MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Anna Konieczyńska spotkała się ze strażakami

Wiadomości: Powiat
Wtorek, 30 grudnia 2014, 7:49
Aktualizacja: 10:36
Autor: S–P
Fot. Archiwum Starostwa
Marcin Szczap, strażak–ochotnik, ratownik medyczny, członek OSP w Kromnowie otwiera kalendarz Powiatowych Ochotniczych Straży Pożarnych na rok 2015. Pierwszy egzemplarz kalendarza wręczyła mu Anna Konieczyńska, starosta powiatu jeleniogórskiego.

- W roli starosty miałam okazję po raz pierwszy spotkać się ze strażakami na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Jeleniej Górze – powiedziała. – Znam osiągnięcia PSP i OSP, wielokrotnie miałam szansę słyszeć wystąpienia komendanta Jerzego Sładczyka zarówno o zagrożeniach, jak i podejmowanych działaniach profilaktycznych, ale – co oczywiste – nie znam wszelkich szczegółów ich pracy z bezpośrednich rozmów. Stąd spotkanie było dla mnie szczególnie ważne – powiedziała.

- A że odbywało się przy okazji uroczystego spotkania, miałam niepowtarzalną okazję do poznania też innych talentów i mogłam spróbować niektórych wypieków, których autorami są mężczyźni. Przyznaję, że byłam pod wrażeniem niektórych, a rogaliki strażackie zapamiętam na długo. Marcin Szczap, jak słyszałam, swego czasu wsławił się brawurową akcją ratunkową, więc decyzja komendanta o kalendarzu z jego podobizną jest całkowicie zrozumiała – mówiła Anna Konieczyńska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przemysłowe Davos w mieście pod Śnieżką

„Rzemiosła” razem z MZK

Rok koalicji Bezpartyjnych Samorządowców z Prawem i Sprawiedliwością

Ktoś zniszczył choinki

Rok niespełnionych obietnic

Wyborcze obiecanki cacanki

Konferencja naukowa w Politechnice

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
935
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%