MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Anna Konieczyńska z wizytą u ambasadora w Pradze

Wiadomości: Powiat
Czwartek, 2 kwietnia 2015, 8:23
Aktualizacja: 8:26
Autor: Mea/Ts
Fot. Archiwum Starostwa
Starosta jeleniogórski Anna Konieczyńska spotkała się z ambasadorem Rzeczpospolitej Polskiej w Pradze Grażyną Bernatowicz, z którą omówiła organizację wspólnej konferencji „25 lat samorządu terytorialnego, współpraca transgraniczna i społeczeństwo obywatelskie”. Konferencja zaplanowana jest na 23 kwietnia w ambasadzie RP w Pradze.

W ramach konferencji przewidziane są dwa bloki. W pierwszym będą poruszane zagadnienia dotyczące współpracy samorządowej. Wystąpią: Wiceminister Infrastruktury i Rozwoju RP, Wiceminister Rozwoju Regionalnego Republiki Czeskiej, Sekretarz Stanu Kancelarii Prezydenta RP oraz szef doradców Prezydenta Republiki Czeskiej.

Kolejnym tematem będzie współpraca transgraniczna oraz samorząd, a partycypacja obywateli. Z przemówieniem wystąpi Prezydent Łodzi. Powiat jeleniogórski będzie prezentował doświadczenia związane ze współpracą z Czechami, a dokładniej z Miastem Jablonec nad Nysą oraz Związkiem Gmin Karkonoskim po stronie czeskiej i Karkonoskim Parkiem Narodowym z Vrchlabi, z którymi realizowany jest nowy projekt „Promocja Karkonoszy”.

Podczas konferencji będą wręczone odznaczenia państwowe. To również okazja do promocji powiatu jeleniogórskiego i przekazanie materiałów turystycznych. Trzeba zaznaczyć, że będzie to już druga konferencja zainicjowana przez Powiat Jeleniogórski i ambasadora RP w Pradze, bowiem pierwsza odbyła się we wrześniu ubiegłego roku.

Ponadto Anna Konieczyńska rozmawiała z Grażyną Bernatowicz o współpracy w promowaniu Polski. Ambasador wysoko oceniła działania Powiatu Jeleniogórskiego realizowane z Czechami. Podkreśliła, że chce korzystać z doświadczenia Starostwa Jeleniogórskiego w kwestii tej współpracy, by rozwijać ją. Ambasador uważa, że Czesi jeszcze zbyt mało wiedzą na temat Polski. Choć trzeba podkreślić, że coraz częściej odwiedzają Karkonosze.

Ambasada weźmie udział w jednym z projektów promocyjnych, którego partnerem wiodącym będzie powiat jeleniogórski. Projekt będzie realizowany prawdopodobnie w 2016 r. wraz z Doliną Pałaców i Ogrodów, Eurocentrum w Jabloncu nad Nysą oraz Związkiem Szkła i Biżuterii w Jabloncu nad Nysą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Tak nie wolno parkować!

Półkolonie pełne atrakcji

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Promesy dla gminnych jednostek OSP

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
244
Tak
45%
Nie
42%
Nie wiem
13%