MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Ankieta: jeleniogórzanie źle oceniają włodarzy. Prezydent: to niewiarygodne wyniki

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 5 lutego 2013, 7:00
Aktualizacja: Czwartek, 7 lutego 2013, 18:13
Autor: Red
Fot. Angela
Karkonoska Koalicja Organizacji Pozarządowych przeprowadziła w Jeleniej Górze ankietę na temat jakości dialogu społecznego pomiędzy samorządem i mieszkańcami. Wyniki dla władz miasta są porażające. Wczoraj (4 lutego) odbyło się w siedzibie Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych spotkanie podsumowujące to badanie. Zaproszony prezydent Marcin Zawiła nie pojawił się, bo uznał wyniki za niewiarygodne.

O co chodzi? Według prezydenta Zawiły ankieta została przeprowadzona z wieloma błędami metodologicznymi, więc trudno o jej wiarygodność. Członkowie koalicji podkreślali, że nie są specjalistami w tej dziedzinie, ale odpowiedzi na zadawane pytanie były takie, jakie były. A jakie były? Między innymi takie, że tylko 9 proc. badanych jest zadowolona z pracy Rady Miasta, a 16 proc. z pracy prezydenta, 55 proc. wyraziło niezadowolenie z realizacji obietnic wyborczych.

- Ankietę przeprowadziliśmy w październiku i listopadzie. Jej celem była pomoc samorządowi miasta w poprawie komunikacji z mieszkańcami. Miała też ona pomóc w ukierunkowaniu dalszej działalności naszej Koalicji – mówił wczoraj członek zarządu Stowarzyszenia Allternatywa Jakub Thauer, referent prezentacji multimedialnej uzyskanych wyników.

Pytania w ankiecie obejmowały trzy grupy: komunikację władzy z mieszkańcami, ocenę rządzących miastem i zadowolenie ze zrealizowanych inwestycji oraz poprawę jakości życia i problemy do rozwiązania. Ocena komunikacji z mieszkańcami wypadła niezadawalająco, jeleniogórzanie narzekają na brak komunikacji oraz sposób informowania przez samorząd o sprawach miasta. Ankietowani chcą więcej wiedzy o tym, kiedy i gdzie mogą się spotkać z radnymi oraz prezydentem, chcą takich informacji na tablicach ogłoszeń i w internecie.

Jeszcze gorzej wypadły dla samorządowców wyniki w kategorii: ocena rządzących miastem. Tylko 9 proc. jest zadowolonych z pracy radnych, a 16 proc. z pracy prezydenta. Co do poprawy jakości życia, wyniki też były kiepskie, bo większość ankietowanych takiej poprawy nie zauważyła, krytykowano też nieudolność w prowadzeniu miejskich inwestycji. Tutaj jako pozytywy wskazywano tylko: obwodnicę, boiska, place zabaw oraz remonty kamienic. Natomiast połowa ankietowanych nie zauważyła, żeby władze w swojej polityce uwzględniały problemy osób niepełnosprawnych, młodzieży oraz seniorów.

A jaki problem wymaga w mieście natychmiastowych działań? Na pierwszym miejscu jest tworzenie nowych stanowisk pracy, potem respektowanie prawa, następnie służba zdrowia oraz zatrzymanie młodych w mieście.

- Taką samą prezentację przedstawiliśmy 23 stycznia panu prezydentowi, zapraszając go jednocześnie na dzisiejsze spotkanie – mówił prowadzący konferencję szef Stowarzyszenia Allternatywa Paweł Gluza. Członkowie Koalicji podawali też liczne przykłady, jak poprawić współpracę między organizacjami pozarządowymi i miastem tak, aby jak najlepiej służyła ona mieszkańcom.

Prezydent Marcin Zawiła wyniki ankiety uznał za niewiarygodne. Jego zdaniem, po zasięgnięciu opinii u jeleniogórskich naukowców, jest ona obciążona licznymi błędami metodologicznymi, dlatego postanowił zlecić przeprowadzenie takich badań profesjonalistom.

W miniony piątek (1. lutego) do mediów trafił komunikat z Urzędu Miasta o treści: „Do Urzędu Miejskiego dotarło opracowanie ankiety sygnowanej przez Karkonoską Koalicję Organizacji Pozarządowych na tematy relacji między mieszkańcami i samorządem w różnych aspektach tych kontaktów. Respondenci (organizatorzy informują, że rozesłali ankietę do 1000 osób, a ponad 400 ją wypełniło) odnoszą się do różnych sfer kontaktów, m.in. źródeł pozyskiwania informacji o mieście, Biuletynu Informacji Publicznej, internetu jako nośnika tej informacji, i przeróżnych innych ocen. Jednym z szerszych akapitów są oceny dot. pracy Rady Miejskiej. Wyjątkowo interesująca jest analiza odpowiedzi na pytania: Czy jesteś zadowolony z pracy radnych Rady Miasta? Tak – 36 głosów (9%), nie – 217 (57%) – nie mam zdania – 149 (37%) odpowiedzi. Interesujące jest, że ankieterzy nie zapytali, z jakichś źródeł respondenci czerpią wiedzę o pracy Rady Miejskiej. Autorzy ankiety zapytali jednak, który z radnych – zdaniem respondentów pracuje najlepiej. Aż 105 głosów otrzymał Józef Sarzyński (SLD), drugim jest Wojciech Chadży (SLD). Nie podano też kryterium oceny pracy (nie zadano pytania – dlaczego tak uważasz?). Z pewnością nie jest kryterium częstotliwość indywidualnych wystąpień radnych, bo jeden z radnych wyjątkowo często występujący – Krzysztof Mróz – nie otrzymał ani jednego pozytywnego wskazania, śladowe (1 – 2 głosy) otrzymali też przewodniczący klubów, czy komisji, którzy z racji funkcji muszą często zabierać głos (Ireneusz Łojek – 1, Piotr Miedziński – 1, Miłosz Sajnog – 2). Nie ma konsekwencji w budowie tej ankiety. Na pytanie: Prace którego radnego oceniasz najgorzej? – wymieniono tylko 16 nazwisk. Wydawałoby się, że choćby „dla porządku” powinien być tam komplet 23 nazwisk. - Ankietowanie jest jednym z ważnych narzędzi w pozyskiwaniu wiedzy o opiniach społecznych – powiedział Marcin Zawiła, Prezydent Jeleniej Góry – i dlatego wszystkie profesjonalne firmy w sposób wyjątkowo ostrożny i precyzyjny układają struktury ankiet. Cenię zapał przedstawicieli Koalicji w zbieraniu informacji, nie odnoszą się do ich spostrzeżeń i wyników tej pracy, choć niektóre oceny uważam za zaskakujące. Urząd sam stosuje ankietowanie w procesie pozyskiwania informacji, ale nasze wyniki odbiegają od tych, które zaprezentowała Koalicja. Jako, że niemała część ankiety dotyczy Rady Miejskiej, przekazałem egzemplarz Przewodniczącemu Rady, który zapewne zechce przedyskutować wyniki ankiety z klubami radnych.”

- Radnym, który otrzymał najwięcej negatywnych głosów jestem ja – stwierdził na wczorajszym spotkaniu szef Klubu Radnych PO Leszek Wrotniewski. - Uważam to za normalne, mam swoich przeciwników, ale jednocześnie to mnie dopinguje do dalszej pracy – stwierdził. Co do ankiety – powiedział (podkreślając podwójny udział w spotkaniu, bo działa także w Jeleniogórskim Forum Pozarządowym) - to sondaż, a nie badanie naukowe. Prezydent je może zlecić profesjonalistom i ma takie prawo, my takiej możliwości nie mamy – podkreślił.

Obecni na spotkaniu przedstawiciele organizacji pozarządowych, wchodzących w skład Koalicji podkreślali, że chcą stać z władzami miasta w jednym rzędzie, jeśli idzie o poprawę jakości życia mieszkańców Jeleniej Góry. – Pewnie nasza ankieta w sferze metodologii zawiera różne błędy, ale przecież badała określony wycinek życia miasta. Chodzi nam o to, żeby to poprawić. Mamy nadzieję, że tak się stanie – to była konkluzja wczorajszego spotkania…

Ogłoszenia

Czytaj również

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Jeleniogórscy parlamentarzyści tłumaczą się z podwyżki dla siebie

Będzie nowa spółka miejska?

