MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 27 września
im. Kosmy, Damiana

Anioły Jagielskiego w galerii MDK Muflon

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 28 września 2018, 12:18
Aktualizacja: Niedziela, 30 września 2018, 7:47
Autor: MDK "Muflon"
Fot. MDK "Muflon"
W galerii Miejskiego Domu Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze, 26 września miało miejsce otwarcie wystawy Piotra Jagielskiego. Ekspozycja będzie czynna do 17 października. Kuratorką wystawy jest Agata Makutynowicz.

Wystawa prezentuje rzeźby w drewnie lipowym, dla których inspiracje Piotr Jagielski czerpie z obserwacji natury, zmian pór roku, wiejskiego rytmu życia i prostego cyklu dnia codziennego. Obok nich przedstawiono malarstwo olejne - osobną i intymną przestrzeń ze świata artysty.

Anioły Natury trzymają w rękach atrybuty bliskie każdemu człowiekowi: to ptak, bochen chleba, jabłko, kłosy zboża, serce. Anioły Sztuk dzierżą m.in. instrumenty muzyczne. Figury te powstały w kompletniej ciszy, bo tej artysta potrzebuje, by usłyszeć, co chce mu podpowiedzieć życie codzienne i otaczający go świat. Anioły o ogromnych oczach z pozoru naiwnych, są jednak baczne i poważne. Ich rolę strażników idei piękna i prostoty uzupełnia feeria kolorów, którymi są ozdobione.

Przestrzeń Galerii “Muflon” zatem na czas tej wystawy zamienia się w wiejską kapliczkę gdzie, by odczytać anielskie historie, należy zamilknąć, przystanąć. Usłyszeć, a potem szeroko się uśmiechnąć.

Piotr Jagielski (rocznik 1961), absolwent Szkoły Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze to twórca specjalizujący się w rzeźbie w drewnie, od niedawana także zajmuje się malarstwem. Przez lata był związany z grupą plastyczno-teatralną „Pławna 9”, brał udział w plenerach rzeźbiarskich: Kostrzyn nad Odrą (2003), Pławna (2003–2006), Milic w Niemczech (2005), Pławna (2008). Wystawa „Cicho, bo nie usłyszę” to jego czwarta wystawa indywidualna.

Wystawa dofinansowana z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Operetka na wynos

Spotkanie z Muzyką Dawną

Harcerze z nową siedzibą

Komentarze (1) Dodaj komentarz

użytkownik facebook 28-09-2018 16:06
Przepiękne anioły.. 😑

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Warsztaty z digital artu w BWA

„Polsko–czeski Poranek Rodzinny” w niedzielę!  

Więcej przystanków kolejowych na żądanie

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
970
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
3%