MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Anna Konieczyńska spotkała się ze strażakami

Wiadomości: Powiat
Wtorek, 30 grudnia 2014, 7:49
Aktualizacja: 10:36
Autor: S–P
Fot. Archiwum Starostwa
Marcin Szczap, strażak–ochotnik, ratownik medyczny, członek OSP w Kromnowie otwiera kalendarz Powiatowych Ochotniczych Straży Pożarnych na rok 2015. Pierwszy egzemplarz kalendarza wręczyła mu Anna Konieczyńska, starosta powiatu jeleniogórskiego.

- W roli starosty miałam okazję po raz pierwszy spotkać się ze strażakami na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Jeleniej Górze – powiedziała. – Znam osiągnięcia PSP i OSP, wielokrotnie miałam szansę słyszeć wystąpienia komendanta Jerzego Sładczyka zarówno o zagrożeniach, jak i podejmowanych działaniach profilaktycznych, ale – co oczywiste – nie znam wszelkich szczegółów ich pracy z bezpośrednich rozmów. Stąd spotkanie było dla mnie szczególnie ważne – powiedziała.

- A że odbywało się przy okazji uroczystego spotkania, miałam niepowtarzalną okazję do poznania też innych talentów i mogłam spróbować niektórych wypieków, których autorami są mężczyźni. Przyznaję, że byłam pod wrażeniem niektórych, a rogaliki strażackie zapamiętam na długo. Marcin Szczap, jak słyszałam, swego czasu wsławił się brawurową akcją ratunkową, więc decyzja komendanta o kalendarzu z jego podobizną jest całkowicie zrozumiała – mówiła Anna Konieczyńska.

Ogłoszenia

Czytaj również

W Karpaczu działo się!

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Odpust na szczycie

Koniec z infokioskami

Sztuka w pałacach i nowi ambasadorzy

Zalety fermentowanych produktów mlecznych

PiS ujawnił listy kandydatów

Sympatyczny skrzat przed budynkiem POK

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
415
Tak
87%
Nie
9%
Nie mam zdania
4%