Komentarze (155) Dodaj komentarz

~piekny_joe 5-02-2013 7:23
jest pieknie...coraz piekniej i tyle.
~ 5-02-2013 7:31
uuuu, a ja sie dziwie dlaczego jest tak fatalnie... swoja droga powinien byc mechanizm karania za niespelnione obietnice, od degradcji majatku po wiezienie skonczywszy na karze smierci, wtedy zaden nierob niepchalby sie do wladzy bo wiedzialby ze moze go to za drogo kosztowac, wkoncu szkodzenie spoleczenstwu to przestepstwo
~M. Kaflik 5-02-2013 7:33
I wyobraźcie sobie mili państwo - że ugrupowania opozycyjne wobec obecnych władz miejskich wciąż nie mogą się zdecydować na wsparcie Referendum w sprawie odwołania mgr Marcina Zawiły z funkcji prezydenta miasta. Pozdrawiam - Marcin Kaflik z Cieplic
~ 5-02-2013 7:50
bo oni wszyscy do jednej grają bramki panie Marcinie - jak by pan tam był to też by pan nic nie zrobił wlazłeś między wrony kracz jak i one hehe
~najlepszą 5-02-2013 7:51
ankietą będą następne wybory do samorządu. Myślę, że mieszkańcy wyciągną wnioski na kogo mają oddać głos... i tyle
~ 5-02-2013 7:55
a tak na prawdę to do polityki wpuszczani są ludzi na których ma się "haka" bo w innym przypadku ciężko nad kimś takim panować hehe
~ 5-02-2013 7:59
Ciekawe czy błędów metodologicznych prezydent szukałby gdyby wyniki ankiety wskazywałyby na 90% poparcie? Swoją drogą w konkursie na bezczelność, butę, usadzanie kolesi na stołkach (mistrzostwo świata to Dżozef w Muzeum) opowiadanie bajek, a nawet nieumiejętność ubrania się stosownie do okazji to nasz prezydent nie ma sobie równych. KIEDY TO REFERENDUM???
~Gość 5-02-2013 8:05
Nie rozumie czemu szanowny p.Zawiła odmówił uczestnictwa w tym spotkaniu ,ale to już tak jest że jak ludzie źle władze oceniają to ta krzyczy że to nie wiarygodne badania ,a ja zapewniam tego naszego nieroba .Zawiłe że tak jest ludzie tak go oceniają i to nie mój tylko pogląd ,ale wszystkich moich znajomych ,gość pousadzał na stołkach wszystkich swoich znajomych rodzinke i biliższą i tę dalszą ,na toworzył stanowisk nowych ile się tylko dało i siedzi na włościach jak basza i tylko od czasu do czasu pierdnie po cichu w stołek.
~ad 5-02-2013 8:19
wielebny panujący Complex przeprowadzi jedyną słuszną własną ankietę,z której będzie wynikać że jest pięknie,tak jak 10% bezrobocia w Jeleniej Górze,.......przypomina to ankiety jak na Białorusi
~aleks 5-02-2013 8:20
Odwołać zawiłe i tyle
~mieszkaniec2 5-02-2013 8:24
Czas najwyższy pokazać radnym ze to oni są dla nas a nie my dla nich. Odwołanie Compleksa będzie bardzo dobrym krokiem ku temu. Oby tylko się udało.
~czyt. 5-02-2013 8:24
Uuuuu jak KSON ma coś wspólnego z tą ankietą to rzeczywiście nie ma co wierzyć w wyniki...
~qaz 5-02-2013 8:27
pluj facetowi w twarz to powie że deszcz pada. kiedy to referendum, szkoda czasu czekać do wyborów.
~Aldi 5-02-2013 8:30
Miejmy tylko nadzieję że koszty za podsumowanie "korzystnych" wyników, wykonane przez "profesjonalistów"(sic)-pokryje sam ,z własnej kieszeni na imiennej fakturze.A brak udziału w zebraniu?-no cóż-TOTALNA ŻENADA.
~doryc 5-02-2013 8:36
Oj oj podejrzewam że po uchwale śmieciowej ( nie przemyślanej i nie konsultowanej i oderwanej od rzeczywistości )i innych podobnych pomysłach poparacie jeszcze będzie mniejsze. Panie Prezydencie I Szanowna Rado może by tak wyjść do ludzi i ich posłuchać nawet jeżeli nie wierzy się ankiecie. A tak pytanie do Pana Prezydenta ile będzie kosztować ankieta przeprowadzona przez naukowców stać miasto na taki wydatek bo nie sądzę że z własnego uposażenia Pan ją zrealizuje. Więcej pokory Panie Prezydencie i Szanowni Radni.
~Aristo 5-02-2013 8:45
Jednym z ostatnich czynników ujawnaijących stosunek władz do społeczeństwa jest sprawa systemu który tworzy pułapkę na kierowców na ul Sobieskiego. Uporczywe wmawianie społeczeństwu, że system jest inteligentny, tylko kierujący są d...lami to przejaw wyjątkowej arogancji. Przed wyborami kandydaci mówią tylko o tym jak z poświęceniem będą robić dobeze wyborcom. Natychmiast po osiągnięciu celu myślą już wyłącznie o sobie, a wyborców mają głęboko w d.... Dowodem choćby rozpoczęcie kadencji od podwyżki uposażeń.
~PIC 5-02-2013 8:53
W porównaniu z tą zawiłą ekipą Obrębalski był odpowiedzialnym i oddanym sprawom miasta prezydentem! Ale mieszkańcy w wyborach nabrali się na platformiany kit, SKM, park technologiczny (nawet dla picu rozstrzygnięto przed wyborami konkurs na logo), inkubatory przedsiębiorczości, kilka tysięcy nowych miejsc pracy, itd. Wyborcze brednie Zawiły zadziałały, a dziś mieszkańcy przecierają oczy ze zdziwienia, jak mogli się nabrać na te nierealne obietnice!? Nie dziwią mnie wyniki tej ankiety! Rozpacz i wstyd dla miasta!
~xxx 5-02-2013 8:55
Jelenia Góra to wymarłe miasto !!! A w latach 60,70,80 ulice Jeleniej Góry wypełnione były turystami z całego świata i Polski !!! Przemysł kwitł, jedynym mankamentem był "zapach" z Celwiskozy. Dzisiejsi włodarze to klan kolesi, a nie ojcowie miasta !!!
~William 5-02-2013 8:58
Chociaż jestem przeciwnikiem MZ to ankieta była ułożona źle. To ukazuje jak pan od pomarańczowej alternatywy jest przygotowany i jaką posiada wiedzę. Panie Pawle, musi pan jeszcze zaczekać, nie będziemy zamieniać jednego "fachowca" bez wiedzy na drugiego. Pan o ta cała koalicja będziecie takimi samymi nieudacznikami jak obecni. Jeśli coś zmieniać to nie na Was.
~Pankracy 5-02-2013 9:11
Potwierdzam tendencję ankiety, oczywiste jest też pastwienie się nad Complexem. Tak tworzy się fikcyjną, prasową rzeczywistość przez przeciwników politycznych. Potem kilkadziesiąt wpisów z innej konkurencyjnej opcji i fikcja staje się prawdą objawioną. Przykład? Ja i moi znajomi odwrotnie niż Aristo oceniają kamerki na Aniluksie, nareszcie ktoś się tym zajął.
~ 5-02-2013 9:11
Prezydent się nie martwi bo za dwa lata Kusiaka zwolnią a przyjmą jego na stanowisko wice-dyrektora w Muzeum
~rt 5-02-2013 9:14
complex mówił że woda nie podrożeje, kiedy od razu było wiadomo że abonament pójdzie w górę. ludzie nie dajmy się tak traktować, przecież doją nas jak chcą, zagłosuję na każdego (nawet na PiS choć z bólem) kto doprowadzi do odwołania complexa i wyrzuci PO z rady
~Szok! 5-02-2013 9:15
Co ja czytam... tu podważa się wyniki przeprowadzonej ankiety, że nie jest wiarygodną, a wczoraj czytałem ochy i achy na temat nominacji do nagrody i tam za przeprowadzenie śmiesznej ankiety na garstce reprezentantów miasta ( 93 osobach) chwalimy pewną organizację i samorząd. O co w tym wszystkim chodzi :(
~jool 5-02-2013 9:21
Niemerytorycznie to jest kłamać na takim stanowisku. Nie dość, że leń, to na dodatek tchórz. Nie potrzeba ankiety, wystarczy poczytać wpisy ludzi na forum. Prawdziwa ocena będzie wystawiona w najbliższych wyborach.
~do Szok 5-02-2013 9:28
