podlejsza forma przynależności." Autor: Hanna Kowalewska, Tego lata, w Zawrociu
~@Kefir 29-06-2014 21:03
Skoro nie macie o czym pisać to poczytajcie sobie trochę cytatów: Wysoka góra zmęczy konia, nienawiść sama siebie zmęczy. Źródło: przysłowia mongolskie
~@Kefir 29-06-2014 21:06
"Gdyby oddawać oko za oko świat by dawno oślepł. Miłością więcej się zwojuje niż nienawiścią." Mahatma Gandhi
~@Kefir 29-06-2014 21:07
"Gdy jesteś na kogoś wściekły – napisz do niego list. Wyraz w nim swoje uczucia, opisz gniew i rozczarowanie. Nie hamuj się. Potem schowaj list do szuflady. Po dwóch dniach wyjmij go i przeczytaj. Czy wciąż chcesz go wysłać?" H. Jackson Brown
~@Kefir 29-06-2014 21:09
I coś dla anonimowych "Canis timidus vehementius latrat quam mordet – tchórzliwy pies szczeka straszniej niż gryzie." Curtius Rufus
~Ad Mr. S 29-06-2014 21:23
Szczerze powiedziawszy,co sobie magistrat, Pan (pani)o tym wszystkim mysli mam w głębokim poważaniu.Tyle wypowiedzi ze strony ludzi, którzy nie mają nawet odwagi podpisać się imieniem i nazwiskiem (oczywistym jest, że doskonale wiem z kim mam do czynienia) jednak to zwykłe tchórzowstwo i tyle.I niby jakie drzwi sobie zamykam?Te które proponują mi jawnie więcej koncertów w Jeleniej Górze jeśli zapiszę się do PO?Tak się akurat złożylo, że faktycznie magistrat w ciągu 30 dni nie znalazl nawet 5 minut by odpowiedzieć na pismo...rozumiem, że to zbyt przerasta jego możliwości.Na szczęście w porównaniu do polskiego urzędu Szwajcarzy wykazali się dużo większym zrozumieniem zależności między sztuką, a mecenasem.Ja nie biadolę publicznie, ze nie przyznano mi dofinansowania z UM. Są inne źródła :)
~mr.S 29-06-2014 21:49
Wydawało mi się, że wycieczka z "Solidarnością" z 20:51 to czysty przypadek a tutaj widzę "rodzinna narada" przyznała mi miejsce w magistracie, z góry wie z kim rozmawia i od razu obsmarowuje politycznie. Radosne kółko nie wie, nie podejrzewa nawet jak bardzo się myli a ktoś życzliwy się nie podpisuje bo Cię zna i nie chce być Ci wrogiem.
~JG 29-06-2014 21:53
Pani Anno Patrys, jest pani ŻE-NU-JĄ-CA! Zaśmieciła pani cały wątek bluzgami pisanymi pod różnymi nickami, próbując jednocześnie udowodnić wszystkim, jaka to pani jest "wybitna" i jak panią skrzywdzono w Jeleniej Górze, że nie dano pani pieniędzy. Klasy nie ma pani za grosz. Mam nadzieję, że teraz nikt pani nie poświęci nawet jednej sekundy, gdy będzie pani o coś prosić. Chamstwa nie należy tolerować! A propos pani "zdolności", to wszystkie pani działania stawiają je pod ogromnym znakiem zapytania. Doświadczenie uczy, że najgłośniej krzyczą totalne zera. Ci co coś sobą reprezentują, przeważnie są skromnymi ludźmi i nie wołają w tak obrzydliwy sposób o poklask. W tym kontekście wszystko co napisano tu o pani, jest uzasadnione.
~Jan 30-06-2014 0:30
Panno Patrys! Jest pani żałosna! Przeczytałem wszystko co pani tutaj spłodziła i prawdę mówiąc nie spodziewałem się, że jest pani taką arogancką, zacietrzewioną, pozbawioną krzty kultury osobą. Wystawiła sobie pani jak najgorsze świadectwo. Mam dużo poważania do ludzi z talentem ale nie dla chamów. Całe miasto świetnie panią poznało tylko dzięki temu jednemu artykułowi. Na pani miejscu spaliłbym się ze wstydu i... więcej się tu nie pokazywał, nie wspominając o jakimkolwiek proszeniu o wsparcie finansowe.
