MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Anna Milewska gościła w Karpaczu

Wiadomości: KARPACZ
Sobota, 20 listopada 2010, 8:18
Aktualizacja: 8:20
Autor: Petr
Fot. Petr
Otwarcie wystawy fotografii ze zbiorów Andrzeja Zawady, a potem wieczór autorski złożyły się w czwartek na podwójne spotkanie z Anną Milewską w Karpaczu. W piątek, popularna aktorka filmowa i telewizyjna była gościem honorowym Przeglądu Twórczości Artystycznej Mieszkańców Karpacza i Jilemnic – „Góry Kultury”.

Widzowie wciąż kojarzą ją z roli Julii Kamienickiej-Złotopolskiej, emerytowanej pracownicy ośrodka zdrowia z telenoweli TVP2 „Złotopolscy” lub komedii „Kogel-mogel” i jej sequelu „Galimatias, czyli kogel-mogel II”, gdzie wcieliła się w rolę Zawadowej, matki Pawła.

Prywatnie, Anna Milewska – zarówno aktorka, jak i pisarka – jest wdową po zmarłym w 2000 r. Andrzeju Zawadzie, wybitnym himalaiście i kierowniku wypraw w góry najwyższe (K2, Mount Everest, Nanga Parbat). W maju ub. r. nakładem wydawnictwa Łośgraf ukazała się jej autobiograficzna książka „Życie z Zawadą”, w której przeplatają się trzy główne wątki: świat alpinistycznych pasji Andrzeja Zawady, przedstawienie sylwetki artystycznej aktorki oraz czterdzieści siedem wspólnie spędzonych lat w czasach PRL-u.

Pierwsze spotkanie z Anną Milewską odbyło się w czwartek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Karpaczu, w której zainaugurowano wystawę fotografii z prywatnego zbioru Andrzeja Zawady – swoistą fotorelację z górskich wypraw grupy polskich himalaistów, które prowadził właśnie Zawada. Podczas wernisażu, zastępca burmistrza Karpacza – Ryszard Rzepczyński wręczył aktorce pamiątkowy medal i Srebrny Dukat, przygotowane z okazji 50-lecia uzyskania praw miejskich przez Karpacz.

W czasie drugiej odsłony spotkania, na wieczorze autorskim w hotelu „Sandra Spa” przy ul. Obrońców Pokoju, Anna Milewska mówiła o własnym warsztacie pisarskim, znajomości ze środowiskiem himalaistów i książce „Życie z Zawadą”, którą przybyli goście mogli zakupić po promocyjnej cenie i z własnoręcznym podpisem autorki.

W piątek Anna Milewska gościła na Przeglądzie Twórczości Artystycznej Mieszkańców Karpacza i Jilemnic „Góry Kultury”, który miał miejsce w hali widowiskowo-sportowej w Karpaczu. W imprezie tej zaprezentowali się m.in. Chór Ekumeniczny, Urszula Jonkisz ze swoim pokazem mody, Hana Hauková i Anička Hejralová (klawesyn), I. Housová, kwartet J. Horáčka, Piotr Przybyła (poezja), Witold Szczudłowski (saksofon), Cezary Kolenkiewicz z utworami satyrycznymi, Złota Aura, Marek Stępień (powieść czytana), Juliusz Bokiej, Martyna Dukowicz, Harmonium oraz zespół Ness.

Ogłoszenia

Czytaj również

Młodzi jazzmani wystąpili w Muflonie

Dzisiaj poznamy laureatów Pestki

W BWA – Gry w sztukę

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Obecny 20-11-2010 8:43
Niezwykłe spotkanie!
~Też obecny 20-11-2010 14:43
Ano ano, fajnie że ktoś skrobnął coś na ten temat. Pozdrawiam Jelonkę!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Taniec prosto z serca!

Koło ratunkowe dla Flory?

O wolności w BWA

Wspólne posiedzenie finansów i oświaty

Klasyki w Kowarach

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
781
Tak
53%
Nie
43%
Nie mam zdania
3%