Człowieku i aby było śmiesznie, to te dwie ankiety m.in robiła ta sama organizacja. To są dopiero śmiechy.Według maksymy ... Panu bogu świeczkę a diabłu ogarek. Szacun, Pani Halinko, władza obnażona - panią na prezydenta !
~kosanasztorc 5-02-2013 9:43
Polacy to jeden z najgłupszych narodów świata.Nie zdarzyło się przez ostatnie 24 lata,żeby byli zadowoleni z władzy którą sami wybrali.Zatem albo są tak głupi, że wierzą w każdy sprzedany im przedwyborczy idiotyzm,albo nie ma wśród nas ludzi, co potrafią zadowolić większość (nie mówię o wszystkich), więc wybieramy barachło, żeby sobie mieć na kim poużywać.To samo dotyczy całego kraju jak i lokalnych układów.Teraz na fali naszej głupoty, do władzy pcha się Kaczyński i jego łgarze.Kilka lat temu pokazali co potrafią, dostali więc kopa i wybraliśmy tuskowych. Teraz tuskowi są be, więc tamci myślą: TYM DURNYM NARODEM można rządzić, tylko trzeba im naobiecywać, nałgać, naopowiadać, a najlepiej nazwać się tak jakoś O PRAWO. I jeszcze coś. O SPRAWIEDLIWOŚĆ ... na to polecą. I tak robią.
~kosanasztorc 5-02-2013 9:51
Wystarczy poczytać wpisy na forach internetowych, żeby stwierdzić, że tym narodem nie da się rządzić inaczej jak zamordyzmem.Che się wprowadzić porządek, przestrzeganie prawa.. Od razu tysiące MORD GŁUPAWYCH - NIEEEEEE ! Żadnych fotoradarów, my chcemy burdelu, precz z policją, niech żyją cwaniaki. Jak słucham Polaków, to chwalą się głównie cwaniactwem, chamstwem, złodziejstwem, oszustwem, wykiwaniem władzy, przełożonych, ochlajstwem i wszelakim ..., które udało się wykonać I NIE DAĆ SIĘ ZŁAPAĆ. To są najważniejsze polaków osiągnięcia. Wszystkim się chwalą, tylko nie uczciwością, dobrocią, normalnością. Kogoś kto oddał znaleziony portfel to na cały kraj pokazują jak durna małpę jakąś. Ten naród jest skazany na niebyt i idzie ku temu.Jest nas coraz mnie. I bardzo dobrze.
~tralalala 5-02-2013 9:57
zawilec udaje nietoperza=slepy i gluchy. poczytaj sobie prezydenciku opinie na forum jelonki pod kazdym artykulem w roli glownej z toba, to zobaczysz jak ciebie oceniaja, a nie doszukujez sie pierdół. uwierz wreszcie ze historyk to nie osoba odpowiednia na prezydenta miasta. prezydent miasta powinien byc menadzerem tego miasta, znajacym sie na ekonomii, a ty nawet nie wiez jak tu inwestorow sprowadzic. doprowadzisz do zaglady tego miata. co najwyzej mozesz scierac kurze w tej swojej biblioteczce. dziekuje.
~hmmm 5-02-2013 10:01
do kosanaztorc: chyba to twoj obraz, skoro tak dokładnie wszystkie cechy charakteru opisałeś. nie mówię,że wszyscy polacy są uczciwi, bo nie są, ale nie o tym tu mowa, tylko o tym co politycy/władze miasta z nami wyprawiają, śmieją nam się w twarz i to właśnie oni są utożsaminiem chamtwa, cwaniactwa, wywyskiwania narodu, oszustwa. założe się ze jesteś jednym z nich.
~do 9: 51 5-02-2013 10:02
Masz 100 % racji. I tak sobie myślę , że w taki sposób ginęli wszystkie wielkie narody. Pozwól ludziom na wszystko, niech oleją przestrzeganie norm społecznych , wszędzie wolność i sami się UNICESTWIĄ !!!
~HaHa 5-02-2013 10:11
Jak zawsze dla Zawiły nic nie jest wiarygodne. Dla niego są tylko wiarygodne słupki o spadku bezrobocia w Jeleniej Górze, które tak naprawdę nie spada, a cały czas rośnie. Tłumaczenie Zawiły, że wyniki ankiety są niewiarygodne to nic innego, jak ucieczka przed prawdą.
~kosanasztorc 5-02-2013 10:13
Młodzi - też ... warci- mają tyle siły i niewiele do stracenia żeby wyjechać. I dobrze. Średni wiek czeka na spokojną starość, ale nie doczeka się. Dzieci jest coraz mniej, nie ma kto na emerytury robić. Dojdzie, że trzeba będzie sprzedawać wszystko, żeby dać im przeżyć. I tak: młodzi wyjadą, starsi powyzdychają, ostatni klocek psi sprzedamy i zamkniemy ten kraj jako masę upadłościową. Koniec. Bo w Polsce powiedzieć komuś że MUSI, to zaraz powoła się na tysiące przepisów i konstytucji, że on właśnie NIC NIE MUSI .On co najwyżej może. A że mu się nie chce, to ma w ... i możesz mu skoczyć jeden z drugim. On ma PRAWO, on może brać, bo mu się należy. A skąd brać? A to już niech władza myśli. po to ja wybrał. A jak mu nie da, to ją ... gdzie się da i głośno powie że jest ch... warta.
~do 9: 57 5-02-2013 10:19
W demokracji, każdy może zostać prezydentem . Nie potrzeba tu specjalisty menadżera., lecz sorry za określenie " facet z jajami ", który pogoni swoich podległych pracowników do efektywniejszej i uczciwej pracy i ich odpowiednio rozliczy. W naszym mieście nie jest problemem prezydent , tylko jego urzędnicy.
~podpowiadam 5-02-2013 10:20
Karkonoska Koalicja Organizacji Pozarządowych powstała chyba po to, by dołożyć prezydentowi miasta. Jesteście moi drodzy kolejną organizacja, która bije pianę i szerzy w Jeleniej Gorze ferment. Należy zastanowić się, co jest najważniejsze dla rozwoju naszego miasta i wychamowanie jego upadku.Jeśli nie umiecie tego zrobić to wam podpowiem: zasadniczą potrzebą jest konieczność stworzenia samodzielnego okręgu wyborczego /oddzielnie legnicki i oddzielnie jeleniogorski/, nastepnie wymuszenie zasady, że kandydaci do parlamentu moga pochodzic tylko z naszego regionu, następnym warunkiem jest nagłośnienie łajdackich praktyk Wrocławia, który zgarnia praktycznie wszystkie pieniądze na inwestycje drogowe i kolejowe,...itd
~pomocy 5-02-2013 10:21
Najgorzej uwierzyc w prawde
~kosanasztorc 5-02-2013 10:26
Taki sposób ankietowania wymyślić mógł idiota.Wiadomo,że zawsze do działania mobilizuje złość,więc z tych 40% co odpowiedzieli,większość to tacy,co kiedyś czegoś nie dostali, nie załatwili.I ich opinia już była ustawiona dawno,kiedy to się stało.Zadowolony zaś,nie chce się ruszać z fotela,nic go nie gryzie,więc olał ankietę.W dodatku żeby ankieta była wiarygodna, musi być przeprowadzona na reprezentatywnej grupie:wiekowo, płciowo, strukturalnie.Inaczej mogę sobie stanąć pod kościołem i opublikować, że 99% ludzi mówi paciorek rano i wieczór.Bo tak mi powiedzą ci przebadani kościelni.Dlatego grupy wg.której się oblicza wyniki,nie można zostawić ani przypadkowi,ani takiej selekcji:chce mi się-nie chce mi się.Dlatego rację ma P.Zawiła,że olał to badanie i jego wyniki.Zero obiektywności.
~igoY 5-02-2013 10:27
do ~kosanasztorc.. nie a...lizuję czy celowo prowokujesz, czy tak uważasz, ale masz sporo racji, z jednym wyjątkiem, tych, którzy tak postępują jak opisałeś jest znacznie mniej , tylko maja większą siłę przebicia. Wielu uczciwych odpuściło sobie traktując walkę z patologią jako rzecz nie do pokonania. . Nie maja racji kierowcy oburzający się na mandaty za przekroczenia prędkości, ale nie ma racji tez p. Zawiła kwestionując wynik ankiety nie po swojej myśli Młodzież jest taka jaki przykład wyniosła z domu, czego nauczyli ją politycy jak jej świadomość ukształtowali wątpliwi mo...lnie celebryci , którzy mnożą się ostatnio na potęgę
~tralalala 5-02-2013 10:28