~Zosia23 30-06-2014 10:31
Jeśli jest się dobrym artystą to zarabia się ogromne pieniądze, a nie skomli o pomoc w urzędzie. Nie jest Pani jedyną "artystką" z Jelenia Góry ale jakoś inni dają sobie radę i nie mają czasu komentować forum. Pani Anna ma widocznie za dużo czasu bo ma mało koncertów i mało zarabia. Jeśli w tym wieku nie zrobiło się wielkiej kariery to już niestety czas się kończy. Trzeba pomyśleć o jakiejś pracy zarobkowej z prawdziwego zdarzenia.
~Piotr W. 30-06-2014 11:59
Powiadała babka”Prorokiem na własnym podwórku nie będziesz” , nawet nie wiedziała, że stanie się to mottem przewodnim Polaków. Polactwo zamiast się cieszyć, wspierać, potrafi jedynie dokopać. Zapomniało jednak, że dokopać można tylko komuś leżącemu lub stojącemu na tym samym poziomie co Polactwo. Kiedyś mieszkałem w Jeleniej Gorze – wydawało mi się, że dla kogoś o wolnym zawodzie to piękne miejsce, mieszanka kulturowa, każdy ma korzenie w innym miejscu. W takich miejscach najlepiej o różnorodność, tolerancję, ciekawych ludzi do obserwacji. Niestety w Jeleniej Górze pełno chamstwa, zawistnych prostaków, polityki w każdej dziedzinie życia, układzików i mentalnego smrodu, który za mieszkańcami ciągnie się po całej Polsce. cdn
~Piotr W. 30-06-2014 12:00
O wielkości narodu świadcza sukcesy jego obywateli, a nie ilość wylanego w internecie jadu. Pamiętam jak jeszcze kilka lat temu latali za Panią włodarze i Miłośnicy Cieplic, z którymi byłem jakoś tam związany, żeby dała Pani DARMOWY koncert na Wigilii Ekumenicznej. Tak, jak za darmo to nawet reklamę się zrobi. Wtedy to było w porządku, brać od artysty jego pracę za darmo, a dziś nie potrafią się za to nawet odwdzięczyć. Czy kiedykolwiek to uczynili? Raczej nie. (Swoją drogą dziękuję Pani i Panom z Grupy Semplice za kapitalny wieczór kolęd) Jedno jest pewne, rozczarowałem sie tym miastem i z niego wyjechałem, tutejsi politycy są wiernym odzwierciedleniem mieszkańców. Nieudolni, zawistni, zazdrośni, nigdy nie odnieśli sukcesu, a jedyne co ich karmi to nienawiść ...
~Piotr W. 30-06-2014 12:04
A zawistnym hejterom, życzę udanych wakacji bez frustracji. Warto śledzić poczynania naszych zdolnych młodych rodaków z niekłamaną satysfakcją. To oni odwalają za całą resztę czarną robotę negowania "Czarnego PR'u", a reszta? Skarpety , sandały i zmywak, a po pracy jad na forum. P.S. Widzę, że nawet z Warszawy ktoś raczył się dołożyć ze swoją szpilką. Czyżby TW ON już zakończył sezon artystyczny? Wstyd, nawet tam zawistne bagienko wyjechało w walizce. Pozdrawiam czyteliników jelonka.com Piotr
~Piotr W. 30-06-2014 12:07
Żałośni to są wszyscy, którym się wydaje , że najlepiej wiedzą co się komu i za ile należy. Naprawdę wychodzi tu jak bardzo malutcy ludzie sieją nienawiść. Polacy tacy są . Lubią czuć , że u nich tak źle nie jest jak u innych . Jak komuś się powodzi a do tego ten ktoś potrafi się tym cieszyć i o tym mówi to musi być obgadany . Jeszcze czasem ktoś coś do tego doda stworzy nową historię i może w tedy będzie zadowolony , bo osoba mająca szczęście zacznie być tak jak on smutna . Czyli równowaga zostaje zachowana . Ale ważne aby się tym nie przejmować a jeśli to możliwe nie utrzymywać kontaktów z takimi ludzmi . Super , że są ludzie , którzy potrafią cieszyć sie z tego co mają umieją się tym chwalić, a przede wszystkim robią to, co kochają :) Skąd w polakach tyle nienawiści i zawiści?
