MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Anioły przyfrunęły do Książnicy Karkonoskiej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 6 grudnia 2008, 14:42
Aktualizacja: 15:54
Autor: TEJO
Fot. TEJO
– Gdzie nie spojrzysz, tam anioł! Niebiańskie istoty zagościły niemal w każdym pomieszczeniu książnicy za sprawą konkursu dla najmłodszych mieszkańców miasta „Tam, gdzie fruwają anioły”.

– Nadesłano ponad 100 pięknych prac. Nie mogliśmy nagrodzić wszystkich. Nie przyznaliśmy też stopniowanych miejsc, tylko nagrody i wyróżnienia – mówi Krystyna Spólnik, szefowa Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży. Najmłodsi twórcy skrzydlatych istot mieli nieograniczoną wyobraźnię: co autor, to inny wizerunek anioła: rysunki, wycinanki, lalki wykonane różnymi technikami, za to ze wspólną dbałością o przedstawienie tematu.

Najlepsi dziś odebrali nagrody w Książnicy Karkonoskiej: ciężkie torby z grami edukacyjnymi i innymi niespodziankami wręczanymi przez świętego Mikołaja w sympatycznym żeńskim wydaniu. – Ten prawdziwy zostawił nam na portierni swój strój! – śmieją się pracownicy KK.

Wśród nagrodzonych najmłodszych dzieci nagrody dostali: Łucja Domańska, Dominik Sikorski, obchodzący dziś swoje imieniny Mikołaj Pichuro, Paweł Gołąb oraz Maria Garkavets. W kategorii klas I – III z laurów ucieszyli się: Karolina Babczuk, Wiktoria Kanior, Beata Buko, Katarzyna Feliks, Mateusz Rochalski i Adrian Wójcicki. Z kolei wśród najstarszych uczniów podstawówki jury oceniło najlepiej dzieła: Darii Bekisz, Sonii Ziobro, Ewy Drozdowskiej oraz Joanny Jankowskiej. Oprócz tego przyznano kilkanaście wyróżnień.

Anioły, które przyfrunęły do Książnicy Karkonoskiej, rozmieszczono w różnych jej miejscach, między innymi dlatego, aby zachęcić gości do poznania dość skomplikowanego układu pomieszczeń niedawno oddanej do użytku placówki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

W czwartek spotkanie z Elżbietą Jaworowicz

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Obecny 6-12-2008 16:07
Impreza jak najbardziej udana! Gratulacje dla młodych laureatów i panie organizatorki (nawet Św. Mikołaj był kobietą)!
~Dexter 6-12-2008 19:25
no widać iż w nowej Książnicy coś się dzieje, jak nie wystawy, to turnieje, konkursy oby tak dalej ! Aż trudno uwierzyć iż to biblioteka.
~toja 7-12-2008 0:34
temat konkursu widze nie jest pomyslem nowym - to niemal kopia tytulu powiesci Doroty Terakowskiej "Tam, gdzie spadaja anioły" :\ dosyc swiezej, poniewaz z 1999 roku :)
~~a tu ja 7-12-2008 12:10
Czy coś w tym złego? U Terakowskiej spadają, w Książnicy fruwają. A swoją drogą fajnie, bo wszystko związna z książkami. Chyba o to chodzi w Książnicy?????
~HETERA 7-12-2008 14:09
NO BO kopernik tez byl kobieta ;)
~czytelniczka 7-12-2008 17:55
Z Biblioteką Dziecięco-Młodzieżową związana jestem od kilku lat. Zawsze wypożyczałam tam książki i korzystałam też z czytelni. Teraz do tej Biblioteki przychodzę ze swoimi dziećmi i powiem Wam wszystkim, że tam i na filii nr 8 są super sympatyczne Panie. Naprawdę z przyjemnością przychodzą tam moje dzieci. W w/w konkursie również uczestniczyły, nawet Anioł córeczki został nagrodzony. Zdjęcia nie oddają całego uroku aniołów, aniołeczków i anielątek, które zawitały do Książnicy. Anioły fruwają dokładnie wszędzie. Są przepiękne. Dziękuję Dzieciom za Anioły i Paniom z Biblioteki Dziecięco- Młodzieżowej za tak fantastyczną imprezę. Na pewno w tygodniu pójdę Anioły obejrzeć jeszcze raz. Naprawdę warto...
~Sabath 7-12-2008 22:15
Ja tam wolę panią mikołajową ;) pan mikołaj powinien iść do dziewczynek
~Sabath 7-12-2008 22:17
zostawił swój strój ... ale chyba się ubrał ;) tyle że w coś innego mam nadzieję

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Śmierć na żwirowni

Chcą łącznika Harrachov–Jakuszyce

Porównaj ceny z Jelonką.com

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1086
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%