do 10.19 - nie chodzi mi o menadżera w sensie absolwenta studiów menadżerskich, ale właśnie o osobę, która potrafi zarządzać. piszesz,że problemem nie jest prezydent a jego urzędnicy - i tu się nie zgodzę, bo prezydent powinien umieć znależć sobie odpowiednich urzedników, odpowiednio zarządzając, nie wierzę żeby przy takim bezrobociu nie było odpowiednich osób nadających się na urzędnika. ale jeśli pasady urzędników obsadza się znajomych i rodzinę, to pozniej niech nie narzeka że to nieodpowieni ludzi. tyle w tym temacie.
~ala 5-02-2013 10:29
zawiłę i tego papaja won od koryta.Dość cwaniactwa i kreowania najwyąszych cen w Polsce m innymi za śmieci,za wodę itp.Referendum konieczne.
~СH.W.D.P. 5-02-2013 10:31
TOWARZYSZU kosanasztorc, PROPONUJĘ ZATRUDNIENIE U MNIE NA STANOWISKU OSOBISTEGO IDOLA... W RAZIE WYRAŻENIA ZGODY PROSZĘ O ŻYCIORYS (MOŻE BYĆ BEZ ZDJĘCIA) ORAZ SZCZEGÓŁOWE UZASADNIENIE DECYZJI.
~igoY 5-02-2013 10:31
do kosanasztorc.. po przeczytaniu Twego ostatniego postu rezygnuję z polemiki , gdyż widzę po co są Twoje wpisy typu.. łubu dubu niech nam żyje prezes klubu....
~mieszkam tu 5-02-2013 10:32
Nieroby. Nieroby. Nieroby. Wybory już niedługo. Zobaczycie sami nasi włodarze. Szykujcie sie do powiatowego Urzędu Pracy. Ludzie nie głosujmy już na nich!!!! Kto jest za ???? Do tej pory tylko PODWYŻKI !!! Koniec z tym.
~jj 5-02-2013 10:49
tylko wiecie w czym jest problem? z frekwencją na wyborach? pół JG nie pójdzie na wybory bo ich tu już nie ma - a drugie pół wzrusza ramionami i mówi że nic nie zdziałają..potem się okazuje że na wybory samorządowe idzie max 10 tys osób (z tego co mi się gdzieś obiło o uszy to na obecnego prezydenta oddano niecałe 6000głosów) - w tym znajomki i rodziny pchających się o władzę a nie zwykli ludzie.
~izyr 5-02-2013 10:59
nasi radni to prywaciaże dbający o swoje interesy a nie o mieszkańców małó który z nich jest dobrze wykształcony a są tacy nawt po sześciu klasach podstawowych to jak ma byc dobrze, kto ich wybierał
~ 5-02-2013 10:59
6000 osób chyba sam zbiorę więcej głosów. Macin Zawiła jest głuchy ślepy i chyba ... skoro nie wie jak rozwiązać problemy miejskie
~ 5-02-2013 11:02
To może Niech Jelonka na swojej stronie przeprowadzi Ankietę zobaczymy jakie będą wyniki. Zresztą i tak powie że coś było nie tak z ankietą pluj ... to i tak powie że deszcz pada
~JELENI_OGÓR 5-02-2013 11:04
i tak ... z peło znowu ... ale żeby było im trudniej to wszyscy którzy głosują na kogoś innego niż zawilec NA WYBORY chociaż uważam lepiej by było już teraz udać się z taczką widłami i pochodniami do urz miasta bo to że zawilec w tak bezczelny sposób olewa to że społeczeństwo ma go dosyć zakrawa na kpinę
~kosanasztorc 5-02-2013 11:05
Powtarzam ..., że taka ankieta jest ... warta,bo nie oddaje żadnych rzeczywistych relacji.Sami się powalili pisząc,że na 1000 wysłanych, dostali 400 wypełnionych. Głównie od kogoś, kto ma żal. Który owocuje takim właśnie wynikiem. Ile razy w życiu jak coś nie poszło, ryczycie jak lwy: JA IM POKAŻĘ!... No to właśnie tak przeprowadzane badanie jest tym pokazaniem. Aktywność wykazali niezadowoleni i przyjaciele zainteresowanych. Reszta olała. I tyle.A jak sobie chcecie tak kumajcie,wiem, że gadacie bzdury.Zero obiektywności, zero postrzegania praw innych.I nie wchodząc w sferę p.Zawiły,twierdzę, że tak samo bym postąpił.Ma gość rację,bo taki małpi cyrk może zrobić każdy, kto zechce poświęcić 200 złotych na wydrukowanie ankiety i trochę czasu,żeby ją rozdać.Komu zechce.
~hmmm 5-02-2013 11:09
piszecie że w Pl cwaniacy żyją, a tak na prawdę to kto tu ma żyć? normalnie ludzie=niekombinatorzy nie dają rady, bo niby jak? nie mając pracy, albo za minimum, to uciekają z tego grajdoła. dochodzę do wniosku, że tu mogą sobie poradzić cwaniaczki, co wiedzą jak się ustawić zakombinować, więc ja się stąd wypisuję.
~do 11:05 5-02-2013 11:11
widzę że ratuszowe ... już tu pracują no ładnie zawilec nie dość że olewa to że mieszkańcy są nie zadowoleni z jego niekompetencji i okradania to jeszcze na dodatek kazał ci obrażać ich
~niecierpliwy 5-02-2013 11:16
jakiś czas temu pozwoliłem sobie opublikować tematycznie podobną ankietę. Jest bardzo prosta i metodologicznie poprawna. Jakoś dziwnym trafem wyniki bardzo podobne. Kontaktowałem się z lokalnymi ugrupowaniami, ale co dziwne, nikt nie chce sfinalizować pomysłu referendum. Link do ankiety tnij.org/referendum_jg
THX1138 5-02-2013 11:18
do 11:05 | ~kosanasztorc | ile zawiła ci zapłacił za ten d...lny komentarz ??? a może to ty we włanej osobie jeśli tak to wiedz że NIE CHCEMY TAKIEGO prezydenta
~jj 5-02-2013 11:18
tylko wiecie w czym jest problem? z frekwencją na wyborach? pół JG nie pójdzie na wybory bo ich tu już nie ma - a drugie pół wzrusza ramionami i mówi że nic nie zdziałają..potem się okazuje że na wybory samorządowe idzie max 10 tys osób (z tego co mi się gdzieś obiło o uszy to na obecnego prezydenta oddano niecałe 6000głosów) - w tym znajomki i rodziny pchających się o władzę a nie zwykli ludzie.
~niecierpliwy 5-02-2013 11:20
jeśli kandydaci od wielu lat ci sami, to czemu się dziwić, że nikt nie chce głosować
~ad 5-02-2013 11:23
a po co jakieś "zawiłe" ankiety,proste pytanie -czy jesteś za powierzeniem p.Zawile następnej kadencji prezydenta Jeleniej Góry-z resztą przy wyborach to nikt nie będzie a...lizował w jakim procencie okłamywał mieszkańców jelonki
~podstawowe ! 5-02-2013 11:29
Gdzie jest SKM?!
~kliknijcie 5-02-2013 11:33
http://moje-ankiety.pl/respond-37955.html
~cieplice123 5-02-2013 11:51
fakt Do tej pory od Radnych z obszaru Edukacji ( Komisja) nie otrzymałam odpowiedzi na wysłane pisma w październiku- od żadnego radnego z tej Komisji. Wstyd czy ignorowanie nas jako mieszkańców?
~hmmm 5-02-2013 11:52
i co powiesz zawila na to http://www.jelonka.com/?mod=news&scr=single&evt=init&article=30794 jak ciebie inaczej oceniac? gdzie obietnica parku?
~jj ee 5-02-2013 12:19
Wniosek jest prosty. Winni wyniku wyborów są ci, którym nie chciało się ruszyć sempiterny a nie ci którzy głosowali. Dlatego zawsze pytam rozmówcę przed dyskusją: byleś na ostatnich wyborach ? Jeśli "tak" to gadamy, jeśli odpowiedź brzmi "nie" lub "nie bo coś tam" , to mówię bye, bye!
~Ryś z Klanu 5-02-2013 12:40
Należy zacząć od tego: www.zmieleni.pl a w następne wybory na prezydenta Jeleniej Góry oddać głos na Roberta Prystroma.
~do 12:40 5-02-2013 12:49
nie zapominaj że prystrom w 2-j turze wyborów kazał swoim wyborcom głosować na zawilca
THX1138 5-02-2013 12:54
te ankiety to sobie między pośladki możecie wsadzić kto wie czy to nie jest wentyl bezpieczeństwa organizowany nawet przez kOMPLEXA po to żeby wam się WYDAWAŁO że spełniliście obywatelski obowiązek i żebyście nie poszli z taczką do ratusza no ale dalej pierdźcie w stołki przed kompem w końcu nasi włodarze robią to samo tylko że oni dostają za to nasze ciężko wypracowane podatki