~Piotr W. 30-06-2014 12:09
A wszystkim żenującym kmiotkom, którzy podobno sami na tym forum się zachowują kulturalnie dedykuję słynną modlitwę polskiego kina: "Gdy wieczorne zgasną zorze, zanim głowę do snu złożę, modlitwę moją zanoszę, Bogu Ojcu i Synowi. Dopier***cie sąsiadowi! Dla siebie o nic nie wnoszę, tylko mu dosrajcie, proszę! Kto ja jestem? Polak mały! Mały, zawistny i podły! Jaki znak mój? Krwawe gały! Oto wznoszę swoje modły do Boga, Maryi i Syna! Zniszczcie tego skur***yna! Mojego rodaka, sąsiada, tego wroga, tego gada! Żeby mu okradli garaż, żeby go zdradzała stara, żeby mu spalili sklep, żeby dostał cegłą w łeb, żeby mu się córka z czarnym i w ogóle, żeby miał marnie! Żeby miał AIDS-a i raka, oto modlitwa Polaka! Jest to jedna z trafniejszych a...liz polskiego społeczeństwa wg. Marka Koterskiego.
~Jan 30-06-2014 14:31
Widzę, że Anna Patrys po raz kolejny zmieniła nicka. Teraz podpisuje się jako Piotr W. Ten sam styl dyskusji, takie samo chamstwo i wulgaryzmy w komentarzach, obwinianie wszystkich tylko nie siebie, atakowanie mieszkańców Jeleniej Góry. Żałosne. Pani Anno, po co w ogóle wchodzi pani na nasz portal i skomli o pomoc do władz miasta? Takich ludzi tu nie potrzebujemy. Gdyby to ode mnie zależało nie dałbym pani ani złotówki. Mimo że uważam że ludzi zdolnych należy wspierać. Jednak pani chamstwo niweluje wszelkie zdolności jakie (ewentualnie) pani posiada. Sądząc po pani agresji to co pani osiągnęła w życiu zawdzięcza pani głównie swojej agresywności a nie zdolnościom. Tacy ludzie jak pani tylko zabierają środki innym, zdolniejszym. A podszywanie się pod inne nicki świadczy o pani nieuczciwości.
~MK 30-06-2014 19:23
Niestety to nie pierwszy taki wybryk pani Patrys. Zorientowani wiedzą o co chodzi. Ta pani więcej sama wypisuje sobie pochlebnych opinii na rozmaitych portalach pod róznymi nickami niż jest tego warta. Umiejętności niewielkie, za to ogromny tupet i przerośnięte ponad miarę ego. Mało kto lubi tę panią. Jelenia Góra wstydzi się za panią Patrys.
~ 2-07-2014 14:43
weź lepiej colgate aniu i idz spać. i nie zacietrzewiaj się tak bo z twojego sopraniku zostanie tylko chrypa.
~mr.S 3-07-2014 21:07
I właśnie o takim zamykaniu drzwi pisałem: uczelnie, Camerata Silesia (na której nagrania Pani się tu powołuje, nie wspominając słowem w swojej biografii, że w tym zespole Pani śpiewała), opera wrocławska... wszędzie krzyk, walka i odejście z wielkim hukiem. Czy do Jeleniej Góry nie planuje Pani wrócić i stąd ta internetowa awantura? Trzymam kciuki za powrót "z tarczą"(wierząc, że coś się zmieni...)
~ 4-07-2014 4:16
zyczę pani Patrys żeby jej się nie powiodło i dostała to na co zasłużyła- kopa w cztery litery .
