MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Anioły przyfrunęły do Książnicy Karkonoskiej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 6 grudnia 2008, 14:42
Aktualizacja: 15:54
Autor: TEJO
Fot. TEJO
– Gdzie nie spojrzysz, tam anioł! Niebiańskie istoty zagościły niemal w każdym pomieszczeniu książnicy za sprawą konkursu dla najmłodszych mieszkańców miasta „Tam, gdzie fruwają anioły”.

– Nadesłano ponad 100 pięknych prac. Nie mogliśmy nagrodzić wszystkich. Nie przyznaliśmy też stopniowanych miejsc, tylko nagrody i wyróżnienia – mówi Krystyna Spólnik, szefowa Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży. Najmłodsi twórcy skrzydlatych istot mieli nieograniczoną wyobraźnię: co autor, to inny wizerunek anioła: rysunki, wycinanki, lalki wykonane różnymi technikami, za to ze wspólną dbałością o przedstawienie tematu.

Najlepsi dziś odebrali nagrody w Książnicy Karkonoskiej: ciężkie torby z grami edukacyjnymi i innymi niespodziankami wręczanymi przez świętego Mikołaja w sympatycznym żeńskim wydaniu. – Ten prawdziwy zostawił nam na portierni swój strój! – śmieją się pracownicy KK.

Wśród nagrodzonych najmłodszych dzieci nagrody dostali: Łucja Domańska, Dominik Sikorski, obchodzący dziś swoje imieniny Mikołaj Pichuro, Paweł Gołąb oraz Maria Garkavets. W kategorii klas I – III z laurów ucieszyli się: Karolina Babczuk, Wiktoria Kanior, Beata Buko, Katarzyna Feliks, Mateusz Rochalski i Adrian Wójcicki. Z kolei wśród najstarszych uczniów podstawówki jury oceniło najlepiej dzieła: Darii Bekisz, Sonii Ziobro, Ewy Drozdowskiej oraz Joanny Jankowskiej. Oprócz tego przyznano kilkanaście wyróżnień.

Anioły, które przyfrunęły do Książnicy Karkonoskiej, rozmieszczono w różnych jej miejscach, między innymi dlatego, aby zachęcić gości do poznania dość skomplikowanego układu pomieszczeń niedawno oddanej do użytku placówki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

O jeleniogórskim rynku

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Obecny 6-12-2008 16:07
Impreza jak najbardziej udana! Gratulacje dla młodych laureatów i panie organizatorki (nawet Św. Mikołaj był kobietą)!
~Dexter 6-12-2008 19:25
no widać iż w nowej Książnicy coś się dzieje, jak nie wystawy, to turnieje, konkursy oby tak dalej ! Aż trudno uwierzyć iż to biblioteka.
~toja 7-12-2008 0:34
temat konkursu widze nie jest pomyslem nowym - to niemal kopia tytulu powiesci Doroty Terakowskiej "Tam, gdzie spadaja anioły" :\ dosyc swiezej, poniewaz z 1999 roku :)
~~a tu ja 7-12-2008 12:10
Czy coś w tym złego? U Terakowskiej spadają, w Książnicy fruwają. A swoją drogą fajnie, bo wszystko związna z książkami. Chyba o to chodzi w Książnicy?????
~HETERA 7-12-2008 14:09
NO BO kopernik tez byl kobieta ;)
~czytelniczka 7-12-2008 17:55
Z Biblioteką Dziecięco-Młodzieżową związana jestem od kilku lat. Zawsze wypożyczałam tam książki i korzystałam też z czytelni. Teraz do tej Biblioteki przychodzę ze swoimi dziećmi i powiem Wam wszystkim, że tam i na filii nr 8 są super sympatyczne Panie. Naprawdę z przyjemnością przychodzą tam moje dzieci. W w/w konkursie również uczestniczyły, nawet Anioł córeczki został nagrodzony. Zdjęcia nie oddają całego uroku aniołów, aniołeczków i anielątek, które zawitały do Książnicy. Anioły fruwają dokładnie wszędzie. Są przepiękne. Dziękuję Dzieciom za Anioły i Paniom z Biblioteki Dziecięco- Młodzieżowej za tak fantastyczną imprezę. Na pewno w tygodniu pójdę Anioły obejrzeć jeszcze raz. Naprawdę warto...
~Sabath 7-12-2008 22:15
Ja tam wolę panią mikołajową ;) pan mikołaj powinien iść do dziewczynek
~Sabath 7-12-2008 22:17
zostawił swój strój ... ale chyba się ubrał ;) tyle że w coś innego mam nadzieję

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mikołaj nie zawiódł

Chcą powtórki wyborów!

Cleo i Pectus zaczarowali scenę!  

W Żeromie z... Żeromskim!

Jeleniogórski punkt krwiodawsta już działa

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
778
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
9%