~layer 5-02-2013 12:55
Oj Prawda boli i piecze panie prezydenciku. Wstydu oszczedź i sam odejdź. Tylko tchórz nie chce do prawdy się przyznać.
~debejsciakkk 5-02-2013 12:58
no to miałem jakies 20 minut wolnego czasu i przeczytałem artykuł i komenty ... hahaha rewelacja jest a wiecie dlaczego? mam w szerokim powazani tego prezydenta bo z Jeleniej nie jestem , ale co sie artykuł ukaze o prezydecnie czy tam radzie miasta zaraz na poczatku wyskakuje jegomośc M.Kaflik, z całym szacunkiem ale chyba nic innego pan nie robisz oprócz komentowania bo chyba to całe referendum to sie panu nie uda , a jesli tak to stałby sie cud , a jeden gosc ma tu na pewno w jednym racje My Polacy jestesmy idiotami sami wybieramy , wystarczy tylko nam pieknie naobiecywac zeby było potem na kogo te d...lne komentarze pisac...
~Ryś z Klanu 5-02-2013 13:06
ad 12:49 to nie jest prawdą.Nie kazał swoim wyborcom oddać głos na Zawiłe,czegoś takiego nie było.Sam jako przegrany oddał swój głos na przeciwniku jako akt szacunku wobec większości, która tak a nie inaczej zagłosowała.A to chyba zasadnicza różnica.
~СH.W.D.P. 5-02-2013 13:08
KLIKNIJCIE... FAJNA ANKIETA!!>> http://moje-ankiety.pl/respond-37955.html
~ 5-02-2013 13:13
Panie Prezydencie czas odejść z honorem!!!
~yes 5-02-2013 13:15
W kazdej jednostce budzetowej zmusza dyrektorow, aby zatrudniali jego ludzi.
~pikuś 5-02-2013 13:16
Zaprzeczanie faktom to sprawdzona metoda pewnej Grupy. Ziemia-pępkiem Świata, Ziemia płaska, itd., bo tak powiedział AUTORYTET i schluss. Prezydent Complex studiował na uczelni korzeniami sięgającej do tej tradycji. Wszak dyplom KUL-u zobowiązuje.
~do 13:06 5-02-2013 13:16
a właśnie że prawda kazał oddać głosy na zawilca bo twierdził że tamten ma podobne pomysły dobrze pamiętam (ale byłem na siebie wściekły że w 1-j turze na niego zagłosowałem zamiast od razu na Obrębalskiego)
~Ryś z Klanu 5-02-2013 13:22
do 13:13 O jakim honorze mówisz?Ten pan był już prezydentem( z nadania) zrezygnował na rzecz dwóch kadencji w Sejmie, tam prze leżakował 8lat jak dobra Whisky, wrócił i działa, tyle, że na rzecz swojej partii, bo partia musiała mieć swoich w samorządach(zwróć uwagę z jaką dyscypliną partyjną głosuje Rada Miasta). Teraz ma zostawić posadkę za kilkanaście tyś zł?Nie, nie zostawi.Przebuja się jeszcze półtora roku(razy kilkanaście tyś miesięcznie) i wróci do Książnicy Karkonoskiej, niestety już tylko za kilka tysięcy zł.Ale co robić, mamy kryzys, zaciśnie pasa i jakoś prze wegetuje do emerytury.
~Ryś z Klanu 5-02-2013 13:24
Twoja sprawa, Twój wybór.Przecież ja Cię nie zmuszam.
~tupcio 5-02-2013 13:28
panie wrotniewski to ludzie musieli panu pokazac ze jest pan najgorszy sam sie pan nie domyslil nie da sie byc radnym nie mieszkajac w jeleniej czasem jest mi pana zal
~pikuś 5-02-2013 13:36
"Zawiły Complex" zapomina, że wpuszczanie Mieszkańców w kanał musi skończyć się jego porażką. Łgarstwo i Prywata maja krótkie nóżki. Marcin dba o siebie, swoich bliskich, prywatnych kumpli i potencjalnych politycznych sprzymierzeńców "na potem". Mieszkańców, dzięki którym funkcjonuje oblewa ciepłym ... . Cena wody i ścieków, wywóz śmieci, pułapki foto-radarowe, Straż Wiejska, monitoring Miasta, Fontanna, Muzeum, Biblioteka, (Kusiak to już szczyt (...)), spółki miejskie i ich obsada, Termy i ich "prezesowanie", dziury w "asfalcie" i Siedlęcin, Park Zdrojowy ... To pachnie "pralnią" i trwonieniem pieniędzy.Niestety, nie prywatnej kasy Compexa, Papaja s-ki.
~ 5-02-2013 13:44
Przeciez nienawidzicie wszystkich i wszystko .A władzę macie taka na jaką bezsprzecznie zasługujecie.Nic nie dzieje się przypadkowo. Co Wam radzę? napić się wody ,dużo wody i uspokoić się. Stres i nerwy to zagrożenie dla zdrowia. Tylko spokój. Każdy odpowiada sam za swój los więc nie liczcie na innych albo na władzę.
~hdfsa 5-02-2013 13:48
Pan Zawiła swoim zachowaniem zaczyna cosraz bardziej przypominać Pana Kaczyńskiego. On tez jak mu się cos nie podoba, to strzela focha i nie przychodzi.
~krejzolka 5-02-2013 13:52
A czyż dobrze oceniamy nasz rząd? Nigdy dobrze nie oceniamy polityków, bo najczęściej chcą oni tylko kasy... a nie dobra społeczeństwa. Smutne... wolę już iść poczytać dowcipy: http://potworek.com/?pk_campaign=polecaj&pk_kwd=4 Bajo :)
~ 5-02-2013 13:56
Próżniak jest zniesmaczony.
~jg 5-02-2013 14:06
MARCINIE ZAWILE NAJLEPIEJ W .....CZERWONYM S W E T E R K U ! TYLE W TEMACIE :)
~No tak... 5-02-2013 14:16
Każdą ankietę, można zafałszować w zależności kto ją wykonuję . Wiadomo, że bywa tak, że jedna osoba robi je kilkanaście. Tak samo jak z sondażami. Niektórzy robią to po to , że chcą coś od władzy uzyskać. Taki straszak nie raz może i pomaga. Z drugiej strony można się też pochwalić jakim się jest ważnym. Ankiety, aby były wiarygodne muszą być zrobione przez firmy niezależne i powinno być wykonane na jak największej ilości respondentów , wtedy by coś wnosiły. A tak bicie piany jak ktoś tu już napisał, z dużej chmury mały deszcz, nic to nie zmieni.
~wstyd 5-02-2013 14:19
Wstyd mi za społeczność jeleniogórską. Społeczność jeleniogórska to społeczność rozbita na klany i klaniki. Klany zwolenników tych co przegrali wybory, klany malkontentów, klany zazdrośników, ludzi niedowartościowanych,... Żyjąc w takim pięknym miejscu trzeba mieć świadomość odpowiedzialności za to miejsce. Wrocławianie pilnie śledzą nasze zachowania i coraz bardziej nas lekceważą. Oni mają nas za p...pów, którzy zajmują się pierdołami. Podobnymi do wyników tej głupawej ankiety.
~piekarz 5-02-2013 14:23
A CO ZAWIŁA MYSLI< ZE ODDA PRZED WYBORAMI AQUAPARK I WYGRA? NIESTETY ELEKTORAT NEGATYWNY GO POKONA>>> Na fachowca trzeba głosowac a nie polityka BIBLIOTEKARZE DO BIBLiOTEKI :)
~ 5-02-2013 14:25
jestem za dowołaniem,powodów tyle .........,że brak czasu na pisanie.......
~perop 5-02-2013 14:38
Tak samo jechaliściwe przed wyborami po Obrębalskim. Poszliśmy do wyborów i wybraliśmy więc nie narzekajmy na nich tylko na siebie. Czy byłeś przy urnie czy też nie.
~grabiewpo 5-02-2013 14:59
Ktoś bedzie musiał to spłacić Te matoły - wyborcy święcie wierzą że PO chce dla nich dobrze. Jeremi Springer kiedys powiedział że obywatele Ameryki w 50% to bezmyslna masa,której wystarczy do życia TV hamburger i cola, oraz zasiłek. Był początek lat 90-tych, pomyslałm to tylko w Ameryce jest mozliwe, u nas w Polsce ludzie myslą i działają dzięki Bogu. Po dwudziestu latach mamy wyhodowane nowe społeczeństwo- matołów!
~mts 5-02-2013 15:06
POnad 50% POparcie w Jeleniej Górze ostatnich wyborach!!!Niestety polskie społeczeństwo to w większości skończone ..., a zwłaszcza lemingi z wypranymi przez TVN mózgami.Polak głupi i przed i PO szkodzie!!!Zielona wyspa z obecnie 15% bezrobociem,a w powiecie jeleniogórskim POnad 21%.Jeszcze 2-3 lata rządów PO i będziemy mieli drugą Grecję.