~SpEjsON 16-07-2014 0:48
Moje gratulacje
~bryyyyyy 16-07-2014 9:27
a ja sobie przpominam ze nauczyciel muzyki z ogolniaka to chcial wykreslic ja z grona chorzystow bo palila papierosy i byla leniem .........
~Marysia 18-07-2014 19:50
bardzo dobrze że się dostała... a malkontentom żal ściska d... i z zazdrości piszą pierdoły. coście osiągnęli prócz komputera w tym swoim marnym życiu? odp: wieczna frustrację.
~jonsi 24-07-2014 14:30
niech śpiewa ale twarzowe to musi opłacić.......
~niunius 30-07-2014 20:37
Żebraczka!
~pavlik 3-08-2014 22:19
Najlepszy głos na świecie. Ile ja bym dał zeby usłyszeć LIVE :D
~opera 17-08-2014 0:20
Anna Patrys nie ma za grosz talentu! Za to lubi robić wokół siebie dużo szumu. I te ciągłe roszczenia, że miasto jej nie daje tego czego by chciała. Ta pani tylko przynosi wstyd naszemu miastu!
~do 00:20 17-08-2014 22:45
Przeciwnie, pani Ania pięknie śpiewa i nieprzyjazne wypowiedzi kilku osób na pewno jej nie zaszkodzą.
~ 18-08-2014 1:51
Hehe, czy to znowu Anna Patrys zachwala swoje śpiewy? Zdaje się z tego jest głównie znana i nawet w tym wątku wcześniej też pisała pod różnymi nickami.
~Grażyna Koło 21-09-2014 15:13
Pani Anna jest piękna i utalentowana kobietą. Do tego pracowita i odwazną, osiągnęła sukces, Jelenia Góra powinna byc z niej dumna - przeciez to reklama dla tego miasta. Jeżeli dzięki nim mogła poleciec na WYGRANY konkurs, to trudno było lepiej zainwestowac pieniądze, które zreszta pani Anna zwróciła w postaci wykonanych koncertów.
~ŁukaszOlejek 28-09-2014 0:20
Czytając te zawistne i podłe komentarze przecieram oczy ze zdumienia... Anie poznałem, za czasów jak była "Katowiczanką", komentarze typu wyniosła, samolubna, obrażalska.... są poprostu śmieszne... Ania to ciepła i empatyczna osoba, oczywiście jeśli kogoś "boli" szczerość Ani to już hmm jego problem!. Jedyne co można jej zarzucić to to że zawsze mówi to co myśli nie patrząc niestety na konsekwencje :) Aniu z całego serducha Ci gratuluję i trzymam kciuki !!!
~Piotr Janik 1-10-2014 0:13
A kto to jest Grażyna Koło. A Łukasz Olejek? Ciekawe, że znowu mnożą się jakieś dziwne postacie pod zapewne zmyślonymi nazwiskami. Sama pani Patrys? Ktoś z jej rodziny/znajomych? Absolutnie by mnie to nie zdziwiło. A co do tej pani, to niestety sama najlepiej pokazała, jaką jest osobą. A raczej najgorzej. Talent to jeszcze nie wszystko - od takiej osoby należy wymagać pewnej dozy kultury. Której niestety nie ma ani trochę. Na taką osobę nie dałbym złamanego grosza.
~ 1-10-2014 11:46
Pani Patrys w jednym jest z pewnością dobra - pisaniu pochlebnych opinii na swój temat pod różnymi nickami, jaka to ona jest super hiper i w ogóle wspaniała. Gdyby nie to,byłaby śpiewaczką jakich wiele. Nie ma to jak intensywna praca łokciami. Przereklamowana gwiazdeczka,której słoma z butów wychodzi przy każdej okazji.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

70 drzewek na jubileusz 70–lecia PTTK

Bogactwo talentów

O bezpieczeństwie

Zaczytaj się z Jelonką.com

Ulica Krakowska gotowa

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
206
Tak
41%
Nie
49%
Nie wiem
10%