~TEJOo 5-02-2013 15:17
Panie zawoła pora do DYMISJI-jeśli oczywiście jeszcze masz odrobinę honoru oczywiście. Wszyscy widzą że nie chcemy tutaj takiego (prezydenta)
~ 5-02-2013 15:22
plują mu w twarz a on mówi, że deszcz pada....
~popto 5-02-2013 16:03
to miasto umiera drozyzna brak pracy ale prezydent ma sie dobrze
~Marcin1984 5-02-2013 16:23
"Pan Prezydent uznał wyniki za niewiarygodne.." chyba niewygodne - dla niego i po prostu stchórzył i się nie pojawił. Zaraz weźmie i zrobi swoje badania, w których 99% będzie zadowolona z pracy
~urszula 5-02-2013 16:31
O ile sobie przypominam, to w 2008r także przeprowadzono bardzo podobną ankietę w ramach akcji Masz Głos Masz Wybór. Mimo, że Prezydentem był Pan Obrębalski, to wyniki były bardzo podobne, oczywiście też było źle. Co od tego czasu zrobiły, zaproponowały, w tym czasie organizacje pozarządowe, by było lepiej? Szkoda tego Miasta, bo ciągle tylko ferment, bez względu na to, kto będzie nim rządził to po krótkim czasie i tak mu się "dostanie".
~na szybko 5-02-2013 16:36
Przeprowadziłem ankietę. 86,9% ma w ... organizacje. Wiarygodne. Reprezentatywna grupa bliższych i dalszych znajomych.
~damianek 5-02-2013 16:46
ale pejsy na tym zdjęciu hehehe.......
~Karpatka 5-02-2013 17:03
ZAWIŁA Ty IGNORANCIE razem z tym ... który odbiera chleb młodym, jak mu tam KUŚ? Pójdziecie na TACZKI!!!!!!!!!!!! Co to za KLIKA w tym mieście się zrobiła. Po drodze zabierzemy Zawiłową WSTYD MIASTU PRZYNOSICIE!
~Jaro12 5-02-2013 17:20
REFERENDUM !!!!!
~on26JG 5-02-2013 17:27
Zawiła ty się nie kompromituj filozofowaniem na temat poprawności ankiety. Na skrzyżowaniach stworzyłeś miasto policyjne, na każdym słupie fotoradary, kamery i łapacze świetlne. Terminy w Cieplicach niedotrzymane, zakłady z wieloletnią historią pozamykane - łącznie z kinem na 1 Maja. Obiecanki na temat multikina, galerie opustoszałe włącznie z Grodzką. Zero darmowych parkingów, wszystko płatne - na mieście nie znajdziesz miejsca darmowego postoju. Szpital w Jeleniej Górze olaliście, smród, bród i ubóstwo. W mieście pozamykały się nawet dyskoteki - jedyne dotychczas miejsce rozrywki. W zimę drogi nieposypane, bardzo słabo odśnieżane. Po zimie dziury niczym wulkany, na co Ty czekasz? Będziesz remontował w wakacje nie? Kiedy największy ruch - jak cię znam, albo przed wyborami cwaniaku.
~alexpand52 5-02-2013 17:46
Zawiła z Grodzińskim , ileż to razy mozna powtarzać, przyszli do Ratusza wyłącznie na jeden ciemny sezon łowiecki...A przykrych niespodzianek i pogardy dla mieszkanców oraz osob niepełnosprawnych będzie znacznie więcej.
~ 5-02-2013 18:05
Pan Zawiła jest wybranym Prezydentem Jeleniej Góry i wstyd mi jest jak kilkunastoosobowa grupa wypisuje takie brednie. Nie potraficie uszanować prawie nikogo. Za dwa lata będą wybory to startujcie nikt przecież wam nie broni. Jak zostaniecie wybrani to wtedy pokarzecie co może władza Prezydenta i Rada Miejska.
~FIS 5-02-2013 18:21
Głosowałem za Zawiła. Tak jak zawsze głosuję za kimkolwiek byle to nie był jakiś ... z PISu. Ale z jako namiętny kibic koszykówki jestem zawiedziny polityką tego Pana. Prezydentem był dla mnie Pan Obrębalski. Zawsze był na meczach Sudetów i ich wspierał. Za to, że nigdy nie widziałem Pana Zawły na meczu. Za katastrofalna politykę finansowania sportu w moim mieście uważam że czas na kogoś innego jako Prezydenta Jako człowiek majętny w ... mam ceny wody, gazu itd. . Więc zagłosuję na kazdego innego. No chyba że kontrkandyeam byłby ktoś z Pisu. Wtedy zacisnę zęby i zagłosuję na Pana Zawiłę.
~popto 5-02-2013 18:30
bezrobocie jes niskie bo czesc tych co szuka pracy panie prezydencie to wyjechalo
~popto 5-02-2013 18:32
bezrobocie jes niskie bo czesc tych co szuka pracy panie prezydencie to wyjechalo
~rezerwista 5-02-2013 18:36
Jestem ciekawy kto podpuszcza tych ludzi.Na zdjęciach widzę emerytowanych zaprawionych w boju towarzyszy.
~ulka 5-02-2013 18:48
Samorząd Jeleniej Góry robi więcej niż inne samorządy wokół J.G. a Zawiła i większość radnych są oddani temu miastu.Wiem bo znam pana M.Zawiłę i znam radnych.Komu służy ten ton wpisów? Chrześcijanie chyba tego nie robią?.
~ 5-02-2013 18:57
Ulka to robią talibowie.Ale ty ... jesteś.
~top 5-02-2013 19:02
smieci i woda sie mszcza
~rys 5-02-2013 19:11
TYLKO Z JEDNĄ OPINIĄ NA TYM FORUM SIĘ ZGADZAM W 100%. ODNOSZĘ SIĘ CYTUJĄC, MOŻE DO WAS EKSPERTÓW OD RZĄDZENIA DOTRZE TEN GŁOS ROZSADKO. 05-02-2013 13:44 | ~ | [usuńcie ten wpis] *klient.box3.pl (176.114.*.*) Przecież nienawidzicie wszystkich i wszystko .A władzę macie taka na jaką bezsprzecznie zasługujecie.Nic nie dzieje się przypadkowo. Co Wam radzę? napić się wody ,dużo wody i uspokoić się. Stres i nerwy to zagrożenie dla zdrowia. Tylko spokój. Każdy odpowiada sam za swój los więc nie liczcie na innych albo na władzę.
~Tytus 5-02-2013 19:21
Do człekokształtnych. Nie ma co lamentować, według mnie Kompleź jest ok. i nie jest tchórzem: 1. Zajął się idiotami za kółkiem-niejeden by stchórzył, 2. Rozbuduje monitoring-jest i będzie bezpieczniej, 3. Ktoś mu zostawił kupę długów do spłaty-więc cierpi i spłaca W następnych wyborach za 1i2 punkt ma mój głos. A Prystrom? Jego jedynym dokonaniem było wypromowanie Sajnoga. Sam się do niczego nie nadaje, nie jest w stanie nic dla Jeleniej zrobić.
~cartoon 5-02-2013 19:22
czyżby zabolało?... oby po kolejnych wyborach bolało przez 4 lata. Wieść gminna niesie że miłośnik szpinaku, Popeye the Sailor szykuje się na miejsce Complexa. oby ludzie pamiętali dokonania obecnej ekipy...
~grabiewPO 5-02-2013 19:42
Zakazy, nakazy, straszenie przez urzędników i przez ministrów, zapowiedzi zwiększenia restrykcji i podniesienia kar za wszystko. Czegoś takiego wcześniej nie było, to gwałt na polskim społeczeństwie, który ma spowodować poddańczą postawę. Straszy nas Tusk, straszy nas jego zaufany kolega/minister Nowak , straszą inni ministrowie z Rostowskim na czele. Straszą nas każdego dnia, abonament, podatki, mandaty i grzywny. A to za niskie kary, a to zarobki za wysokie. Nigdy jeszcze tak w Polsce nie byo. Naprawdę nigdy. Mamy was serdecznie dość. Kłamcy , manipulanci, hipokryci i z PO i z PSL..
~7 5-02-2013 20:53
Ta ankieta jelonkowa jest potwjerdzeniem tej w temacie
~hhhhhhheettt 5-02-2013 20:53
pozbyc sie zawily tych urzedasow i jeszcze wydzial kryzysowy i W.B na czele nie robow i kanciarzy
~ 5-02-2013 21:40
Poczytałem sobie , na wkurzałem się i olewam to wszystko .
~KRECIK 5-02-2013 21:51
Polecam link. http://demotywatory.pl/139676/Jelenia-Gora
~Obserwer 5-02-2013 22:55
Panie Zawila - niestety nie sprawdza sie pan wraz ze swoja swita na tym stanowisku. Te badania I tak sa lagodne , Zdobedzie pan wiecej poparcia jak zrobi pan porzadek na swoim podworku, rozgoni SM , zmieni wykonawce spolke siedlecin. oprowadzi rozgzebane inwestycje do konca I posprzata miasto. To moze wyborcy przy nastepnych wyborach stojac nad urna zastanowia sie czy dac jeszcze panu szanse.
~ankieta 5-02-2013 23:51
http://moje-ankiety.pl/respond-37955.html
~konan 6-02-2013 1:03
Wszyscy psioczą na tego Zawiłę. ale prawda jest taka, że od 1990 r. niemal wszyscy kolejni prezydenci miasta zaprzepaszczali szanse na jego rozwój. Jedynym chlubnym wyjątkiem był M. Obrębalski. Był to i niestety nadal jest czas rozdawnictwa stanowisk, utrwalania koterii. Powstała pewna, hermetyczna grupa ludzi, która podejmowała najważniejsze dla miasta decyzji w oderwaniu od faktycznych jego potrzeb i wzajemnie się wspierała (rozdzielając stanowiska). A społeczeństwo... pewna jego część uczestniczyła w wyborach, naiwnie wierząc że to coś zmieni. Niestety ten lokalny układzik polityczny ma się nadal całkiem dobrze i szczerze wątpię żeby cokolwiek było w stanie go rozbić:( Nieprędko nastąpi zmiana pokoleniowa, która mam nadzieję doprowadzi do zastąpienia obecnie rządzących (ludzi często
~IKM 6-02-2013 1:08
Kolejny gwozdz do politycznej trumny Zawily... znow samemu wbity... podwazanie tego co twierdza wyborcy. Panie KAFLIK. KIEDY BEDZIE REFERENDUM ?
~konan 6-02-2013 1:19
wywodzących się z PZPR, ale i tych z Solidarności - którzy zaprzepaścili szlachetne ideały tego ruchu społecznego). I tak mamy pewien misz-masz. Prezydent- były Solidarnościowiec, nowy wicedyrektor Muzeum Karkonoskiego - były członek PZPR. I tak można byłoby wymieniać bez końca. Oczywiście skala nepotyzmu jest ogromna. Na licznych stanowiskach dyrektorskich, kierowniczych zasiadają ludzie wywodzący się z PRL-u. Są to ludzie co trzeba przyznać dosyć inteligentni lecz niestety przesiąknięci archaicznym modelem kierowania podległymi im instytucjami, posiadający złe nawyki odziedziczone po dawnym systemie. Nie muszę chyba dodawać, że są interesowni i zwykle całkowicie pozbawieni kompetencji i (całkiem często odpowiedniego wykształcenia).W tych warunkach trudno mówić o dobrym kierowaniu tak
~konan 6-02-2013 1:37
skomplikowanym organizmem jakim jest miasto. W tym miejscu chciałbym zwrócić się do P. M. Kaflika. Przypuśćmy, że odbędzie się referendum, które doprowadzi do odwołania M. Zawiły. I co dalej Panie Marcinie? Kto Pańskim zdaniem powiniem zostać preydentem J. Góry?, ma Pan swoje typy? Chętnie poparłbym ideę zorganizowania referendum, tylko obawiam się czy ewentualny następca M. Zawiły nie będzie od niego jeszcze gorszy? Pojawienie się na fotelu Prezydenta kolejnej osoby, rodzi falę czystek w magistracie, spółkach miejskich i zastąpienie wyrzuconych pracowników, "swoimi" ludźmi.To nie sprzyja niestety rozwojowi miasta i rodzi frustrację. Nie brakuje u nas ludzi mądrych, którzy potrafiliby coś zmienić w tym mieście lecz nie mają oni najczęściej żadnej siły przebicia, ani odwagi żeby podjąć się
~konan 6-02-2013 1:44
kandydowania na fotel Prezydenta miasta. Niestety Ci, którzy rządzą, są nonszalanccy, bezkrytyczni wobec siebie i zamknięci na uwagi i sugestie płynące z otoczenia. Szczerze mówiąc przyszłość Jeleniej Góry moim zdaniem rysuje się w czarnych barwach, a z każdym rokiem maleje szansa na to, aby to miasto podniosło się z zapaści. Pozdrawiam Jelonkowiczów:)
~mts 6-02-2013 2:04
Jelenia Góra i okolice mają to na co zasługują!Nazwa"Czerwona dolina"nie wzięła się z nikąd.Tutaj po 89 roku cały czas wolą ludu rządzili czerwoni postkomuniści, a od ponad 6 lat aferałowie z Platformy Obywatelskiej!
~xyz 6-02-2013 6:36
ciekawe ile/ilu z tych, którzy teraz tak sie uaktywniają przy rozliczaniu władzy, już okopuje się na swoich blokach startowych do kolejnych wyborów? nie dajmy się zwariować a Przezydent ma zarządzać a nie "biegać" na każde zawołanie kolejnej jakiejś KOALICJI. Niech sie najpierw ta KOALICJA przedstawi, kogo reprezentuje.
~jur 6-02-2013 7:32
a może jelonka zrobi taki test kto za kto przeciw prezydentowi i radzie albo na stronie miasta napisz do prezydenta wysłać email z nie lub tak ,. kto wtedy będzie niewairygodny
~M. Kaflik 6-02-2013 7:48
Mam oczywiście swoje typy. W Jeleniej Górze wciąż mieszka i pracuje wielu fachowców - niestety najczęściej nieaktywnych politycznie. Od przyszłego prezydenta oczekuję otaczania się takimi właśnie fachowcami i zlecania im poszczególnych zadań stojących przed miastem. Prawdziwym nieszczęściem Jeleniej Góry jest bowiem brak zdolności kolejnych prezydentów do wymiany skompromitowanych struktur miejskich na apolitycznych fachowców. Mgr Marcin Zawiła jeszcze pogłębił proces upolitycznienia miejskich spółek i wydziałów - że tylko o Wydziale Dialogu Społecznego wspomnę. Więc kto na prezydenta? - Ktoś z zapleczem złożonym z fachowców i determinacją wystarczającą do oczyszczenia miasta. Marek Obrębalski, Robert Prystrom, Robert Obaz - tak na początek
~furman 6-02-2013 8:02
Coś mi się wydaje że wydług pana Zawiły ankieta powinna być przeprowadzona wśród pracowników urzedu miasta i nie powinna być anonimowa.A tak na marginesie to nie ma co narzekać bo prezydent zostal wybran przez mieszkańców a nie kosmitów
~ 6-02-2013 8:48
Marcin Zawiła SZUKA NIEŚCISŁOŚCI W METODOLOGII BADAŃ:) NIECH TĄ SAMĄ MIARĄ ZBADA NEPOTYZM WYNIKAJĄCY Z TEGO ŻE JEGO ŻONA BIERZE KASĘ Z RATUSZA NA FUNKCJONOWANIE MUZEUM!!! - Kiedy te referendum i zbieranie podpisów o referendum odwoławcze, ciągle się mówi , a podpisać wraz z cała rodziną nadal się nie mogę:)
~ 6-02-2013 8:51
Zawiła, to grabarz jeleniej góry...
~M. Kaflik 6-02-2013 8:58
Chcecie Państwo referendum - męczcie opozycję. Ja robię to od 2 miesięcy - oni wciąż się wahają. Uważają prawdopodobnie - że im więcej obecna ekipa schrzani - tym łatwiej będzie przejąć władzę. Tylko czy nas - mieszkańców na to stać? Pozdrawiam serdecznie - Marcin Kaflik z Cieplic
~DoM.Kaflika 6-02-2013 9:23
Nie rozmawiała pan z opozycją na temat referndum, błąkał się pan po jakiś przegranych ludziach i namawiał, żeby pana poparli. Wszystkie organizacje wiedzą, że za referendum stoją panowie w kowbojskich kapeluszach z Zimmerem na czele. I daltego nikt nie chce się podpisywać pod wewnętrzną walką w łonie partii...
~pikuś 6-02-2013 9:32
Przeczytajcie wpisy >konan-a
~bez pracy 6-02-2013 10:12
Droga redakcjo!Prosze o zamieszczenie takiej ankiety na waszej stronie-tutaj zaglada przeciez wiekszosc mieszkancow.Lub przeslanie ponizszych wpisow do ratusza.Piszciie co Wam lezy na sercu!
~zawiła 6-02-2013 10:23
Panie Zawiła czy nie lepiej samemu abdykowac niż zostać na taczkach wywiezionym ?
~troszkę słab 6-02-2013 18:20
Jak trudno jest zniwelować błędy poprzednika. Panie Prezydencie proszę nie przejmować się grupką ludzi którym wszystko jest nie po drodze. Pana Obrębalskiego decyzje będzie trzeba długo naprawiać. Jest wiele innych organizacji pozarządowych które popierają i wspierają władze miasta.
~olszan 7-02-2013 2:09
Ciężko spojrzeć prawdzie w oczy, oj ciężko. Wybory zweryfikują kto ma rację a Marcin po wyborach ze swoimi naukowcami będą drapać się po głowach i zastanawiać dlaczego wyszło tak źle skoro było tak dobrze.
~Bambo 7-02-2013 10:49
Tak. Nic nie boli tak jak prawda....
~trebor 7-02-2013 10:58
a w ratuszuprezydent i jego kolesie doprowadzaja miasto do smierci.niech wiecznie zadowolony i bez polotu prezydent pojedzie do Dzirzoniowa izobaczy jak z beznadziejnej sytuacji po upadku DIORY miasto stanelo na nogi jak powstala wielka strefa przemyslowa ktora daje ludziom prace/ Te 9 procent bezrobocia w miescie to bzdura' NIECH prezydent policzy tych jak moja corka i setki w jej roczniku pracujacych za granica lub we Wroclawiu to bedziem y mala Hiszpania. lAlbo niech policzy nowe pustostany na miescie lokale w likwidacji to bedziemy mieli prawdziwy obraz wiecznie zadowolonego prezydenta
~trebor 7-02-2013 11:00
a w ratuszuprezydent i jego kolesie doprowadzaja miasto do smierci.niech wiecznie zadowolony i bez polotu prezydent pojedzie do Dzirzoniowa izobaczy jak z beznadziejnej sytuacji po upadku DIORY miasto stanelo na nogi jak powstala wielka strefa przemyslowa ktora daje ludziom prace/ Te 9 procent bezrobocia w miescie to bzdura' NIECH prezydent policzy tych jak moja corka i setki w jej roczniku pracujacych za granica lub we Wroclawiu to bedziem y mala Hiszpania. lAlbo niech policzy nowe pustostany na miescie lokale w likwidacji to bedziemy mieli prawdziwy obraz wiecznie zadowolonego prezydenta
~koleś 7-02-2013 19:23
Marcin ale Cię jadą ........i na co Ci to ;) dla kasy? zapiszesz się jako nieudacznik . Kolega ze szkoły sorry nie piszę który bo wstyd .
~do koleś 7-02-2013 20:52
z 19;23 jesteś zakłamany a takich kolegów jak Ty nikt nie chce. Spadaj.
~ 7-02-2013 22:51
gdybym spotkał zawilca to bym mu powiedział to samo co nieżyjący już prezydent pewnemu dziennikarzowi
~JELENI_OGÓR 7-02-2013 22:59
taka bieda w naszym kraju że zamachowcy snajperki posprzedawali
~Bastek81 8-02-2013 1:25
Powinno być jak na Białorusi. Za działanie na szkode kraju lub miasta przez włodarzy do pierdla i tyle. Termy i stadion juz dawno by stały bo 100 razy sprawdziliby firmy wykonawcze.
~llolo 8-02-2013 17:22
Przestań Zawiła siać propagandę. Bawisz się w Tuska? jemu już blisko do paranoi. Sam zaczynasz wierzyć w bzdury , które ciśniesz opinii publicznej!!! To już nie zdrowe! Zejdź z tego stołka i przestań pajacować. Ludzie Cię tu nienawidzą. Ja bym sprawdził czy te wybory nie były takim oszustwem jak kiedys w Wałbrzychu, bo tu machlojką cuchnie jak szambem na Pekinie!
~ 8-02-2013 17:25
Do [ 07-02-2013 22:51 | ~ | *.jeleniagora.vectranet.pl (78.88.*.*)] Ratusz wszyscy wiemy gdzie jest! Co za problem . Idzi mu to powiedz w twarz bo tu odważny a na żywo tchórz!!!
~ 10-02-2013 9:21
Zawiła-najgorszy prezydent Jeleniej Góry, dostaje kasę, więc wszystko olewa :/
~ciplickażuli 10-02-2013 10:50
Do "kosanasztorc". Masz bardzo dużo racji ! Bardzo dużo.Szkoda tylko,że nie wszyscy umieją czytać ze zrozumieniem :(.To się okazuje być teraz wielką "sztuką",karwaszkawka !!! Pierdzielić o bidnym i uciśnionym narodzie,to każdy potrafi. A robić,to nima komu !!! Na wyborach zmienią jedną ekipę na inną i znowu będą biadolić :( Prezydent zły.Prezydent dobry.Jak to się ma do dobrego i złego lekarza??? . . . Na tych krwiopijców,to już nie ma bata !!! Dlaczego nie można im tych słynnych kas fiskalnych w gabinetach prywatnych zainstalować ??? . . . Sie pytam ! ! ! A to byłby dopiero "zastrzyk" dla budżetu !!!! Radary+kasy dla dochtorów i adwokatów=TAKA KASIORA PANIE. TAKA KASIORA ! ! ! KARWASZKAWKA.
~zumko 10-02-2013 12:10
za pa na prezydenta Marka Oprebalskiego takich problemow nie bylo,to pan Marek uczynil duzo dla miasta i mieszkancow,az sie cieszylem jak za jego panowania odnowiono ka...l mlynowka, a obecny prezydent nawet nie moze tego utrzymac w czystosci ,tak jak cale miasto
~zumko 10-02-2013 12:16
za pa na prezydenta Marka Oprebalskiego takich problemow nie bylo,to pan Marek uczynil duzo dla miasta i mieszkancow,az sie cieszylem jak za jego panowania odnowiono ka...l mlynowka, a obecny prezydent nawet nie moze tego utrzymac w czystosci ,tak jak cale miasto
~kasztanka 10-02-2013 14:47
Do -zumko, to wszystko ta byle jakość zaczęła się od Obrębalskiego.Źle przygotowane i nie w tym miejscu rozpoczęte inwestycje. Zawiła to poprawia i jestem przekonana że skończy.
~UWAGA 14-02-2013 2:03
Jestem już w średnim wieku i proszę was młodych uciekajcie z tego kraju bo ci przy korycie zmarnują waszą młodość jak wielu mi podobnych a Waszych rodziców sióstr i braci oraz innych bliskich. Oni nigdy nie są syci wiecznie trzymają mordy w żłobie zamieniają się tylko stołkami. JESZCZE RAZ APELUJE UCIEKAJCIE Z TEGO PRZEKLĄTEGO KRAJU KTÓRY ŻYJE TYLKO PRZESZŁOŚCIA A PRZYSZŁOŚCI NIE UZNAJE JAK GDYBY NIE ISTNIAŁA MYŚLĄĆ ŻE BĘDĄ WIECZNI A I TAK SKOŃCZĄ W PIACHU
~aaa 14-02-2013 13:01
Nigdy już nie zagłosuje na Pana Zawiłe
~ 15-02-2013 11:14
Pluto nieudacznikom w twarz, a oni...., a oni zgodnie powiedzieli ze -PADA DESZC I CO PORADZIC? Trudno uwierzyc im w prawde. Widocznie uwazaja ze glos JELONKI to glos brukowy i nie warto zaglebiac sie w brednie. Jednak te brednie sa prawdziwym odbiciem poczynan UM. Isamo branie gruuuubej kasy nie wystarcza by mieszkancy poradzili sobie z niegospodarnoscia i niekompetencja urzedu miasta. Biorac tak duza zaplate trzeba cos na maksa z siebie dac. Tym czasem wepchali sie jako rzutcy dzialacze na stanowiska i soczeli na laurach zabezpieczajac interesy bytowe swoich rodzin, a mieszkancy zostali wpuszczeni...w buraki.
~Ekspert 19-02-2013 12:22
Szanowni jeleniogórzanie to już czas by posprzątać w tym chlewie.Nasz niby samorząd czy parasamorząd toczy gangrena od dawna, okazując pogarde dla mieszkańców. Organizując się możemy wiele.
~B. 6-03-2013 20:18
Jakiego kleju do drewna używacie w tym śmiesznym ratuszu , czyżby nie było antidotum na te czynność rozszczepu . Bierzcie kolesie przykład z PAPIEŻA , GOŚĆ MIAŁ KLASĘ BY ABDYKOWAC!!!! Ale z wami to inna bajka.Dla was społeczeństwo to kto???? PODDANI !!!???Niewolnicy z których opinią się nie trzeba lub nie należy liczyć??. Niedługo wyludni sie ta dzielnica Ziem Odzyskanych , wówczas będziecie panami na włściach nieswoich z poddanymi emerytami .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Doczekają się ronda

Czernow, Machałek i Obaz byli za ogromnymi podwyżkami – dla siebie

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
644
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
4%